Προς το περιεχόμενο

vdsl vodafone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλγσπερα παιδια ανοιγω αυτό το θέμα για να ρωτήσω έχω κάνει εδώ και 15 μέρες περίπου αναβάθμιση από ADSL σε VDSL στη Vodafone αλλά ακόμα περιμένω το modem αν πάρω δικό μου modem και τους πω να με συνδέσουν στη VDSL γραμμή μου θα γίνει πιο γρήγορα από το να περιμένω το δικό τους modem δηλαδή να πάρω σήμερα το modem εγώ και να τους ειδοποιήσω ότι έχω ήδη το modem έχω πάνω στη γραμμή μου και αν ναι τότε ποιο modem μου προτείνετε να πάρω Ευχαριστώ πολύ

12 λεπτά πριν, iakovidis1 είπε

Καλγσπερα παιδια ανοιγω αυτό το θέμα για να ρωτήσω έχω κάνει εδώ και 15 μέρες περίπου αναβάθμιση από ADSL σε VDSL στη Vodafone αλλά ακόμα περιμένω το modem αν πάρω δικό μου modem και τους πω να με συνδέσουν στη VDSL γραμμή μου θα γίνει πιο γρήγορα από το να περιμένω το δικό τους modem δηλαδή να πάρω σήμερα το modem εγώ και να τους ειδοποιήσω ότι έχω ήδη το modem έχω πάνω στη γραμμή μου και αν ναι τότε ποιο modem μου προτείνετε να πάρω Ευχαριστώ πολύ

Για να καταλαβετε κιολας ο λογος που βιαζομαι ειναι πως για καποιο λογο κλειδωνω στα 4mbps απο 10 που κλειδωνα καποτε και με τα πολλα λεω απο το να χαλιεμε τι και πως εκανα αιτηση για vdsl αλλα τωρα εδω και 2 εβδομάδες που εχω τοσο χαμηλο ιντερνετ και με αλλα 3 ατομα στο σπιτι δεν μπορω ουτε ονλινε να παιζω που να πω την αλήθεια ειναι και ο λογος που εχω ίντερνετ.με αυτη τη ταχύτητα και οι 4 μαζι ούτε στο YouTube δεν μπορούμε να βλεπουμε ταυτόχρονα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν βάλεις 3rd party router (εκτός παρόχου), δεν θα έχεις VoIP (κατ επέκταση τηλέφωνο). Η μόνη δικαιολογία να αγόραζες router θα ήταν αν δεν σε κάλυπτε το σήμα WiFi.

https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem/m/5702/TP-LINK/f/683530/VDSL2.html?o=TP-Link

Δες κάποιο από αυτά, αρκεί να έχει lan 4/wan ώστε να το έχεις σαν access point αργότερα.

Υ.Γ. Ρώτα αν γίνεται να το παραλάβεις από κατάστημα vf (αν δεν το έστειλαν ακόμη).

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Pokemon640 είπε

αν βάλεις 3rd party router (εκτός παρόχου), δεν θα έχεις VoIP (κατ επέκταση τηλέφωνο). Η μόνη δικαιολογία να αγόραζες router θα ήταν αν δεν σε κάλυπτε το σήμα WiFi.

https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem/m/5702/TP-LINK/f/683530/VDSL2.html?o=TP-Link

Δες κάποιο από αυτά, αρκεί να έχει lan 4/wan ώστε να το έχεις σαν access point αργότερα.

Υ.Γ. Ρώτα αν γίνεται να το παραλάβεις από κατάστημα vf (αν δεν το έστειλαν ακόμη).

ωραιος σε ευχαριστώ να σου πω την αλήθεια και εγω σκέφτομουν να παω απο κατάστημα να το παρω κ να τελειώνα τουλάχιστον να εχω το modem και να περιμένω απλα ποτε θα μου ενεργοποιησουν την γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iakovidis1 είπε

ωραιος σε ευχαριστώ να σου πω την αλήθεια και εγω σκέφτομουν να παω απο κατάστημα να το παρω κ να τελειώνα τουλάχιστον να εχω το modem και να περιμένω απλα ποτε θα μου ενεργοποιησουν την γραμμη

Μην αγοράσεις τίποτα και κάνε υπομονή.

Αν μειώθηκε η ταχύτητα σου ξαφνικά χωρίς λόγο, δήλωσε βλάβη.

Με το να αγοράσεις μόντεμ δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα και ξοδεύεις χρήματα χωρίς λόγο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Doubt είπε

Μην αγοράσεις τίποτα και κάνε υπομονή.

Αν μειώθηκε η ταχύτητα σου ξαφνικά χωρίς λόγο, δήλωσε βλάβη.

Με το να αγοράσεις μόντεμ δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα και ξοδεύεις χρήματα χωρίς λόγο.

ναι αυτο θα κανω θα ρωτήσω αν δεν το εχουν στειλει να παω να το παρω απο κανα κατάστημα μετα η να φτιαχτει η κατασταση λιγακι στο ίντερνετ αλλιως θα ζητησω πιστωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...