Προς το περιεχόμενο

ΞΗΛΩΜΑ ΠΛΑΚΑΚΙΩΝ


OLIV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Να ριξεις ενα βιομηχανικο δαπεδο.

Θα νοικιασεις μια μπετονιερα με 50€ και σε δυο μερες τελειωσες.Αναδευτηρα μπορεις να χρησιμοποιησεις και ανεμιστηρα αν εχεις.Αποτελεσμα αψογο.

Φιλε vasilllis εννοεις εποξειδικα δαπεδα? Ποσο ταλαιπωρία ειναι να μπει αυτο? Εχω μωσαικο στο μπανιο και μου τρυπαει τον εγκέφαλο, αλλα δεν υπαρχει budget για ολικη ανακαινιση μπανιου με πλακακια, οποτε ψαχνω τουλαχιστον να καλυψω καπως το μωσαικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, papoys1 είπε

Και ακριβό να ήταν αν πέσουν καναδυό κουβάδες νερό και το πιει το ίδιο αποτέλεσμα θα είχε.Όπως το ίδιο θα είχε και ένα φτηνό ή  ακριβό ξύλινο πάτωμα.

Υπάρχουν και τα laminate από pvc, όμως. 

18 ώρες πριν, papoys1 είπε

Καμία νοικοκυρά στη σημερινή εποχή δεν ρίχνει με τον κουβά νερό να πλύνει έστω και πλακάκια ή μάρμαρο να έχει στο δάπεδο γιατί υπάρχουν και έπιπλα που θα πάθουν και αυτά ζημιά. Σφουγγαρίστρα καλά στραγγισμένη και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι κάνουν οι νοικοκυρές, νοικοκύρηδες ή οι ανοικοκυρευτοι, αλλά εγώ δεν το 'χασα ακόμα να κάνω σκόπιμα πισίνα το σπίτι lol Το "έφαγε κουβά νερό" ήταν σχήμα λόγου ως προς την ποσότητα, από τον νεροχύτη-σωλήνες έγινε η ζημιά και πέρασε απευθείας από κάτω, οπότε δεν είχα σωτηρία.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, scullyist είπε

Υπάρχουν και τα laminate από pvc, όμως. 

Δεν ξέρω τι κάνουν οι νοικοκυρές, νοικοκύρηδες ή οι ανοικοκυρευτοι, αλλά εγώ δεν το 'χασα ακόμα να κάνω σκόπιμα πισίνα το σπίτι lol Το "έφαγε κουβά νερό" ήταν σχήμα λόγου ως προς την ποσότητα, από τον νεροχύτη-σωλήνες έγινε η ζημιά και πέρασε απευθείας από κάτω, οπότε δεν είχα σωτηρία.  

Σε κουζίνα και εγώ δεν θα το έβαζα.Αν και έχω βάλει στο σαλόνι έφτασα μέχρι την πόρτα της κουζίνας που είναι σε ενιαίο χώρο.Όσο και αν προσέξεις κάποια στιγμή θα σου πέσουν νερά,οπότε στη κουζίνα άφησα το πλακάκι όπως ήταν.

Επίσης θα έλεγα ότι το laminate τώρα το χειμώνα το νοιώθεις πιο ζεστό  από το πλακάκι και δεν χρειάζεται να στρώσεις όλο το χώρο με χαλιά ή μοκέτα για να περπατάς ξυπόλητος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2019 στις 11:50 ΜΜ, dazed είπε

Φιλε vasilllis εννοεις εποξειδικα δαπεδα? Ποσο ταλαιπωρία ειναι να μπει αυτο? Εχω μωσαικο στο μπανιο και μου τρυπαει τον εγκέφαλο, αλλα δεν υπαρχει budget για ολικη ανακαινιση μπανιου με πλακακια, οποτε ψαχνω τουλαχιστον να καλυψω καπως το μωσαικο.

αστειευομουν.Το βιομηχανικο δαπεδο ειναι για επαγγελματικη χρηση.

Εδω δειχνει πως το το φτιαχνουν 

 

Πραγματικα δεν θα το συνιστουσα να το βαλεις σε σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...