Προς το περιεχόμενο

Office business φτηνό και νόμιμο γίνεται?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Για τον προμηθευτή μιλάω και εγώ.

ήρθαν πριν και 2 πελάτες και πιάσαμε λίγο την κουβέντα. 

Μου είπε  ένας ότι είναι νόμιμο. Δεν μπορούν να σου κάνουν κάτι.

Αλλά αν έρθει η Microsoft πχ εδώ θα σε βάλει να το ξαναπάρεις για τους λόγους ότι υπάρχει η απόλυτη νομίμότητα μόνο όταν αγοράζεις από τους τοπικούς dealers 

Εχω μπροστα μου ενα Original Home and Business κουτι και στο πισω μερος γραφει : "Για αγορα και ενεργοποιηση μονο στην περιοχη που αποκτηθηκε".

Ο καθενας βγαζει μετα τα συμπερασματα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος που θα μας απαντήσει ξεκάθαρα ειναι η Microsoft.Το site software-deals ειναι Online έτσι και αλλιώς. Αν ήταν κάτι παράνομο θα το είχαν κλεισει

Εστειλα ερωτημα στην Microsoft. Απο κει και πέρα αυτό που διαπίστωσα και με έκανε να αναθεωρήσω για το αν ειναι φτηνό το site

Office 2019 Home and Business 225,81 + ΦΠΑ = 280 σε μαγαζί

Office 2019 Home and Business 182,16 + ΦΠΑ = 225,99 στο software deals

Συνεπως λόγω ενδοκοινοτικης συναλλαγής απλά γλυτώνεις το ΦΠΑ. Και σίγουρα αν το αγοράσω δεν θα με χρεώσουν 182,16 + ΦΠΑ αλλά 225,99 χωρίς επιπρόσθετο φόρο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Ούτε εγώ θέλω να ρισκάρω αλλά γιατί να δώσω 280 ευρώ για να δουλεύω 10 excel την εβδομάδα? Θα μου πεις αφού η εταιρία θα στα πληρώσει. Το θέμα είναι για μενα το Outlook.

Τώρα για το συγκεκριμένο site δεν έχω γνώμη. Εγώ νόμιμο το βλέπω. Αλλά είναι νόμιμο για την Ελλαδα? Αν το ήθελα για το σπίτι δεν θα το συζήταγα. Αλλά για την δουλειά δεν παίζω.

Αν θες μόνο MS Outlook μίλησε απ ευθείας με την MS να σε παραπέμψουν σε κάποιον επίσημο συνεργάτη τους και αγόρασε μόνο άδεια για MS Outlook και όχι όλη τη σουίτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέω να μην το τολμήσω. Μου είπε φίλος οτι πιθανόν οι άδειες να μην πιάσουν τόπο στη ελλάδα. . Το πιθανότερο ειναι να παω σε office 365 με 8,80/μήνα να έχω και το outlook να πάρω και 1TB στο drive.

Ετσι και αλλιώς το onedrive σκέτο μας βγαίνει 4,40/μήνα...Συνεπώς το office βγαίνει χονδρικά 4,60/μηνα (68 ευρώ το χρόνο με το ΦΠΑ). Ήδη έχω αρχίσει να κάνω πλάνα και να μειώνω τα έξοδα της εταιρίας ξεκινώντας από τους εκτυπωτές. Μόνο από τον εκτυπωτή που αλλάξαμε στην αποθήκη γλυτώνουμε χονδρικά ένα 500άρι το χρόνο σε toner και drum. όχι οτι έχουμε θέμα περικοπών απλά καλό είναι να προσπαθούμε να μειώσουμε εξοδα οπότε μάλλον θα πάω εκεί.

Σας ευχαριστώ παντως για την βοήθεια σας

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

office 365 premium. 

Έχεις τα πάντα όλα κ φτιάχνεις κ ενα SharePoint για την εταιρεία. 

Δεν βάζω καν στην εξίσωση το Skype for business (καμία σχέση με το κανονικό), το 1 TB cloud,  το outlook, teams κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/3/2019 στις 1:41 ΠΜ, bilya είπε

office 365 premium. 

Έχεις τα πάντα όλα κ φτιάχνεις κ ενα SharePoint για την εταιρεία. 

Δεν βάζω καν στην εξίσωση το Skype for business (καμία σχέση με το κανονικό), το 1 TB cloud,  το outlook, teams κτλπ

Βασικα το Outlook Με ενδιαφέρει και το cloud αυτη την στιγμή. Αφου δεν μπορώ να παρω μονο αυτα θα πάω στο 365.. 

Τώρα sharepoint να σου πω χρήσιμο ειναι , το εχω στήσει μια φορά αλλά δεν ασχολιόντουσαν οι άλλοι σε μια εταιρία που ήμουν και δεν το προχώρησα πολύ

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...