Προς το περιεχόμενο

Φτηνή,γρήγορη αποστολή δέματος σε Γερμανία,Βέλγιο,Ολλανδία,UK


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι θέμα έχω...και ψάχνομαι

Γενικά στην δουλειά τα περισσότερα είδη μετά από τους τεχνικούς ελέγχους που κάνω ελέγχω εγγυήσεις , ημερομηνίες αγοράς από προμηθευτές και από σε ένα ποσοστό 80-85% τα αντικαθιστώ άμεσα στους πελάτες...Από κει και πέρα

Σε ακριβά είδη πάνω από 100 και 200 ευρώ πάλι κάνω τους ελέγχους μου, δίνω προτεραιότητα σε αυτά και αν είναι πχ αγορά εντός 30 ημερών με πλήρη συσκευασία κλπ κλπ ακολουθώ τις διαδικασίες του DOA

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις περίεργες στις οποίες το προϊόν επειδή εγώ δεν έχω την γνώση τα ανταλλακτικά και φυσικά την δικαιοδοσία να επέμβω και αν έχει περάσει και μεγάλο διάστημα από την αγορά του πελάτη, τα στέλνω για service στο εξωτερικό.

Φυσικά και θέλω το προίον να πάει γρήγορα , να επισκευαστεί γρήγορα και να γυρίσει γρήγορα. Και ο πελάτης φυσικά το ιδιο. Αλλά είναι φορές που στο προϊόν αυτό εγώ μπορεί να βγάζω 100 ευρώ και για να το στείλω express στο βέλγιο/γερμανία κυρίως να θέλει 80 και 100 ευρώ. 

Στο θέμα των αποστολών που δεν με επείγουν όπως όταν στέλνω πολλά πράγματα χαλασμένα βρήκα φτηνή άκρη. Πχ έστειλα προχτές με γνωστή εταιρία κουρίερ 2 δέματα με 42 κιλά συνολικό βάρος και κόστος 62 ευρώ στην Γερμανία. Οδικώς βέβαια θα φτάσουν σε 7-20 μέρες αλλά δεν επείγομαι

Οπότε ψάχνω να βρω κάτι οικονομικό για τις περίεργες αυτές περιπτώσεις και για δέματα πχ μέχρι 2-3 κιλα μια υπηρεσία η οποία όμως δεν θα μου πιάσει τον κ...

Έχετε ψαχτεί γενικά ποια εταιρία μπορεί να συμφέρει πιο πολύ? Πχ υπάρχει εταιρία που συνεργάζομαι και μου βγάζει κόστος 200 ευρώ για αποστολή την επόμενη εργάσιμη...Εκεί μπαίνουμε μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...