Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματίες και παράλογες απαιτήσεις


Nauths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, spyros007 είπε

Οποτε αν το παράταγε εξω απο το μαγαζι και το αρπαζανε οι γυφτοι ουτε ο επαγελματιας θα ειχε καμια ευθύνη αλλα ουτε και ο TS καμια απαίτηση ........μιας και δεν εχει τιμοκαταλογο για υπηρεσιες φυλαξης .............ετσιιιιιιιιιι.

Παπαρια ευθυνη εχει.Αφου εξω τα αφηνουν, σιγα μην τα εχουν και σε φυλασσομενο παρκινγκ 😆

Σιγα μην ζητησει και επιδομα παρκινγκ 😆

 

Μόλις τώρα, billiboo είπε

καθεσαι και κολλας στο τυπικο και χανεις την ουσια.

Ποιο ειναι το τυπικο ? Να μην εχει τιμοκαταλογο το αστιατοριο, να σου ζητησει 500 ευρω για μια μπριζολα, να σου πει ας ρωταγες, και οτι αυτος ειναι σεφ και ζηταει τοσα για τις γνωσεις του ? 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, bluesattack είπε

Παπαρια ευθυνη εχει.Αφου εξω τα αφηνουν, σιγα μην τα εχουν και σε φυλασσομενο παρκινγκ 😆

Σιγα μην ζητησει και επιδομα παρκινγκ 😆

Ρε αδερφέ, μέχρι κι ο TS λέει ότι το μηχανάκι το είχε στο μαγαζί κι όχι στο δρόμο... Αν είναι να λέμε ότι θέλουμε για να το παίζουμε έξυπνοι, δουλειά δε γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bluesattack είπε

 

Ποιο ειναι το τυπικο ? Να μην εχει τιμοκαταλογο το αστιατοριο, να σου ζητησει 500 ευρω για μια μπριζολα, να σου πει ας ρωταγες, και οτι αυτος ειναι σεφ και ζηταει τοσα για τις γνωσεις του ? 😆

και δεν ειναι λογικο να ζητησει ο ts τιμολογηση? και εαν ειναι διαπραγματευσιμη οπως ειπες πανω τοσα θελει ο αλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Παπαρια ευθυνη εχει.Αφου εξω τα αφηνουν, σιγα μην τα εχουν και σε φυλασσομενο παρκινγκ 😆

Σιγα μην ζητησει και επιδομα παρκινγκ 😆

Ποιο ειναι το τυπικο ? Να μην εχει τιμοκαταλογο το αστιατοριο, να σου ζητησει 500 ευρω για μια μπριζολα, να σου πει ας ρωταγες, και οτι αυτος ειναι σεφ και ζηταει τοσα για τις γνωσεις του ? 😆

Φιλε μου εισαι ασχετος.Απο την στιγμη που παραδίδεις το αυτοκινητο στο συνεργειο αυτο εχει την αποκλειστική ευθύνη για οτι συμβεί.Ειται κλαπει ειτε παρει φωτια ειτε το τρακαρουν κατα την δοκιμη την ευθηνη την εχει το συνεργειο και για αυτο τον λογο η ευθηνη αυτη πληρωνεται και δεν την αναλαμβάνει τζαμπα .εκτος αν εισαι καλος πελατης του και γουσταρει να το κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spyros007 είπε

Φιλε μου εισαι ασχετος.Απο την στιγμη που παραδίδεις το αυτοκινητο στο συνεργειο αυτο εχει την αποκλειστική ευθύνη για οτι συμβεί.Ειται κλαπει ειτε παρει φωτια ειτε το τρακαρουν κατα την δοκιμη την ευθηνη την εχει το συνεργειο και για αυτο τον λογο η ευθηνη αυτη πληρωνεται και δεν την αναλαμβάνει τζαμπα .εκτος αν εισαι καλος πελατης του και γουσταρει να το κανει.

Ειμαι σιγουρος οτι στο συνοικιακο συνεργειο, εχει καταγραφει σε ειδικα εντυπα..η εισαγωγη του μηχανακιου και αν το παρει σβαρνα νταλικα , οξω στο δρομο θα το αποζημιωσει η ασφαλιστικη της επιχειρησης 😂

Ενταξει βρε παιδια.Μην κανουμε και την τριχα τριχια.Ετριψε ο  επαγγελματιας την...κοιλια του, εβγαλε μια τιμη.Για αυτο τα τσιφτετελι ειναι..χοροι της κοιλιας.Αλλιως θα λεγονταν χοροι της σοβαροτητας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν είναι οι υπηρεσίες αντάξιες των χρημάτων που ζητάνε. Δηλαδή ξέρουμε όλοι ότι δεν ασχολήθηκε καν. Δηλαδή απλά έγραψε μερικά πράγματα που κάνουν μπαμ και έγινε η δουλειά. Δηλαδή κουστούμι, μαρσπιε κτλ. Από εκεί και πέρα για το πάρκινγκ, έχω κι εγώ κλειστό. Όπως εγώ θεωρώ ότι το παρέχει δωρεάν, έπρεπε κι αυτός να έχει τιμοκατάλογο. Αλλιώς το διαπραγματευομαστε όπως είπε κι ο φίλος. Στην προκειμένη βέβαια αυτός είναι που ζητάει χρήματα. Είναι σαν ο φίλος παραπάνω να ζητούσε λεφτά για την μετάφραση και να την έκανε μέσω του Google translate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bluesattack είπε

Ειμαι σιγουρος οτι στο συνοικιακο συνεργειο, εχει καταγραφει σε ειδικα εντυπα..η εισαγωγη του μηχανακιου και αν το παρει σβαρνα νταλικα , οξω στο δρομο θα το αποζημιωσει η ασφαλιστικη της επιχειρησης 😂

 

3 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Φιλε μου εισαι ασχετος.Απο την στιγμη που παραδίδεις το αυτοκινητο στο συνεργειο αυτο εχει την αποκλειστική ευθύνη για οτι συμβεί.Ειται κλαπει ειτε παρει φωτια ειτε το τρακαρουν κατα την δοκιμη την ευθηνη την εχει το συνεργειο και για αυτο τον λογο η ευθηνη αυτη πληρωνεται και δεν την αναλαμβάνει τζαμπα .εκτος αν εισαι καλος πελατης του και γουσταρει να το κανει.

Κι όπως βλέπεις φίλε Σπύρο, δεν υπάρχει νόημα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billiboo είπε

και δεν ειναι λογικο να ζητησει ο ts τιμολογηση? και εαν ειναι διαπραγματευσιμη οπως ειπες πανω τοσα θελει ο αλλος.

Δεν ειναι εστιατορίο να εχει τιμοκαταλογο εχει εργατοώρα .Παλιοτερα στις εκτιμισεις αν δεν φτιαχνοταν το οχημα πληρωνες ενα ποσοστο επι της εκτίμησης για να το παρεις.Οτι γινεται και στην ευρωπη δηλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nauths είπε

Παιδιά δεν είναι οι υπηρεσίες αντάξιες των χρημάτων που ζητάνε. Δηλαδή ξέρουμε όλοι ότι δεν ασχολήθηκε καν. Δηλαδή απλά έγραψε μερικά πράγματα που κάνουν μπαμ και έγινε η δουλειά. Δηλαδή κουστούμι, μαρσπιε κτλ. Από εκεί και πέρα για το πάρκινγκ, έχω κι εγώ κλειστό. Όπως εγώ θεωρώ ότι το παρέχει δωρεάν, έπρεπε κι αυτός να έχει τιμοκατάλογο. Αλλιώς το διαπραγματευομαστε όπως είπε κι ο φίλος. Στην προκειμένη βέβαια αυτός είναι που ζητάει χρήματα. Είναι σαν ο φίλος παραπάνω να ζητούσε λεφτά για την μετάφραση και να την έκανε μέσω του Google translate. 

Δεν το ξέρουμε όλοι. Εσύ το φαντάζεσαι, γιατί αν δεν είχε ασχοληθεί καν, δε θα έκανε 20 μέρες να σου βγάλει την προσφορά, θα έκανε 15 λεπτά. Αφού είχες λοιπόν κλειστό πάρκινγκ, γιατί του το παράτησες τόσες μέρες μετά την προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dancer είπε

εδω κανεις ενα λαθος δε πουλαει με 100% κερδος αφαιρεσε απο το 1,65 εφορεια φπα προκαταβολη φορου ενοικιο ρευμα μεταφορικα εφκα και θα βγαλεις το κερδος της

Ποιο ΦΠΑ; αυτό που θα ξεπέσει από το ΦΠΑ της αγοράς; προκαταβολή φόρου ποιου έτους; του επόμενου; που συν ψηφίζετε με του τρέχων; για να μην σχολιάσουμε την περίπτωση που δεν κόψει απόδειξη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mihanikos1 είπε

Ποιο ΦΠΑ; αυτό που θα ξεπέσει από το ΦΠΑ της αγοράς; προκαταβολή φόρου ποιου έτους; του επόμενου; που συν ψηφίζετε με του τρέχων; για να μην σχολιάσουμε την περίπτωση που δεν κόψει απόδειξη. 

Η απόδειξη είναι και δική μας ευθύνη. Λες, ωραία, ετοιμάστε μου την απόδειξη να σας πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Ειμαι σιγουρος οτι στο συνοικιακο συνεργειο, εχει καταγραφει σε ειδικα εντυπα..η εισαγωγη του μηχανακιου και αν το παρει σβαρνα νταλικα , οξω στο δρομο θα το αποζημιωσει η ασφαλιστικη της επιχειρησης 😂

Ενταξει βρε παιδια.Μην κανουμε και την τριχα τριχια.Ετριψε ο  επαγγελματιας την...κοιλια του, εβγαλε μια τιμη.Για αυτο τα τσιφτετελι ειναι..χοροι της κοιλιας.Αλλιως θα λεγονταν χοροι της σοβαροτητας 😂

Ξερεις πολα συνεργεια της γειτονιας αλλα και αντιπροσωπείες ακομα στους καιρους που ζουμε να ειναι ασφαλισμενα??????? .Παλι ασχετοσύνες λες που ετσι και αλλιώς δεν εχουν σχεση με το θεμα.ΔΗλ η ασφαλεια θα σου επιτρέψει να παρκάρεις τα αυτοκινητα σε μη φυλασσόμενο χωρο και μετα θα σε αποζημιώνει αβερτα -κουβερτα🤣

Επεξ/σία από spyros007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Φιλε μου εισαι ασχετος.Απο την στιγμη που παραδίδεις το αυτοκινητο στο συνεργειο αυτο εχει την αποκλειστική ευθύνη για οτι συμβεί.Ειται κλαπει ειτε παρει φωτια ειτε το τρακαρουν κατα την δοκιμη την ευθηνη την εχει το συνεργειο και για αυτο τον λογο η ευθηνη αυτη πληρωνεται και δεν την αναλαμβάνει τζαμπα .εκτος αν εισαι καλος πελατης του και γουσταρει να το κανει.

 

4 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Ξερεις πολα συνεργεια της γειτονιας αλλα και αντιπροσωπείες ακομα στους καιρους που ζουμε να ειναι ασφαλισμενα??????? .Παλι ασχετοσύνες λες που ετσι και αλλιώς δεν εχουν σχεση με το θεμα.ΔΗλ η ασφαλεια θα σου επιτρέψει να παρκάρεις τα αυτοκινητα σε μη φυλασσόμενο χωρο και μετα θα σε αποζημιώνει αβερτα -κουβερτα🤣

Α συγνωμη...εννουσες προσωπικη ευθυνη του μαστορα ? Προσωπικη αποζημιωση και ετσι ?.Εχω κουτελο στην κενωνια κλπ ?  😆

 

Φευγω παω για καφε...δεν αντεχω αλλο.Πιαστηκε η κοιλια μου απο τα γελια με αυτα που γραφετε  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 50 ευρω τα ζηταει νταβαντζηλιδικα γιατι φυλαξε ενα αμαξι 40 μερες χωρίς  να βγαλει τιποτα ,απο πελετη που πιθανως τον βλεπει πρωτη φορα (αντε κανα δυο) και ακομα πιθανωτερο να μην τον ξαναδει ποτε.................Καλα κανει λοιπον

Εκτος απο την εκτιμιση που ακομα και αν εινα 15 λεπτα πληρωνεται για αυτα τα 15 λεπτα.

Μόλις τώρα, bluesattack είπε

Α συγνωμη...εννουσες προσωπικη ευθυνη του μαστορα ? Προσωπικη αποζημιωση και ετσι ?.Εχω κουτελο στην κενωνια κλπ ?  😆

Φευγω παω για καφε...δεν αντεχω αλλο.Πιαστηκε η κοιλια μου απο τα γελια με αυτα που γραφετε  😂

Οχι προσωπική ευθύνη του μάστορα αλλα βαση νομου και συντάγματος αυτής της χωρας ΆΣΧΕΤΕ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...