Προς το περιεχόμενο

24αρα η 27αρα σε συναρτηση με την αποσταση θεασης


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To δίλημμα εστιαζει καθαρα στην αποσταση θεασης και οχι σε ποια (μοντελο) 24αρα ή 27αρα θα παρω. 

Εαν ειναι 24αρα θα ειναι καποια full hd ενω 27αρα, πιθανοτατα καποια qhd

Το ζητημα ειναι το..μεγεθος. Η οθονη θα τοποθετηθει σε ενα μικρο γραφειο ικεα με βαθος 50 εκατοστα. Λογο της βασης φυσικα η οθονη δεν θα βρισκεται στο πισω μερος του γραφειου οποτε τα 50εκ  βαθος θα ειναι ουσιαστικα λιγοτερα απο εκει που θα ειναι η οθονη. 

Ολοι μου λενε 27αρα και εμενα μου φαινεται υπερβολικη. Απο την αλλη καθομαι σε μια 60αρα τηλεοραση με αποσταση θεασης 2,5μ και δεν θα με χαλουσαν οι 65-75¨ 😛

Ακουω αποψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω 27αρα θα σου προτεινα γιατι ειχα ακριβως το ιδιο διλημμα.

Τελικα πηγα απο 20αρα σε 27αρα με αποσταση θεασης 70-80 εκ. και την πρωτη εβδομαδα μου φαινοταν καπως αλλα μετα το συνηθισα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με την 27αρα συνήθως κάθομαι στα 80εκ αλλά πολλές φορές πάω και στα 50, δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν είναι δυνατόν, πήγαινε σε κάποιο κατάστημα να δεις αρκετές από κοντά για να καταλάβεις. Αλλά νομίζω με την 27" θα είσαι ευαριστημένος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

27αρα 1440P παρε και ξεμπερδεψες απο μονιτορ, αν παρεις 24αρα θα σε τρωει για μεγαλυτερη.

Οι 27ιντσες στα 1440P εχωντας δοκιμασει 22", 24",27",32" θεωρω οτι ειναι οι πλεον ειδανικες για all around χρηση, για gaming,ταινιες/σειρες, σερφαρισμα κτλ

Το μεγεθος ειναι τοσο οσο, ουτε κουραζει, αλλα ουτε θα σε κανει να λες θα ηθελα λιγο περισσοτερες ιντσες.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πια είναι η μικρότερη κάρτα γραφικών που μπορεί να οδηγήσει ικανοποιητικά  μια 1440P οθόνη για all around χρήση;
Προφανώς δεν ρωτάω για σοβαρό gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...