Προς το περιεχόμενο

Tο νέο disc-less Xbox αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάιο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Μακάρι να γινόταν αυτό, να μπορούσες να αποσπάσεις ένα παιχνίδι από το library του client και να το πουλήσεις, αλλά δεν το βλέπω να γίνεται..

θεμα ανταγωνισμού είναι, αν κάποιος απο τους 2 ειναι αρκετά απεγνωσμένος μπορει να το  προσφερει και να αναγκαστει και ο αλλος να ακολουθησει. Οπως θα γινει με το bc στην επομενη γενιά...Βεβαια ειναι αρκετά απληστες οι εταιρειες για κατι τετοιο...Ίσως με την αυξηση των ανταγωνιστων του steam το δουμε κάποια στιγμη στα pc και συμπαρασυρουν την υπολοιπη αγορα...

Ουσιαστικα με αυτο το επιχειρημα στο  Launch του ps4 στην  E3 για τα retail, κερδισε η σονι αυτη τη γενια. Εχω μια ελπιδα οτι η MS θα μπορουσε να προσφερει κατι τετοιο, αλλα φοβαμαι οτι ερχεται σε αντιθεση με τα υπολοιπα προιοντα της, εκτος gaming αγορας...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 7/3/2019 στις 8:57 ΠΜ, Talepwros είπε

Εχω PS4 pro με πανω απο 25 παιχνιδια και δεν εχω ούτε ενα δισκάκι και το χαίρομαι.

Δεν μπορώ να με φανταστώ πλεον να σηκώνομαι να αλλάξω το δισκάκι για να παιξω. 

Δεν μπορω να με φανταστώ να πηγαινω από κατάστημα σε κατάστημα για να βρω το παιχνίδι που θελω να παιξω σημερα σε δυο ωρες. Δεν μενουν ολοι Αθηνα δίπλα στα μαγαζια, τα μαγαζια δεν έχουν ολα τα παιχνίδια, πιο πιθανο ειναι να εχεις στην πολη σου Κωτσοβολο με full price παιχνίδια 3ετιας.

Απο το PSN αγοραζω παντα στις προσφορές και ειμαι ευχαριστημένος, πχ αγόρασα το τελευταίο Wolfenstein μιση τιμη μετα απο 2 μηνες κυκλοφοριας, συγνώμη που δεν το πήρα day one μαγκες μου. 

Πηγα εξωτερικό σε φίλο μου, τσουπ κατέβασα το παιχνιδάκι μου και το έπαιξα στο δικο του PS4 χωρις να κουβαλαω δισκάκια, μονο με το account μου. (εχει 200Mbps ο φίλος, αυτα λειπουν απο Ελλάδα) 

Δεν κάνουν κανενα πείραμα, το πείραμα εχει ηδη γινει, ο κόσμος γουστάρει ψηφιακά. 

Γκρινιάξτε όσο θέλετε, αν σας άκουγαν ακομα usb1 θα είχαμε. 

Το πιο αστείο απο ολα ειναι οτι όταν σπανε καμια κονσόλα το μεγαλύτερο πλεονέκτημα που πλασάρουν μετα το τζαμπα ειναι "ενας δίσκος γεμάτος παιχνίδια, χωρις να κουβαλας/γραφεις dvd"  στο τζαμπα μας αρέσει. 

Για τους συλλέκτες, μη φοβάστε παιδια, ξέρουν το κολλημα σας, θα βγάζουν συλλεκτικές και χωρίς δισκακι ή με δισκάκι αφου έτσι και αλλιώς οι αληθινοί συλλέκτες δεν τα ανοίγουν καν τα κουτιά. Τα θέλουν τα λεφτακια σας οι εταιρίες. 

Ειναι το μελλον, ειναι η ευκολία μου, καλα κανουν. 

Τη μουσικη σας δεν φαντάζομαι να την ακουτε απο cd walkman :)

 

Στις 7/3/2019 στις 8:59 ΠΜ, eemix είπε

Με τα δισκάκια, μόλις το τελειώσεις και δν υπάρχει λόγος να το ξαναπαίξεις, το προωθείς στον επόμενο, οπότε το κόστος μειώνεται ακόμη πιο πολύ. συν ότι δεν τιγκάρεις τον σκληρό της κονσόλας.

Είπε κανείς να καταργήσουν το ψηφιακό? Δεν γίνεται... Να μην καταργήσουν το δισκάκι λέμε... Δεν σε ενοχλεί να υπάρχει, απλά μην το χρησιμοποιείς/είτε....

Μην του λες τέτοια θα πάθει κανα εγκεφαλικό.. δυσκολεύεται στην κατανόηση..

Στις 7/3/2019 στις 9:04 ΠΜ, Retromaniac είπε

Προφανώς δεν κατάλαβες τίποτε από τι έγραψα. Δεν είπαν πουθενά αυτο το πράγμα. Αυτό που λέω είναι ότι αντίδραση αυτών που θέλουν physical copy στο να ΜΗΝ υπάρχει και η επιλογή του driveless, ώστε να μην πληρώνω για drive εγώ που δεν το θέλω, δεν είναι σωστή. Πρέπει να υπάρχει αυτή η επιλογή. Δεν μπορεί να μου επιβάλλεται να πληρώνω για το drive από την στιγμή που δεν το χρησιμοποιώ, εγώ και πολλοί άλλοι. Αυτό είπα.

Προφανώς..και ζητάω συγνώμη εγώ κατάλαβα ότι ζητάει ο κόσμος να καταργηθεί ο δίσκος και πάνω σε αυτό απάντησα..λες και για να παίξουμε το βάζουμε στο .... τους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...