Προς το περιεχόμενο

Tο νέο disc-less Xbox αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Μάιο


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι συλλεκτικές θα μπορούσαν να είναι όπως και τώρα αλλά για dvd/blue ray ένας κωδικός για την εκάστοτε υπηρεσία/ες και τέλος...

 

Και για τους μερακλήδες ένα τέτοιο61cQt33U8PL._SX466_.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, eemix είπε

Το κόστος του παιχνιδιού θα ανέβει. Τουλάχιστον για μένα που βολεύομαι με used παιχνίδια αφού δεν με νοιάζει να τα παίξω day one. Δεν μου αρέσει αυτή η εξέλιξη.

Και στο digital τα παλιά παιχνίδια είναι πολύ πιο φθηνά. Επίσης κάθε μήνα παίρνεις 4 δωρεάν. Και με το game pass έχει δεκάδες τίτλους, ακόμη και καινούργιους ΑΑΑ. Το κόστος είναι φθηνότερο και από Netflix, ειδικά αν αγοράζεις με τον χρόνο (όσον αφορά το gold) ή ψάχνεις προσφορές (game pass/gold)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Καταρχήν το PSN δεν με αφορά. Αλλά anyway. Το τι λέει ο καθένας και το τι έχει πραγματικά γίνει, είναι λίγο δύσκολο να το ξέρεις. Αν έχεις κάποια σίγουρη περίπτωση αδικίας, ευχαρίστως να την ακούσω.

Το θεμα σου ειναι το diskless ή η οποια εταιρεια το προσφερει;;;. Και εξυπνος εισαι,μπορεις να κανεις μια αναζητηση με αυτα που σου εδωσα,εδω ή γενικα στο νετ,και να κρινεις μονος σου... Δεν σου αρεσει το μασημενο φαγητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Το x δεν μπορούν να βγάλουν diskless? Πιο φτηνό θα είναι διότι δεν θα πληρώνεις πατέντες και δικαιώματα blue Ray ή δεν ξέρω εγώ τι εφηύραν το 2006 κάποιοι nameless & faceless εργαζόμενοι μιας εταιρίας...

Στην επόμενη γενιά ελπίζω να γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Plapoutas είπε

Πραγματικά δεν ξέρω που χωράει το παραπάνω προϊόν. Χριστούγεννα του 2018 βρήκα προσφορά One S 1TB με παιχνίδι και Gold στα 160€. Το χρησιμοποιώ και για Blu Rays αλλά και άμα τύχει και βρω προσφορά κανένα παιχνίδι σε δισκάκι. Δεν λέω και εγώ κυρίως Digital αγοράζω αλλά καμιά φορά βρίσκεις δισκάκια σε προσφορά ή μεταχειρισμένα.

τεσταρουν τα νερα, να δουν πως θα αντιδρασει ο κοσμος, να παρουν feedback και πανω σε αυτο να σχεδιασουν την στρατηγικη τους για την επομενη γενια κονσολων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsilitheo1 είπε

Το θεμα σου ειναι το diskless ή η οποια εταιρεια το προσφερει;;;. Και εξυπνος εισαι,μπορεις να κανεις μια αναζητηση με αυτα που σου εδωσα,εδω ή γενικα στο νετ,και να κρινεις μονος σου... Δεν σου αρεσει το μασημενο φαγητο

Απλά θεωρώ την Microsoft πιο αξιόπιστη σε θέματα υποστήριξης. Για αυτό το είπα. Δεν νομίζω ότι η Microsoft Θα με μπανάρει ποτέ χωρίς να έχω κάνει πραγματικά κάτι. Εδώ ο γιός μου ο μικρός, πριν βάλω κωδικό, πήγε και πήρε 2 παιχνίδια (project cars και ένα άλλο). Και ήταν καινούργιες κυκλοφορίες. Πήρα τηλ Microsoft και μου έκαναν refund τα λεφτά και. μάντεψε, κράτησα και τα παιχνίδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Iliaz είπε

δηλαδη μεταχειρισμενα παιχνιδια τελος

ακιρβως. ειναι ενας απο τους λογους πο σπρωχνουν το diskless συστημα. απλως ειναι πιο προσεχτικοι  τωρα και το φερνουν μαλακα, μετα το φιασκο με την πρεμιερα του XBX1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μα εμείς προτιμάμε το ψηφιακό (αν και δεν μου αρέσει ο ορισμός, και το dvd ψηφιακό είναι). Αν πραγματικά θέλαμε το optical και πιστεύαμε ότι μας συμφέρει τότε θα το προτιμούσαμε και οι εταιρείες δεν θα το παρατούσαν. Και όχι δεν χαλάει την αισθητική. Αλλά κοστίζει λεφτά και πρέπει και εγώ καθώς και η υπόλοιπη πλειοψηφία που δεν το θέλουμε, να έχουμε το δικαίωμα να επιλέξουμε συσκευή χωρίς αυτό. Γιατί να μας επιβάλλετε; Αν δει ότι πουλάει και αυτό με το dvd, θα το κρατήσει. Αλλά δεν νομίζω ότι το θέλει ο κόσμος πια (μιλάω για την συντριπτική πλειοψηφία). Οπότε γιατί οι ολίγοι που το θέλουν να μας το επιβάλλουν;

Όσο για την έκπτωση που λες, μάλλον δεν παρακολουθείς τι γίνεται με τις εκπτώσεις στα ψηφιακά σε διάφορες περιόδους. Άσε που με το κόστος 2 φυσικών παιχνιδιών έχεις το game pass για όλο το χρόνο με ένα σκασμό παιχνίδια, ακόμη και ΑΑΑ καινούργια.

Θα σου πω και το τετριμμένο, αλλά πως να το κάνουμε ισχύει. Το φυσικό περιβαντολλογικά  ΚΟΣΤΙΖΕΙ.

Γιατί να με μπανάρουν; Αν γίνει αυτό σημαίνει ότι έχω κάνει κάποιο αδίκημα. Μπορείς να μου πεις ένα άδικο λόγο που θα μπορούσε να γίνει αυτό;

Επιτελους ενα ρεαλιστης με τεκμηριωμενη αποψη.Ευγε!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ntinos19 είπε

Οι συλλεκτικές θα μπορούσαν να είναι όπως και τώρα αλλά για dvd/blue ray ένας κωδικός για την εκάστοτε υπηρεσία/ες και τέλος...

Και για τους μερακλήδες ένα τέτοιο61cQt33U8PL._SX466_.jpg

το εχω σε μαυρο. τρωει σκονη απο τοτε που το αγορασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Haldol είπε

Η φυσική εξέλιξη των πραγμάτων, nothing more.

Η φυσικη εξελιξη των πραγματων ητανε να βλεπαμε δισκακια των 1 TB και πανω, αλλα εταιρειες σαν την Sony τον παιζουνε κανονικα οταν αλλες καταφεραν να φερουν την χωρητικοτητα του Bluray στα 500 GB. Παμε στο αλλο' η φαση του digital ειναι ομορφη στα ματια, οι τιμες με τις προσφορες, με τα τρελα πακετα να μαζευονται μην ξεροντας απο ποιο παιχνιδι να ξεκινησεις, να το κοιτας λιγο να ξεκινας το αλλο και να τα παρατας κατι που γινεται ηδη, μετα εχουμε το αλλο βαριεμαι να σηκωθω να αλλαξω το δισκακι η να παω εξω να αγορασω το παιχνιδι. Η γνωμη μου οταν εξαλειφθει ο δισκος απο τις κονσολες οι εταιρειες και η καθε εταιρεια θα εχει τον πληρη ελεγχο πανω στην κονσολα , θα βρουν την χαρα τους αφου δεν θα υπαρχει το μεταχειρισμενο παιχνιδι αρα εχουμε αυξηση πωλησεων, οι τιμες θα πεφτουν δυσκολα στα store κ.α.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Misokatsu64 είπε

Η φυσικη εξελιξη των πραγματων ητανε να βλεπαμε δισκακια των 1 TB και πανω, αλλα εταιρειες σαν την Sony τον παιζουνε κανονικα οταν αλλες καταφεραν να φερουν την χωρητικοτητα του Bluray στα 500 GB. Παμε στο αλλο' η φαση του digital ειναι ομορφη στα ματια, οι τιμες με τις προσφορες, με τα τρελα πακετα να μαζευονται μην ξεροντας απο ποιο παιχνιδι να ξεκινησεις, να το κοιτας λιγο να ξεκινας το αλλο και να τα παρατας κατι που γινεται ηδη, μετα εχουμε το αλλο βαριεμαι να σηκωθω να αλλαξω το δισκακι η να παω εξω να αγορασω το παιχνιδι. Η γνωμη μου οταν εξαλειφθει ο δισκος απο τις κονσολες οι εταιρειες και η καθε εταιρεια θα εχει τον πληρη ελεγχο πανω στην κονσολα , θα βρουν την χαρα τους αφου δεν θα υπαρχει το μεταχειρισμενο παιχνιδι αρα εχουμε αυξηση πωλησεων, οι τιμες θα πεφτουν δυσκολα στα store κ.α.

Φυσικά ξεχνάς ότι ο ανταγωνισμός είναι ανελέητος στις κονσόλες. Με την εξάλειψη το μεσαζόντων, γιατί να μην πέσουν οι τιμές λόγω ανταγωνισμού; Ήδη οι προσφορές είναι στο digital είναι τρελές.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μου αρεσει να εχω σε δισκακια τα παιχνιδια μου και νομιζω και πολλοι αλλοι. Θυμηθειτε τι εγινε οταν η Sony αφαιρεσε το umd απο το psp στο psp go....απατο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...