Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, KoreanW είπε

δηλαδή τώρα τί κάνεις; το συνεχίζεις; όταν σου λένε ότι αυτά πουλάει αυθεντικά η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, τί καταλαβαίνεις;

να την χαιρόμαστε την xiaomi με τις διαφημίσεις της, αυτό έπρεπε να πεις

Εγώ έχω αλλάξει 10 Xiaomi και διαφημίσεις δεν έχω δει πουθενά και δεν είμαι fan της Xiaomi.Εσυ με ένα Redmi έχεις βγάλει πόρισμα.Εισαι σίγουρος ότι το αγόρασες από επώνυμο Ελληνικό κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Istros said:

Εγώ έχω αλλάξει 10 Xiaomi και διαφημίσεις δεν έχω δει πουθενά και δεν είμαι fan της Xiaomi.Εσυ με ένα Redmi έχεις βγάλει πόρισμα.Εισαι σίγουρος ότι το αγόρασες από επώνυμο Ελληνικό κατάστημα?

αυτό το «έχεις βγάλει πόρισμα» είναι δικά σου λόγια

τα δικά μου λόγια είναι ότι η xiaomi βάζει διαφημίσεις στα κινητά, σε πόσα και σε ποιά δεν ξέρω, αλλά αρκεί ένα για να αποδειχθεί το γεγονός

και έπειτα δεν είναι ένα, είναι άφθονες οι αποδείξεις με ένα γκουγκλάρισμα για να μη χρησιμοποιήσω τον έτερο συνφορουμίτη με τη global rom

όσο για το «ελληνικό κατάστημα», θέλω να πιστεύω ότι στο golden hall μοιάζει αρκετά με τέτοιο το κατάστημα της 

https://www.mistore-greece.gr/contact-us.aspx

να μου πει τί κάποιο fanboy προηγουμένως που δεν ήξερε καν ότι έχει mi store sστην Ελλάδα

τίποτε δεν έχει να μου πει...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Istros είπε

Εγώ έχω αλλάξει 10 Xiaomi και διαφημίσεις δεν έχω δει πουθενά και δεν είμαι fan της Xiaomi.Εσυ με ένα Redmi έχεις βγάλει πόρισμα.Εισαι σίγουρος ότι το αγόρασες από επώνυμο Ελληνικό κατάστημα?

Δεν ξέρει και ούτε τις διαφορές ξέρει θεωρεί spyware εφαρμογές που εγώ δεν έχω δει ποτέ σε εγκατάσταση από xiaomi πέρα από το Android one που έχει όλη την σάρα και την μάρα από google το οποίο θεωρείται bloat, spyware θεωρείται η google τεσπα μέχρι πριν έλεγε δεν έχει χιαομι και τώρα βάζει φωτογραφία 🙄

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Istros είπε

Εγώ έχω αλλάξει 10 Xiaomi και διαφημίσεις δεν έχω δει πουθενά και δεν είμαι fan της Xiaomi.Εσυ με ένα Redmi έχεις βγάλει πόρισμα.Εισαι σίγουρος ότι το αγόρασες από επώνυμο Ελληνικό κατάστημα?

Απο εταιρια που εισαι fan ποσες συσκευες αλλαζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πέσει πολύ κράξιμο στα φόρουμ διεθνώς η xiaomi δεν θα ανεβάσει τις τιμές της η θα τις ανεβάσει λίγο, αυτό πιστεύω. 

Πάλι όμως θα είναι vfm δεν είναι χαζοί να καταστρέψουν αυτό που έχτισαν.

Απλά θέλουν να δουν τις αντιδράσεις του κόσμου, είναι γάτοι οι τύποι!

Σημειωση: Έχω το ποκο αγορασμενο από info και δεν υπάρχει ίχνος διαφημισης.

Επεξ/σία από buuren
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, LIGHT1NG said:

Δεν ξέρει και ούτε τις διαφορές ξέρει θεωρεί spyware εφαρμογές που εγώ δεν έχω δει ποτέ σε εγκατάσταση από xiaomi πέρα από το Android one που έχει όλη την σάρα και την μάρα από google το οποίο θεωρείται bloat, spyware θεωρείται η google τεσπα μέχρι πριν έλεγε δεν έχει χιαομι και τώρα βάζει φωτογραφία 🙄

καλά εσύ είσαι και φτηνιάρης και τσίρκο, σιγά που θα είχα το reedmi για την πάρτη μου,

και τώρα αβαβα για τις ανοησίιες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς παπάντσα το σκεπτικό,εμείς όταν λέμε κινεζιά και πλαστικούρα,αναφερόμαστε σε ποιότητα πρωτίστως και οχι απαραίτητα σε τιμή,μπορεί κάτι σε συμφέρουσα τιμή να είναι και καλό και αυτό είναι που ψάχνει η πλειοψηφία του κόσμου,αν δώσει ακόμη καλύτερα κινητά σε λίγο ακριβότερη τιμή θα ήταν καλό,όμως όπως διαβάζουμε,φαίνεται πως αντί να κάνει ποιοτικότερο το κινητό γανικά ώστε να μην το πούνε φτηνιάρικο,σου λέει ας ανεβάσει τις τιμές για να το πούνε καλύτερο  ...Company logic ftw ! ας είναι όμως και προετοιμασμένη αν το κάνει αυτό να λάβει και την κατάλληλη αντίδραση και απο μας τους καταναλωτές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Bspus είπε

Απο εταιρια που εισαι fan ποσες συσκευες αλλαζεις?

Σε καμία δεν είμαι fan αν μ αρεσει κάποια η με βολεύει την αγοράζω.

12 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Δεν ξέρει και ούτε τις διαφορές ξέρει θεωρεί spyware εφαρμογές που εγώ δεν έχω δει ποτέ σε εγκατάσταση από xiaomi πέρα από το Android one που έχει όλη την σάρα και την μάρα από google το οποίο θεωρείται bloat, spyware θεωρείται η google τεσπα μέχρι πριν έλεγε δεν έχει χιαομι και τώρα βάζει φωτογραφία 🙄

Θα βρήκε κανένα IMEI στο internet και μας το έβαλε να το δούμε.ουτε καν έχει Xiaomi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KoreanW είπε

καλά εσύ είσαι και φτηνιάρης και τσίρκο, σιγά που θα είχα το reedmi για την πάρτη μου,

και τώρα αβαβα για τις ανοησίιες σου

Αφου είναι authorised το ελληνικό μαγαζάκι γιατί δεν είναι στο site όπως τα υπόλοιπα? Πχ όπως με τις καταλήξεις.

.pl= Πολωνία 

.it=Ιταλία 

 

Screenshot_20190309-161023_Chrome_Beta.png

Screenshot_20190309-160955_Chrome_Beta.png

Screenshot_20190309-160910_Chrome_Beta.png

Screenshot_20190309-160810_Chrome_Beta.png

Screenshot_20190309-160556_Chrome_Beta.png

4 λεπτά πριν, Istros είπε

Σε καμία δεν είμαι fan αν μ αρεσει κάποια η με βολεύει την αγοράζω.

Θα βρήκε κανένα IMEI στο internet και μας το έβαλε να το δούμε.ουτε καν έχει Xiaomi.

Ας απαντήσει για το ελληνικότατο κατάστημα authorization xiaomeme στην Ελλάδα infoquest και χαζομάρες τα παίρνουν απλά από έξω πχ ένα mi max 3 στα 170 και το πουλάνε 350 και σου έρχεται ο κορεομεμε να αποδείξει ότι η Ελλάδα έχει mi store 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα σχόλια αποφάσισα να ψάξω και εγώ το θέμα με τις διαφημίσεις. Προσωπικά δεν είχα παρατηρήσει ποτέ ούτε στα μενού ούτε στους φακέλους. Ψάχνοντας λίγο στο ίντερνετ είδα ότι όντως υπάρχουν. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι εγώ λάθος αλλά στο δικό μου κινητό συνεχίζουν να μην υπάρχουν. Μήπως αυτό σταμάτησε μετά από κάποια έκδοση του Android; Γιατί από ότι είδα τα μόνο 2 άτομα εδώ μέσα που έχουν διαφημίσεις έχουν Android 7. Μήπως έχετε αλλάξει το region από Ελλάδα σε Ινδία ή τίποτα τέτοιο ώστε να έχετε κάποιες επιπλέον δυνατότητες (π.χ themes, face unlock κτλ); Τέλος ίσως να το σταμάτησε αυτό μετά από κάποιο μοντέλο και μετά για αυτό όσοι έχουμε νεώτερες συσκευές να μην το βλέπουμε.

 

Screenshot_2019-03-09-16-10-45-173_com.mi.android.globallauncher.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφημίσεις υπάρχουν, αν και δεν ενοχλούν ιδιαίτερα. Πάντως μην κρίνετε με βάση την αγορά της Ελλάδας, είμαστε πολύ λιγοι σε αριθμό. ( βλέπε Κίνα - Ινδία). ότι και να λέμε, τα Xiaomi είναι πολύ καλά τηλέφωνα και σε καλές τιμές. (εχω το redmi note 6 pro). δεν βγάζουν προβλήματα και το miui είναι και καλό και γρήγορο. Νομίζω πάντως μ αυτή τη δήλωση θέλανε να δουν αντιδράσεις πρώτα. όταν είναι καλή η συνταγή γιατι να την αλλάξεις. Το μόνο κακό τους είναι τα πολλά μοντέλα, που μεταξύ τους δεν έχουν τρελές διαφορές, και "χάνεις" μ αυτον τον τρόπο αξία στη μεταπώληση.

Screenshot_2019-03-09-16-10-22-487_com.miui.cleanmaster.png

Screenshot_2019-03-09-16-10-34-342_com.miui.cleanmaster.png

Screenshot_2019-03-09-16-10-52-754_com.miui.cleanmaster.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, timos71 είπε

Διαβάζοντας τα σχόλια αποφάσισα να ψάξω και εγώ το θέμα με τις διαφημίσεις. Προσωπικά δεν είχα παρατηρήσει ποτέ ούτε στα μενού ούτε στους φακέλους. Ψάχνοντας λίγο στο ίντερνετ είδα ότι όντως υπάρχουν. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι εγώ λάθος αλλά στο δικό μου κινητό συνεχίζουν να μην υπάρχουν. Μήπως αυτό σταμάτησε μετά από κάποια έκδοση του Android; Γιατί από ότι είδα τα μόνο 2 άτομα εδώ μέσα που έχουν διαφημίσεις έχουν Android 7. Μήπως έχετε αλλάξει το region από Ελλάδα σε Ινδία ή τίποτα τέτοιο ώστε να έχετε κάποιες επιπλέον δυνατότητες (π.χ themes, face unlock κτλ); Τέλος ίσως να το σταμάτησε αυτό μετά από κάποιο μοντέλο και μετά για αυτό όσοι έχουμε νεώτερες συσκευές να μην το βλέπουμε.

Screenshot_2019-03-09-16-10-45-173_com.mi.android.globallauncher.png

Ααα εσένα σου έβγαλε network tools γαμωτο τυχερός 🍀... 

Εμένα μου έχει διαφημίσεις αυτά μάλλον επειδή δεν είναι xiaomi

_20190309_162322.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...