Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, timos71 είπε

Διαβάζοντας τα σχόλια αποφάσισα να ψάξω και εγώ το θέμα με τις διαφημίσεις. Προσωπικά δεν είχα παρατηρήσει ποτέ ούτε στα μενού ούτε στους φακέλους. Ψάχνοντας λίγο στο ίντερνετ είδα ότι όντως υπάρχουν. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι εγώ λάθος αλλά στο δικό μου κινητό συνεχίζουν να μην υπάρχουν. Μήπως αυτό σταμάτησε μετά από κάποια έκδοση του Android; Γιατί από ότι είδα τα μόνο 2 άτομα εδώ μέσα που έχουν διαφημίσεις έχουν Android 7. Μήπως έχετε αλλάξει το region από Ελλάδα σε Ινδία ή τίποτα τέτοιο ώστε να έχετε κάποιες επιπλέον δυνατότητες (π.χ themes, face unlock κτλ); Τέλος ίσως να το σταμάτησε αυτό μετά από κάποιο μοντέλο και μετά για αυτό όσοι έχουμε νεώτερες συσκευές να μην το βλέπουμε.

 

Και γω εκεί έχω καταλήξει φίλε. Πρέπει να είναι έτσι σε συγκεκριμένες συσκευές, γιαυτό και είπα παραπάνω ακριβώς ποια συσκευή έχω κτλ. Region προσωπικά όχι, Ελλάδα δεν έχω πειράξει τίποτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά τα λέει ο CEO. Χθες μιλούσα με έναν τύπο που είχε πάρει ένα xiaomi με 100€ κ του λέω είναι καλό για τα λεφτά υου... Μου λέει όχι είναι φθηνό... Του απάντησα πως αν έγραφε Samsung θα έκανε 200€ και θα έπαιζε το ίδιο... Με κοιτάτε σαν εξωγήινο.

 

Μόνο ο Ζερβουδάκης δεν ανέβασε τιμές..

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Και γω εκεί έχω καταλήξει φίλε. Πρέπει να είναι έτσι σε συγκεκριμένες συσκευές, γιαυτό και είπα παραπάνω ακριβώς ποια συσκευή έχω κτλ. Region προσωπικά όχι, Ελλάδα δεν έχω πειράξει τίποτα. 

Όσο αυτό για τα θέματα πρέπει να αλλάξεις σε άλλη χώρα πχ από Ελλάδα σε Κίνα, Σιγκαπούρη κλπ ώστε να εμφανιστεί η εφαρμογή και να δουλέψει μετά το γυρνάς σε Ελλάδα και είναι κομπλέ τέλος πάντων μάλλον κατάλαβε ότι έλεγε πατάτες τόση ώρα και είπε να σταματήσει η θα παίρνει τηλέφωνα την infoquest να του στείλει το certificate σε μαιλ να το ποστάρει εδώ λες και θα έπαιρνε κάποιος κινητό +150 ευρω για να λέει το πήρα από infoquest και να τον δείχνουν με το δάχτυλο και μα γελάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Όσο αυτό για τα θέματα πρέπει να αλλάξεις σε άλλη χώρα πχ από Ελλάδα σε Κίνα, Σιγκαπούρη κλπ ώστε να εμφανιστεί η εφαρμογή και να δουλέψει μετά το γυρνάς σε Ελλάδα και είναι κομπλέ τέλος πάντων μάλλον κατάλαβε ότι έλεγε πατάτες τόση ώρα και είπε να σταματήσει η θα παίρνει τηλέφωνα την infoquest να του στείλει το certificate σε μαιλ να το ποστάρει εδώ λες και θα έπαιρνε κάποιος κινητό +150 ευρω για να λέει το πήρα από infoquest και να τον δείχνουν με το δάχτυλο και μα γελάνε. 

Λοιπον για όποιον ενδιαφέρει το θέμα το τσέκαρα "the company responded with the following statement, while also clarifying that it only applies to its devices running MIUI and not its Android One phones". Αυτά από επίσημο άρθρο και ερώτηση για τις διαφημίσεις στην ίδια την εταιρεία. Οποία συσκευή τρέχει σε Android one ΔΕΝ έχει διαφημίσεις. Οποία συσκευή έχει καθαρά Miui ΈΧΕΙ. Παραθέτω και το link https://www.theverge.com/2018/9/19/17877970/xiaomi-ads-settings-menu-android-phones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, greed είπε

Καλά τα λέει ο CEO. Χθες μιλούσα με έναν τύπο που είχε πάρει ένα xiaomi με 100€ κ του λέω είναι καλό για τα λεφτά υου... Μου λέει όχι είναι φθηνό... Του απάντησα πως αν έγραφε Samsung θα έκανε 200€ και θα έπαιζε το ίδιο... Με κοιτάτε σαν εξωγήινο.

Μόνο ο Ζερβουδάκης δεν ανέβασε τιμές..

Υπάρχουν άτομα που δεν ξέρουν για ποιο λόγο θέλουν να έχουν κινητό τη 1000 να δώσεις τη 100 ο σκοπός είναι ίδιος όλα βγάζουν φωτογραφίες όλα παίρνουν τηλέφωνο όλα μπαίνουν φατσαμπουκ και ινστα οπότε το κριτήριο είναι η ποιότητα και πόσο θες να πουλήσεις μούρη και πόσο φαίνεται η τρίχα απτο κουτάβι που θα βγάλεις φωτογραφία με το Σ69+ vs Μι69 και θα τσακώνονται για το ois που ο χιαομεμε χρήστης δεν το θέλει επειδή το χέρι του είναι σταθερό σαν χειρουργού ενώ ο σαμσουνγκ τρέμει λες και έχει πάρκινσον τεσπα παπαλα φινιτο. 

1 λεπτό πριν, tsibosp είπε

Λοιπον για όποιον ενδιαφέρει το θέμα το τσέκαρα "the company responded with the following statement, while also clarifying that it only applies to its devices running MIUI and not its Android One phones". Αυτά από επίσημο άρθρο και ερώτηση για τις διαφημίσεις στην ίδια την εταιρεία. Οποία συσκευή τρέχει σε Android one ΔΕΝ έχει διαφημίσεις. Οποία συσκευή έχει καθαρά Miui ΈΧΕΙ. Παραθέτω και το link https://www.theverge.com/2018/9/19/17877970/xiaomi-ads-settings-menu-android-phones

Τις οποίες στο 1ο σεταπ έχεις την δυνατότητα να πατήσεις ένα ωραίο Χ προκειμένου να περιμένεις το official unlock bootloader και να περάσεις την xiaomi.eu που έχουν αφαιρέσει τα περιττά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KoreanW είπε

εσύ το μόνο που σου μένει να εξηγήσεις είναι γιατί ένα xiaomi με αυθεντική εργοστασιακή rom έχει διαφημίσεις και spyware

κατά τα λοιπά το fanclub μπορείτε να ανακαλύπτετε φαντάσματα στους συνομιλητές στο φόρουμ και να εκτίθεστε

για τον άλλο όμως που κάνει τον έξυπνο και δεν του έμεινε ούτε η τελευταία εξυπνάδα αφού πρώτα πρόλαβε να εκτεθεί

image.png

Φιλε τελευταια φορα  spyware δεν υπαρχει σε χιαομι συσκευη,το καταλαβαινεις αυτο........global version υπαρχει επισημα παλικαρι και οχι international.

Το Gearbest'και αλλα κινεζομαγαζα βγαζουν international rom..........

"International" version = Chinese version with Global ROM

"Global version" = Global version

Και φυσικα ακομα προκαλω το οποιονδηποτε αποδειξει κατι σχετικο με  spyware.......αλλα μονο μπλα μπλα και @@ ειστε....

Φανμποι και αλλα γλυκαναλατα......

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KoreanW είπε

αυτό το «έχεις βγάλει πόρισμα» είναι δικά σου λόγια

τα δικά μου λόγια είναι ότι η xiaomi βάζει διαφημίσεις στα κινητά, σε πόσα και σε ποιά δεν ξέρω, αλλά αρκεί ένα για να αποδειχθεί το γεγονός

και έπειτα δεν είναι ένα, είναι άφθονες οι αποδείξεις με ένα γκουγκλάρισμα για να μη χρησιμοποιήσω τον έτερο συνφορουμίτη με τη global rom

όσο για το «ελληνικό κατάστημα», θέλω να πιστεύω ότι στο golden hall μοιάζει αρκετά με τέτοιο το κατάστημα της 

https://www.mistore-greece.gr/contact-us.aspx

να μου πει τί κάποιο fanboy προηγουμένως που δεν ήξερε καν ότι έχει mi store sστην Ελλάδα

τίποτε δεν έχει να μου πει...

Για πες μας και για το spyware.Ti spyware είχες στο Redmi?Για να προσεχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sakispap είπε

Φιλε τελευταια φορα  spyware δεν υπαρχει σε χιαομι συσκευη,το καταλαβαινεις αυτο........global version υπαρχει επισημα παλικαρι και οχι international.

Το Gearbest'και αλλα κινεζομαγαζα βγαζουν international rom..........

"International" version = Chinese version with Global ROM

"Global version" = Global version

Και φυσικα ακομα προκαλω το οποιονδηποτε αποδειξει κατι σχετικο με  spyware.......αλλα μονο μπλα μπλα και @@ ειστε....

Φανμποι και αλλα γλυκαναλατα......

Το gearbest πουλάει και global μοντέλα απλά αυτό που δεν καταλαβαίνει αυτός είναι ότι τη να το παραγγείλει κάποιος απευθείας από Κίνα πχ στα 200 ευρώ ένα κινητό και να έρθει σε 15-20 μέρες ή να πάει να το πάρει από το mi store greece authorised (who knows) που ΑΝ δεν το έχουν ετοιμοπαραδοτο θα πρέπει να το παραγγείλουν πρώτα από κάποιο κινεζομαγαζο (gearbest, bangood, alibaba, tsikoulata tsikita κλπ) και θα έρθει μετά από τις Χ μέρες 10 λένε συνήθως και απλά θα πληρώσεις 350 και όχι 200 αλλαααααααααα θα λες έχω infoquest και οταν το βαρεθείς στους Χ μήνες θα προσπαθείς να το πουλήσεις 300 η 250 και θα σε παίρνουν με τις πέτρες,αλλααααα μέσα σου θα νιώθεις μια μεγάλη περηφάνια που θα λες έδωσα 350 αντί για 200 λες και θα χαλάσει το λογισμικό στα πρώτα 2 χρόνια από εγκεφαλικό εκτός και αν στην εγγύηση της infoquest σου δίνουν σε περίπτωση φωτιάς, κλοπής, σπάσιμο οθόνης κλπ δωρεάν τότε πάω πάσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Istros είπε

Για πες μας και για το spyware.Ti spyware είχες στο Redmi?Για να προσεχουμε

Βγήκε ο Κινέζος στο main screen και του είπε τσιντσαντσουν σε τσάκισα κορεατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Μη χειρότερα! Ούτε για την Apple δεν γεμίζατε τόσες σελίδες σε τόσο λίγο χρόνο! 😛 

Τώρα που θα γίνει premium και η Xiaomi θα έχει πιο πολλά σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Μη χειρότερα! Ούτε για την Apple δεν γεμίζατε τόσες σελίδες σε τόσο λίγο χρόνο! 😛 

Αφού μας κούφανε τουλάχιστον η Apple έρχεται ωραίο, χαρούμενο, κλειδωμένο μέχρι τα αυτιά και αν θες να κάνεις roll back έκδοση βγαίνει ο Bill Gates απτό τάφο και σου λέει :άκυρο φιλαράκο ξέχασε το jailbreak να περιμένεις να βρούνε backport στην έκδοση που έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fireblade1 είπε

Ο ceo της xiaomi θεωρει οτι με μια αυξηση τιμων θα ξετιναξει τις τσεπες μας!!!

Αφου οι Έλληνες θέλουν να λένε ότι έχουν κινητά 500 και 1000 ευρώ εδώ μιλάμε για infoquest ρε αδερφέ παίρνεις το mi max 3 από gearbest, bangood στα 200 και λένε εε σιγά μόνο 200 και μετά βλέπεις τον αλλον παίρνει το ίδιο και σου λέει εγώ το πήρα 350 από infoquest ελληνικότατο πριν το παρω στα χεριαααα το χαϊδεύε ο Κολοκοτρώνης μέχρι και αρχαία ελληνικά έχει μέσα ίσως έχει και τον Ιπποκράτη να σου δίνει πτυχίο ιατρικής ποιος ξέρει 350 είναι αυτά.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...