Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μη χειρότερα! Ούτε για την Apple δεν γεμίζατε τόσες σελίδες σε τόσο λίγο χρόνο! 😛 

και να φανταστείς ότι δε συμμετείχες στον ίδιο βαθμό . double wow !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Xiaomi κατασκευάζει καλές ναυαρχίδες σε πολύ καλή τιμή.Εαν καταφέρει να ανεβάσει την ποιότητα της σε υλικά και hardware μαζί με την τιμή θα είναι θετικό,απλά μετά θα βρει μπροστά της συσκευές όπως το S10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LIGHT1NG είπε

@Istros αναμένουμε απάντηση από τον Κορεομεμε τώρα θα μας δείξει διαφήμιση από το YouTube, Facebook και θα λέει ότι φταίει η χιαομι

Θα είδε τίποτα διαφημίσεις στον chrome και νομίζει ότι φταίει η Xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Η Xiaomi κατασκευάζει καλές ναυαρχίδες σε πολύ καλή τιμή.Εαν καταφέρει να ανεβάσει την ποιότητα της σε υλικά και hardware μαζί με την τιμή θα είναι θετικό,απλά μετά θα βρει μπροστά της συσκευές όπως το S10

Μόνο κάμερα ισάξια με του S10 να βάλει μετά έρχονται face to face αλλά δεν το κάνουν γιατί ο σκοπός είναι να πουλήσουν και οι 2 αυτοί μια χαρά τα έχουν μεταξύ τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σιγουρα το να ανεβάσουν τιμές χωρίς να ανεβάσουν ποιότητα κατασκεύης και λειτουργικού θα πέσουν οι πωλήσεις τους, όταν έχουν περάσει στην αγορά ώς φθηνά, "ποιοτικά", γρήγορα κινητά και αγοράζοντας το νομίζεις οτι κάνεις μια έξυπνη αγορά.

Αν θέλει κάποιος να παίρνει κινητό κάθε χρόνο είναι δικαιωμά του, καθώς και οποιος θέλει να ξοδέψει 1000+ για κινητό ή να το έχει για prestige και να πουλάει μούρη, δεν τον κρίνω. Προσωπικά είχα xiaomi, είχα huawei, honor, samsung, black berry και iphone. Τα τρια πρώτα δυστηχώς τα άλλαξα σε λιγότερο απο 2 χρόνια διότι δε με ικανοποιούσε ουτε το σήμα, ουτε η ποιότητα κλήσης, ούτε η φωτογραφία, ουτε η οθόνη, ήταν μόνο γρήγορα και με καλή αυτονομία μπαταρίας, ναι μεν αλλά ..........και στο τρίτο το honor ξεκόλλησε η οθόνη. Γενικά απο android δεν έχω μείνει ικανοποιημένος, ουτε απο την υποστήριξη των εταιριών σε θέμα update. Και γενικά στα samsung εχω ρίξει μαυρο εδώ και χρόνια γιατι τα θεωρώ υπερτιμημένα, φοβερή οθόνη μεν, χαλια μπαταρία δε και φυσικά τα κλασικά κολήματα του android.Ερχόμαστε στα BB που θεωρώ τουλάχιστον το passport που είχα, το καλύτερο κινητό που έχει περάσει απο τα χερια μου πολύ ισορροπημενο σε όλους τους τομείς και με την υπογραφή φοβερού λειτουργικού, δυστηχώς όμως την έφαγε απο τις εφαρμογές που δε το υποστηρίζανε πλέον.  Και ερχόμαστε στα iphone που δυστηχώς η ευτυχώς είναι συνήθως ακριβά, εχουν ποιοτικής κατασκευή δικό τους λειτουργικό ios, αρκετά σταθερά , με χάλια μπαταρία, το παίρνεις απλά και δουλεύει και έχεις υποστήριξη για τα υπολοιπα 5-6 χρόνια με συχνα updates.Δες iphone 6s plus. Σφαίρα πάει ακομα, όποιος το έχει,  καταλαβαίνει.

Και λέω μηπως τα κινητά των 200 € είναι τελικά ακριβά ετσι και αλλίως φαντάσου να ανεβάσει τις τιμές κιόλας.

Θεωρώ τον ανταγωνισμό πολύ μεγάλο γενικα στα τηλέφωνα με παρα πολλές επιλογές κάθε χρόνο και ο καθένας παίρνει κινητο σύμφωνα με τις ανάγκες και την τσέπη του, με μεγάλες ή μικρές υποχωρήσεις, σε θέματα ποιότητας απόδοσης. Προσωπικά επέστρεψα σε iphone εδώ και καιρό και έχω ηρεμήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ενα δίκαιο ο κυρίως λόγος που δεν θα έπαιρνα xiaomi και με όνομα της μόνο μου έρχονται στο μυαλό τα fanboys... μια αύξηση στης τιμές θα εξαφανίσει αυτούς με το καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στην κατοχή μου δυο xiaomi mi a1 αλλά δεν νομίζω να ξαναγοράσω αν ανεβάσουν τις τιμές,πάντως με τις τιμές της παίζει καιρό τώρα το ένα το είχα αγοράσει από το πλαίσιο στα 250 ευρώ και το άλλο από σκρουτζομάγαζο στα 190 περίπου ευρώ,όσο θέλουν πουλάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάμερες και οθόνες. Αν φτάσει επίπεδο LG,Samsung σε οθόνες και Samsung σε κάμερες τότε ξαναμιλαμε για μεγαλύτερες τιμές. Προς το παρόν δεν έχει λόγο να αυξήσει τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Κάμερες και οθόνες. Αν φτάσει επίπεδο LG,Samsung σε οθόνες και Samsung σε κάμερες τότε ξαναμιλαμε για μεγαλύτερες τιμές. Προς το παρόν δεν έχει λόγο να αυξήσει τιμές.

Αν βλέπει την Ελλάδα με το infoquest να πουλάει τα κινητά σε τιμή σχεδόν διπλάσια και φυσικά άτομα που τα αγοράζουν κιόλας λογικό μου φαίνεται να σκέφτεται έτσι μετά.... Μα πως γίνετε όλα τα υπόλοιπα site να πουλάνε στη ίδια τιμή πάνω κάτω και το info να το δίνει στην διπλάσια δεν το κατάλαβα ακόμα μάλλον είναι αυτός ο 1 χρόνος έξτρα στην εγγύηση ούτε ασφάλεια αυτοκινήτου δεν κάνει τόσο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Αν βλέπει την Ελλάδα με το infoquest να πουλάει τα κινητά σε τιμή σχεδόν διπλάσια και φυσικά άτομα που τα αγοράζουν κιόλας λογικό μου φαίνεται να σκέφτεται έτσι μετά.... Μα πως γίνετε όλα τα υπόλοιπα site να πουλάνε στη ίδια τιμή πάνω κάτω και το info να το δίνει στην διπλάσια δεν το κατάλαβα ακόμα μάλλον είναι αυτός ο 1 χρόνος έξτρα στην εγγύηση ούτε ασφάλεια αυτοκινήτου δεν κάνει τόσο.. 

Kαλα και αλλες μαρκες σε android τα ιδια γινονται. Ολες οι αλυσιδες με εποισημη τιμολογηση στο θεο και τα σκρουτζομαγαζα με τις τιμες της αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sv398 είπε

Ο μ@λ@κας ο άντρας!

Όταν τα προϊόντα σου θα πάνε άπατα από πωλήσεις ξαναέλα να μας πεις τέτοιες σοφίες!!!

Φίλε τι πιθανότητα δίνεις να είναι μ@@@@@@ ο συγκεκριμένος για να βγει να κάνει δημόσια τέτοια δήλωση ; 

Μαλλον εσυ είσαι αφελής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...