Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Xiaomi θεωρεί ότι με μία αύξηση στις τιμές η εταιρεία θα αποτινάξει τη «ρετσινιά» της φτηνιάρικης μάρκας


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Εγώ γενικά δεν κρατάω κανένα os από factory είτε samsung, miui κλπ πάντα παίρνω source και φτιάχνω δικιά μου rom με το signature για microg και ούτε άσχετα πράγματα σε πολλές περιπτώσεις τραβάω και ένα nuke στο perfd αν υπάρχει και όρεξη φτιάχνω και το power profile για EAS  και είναι κομπλέ. Τελευταία φορά που είχα samsung ήταν το S3 όπως και την ίδια μέρα το touchwiz είχε γίνει τέλειος wipe ούτε 2 ώρες δεν το άντεξα. 

Ναι αλλά πόσοι άνθρωποι ξέρουν να το κάνουν αυτό; το 99.99% των χρηστών έχουν το experience που σου περιγράφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Ναι αλλά πόσοι άνθρωποι ξέρουν να το κάνουν αυτό; το 99.99% των χρηστών έχουν το experience που σου περιγράφω

Υπάρχουν αρκετοί που κατεβάζουν αυτά που ανεβάζουμε στο χδα☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Υπάρχουν αρκετοί που κατεβάζουν αυτά που ανεβάζουμε στο χδα☺️

Και ανήκουν στο 0.01%. Για το υπόλοιπο 99.99% όμως;

32 λεπτά πριν, Istros είπε

Ούτε καν μαντεψαμε ότι έχεις iPhone.Εδω συζητάμε για την Xiaomi και για το γεγονός ότι έβγαλε μια συσκευή με 855 στα 430.000 βαθμούς στο antutu και μας γράφεις για το iPhone.Απο εκθέσεις ιδεών έχει αρκετές εδώ μέσα.Μιας και ανέφερες για το iPhone ούτε το iPhone 6 δεν το παίζει γιατί δεν έχει hardware και με τις αναβαθμίσεις δεν παίζεις παιχνιδια,.Επίσης τα iPhone XS max έχουν lag και throttling

"Smooth, but not Ultra

Fortnite's 60fps mode arrived on iPhone at the end of last year and got a lot of praise for making the game look and feel better. However, our tests have showed that this boost in quality can be quite short-lived: after 15-20 minutes of gameplay, the frame rate starts to become erratic, even on the top-end iPhone XS Max. This could be due to thermal throttling as the iPhone starts to overheat. In our tests, a battle would begin at 60fps and deliver a median of 60fps overall, but in the second half there'd be numerous frame rate drops down as far as 30fps, as shown in the chart below: "

Αυτό και τέλος γιατί είμαστε off topic και έχω βαρεθεί σε κάθε τοπικ να διαβάζω για την apple και τις πατάτες που κατασκευαζει

Ποιο iPhone 6 ρε; 3 ετών συσκευή είναι το 7. Απλά θες να κράζεις για να κράζεις. 

Αν όντως γούσταρες τεχνολογία θα έκανες ένα high five στην αππλ για όσα έχει καταφέρει και το πόσο είναι μπροστά σε κάποια πράγματα όπως κι εγώ κάνω το ίδιο για samsung etc για κάποες τεχνολογίες τους. Γιατί η μία εταιρία σπρώχνει την άλλη αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα.

Άμα θεωρείς ότι έχω άδικο σε αυτό είσαι κομπλεξικός και πραγματικά stay away from the internet σου κάνει κακό. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Και ανήκουν στο 0.01%. Για το υπόλοιπο 99.99% όμως;

https://xiaomi-miui.gr/community/ και αυτό είναι απλά ένα φόρουμ για την χιαομι στην Ελλάδα δεν το λέω πάντως 0.01 εκτός και αν δεν ξέρεις εσύ σαν ScienceFreak που λες ότι είσαι και παίρνεις και τους άλλους μαζί ότι δεν ξέρουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Και ανήκουν στο 0.01%. Για το υπόλοιπο 99.99% όμως;

Ποιο iPhone 6 ρε; 3 ετών συσκευή είναι το 7. Απλά θες να κράζεις για να κράζεις. 

Αν όντως γούσταρες τεχνολογία θα έκανες ένα high five στην αππλ για όσα έχει καταφέρει και το πόσο είναι μπροστά σε κάποια πράγματα όπως κι εγώ κάνω το ίδιο για samsung etc για κάποες τεχνολογίες τους. Γιατί η μία εταιρία σπρώχνει την άλλη αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα.

Άμα θεωρείς ότι έχω άδικο σε αυτό είσαι κομπλεξικός και πραγματικά stay away from the internet σου κάνει κακό. 

Ποιο 7?Ακόμα και το xs max έχει πρόβλημα.Απλα λέω τα πράγματα με το όνομα τους.Και μενα μου αρεσει η τεχνολογία και δεν κολλάω σε εταιρείες έχω αρκετές συσκευές και έχουν περάσει από τα χέρια μου απ' όλες τις εταιρείες ακόμα και iPhone και iPad.Εσυ είσαι κομπλεξικος που ήρθες να μας πεις για την apple στο topic της Xiaomi.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

https://xiaomi-miui.gr/community/ και αυτό είναι απλά ένα φόρουμ για την χιαομι στην Ελλάδα δεν το λέω πάντως 0.01 εκτός και αν δεν ξέρεις εσύ σαν ScienceFreak που λες ότι είσαι και παίρνεις και τους άλλους μαζί ότι δεν ξέρουν :)

Η ελλάδα δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Επίσης θεωρείς ότι ο άσχετος που θα αγοράσει ένα φτηνό τηλέφωνο θα ξέρει να ασχοληθεί να φλασάρει άλλη ρομ για να μην τρώει κολλήματα; Δεν νομίζω. Ο μέσος χρήστης δεν ασχολείται. Ίσως να σου φαίνεται ότι ασχολείται ο κόσμος επειδή διαβάζεις tech forums αλλά ο πολύς κόσμος δεν το κάνει.

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Ποιο 7?Ακόμα και το xs max έχει πρόβλημα.Απλα λέω τα πράγματα με το όνομα τους.Και μενα μου αρεσει η τεχνολογία και δεν κολλάω σε εταιρείες έχω αρκετές συσκευές και έχουν περάσει από τα χέρια μου απ' όλες τις εταιρείες ακόμα και iPhone και iPad.Εσυ είσαι κομπλεξικος που ήρθες να μας πεις για την apple στο topic της Xiaomi.

Εγώ ξεκίνησα να μιλάω για το ότι δεν χρειάζεσαι liquid cooling στο τηλέφωνό σου και ότι πρέπει να διορθωθούν πράγματα στο λειτουργικό. Εσύ είσαι κολλημένος με το antutu και νομίζεις ότι μόνο αυτό μετράει. Και αφού μιλήσαμε για software optimization προφανώς η apple είναι κορυφή σε αυτό. 

Αν θες να στο κάνω πιο λιανά δες κάρτες γραφικών σε υπολογιστές. AMD και nvidia με ίδια σκορ θα έχουν διαφορετικά fps σε κάθε παιχνίδι γιατί το καθένα είναι γραμμένο διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KostasKri είπε

Η ελλάδα δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Επίσης θεωρείς ότι ο άσχετος που θα αγοράσει ένα φτηνό τηλέφωνο θα ξέρει να ασχοληθεί να φλασάρει άλλη ρομ για να μην τρώει κολλήματα; Δεν νομίζω. Ο μέσος χρήστης δεν ασχολείται. Ίσως να σου φαίνεται ότι ασχολείται ο κόσμος επειδή διαβάζεις tech forums αλλά ο πολύς κόσμος δεν το κάνει.

Κοίτα να δεις υπάρχουν οι τύποι που παίρνουν κινητά για να παίζουν παιχνίδια και άλλοι που το παίρνουν για facebook, instagram κλπ και άλλοι για την καλή κάμερα αυτός πουβθα αξιοποίηση τον 845 και 855 είναι ο gamer αλλά αυτός που θέλει 50 κάμερες καλές αναγκάζεται να πάρει 855 και αντίστοιχο τον exynos γιατί με αυτό το τσιπ το δίνουν οι υπόλοιποι βολεύονται και με το elephone 10k mah battery mediatek cpu :)

Κάτσε αυτό δηλαδή το 0.01 είναι παγκόσμιο εννοείς? 😂 😂 😂 Ααα εσύ θα μας τρελάνεις εδώ υπάρχουν άτομα που κάνουν donate κινητά σε κάποιον developer για να φτιάξει ρομ και πίστεψε με είναι εκατομμύρια χρήστες μάλλον το 0.01 είσαι εσύ και μόνος σου επίσης είσαι apple user να ξέρεις κάτι το άθλημα περί custom ρομ το μήλο δεν το έχει οπότε τσάμπα κάθομαι και απαντάω 

10 λεπτά πριν, Istros είπε

Ποιο 7?Ακόμα και το xs max έχει πρόβλημα.Απλα λέω τα πράγματα με το όνομα τους.Και μενα μου αρεσει η τεχνολογία και δεν κολλάω σε εταιρείες έχω αρκετές συσκευές και έχουν περάσει από τα χέρια μου απ' όλες τις εταιρείες ακόμα και iPhone και iPad.Εσυ είσαι κομπλεξικος που ήρθες να μας πεις για την apple στο topic της Xiaomi.

Τσάμπα ασχολείσαι ScienceFreak του google είναι άκου το 0.01 ξέρει από custom rom μέχρι και η κοπέλα μου ξέρει να περνάει Recovery και να κάνει εγκατάσταση λολ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστηρίζω χρόνια Xiaomi αλλά αυτά είναι χαζομάρες. Όταν έχεις τον κόσμο και τις πωλήσεις με το μέρος σου δεν κοιτάς το image, την ρετσινιά και αηδίες. Το μόνο που θα καταφέρει αυτή η κίνηση είναι να δυσαρεστήσει τους υποστηρικτές και να απομακρύνει περισσότερο αυτούς που υποτίθεται θέλει να προσελκύσει. Αυτός που δεν αγόραζε Xiaomi γιατί τη θεωρούσε δευτεράτζα και τα έσκαγε σε Apple και Samsung για να ανεβάσει το image του πάλι το ίδιο θα κάνει και μάλιστα τώρα με μεγαλύτερη χαρά γιατί χρηματικά η διαφορά μειώνεται και δεν θα τα δώσει για να έχει μια ακριβοπληρωμένη δευτεράτζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Κοίτα να δεις υπάρχουν οι τύποι που παίρνουν κινητά για να παίζουν παιχνίδια και άλλοι που το παίρνουν για facebook, instagram κλπ και άλλοι για την καλή κάμερα αυτός πουβθα αξιοποίηση τον 845 και 855 είναι ο gamer αλλά αυτός που θέλει 50 κάμερες καλές αναγκάζεται να πάρει 855 και αντίστοιχο τον exynos γιατί με αυτό το τσιπ το δίνουν οι υπόλοιποι βολεύονται και με το elephone 10k mah battery mediatek cpu :)

Κάτσε αυτό δηλαδή το 0.01 είναι παγκόσμιο εννοείς? 😂 😂 😂 Ααα εσύ θα μας τρελάνεις εδώ υπάρχουν άτομα που κάνουν donate κινητά σε κάποιον developer για να φτιάξει ρομ και πίστεψε με είναι εκατομμύρια χρήστες μάλλον το 0.01 είσαι εσύ και μόνος σου επίσης είσαι apple user να ξέρεις κάτι το άθλημα περί custom ρομ το μήλο δεν το έχει οπότε τσάμπα κάθομαι και απαντάω 

Τσάμπα ασχολείσαι ScienceFreak του google είναι άκου το 0.01 ξέρει από custom rom μέχρι και η κοπέλα μου ξέρει να περνάει Recovery και να κάνει εγκατάσταση λολ. 

Α είσαι κι εσύ ότι να ναι. Ότι έχω iphone σημαίνει ότι δεν ασχολούμαι και με android; Την παλεύεις;

Υπάρχουν γύρω στις 2 δις συσκευές αυτή την στιγμή. Οκ το 0.01% ίσως ήταν υπερβολή. Θεωρείς δηλαδή ότι αν αρχίσεις να ρωτάς άσχετους στον δρόμο ότι θα ξέρουν να σου πουν πως γίνεται; Φίλε οι περισσότεροι αγοράζουν τα τηλέφωνα και τα αφήνουν ως έχουν. Δεν ασχολούνται να βάζουν 3rd party roms. Αυτό είναι γεγονός είτε το δέχεσαι είτε όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Εγώ ξεκίνησα να μιλάω για το ότι δεν χρειάζεσαι liquid cooling στο τηλέφωνό σου και ότι πρέπει να διορθωθούν πράγματα στο λειτουργικό. Εσύ είσαι κολλημένος με το antutu και νομίζεις ότι μόνο αυτό μετράει. Και αφού μιλήσαμε για software optimization προφανώς η apple είναι κορυφή σε αυτό. 

Αν θες να στο κάνω πιο λιανά δες κάρτες γραφικών σε υπολογιστές. AMD και nvidia με ίδια σκορ θα έχουν διαφορετικά fps σε κάθε παιχνίδι γιατί το καθένα είναι γραμμένο διαφορετικά.

Εάν είχε liquid cooling το xs max δεν θα είχε throttling.Προφανως και χρειάζεται για να κρατάει όσο δυνατόν πιο χαμηλά τη θερμοκρασία του επεξεργαστή.Εγω αναφορά έκανα στο antutu για να δείξω την προσπάθεια της Xiaomi για να κατασκευάσει καλύτερες συσκευές.Μετα μας είπες ότι δεν έχει διαφορά ο 845 με τον 855 στα παιχνίδια ενώ έχουν τεράστιες διαφορές και στην απόδοση και στην θερμοκρασία που ανεβάζουν και στην ενέργεια που καταναλώνουν και ότι τα iPhone της τελευταίας 3 ετιας παίζουν απροβληματιστα και αυτό δεν ισχύει.Διαβασε πιο πανω και αν θες τα υπόλοιπα σε τοπικό της apple.

Κάτι άλλο για την Xiaomi?

47 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Κοίτα να δεις υπάρχουν οι τύποι που παίρνουν κινητά για να παίζουν παιχνίδια και άλλοι που το παίρνουν για facebook, instagram κλπ και άλλοι για την καλή κάμερα αυτός πουβθα αξιοποίηση τον 845 και 855 είναι ο gamer αλλά αυτός που θέλει 50 κάμερες καλές αναγκάζεται να πάρει 855 και αντίστοιχο τον exynos γιατί με αυτό το τσιπ το δίνουν οι υπόλοιποι βολεύονται και με το elephone 10k mah battery mediatek cpu :)

Κάτσε αυτό δηλαδή το 0.01 είναι παγκόσμιο εννοείς? 😂 😂 😂 Ααα εσύ θα μας τρελάνεις εδώ υπάρχουν άτομα που κάνουν donate κινητά σε κάποιον developer για να φτιάξει ρομ και πίστεψε με είναι εκατομμύρια χρήστες μάλλον το 0.01 είσαι εσύ και μόνος σου επίσης είσαι apple user να ξέρεις κάτι το άθλημα περί custom ρομ το μήλο δεν το έχει οπότε τσάμπα κάθομαι και απαντάω 

Τσάμπα ασχολείσαι ScienceFreak του google είναι άκου το 0.01 ξέρει από custom rom μέχρι και η κοπέλα μου ξέρει να περνάει Recovery και να κάνει εγκατάσταση λολ. 

iPhone έχει τι περιμένεις!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2019 στις 2:55 ΜΜ, stelios18120 είπε

Το είχα αφήσει στις 3-4 σελίδες και τώρα έχει σχεδόν 14 

 

Σας πονάει η xiaomi ε; 

Παραδεχτείτε το. Δεν είναι ντροπή που σας γλενταει και δεν ζητάει πολλά €

😁😁✌️

Εχει τα μεγαλύτερα φανμποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Istros είχαμε τον κορεατι τώρα έχουμε το παγωτό κρικρι τους πονάει που τα Android αποκτάνε καλύτερο έδαφος και προσπαθούν να ελαχιστοποιησουν το throttle ώστε να αποδίδει 100% συνέχεια meanwhile στην Apple δεν ξέρουν τη να βγάλουν τώρα για να κρατήσουν τις υψηλές τιμές 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

@Istros είχαμε τον κορεατι τώρα έχουμε το παγωτό κρικρι τους πονάει που τα Android αποκτάνε καλύτερο έδαφος και προσπαθούν να ελαχιστοποιησουν το throttle ώστε να αποδίδει 100% συνέχεια meanwhile στην Apple δεν ξέρουν τη να βγάλουν τώρα για να κρατήσουν τις υψηλές τιμές 

Ήδη ξέρω πολλούς που όταν είδαν τα S10+ εκλαιγαν τα λεφτά που έδωσαν σε iPhone XS max.Στο android ο ανταγωνισμός είναι πολύ ψηλά με πολύ καλες,ποιοτικές και καινοτόμες συσκευές.Ας ελπισουμε ότι η κίνηση της Xiaomi να βγάλει ακριβότερες και καλύτερες ναυαρχίδες θα αναγκάσει και τις άλλες εταιρείες να ρίξουν τις τιμές τους και άλλο προς όφελος μας

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2019 στις 4:34 ΜΜ, greed είπε

Καλά τα λέει ο CEO. Χθες μιλούσα με έναν τύπο που είχε πάρει ένα xiaomi με 100€ κ του λέω είναι καλό για τα λεφτά υου... Μου λέει όχι είναι φθηνό... Του απάντησα πως αν έγραφε Samsung θα έκανε 200€ και θα έπαιζε το ίδιο... Με κοιτάτε σαν εξωγήινο.

Μόνο ο Ζερβουδάκης δεν ανέβασε τιμές..

Εντάξει τα Ζερ είναι ληστεία έχουν και φακό και δωρεάν μεταφορικά έπρεπε να έχει 2 τουλάχιστον κάθε σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...