Προς το περιεχόμενο

Skoda fabia 1.2 TSI κα γενικα tsi κινητηρες τι να προσέξω


CarlitoGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια χρειάζομαι βοηθεια για αγορα μτχ αυτοκινητου κ αυτα που μου αρεσουν και ειναι μεσα στα λεφτά μου ειναι vw group με tsi κινητηρες.Που πονανε τα συγκεκριμένα ,ειναι αξιοπιστα γενικα;

Σκεφτομαι για το vw golf plus 1.4,polo 1.2 και fabia 1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπήρχε σοβαρό με τη καδένα χρονισμού .

Σε γνωστό Golf είχε πάθει τη ζημιά και πλήρωσε αρκετά χρήματα , και το αμάξι είχε ~60.000 χλμ

Για το vw golf plus έχω διαβάσει ότι έχει υψηλή κατανάλωση.

Κάνε μια έρευνα και στις σχετικές κοινότητες για να μάθεις για θέματα από χρηστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Υπήρχε σοβαρό με τη καδένα χρονισμού .

Σε γνωστό Golf είχε πάθει τη ζημιά και πλήρωσε αρκετά χρήματα , και το αμάξι είχε ~60.000 χλμ

Για το vw golf plus έχω διαβάσει ότι έχει υψηλή κατανάλωση.

Κάνε μια έρευνα και στις σχετικές κοινότητες για να μάθεις για θέματα από χρηστες

Τετοια διαβαζω κ δεν ξερω τι να παρω....ελεγα μηπως τα προβληματα τα εβγαζε στα αρχικα μοντελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thaninho είπε

Βρες αμαξι που να έχει αλλάξει καδένα. 

Υπάρχουν πάντως αρκετές αναφορές που λένε ότι το πρόβλημα δεν λύνεται και εμφανίζεται αργότερα και με το νέο σετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πάρε μοντέλο από 11 και μετά και δεν θα έχεις θέματα ,ακόμα και στα προηγούμενα πάλι είναι μικρά τα ποσοστά εφόσον είναι 1.2 και 1.4 λίγα άλογα

 

Μένεις μακριά από 1.4 180hp polo fabia κτλπ ΕΑΝ δεν έχει αλλάξει μοτέρ μέσα στην εγγύηση. Αλλιώς είσαι οκ και δεν θα είναι 180 αλλά 160hp λόγο νέου firmware.

 

Golf plus με polo δεν ξέρω πώς κολλάει, είναι οικογενειακό αμάξι με αρκετά διαφορετικά ανταλλακτικά... μείνε μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα για το fabia το 1.2 tsi monte carlo η αλλο παρόμοιο.Νομιζω ειναι μοντελο του 2012.Οποτε λογικα απο 2012 και μετα θα ειναι πιο αξιόπιστα.Αυτο που μου εκανε εντυπωση στα golf plus ειναι οτι ολοι ειχανε στο πορτ μπαγκαζ και ενα 4 λιτρο  λαδι....τα καιει τα λαδακια του μαλλον.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, turbat0s είπε

Υπάρχουν πάντως αρκετές αναφορές που λένε ότι το πρόβλημα δεν λύνεται και εμφανίζεται αργότερα και με το νέο σετ.

Όντως, ένας φίλο μους σε skoda octavia έδωσε 1300 ευρώ για φτιάξιμο και τελευταία που τον βρήκα μου λέει σαν να μου ακούγεται πάλι παράξενα. Στον καινούργιο 1500 νομίζω γύρισαν σε καδένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CarlitoGR είπε

Αυτο που μου εκανε εντυπωση στα golf plus ειναι οτι ολοι ειχανε στο πορτ μπαγκαζ και ενα 4 λιτρο  λαδι....τα καιει τα λαδακια του μαλλον.  

Εντύπωση μου κάνει αυτό που γράφεις, άνοιγες τα ξένα πορτ μπαγκαζ  και έβλεπες τι έχει μέσα ο κόσμος? 

Τέλος πάντων ιδιαίτερα τα golf είναι πολύ ευχάριστα στην οδήγηση.Εξωτερικα είναι για τα μπάζα αλλά περί ορέξεως... 

Πάρε να έχεις κ εσύ ένα 4λιτρο λάδι καβατζα,  βρίσκεις σε λαδάδικα τα 4 λίτρα 10 ευρώ, δεν είναι μεγάλο το κόστος. 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Εντύπωση μου κάνει αυτό που γράφεις, άνοιγες τα ξένα πορτ μπαγκαζ  και έβλεπες τι έχει μέσα ο κόσμος? 

Τέλος πάντων ιδιαίτερα τα golf είναι πολύ ευχάριστα στην οδήγηση.Εξωτερικα είναι για τα μπάζα αλλά περί ορέξεως... 

Πάρε να έχεις κ εσύ ένα 4λιτρο λάδι καβατζα,  βρίσκεις σε λαδάδικα τα 4 λίτρα 10 ευρώ, δεν είναι μεγάλο το κόστος. 

Δεν θελει πολυ μυαλο,βαλε στο car golf plus και θα δεις φωτο απο πορτμπαγκαζ αυτοκινητων ιδιωτων που εχουν τα 4λιτρα απο πισω....θα ποσταρα εγω αλλα δεν υπαρχει λογος.Εαν παντως θες να πεις κατι πες το ξεκαθαρα κ ασε τις ειρωνείες,οσο για το δικο μου αυτοκινητο κ γω συμπληρώνω λαδακι απλα κ ξαστερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Ποσταρε εσύ τις φωτογραφίες για να μου λυθεί η απορία. 

Την ειρωνεία που την είδες? 

Να ψαξεις να τις βρεις εαν θες....τελος παντων το ενδιαφερων μου για τους tsi ειναι αληθινό απλα δεν ξερω εαν ειναι απροβλημάτιστα σαν μοτερ για να προχωρήσω σε αγορα καθως δεν μου περισσεύουν 1500αρια.Επι του θεματος λοιπον εσυ τι λες ειναι καλα σαν μοτερ απο το 2012 κ μετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...