Προς το περιεχόμενο

Halo: The Master Chief Collection [PC][Steam]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

HaloMCCPCHero1-002-hero.jpg

ks2TRB2.png

Ανακοίνωσαν επιτέλους(For the love of God) το MCC για PC και μάλιστα για steam ! Τους βοηθάει η Splash Damage και η Ruffian για τις PC εκδόσεις. Το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει σταδιακά για PC ξεκινώντας από το Halo Reach και η συνέχεια θα ακολουθήσει με χρονική σειρά. Αυτό θα γίνει για να έχει ο κάθε τίτλος την ''προσοχή'' που πρέπει σύμφωνα με την 343 Industries.

Halo: The Master Chief Collection

FoV slider,

21:9 support,

4K/60FPS

HDR.

Σταδιακό release των παιχνιδιών.

Halo Reach added στο MCC.

 

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο συγκεκριμένα..Πρώτα θα κυκλοφορήσει το Reach.

Also, the game will feature unlocked framerates on PC, support for a variety of resolutions, including ultra-wide resolutions and offer updated graphics and support PC specific features like rebindable keyboard/mouse controls and FOV adjustment options.

The Master Chief’s arrival on PC will happen in stages with each title releasing one by one over time - giving the development teams the ability to ensure each one is right, while giving players a chance to jump in right away, rather than having to wait for the entire suite of games to be completed.

The first game of the collection to release on PC would be Halo: Reach, and that the other games in the series will release in "chronological order" thereafter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην MS, τα καλα να τα λεμε!

Το προηγουμενο live τους ηταν μαπα. Ελπιζω στο επομενο τον απριλιο να εχουμε και αλλα καλα νεα για την πισαρα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Reach ειναι και το μοναδικο που δεν εχει πατσαριστει-αναβαθμιστει για το Χ να συμπληρωσω. Βεβαια προφανως και θα συμβει τωρα αυτο, αλλά ναι, σπουδαια νεα για οσους δεν τα εχουν παιξει και ακομα και για εμας τυος υπολοιπους. Μια επισκεψη ακομα στο συμπαν επιβαλλεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το unlocked frame-rate στάνταρ είναι υποτίθεται αλλά το διαφημίζουν, ίσως γιατί κάποιες μηχανές γραφικών έχουν tied τα physics με το frame-rate. Όπως και να 'χει, το ότι θα παίρνει ''ειδικό'' treatment το κάθε γκέιμ για PC, είναι πολύ καλό. Από το να το έβγαζαν απλά για PC με μόνο mouse/keyboard support και όλα τα άλλα ίδια. Όπως και να 'χει, τώρα που έρχεται στο steam θα πουλήσει τα κέρατά του και για πρώτη φορά μετά από χρόνια σκέφτομαι να το πάρω κουτάτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από story τι λένε? Σε σχέση με τα Bioshock πχ? Δεν είμαι fan των FPS αλλά αν έχουν καλή ιστορία, τα παίζω άνετα (τα Bioshock 1,3 τα κατατάσσω σε μερικά από  καλύτερα παιχνίδια που εχω παίξει για αυτό τον λόγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, mike299 είπε

Από story τι λένε? Σε σχέση με τα Bioshock πχ? Δεν είμαι fan των FPS αλλά αν έχουν καλή ιστορία, τα παίζω άνετα (τα Bioshock 1,3 τα κατατάσσω σε μερικά από  καλύτερα παιχνίδια που εχω παίξει για αυτό τον λόγο)

Τίποτα ιδιαίτερο αλλα έχω παίξει μονο τα πρώτα. Καμια σχέση με Bioshock. Το χειρότερο ήταν ότι είχε ελαχιστους διαφορετικούς εχθρούς.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...