Προς το περιεχόμενο

Halo: The Master Chief Collection [PC][Steam]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν port μου φαίνεται χειρότερο  από το Halo 1 που είχε βγει τότε στο PC. Ο ήχος ειδικά είναι πολύ μάπα, εντάξει έχει FoV slider..Options πουθενά, μόνο ''Original'' ή ''Enhanced''.. Τα subtitles υπάρχουν μόνο στα cutscenes και δεν εμφανίζονται στο gameplay. Σκοτώθηκαν στη δουλειά πάλι. Ξεκάθαρα όλο το βάρος έχει πέσει στο Halo: Infinite. 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα και ένα ελαφρύ stutter όταν φορτώνονται περιοχές του χάρτη. Καθώς και ένα bug στην πρώτη αποστολή που με ανάγκασε να ξεκινήσω από την αρχή.

Τα υπόλοιπα όπως τα λέει ο Psycho. Το port είναι κάτω των προσδοκιών και απορώ γιατί τους πήρε τόσο καιρό με συνεχείς καθυστερήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλη την μέρα γκρινιάζετε και συνεχίζετε να αγοράζετε παιχνίδια day one 

και παιχνίδια που κάνουν μπάμ από μακρυά ότι πρόκειται για port

και για καθαρά εισπρακτική συμπεριφορά των εταιριών.

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα ακόμα δεν με έχει αφήσει να παίξω. Πετούσε errors με installation μέσω του xbox app. Δοκίμασα uninstall, restart το download τίποτα. Τελικά είδα ότι είχε φρικάρει το download μέσω του Microsoft Store οπότε το ξανακατεβάζω. Γενικά διαβάζω και άλλα παράπονα στο steam. Θα το δω και γω σήμερα.

https://steamcommunity.com/id/irsooogud/recommended/1064220/

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Όλη την μέρα γκρινιάζετε και συνεχίζετε να αγοράζετε παιχνίδια day one 

και παιχνίδια που κάνουν μπάμ από μακρυά ότι πρόκειται για port

και για καθαρά εισπρακτική συμπεριφορά των εταιριών.

Νεο παιχνιδι ειναι,δεν πρεπει καποιοι να γραψουν πρωτες εντυπωσεις?

Το σχολιο σου που ακριβως κολλαει στο παρον θεμα?

Επισης για τα περι day one,το παιχνιδι ειναι διαθεσιμο μεταξυ αλλων και στο game pass του 1ευρω αρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το σχολιο σου που ακριβως κολλαει στο παρον θεμα?

 

Άνοιξε όλα τα threads των games και διάβασε τι γράφεται την πρώτη μέρα που

κυκλοφορούν και θα καταλάβεις που κολλάει το σχόλιό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zvarthangalos είπε

Άνοιξε όλα τα threads των games και διάβασε τι γράφεται την πρώτη μέρα που

κυκλοφορούν και θα καταλάβεις που κολλάει το σχόλιό μου.

Επειδη ακριβως εχω διαβασει,εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις με το σχολιο σου.

 Ουτε ολα τα παιχνιδια οταν κυκλοφορουν ειναι τερμα unplayable,ουτε θα καθομαστε καθε φορα να περιμενουμε 1+χρονο μπας και βγουν patch και φτιαξουν ορισμενα θεματα.

Και το ξαναλεω,το εν λογω παιχνιδι ειναι μεσα στο Game Pass,αρα δεν ισχυει αυτο που εγραψες πιο πισω περι day one αγορων σε αυτη την περιπτωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Επειδη ακριβως εχω διαβασει,εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις με το σχολιο σου.

 Ουτε ολα τα παιχνιδια οταν κυκλοφορουν ειναι τερμα unplayable,ουτε θα καθομαστε καθε φορα να περιμενουμε 1+χρονο μπας και βγουν patch και φτιαξουν ορισμενα θεματα.

Και το ξαναλεω,το εν λογω παιχνιδι ειναι μεσα στο Game Pass,αρα δεν ισχυει αυτο που εγραψες πιο πισω περι day one αγορων σε αυτη την περιπτωση.

Κοίταξε φίλε μου νομίζω πως γράφω Ελληνικά  δεν ξέρω γιατί σε θίγει τόσο μιας και δεν έκανα προσωπική αναφορά γενικά αναφέρθηκα και είπα '' Όλη την μέρα γκρινιάζετε και συνεχίζετε να αγοράζετε παιχνίδια day one ''' δεν απαγόρεψα να γράψει ο καθένας αυτό που νομίζει μάλλον εσύ δεν το εμπέδωσες  σωστά, τα περισσότερα παιχνίδια ΑΑΑ όταν  κυκλοφορούν τις πρώτες μέρες δεν παίζονται αν δεν patchαριστούν οπότε ένας ορθά σκεπτόμενος τι κάνει περιμένει λίγο καιρό να στρώσει το παιχνίδι και μετά το αγοράζει αυτό τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

 

 

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

τα περισσότερα παιχνίδια ΑΑΑ όταν  κυκλοφορούν τις πρώτες μέρες δεν παίζονται αν δεν patchαριστούν

α)δεν ισχυει αυτο που λες ουτε για αστειο.Σε ελαχιστα παιχνιδια ισχυει αυτο,βλεπε Red Dead.

β)Το Halo Reach σημερα δεν ειναι ΑΑΑ παιχνιδι. Ειναι port παιχνιδιου του 2010 απο το Xbox360 με αρχικη τιμη τα 9.99.

Επισης εχω γραψει τουλαχιστον αλλες 2 ή 3φορες στο παρον θεμα οτι το παιχνιδι μεταξυ αλλων ειναι και στο Game Pass του 1ευρω.

Οπως και να εχει επειδη εχουμε ξεφυγει απο το παρον θεμα,εχεις κατι να προσθεσεις για το ιδιο το παιχνιδι?

Μαθηματα ηθικης για το ποτε να αγοραζει ο καθενας ενα παιχνιδι εχουν αναφερθει πολλες φορες και σιγουρα δεν βοηθανε στην επιλυση των οποιων θεματων αντιμετωπιζουν οσοι παιζουν το καθε παιχνιδι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε να βγει το 3 να γίνει πανωλεθρία στο Μιλάνο στο MP.

1IHK4oi.gif

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλευουν σε εσας οι υπότιτλοι;

11 hours ago, Psycho_Warhead said:

Σαν port μου φαίνεται χειρότερο  από το Halo 1 που είχε βγει τότε στο PC. Ο ήχος ειδικά είναι πολύ μάπα, εντάξει έχει FoV slider..Options πουθενά, μόνο ''Original'' ή ''Enhanced''.. Τα subtitles υπάρχουν μόνο στα cutscenes και δεν εμφανίζονται στο gameplay. Σκοτώθηκαν στη δουλειά πάλι. Ξεκάθαρα όλο το βάρος έχει πέσει στο Halo: Infinite. 

ότι επισημαίνεις είναι σωστότατο. ο ήχος, ειδικά,  είναι μουντός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...