Προς το περιεχόμενο

The Outer Worlds (Obsidian)


tanasen01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, seithan είπε

Ειδικά το questline της συντρόφισσας όπου

  Απόκρυψη περιεχομένων

την βοηθάς να κάνει κονέ με γκόμενακι, με ξενέρωσε τα μάλα. Ναι είμαι παράξενος.

Από εκεί ήταν το screenshot μου, just go for the booze then. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μετά τον πρώτο εισαγωγικό πλανήτη πήγα στους 2-3 μικρούς τύπου δορυφόρους και τώρα τελειώνω με τον monarch. Έχει άλλους μεγάλους γεματους πλανήτες?? Είμαι στα μισά περίπου η παραπάνω??Γενικα κάνω όσο περισσότερο μπορώ τα side Quest και παίρνω τον χρόνο μου. Το παίζω και σε 2κ και είμαι εντυπωσιασμενος με τα γραφικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μενα τα γραφικα φαινονται απο μετρια εως και ψιλοασχημα.

Σιγουρα για μενα δε δικαιολογουν τις απαιτησεις τους καθως παιζω με καμια 60αρα fps με της υπογραφης το συστημα.

Οκ το στορυ ειναι οκ και αυτο.Σιγουρα για να γελασεις πρεπει να κανεις καφροεπιλογες αλλα αν το παιξεις ως ο καλος της υποθεσης,τουλαχιστον μεχρι κανα 4ωρο που εχω παιξει,δεν εχω πετυχει τιποτα τρελο.

Προς το παρον γενικα δεν εχω τρελαθει κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Dantε είπε

Παντως μενα τα γραφικα φαινονται απο μετρια εως και ψιλοασχημα.

Σιγουρα για μενα δε δικαιολογουν τις απαιτησεις τους καθως παιζω με καμια 60αρα fps με της υπογραφης το συστημα.

Οκ το στορυ ειναι οκ και αυτο.Σιγουρα για να γελασεις πρεπει να κανεις καφροεπιλογες αλλα αν το παιξεις ως ο καλος της υποθεσης,τουλαχιστον μεχρι κανα 4ωρο που εχω παιξει,δεν εχω πετυχει τιποτα τρελο.

Προς το παρον γενικα δεν εχω τρελαθει κιολας.

Και εγώ παίζω σε 2560 αλλά τα έριξα σε medium και κολλημένο 60. Θα σου πω ότι το άλμα από 1080p νιώθω σαν να παίζω άλλο παιχνίδι. Το χιούμορ του είναι αυτο το αναλύσαμε ήδη αρκετά αν σου αρέσει αυτό το καυστικό θα το λατρέψεις. Επίσης η αλήθεια είναι ότι στην αρχή πετάει πολλές πληροφορίες και πολύ Μπλα μπλα γιαυτό μπορεί και σου φαίνεται βαρύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, di maria kun είπε

Παίδες μετά τον πρώτο εισαγωγικό πλανήτη πήγα στους 2-3 μικρούς τύπου δορυφόρους και τώρα τελειώνω με τον monarch. Έχει άλλους μεγάλους γεματους πλανήτες?? Είμαι στα μισά περίπου η παραπάνω??Γενικα κάνω όσο περισσότερο μπορώ τα side Quest και παίρνω τον χρόνο μου. Το παίζω και σε 2κ και είμαι εντυπωσιασμενος με τα γραφικά 

μολις βγαλεις monarch, εχεις βγαλει τα 3/5 θα ελεγα. κ ο Monarch ηταν ο πιο μεγαλος κ γεματος πλανητης. εχει κ αλλα μερη να πας αλλα πιο μαζεμενα, σαν αυτα που ειδες πιο πριν.

Προσοχη, ΔΕΝ πας σε ολους τους πλανητες που βλέπεις στο χαρτη. Ετσι την πατησαμε πολυ κ νομιζαμε οτι εχει αλλες 30 ωρες :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Προσοχη, ΔΕΝ πας σε ολους τους πλανητες που βλέπεις στο χαρτη

Ελπίζω αυτοί οι πλανήτες να ανοίξουν με κάνα expansion και δεν είναι απλά για μόστρα να φαίνεται μεγάλος ο χάρτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί. Μπορεί και να είναι για ενα sequel. 

Βασικα οταν το ξανασκέφτηκα, καταλαβα οτι ειχαν πολυ δικιο που δεν ανοιγουν όλοι. Ειναι λογικό κ να μη χρειάζεται να πας παντου αλλα ή να μη μπορείς, πλανητικό σύστημα ειναι, όχι γειτονιά της πόλης μας. Αλλα κ αν θελουν να δωσουν συνεχεια, ειναι λογικο να εχουν πλανήτες που δεν επισκεφθηκες στην άκρη. Δε θα μπορούσαν άλλωστε να βάλουν νέους πλανήτες ξαφνικά :P

και δεν ειναι ME που εχεις τη δυνατότητα να ταξιδεύεις με την τρελη ταχύτητα σε άλλα συστήματα, σε αυτο το συμπαν περνει χρόνο ενα τέτοιο ταξίδι. Οπότε λογική κίνηση εκ μέρους τους για την μακροθεσμη υποστήριξη του τίτλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιζω και εγω το παιχνιδι και ενω μου αρεσει κυριως στο κομματι των διαλογων/companions,δεν μαρεσει στο κομματι του gameplay/gunplay καθολου ομως.

Τα companions στο Hard πανε μπροστα σαν τους τσολιαδες και ψοφανε σε 2-3hits.

Επισης ποσους outlaw και marauders πια θα πετυχουμε?Ολα τα ιδια μοντελα και αντιπαλοι συνεχεια απο ανθρωπους.

consumables να φανε και οι κοτες που χανεις την μπαλα.

Γενικα μου δινει την εντυπωση ενος καλου μεν τιτλου,αλλα σε καμια περιπτωση ενος τιτλου υποψηφιου για GOTY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δες μήπως η συμπεριφορά των companions βελτιώνεται από το μενού τους: αν θυμάμαι σωστά, το default είναι "Αέρα και τους φάγαμε" και στο νόρμαλ αυτό πιάνει, αλλά για παραπάνω δεν νομίζω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικα το γυρισα σε defensive,βεβαια σε defensive αν δεν κανω καποιο χαρακτηρα mark καποιες φορες τα companions δεν βαρανε και απλα με κοιτανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αναγκαστικα το γυρισα σε defensive,βεβαια σε defensive αν δεν κανω καποιο χαρακτηρα mark καποιες φορες τα companions δεν βαρανε και απλα με κοιτανε.

Απλά βάλτους ranged, με το mixed γίνετε αυτό που λες. Aμα τραβήξουν melee δεν γυρνάν ξανά σε ranged στην διάρκεια της μάχης. Offensive-ranged και τελος. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεκίνησα, ωραίο φαίνεται, μου αρέσει το στυλ του. Τα γραφικά όμως αρκετά μέτρια. Πόσο δύσκολο είναι να βρεις παιχνίδι που να κάνει check όλα τα boxes που ψάχνεις. Τελευταία μόνο το Exodus τα έχει όλα αυτά που θέλω..

Πήρα για companion μία κοπελίτσα που την βρίσκεις εκεί που μιλάς με τον "δήμαρχο" του Edgewater. Αλλά πάει πολύ γούργια στους εχθρούς και σκοτώνεται αμέσως. Μετά την έβαλα defensive αλλά είναι το άλλο άκρο, απλά κάθεται αν δεν της δώσω στόχο κάποιον εχθρό. Δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Αυτο   που θελω να ρωτησω  το παιχνιδι αξιζει τα λεφτα του;  εχει  ποικιλια απο κοσμους και εχθρους;

ειχα διαβασει οτι βγηκανε καπια patches , τα συγκεκριμενα το παιχνιδι το αλλαξανε; σε σχεση οταν πρωτοκυκλοφορησε;

Μπορειτε να μου πειτε τις εντυπωσεις σας  για το συγκεκριμενο παιχνιδι; απλα στο xbox game pc pass  ,  λιγο που το επαιξα  που κανει κολληματα, , και κρασαρει. και εχει  πολυ lag 

δεν ξερω τι  φταιει και εχει τοσα  κοληματα. και το σταματησα  για λιγο μεχρι να λυθει το προβλημα με το  xbox game pc pass

Επεξ/σία από Bittersweet21
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...