Προς το περιεχόμενο

The Outer Worlds (Obsidian)


tanasen01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από όπλα τι χρησιμοποιείτε; Εγώ τώρα έχω πάει old school. To μεγάλο το πολυβόλο για όταν έχει πολλούς εχθρούς, το μεσαίο το πολυβόλο αυτό που παίρνει 24 σφαίρες για μόνιμο, το τουφέκι με την διόπτρα για να καλύπτω τα συντρόφια από high ground και ένα πιστόλι που κάνει πολύ damage νομίζω vermin το λένε. Τα science weapons δεν με ενθουσίασαν. Έχουν καλές ιδιότητες αλλά όταν σου ορμάνε τα mantisaurs θες firepower..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Από όπλα τι χρησιμοποιείτε; Εγώ τώρα έχω πάει old school. To μεγάλο το πολυβόλο για όταν έχει πολλούς εχθρούς, το μεσαίο το πολυβόλο αυτό που παίρνει 24 σφαίρες για μόνιμο, το τουφέκι με την διόπτρα για να καλύπτω τα συντρόφια από high ground και ένα πιστόλι που κάνει πολύ damage νομίζω vermin το λένε. Τα science weapons δεν με ενθουσίασαν. Έχουν καλές ιδιότητες αλλά όταν σου ορμάνε τα mantisaurs θες firepower..

Δυο μήνες μετά και ακόμα ρωτάς για όπλα και consumables?! :D Aμα το παίζεις δυο μήνες νομίζω ήρθε καιρός να το αγοράσεις κιόλας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δυο μήνες μετά και ακόμα ρωτάς για όπλα και consumables?! :D Aμα το παίζεις δυο μήνες νομίζω ήρθε καιρός να το αγοράσεις κιόλας ;)

Ένα μήνα δεν έπαιζα καν. Τον πρώτο μήνα του game pass το έπιασα για λίγο αλλά το άφησα. Τον άλλον μήνα δεν ενεργοποίησα game pass και ουσιαστικά πριν μία βδομάδα έβαλα άλλον ένα μήνα game pass και τώρα το έχω πιάσει σοβαρά το game..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ένα μήνα δεν έπαιζα καν. Τον πρώτο μήνα του game pass το έπιασα για λίγο αλλά το άφησα. Τον άλλον μήνα δεν ενεργοποίησα game pass και ουσιαστικά πριν μία βδομάδα έβαλα άλλον ένα μήνα game pass και τώρα το έχω πιάσει σοβαρά το game..

Good! Προσωπικά δεν έπαιξα σχεδόν καθόλου με energy/science, μονο ballistic. Επίσης δεν μπορώ τα heavy weapons, η Nyoka που κουβαλάει mini-gun για παράδειγμα ούτε μια φορα δεν την πήρα στο party. Δοκίμασε τα όλα βασικά αλλιώς δεν θα βρείς άκρη. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://store.steampowered.com/app/578650/The_Outer_Worlds/

Κυκλοφόρησε σήμερα 23/10 στο steam 

-50% στα 29.99€

Ωραίο παιχνίδι

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το παιχνιδι στην  κατασταση  που ειναι με το νεο dlc εχει  γινει καλυτερο;  σε  θεμα ανοικτου κοσμου,  αποστολων , κτλ/;   σε σχεση οταν πρωτοβγηκε;

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειχε καποιο προβλημα?

το μοναδικο αρνητικο εκτος απο τα outdated graphics ειναι η μικρη διαρκεια και οτι ο χαρτης ειναι fake αφου δε μπορεις να πας σε ολους τους πλανητες που σου δειχνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

γιατι ειχε καποιο προβλημα?

το μοναδικο αρνητικο εκτος απο τα outdated graphics ειναι η μικρη διαρκεια και οτι ο χαρτης ειναι fake αφου δε μπορεις να πας σε ολους τους πλανητες που σου δειχνει

σε ολους τους πλανητες που σου δειχνει μπορεις να πας απο τοτε  που  εγινε το πρωτο dlc;  peril of  gordon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

το μοναδικο αρνητικο εκτος απο τα outdated graphics ειναι η μικρη διαρκεια και οτι ο χαρτης ειναι fake αφου δε μπορεις να πας σε ολους τους πλανητες που σου δειχνει

E όχι και το μοναδικό αρνητικό! Performance, combat, loot, gore, exploration, customization είναι από μέτρια μέχρι κακά. Οποτε δεν νομίζω το μοναδικό αρνητικό να είναι τα "outdated" graphs, που προσωπικά τα βρήκα μια χαρά απλά όχι αρκετά να δικαιολογήσουν το performance. Η διάρκεια είναι επίσης μια χαρά για ΑΑ release και οι maps επίσης, δεν χρειάζεται να είναι όλα open-world.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 25/4/2020 στις 10:22 ΠΜ, yiannis1991 είπε

Από όπλα τι χρησιμοποιείτε; Εγώ τώρα έχω πάει old school. To μεγάλο το πολυβόλο για όταν έχει πολλούς εχθρούς, το μεσαίο το πολυβόλο αυτό που παίρνει 24 σφαίρες για μόνιμο, το τουφέκι με την διόπτρα για να καλύπτω τα συντρόφια από high ground και ένα πιστόλι που κάνει πολύ damage νομίζω vermin το λένε. Τα science weapons δεν με ενθουσίασαν. Έχουν καλές ιδιότητες αλλά όταν σου ορμάνε τα mantisaurs θες firepower..

Το τερμάτισα αυτές τις μέρες, ωραίο παιχνίδι καλοφτιαγμένο, κάπως κουραστικό το άνοιγμα των boxes όλη την ώρα. Στο τέλος το πήγα πιο γρήγορα γιατί βαρέθηκα. σχεδόν όλα τα quests εκτός από μερικά από τα μέλη του party. Τα science weapons τα είχα πάντα στους συμπαίκτες μου για να μπορώ εγώ να καθαρίζω τους εχθρούς σαν τα κοτόπουλα μετά 😉. Επίσης το τέλος δεν μου άρεσε, περίμενα να γίνει κάτι πιο σημαντικό ή τουλάχιστον να δείξει κανένα βιντεάκι της προκοπής. (περίπου 40 ώρες μου πήρε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/4/2020 στις 10:22 ΠΜ, yiannis1991 είπε

Από όπλα τι χρησιμοποιείτε; Εγώ τώρα έχω πάει old school. To μεγάλο το πολυβόλο για όταν έχει πολλούς εχθρούς, το μεσαίο το πολυβόλο αυτό που παίρνει 24 σφαίρες για μόνιμο, το τουφέκι με την διόπτρα για να καλύπτω τα συντρόφια από high ground και ένα πιστόλι που κάνει πολύ damage νομίζω vermin το λένε. Τα science weapons δεν με ενθουσίασαν. Έχουν καλές ιδιότητες αλλά όταν σου ορμάνε τα mantisaurs θες firepower..

εγω ακόμα δεν έχω καταλάβει το ranking των όπλων. με τα παραδοσιακά όπλα πυροβολαω 1 λεπτο για να σκοτώσω 1 άτομο ακόμα και όταν έχω sniper σκόπευτρο. Γενικά εχω δώσει έμφαση στα range weapons.

Μόνο τα energy weapons με βολεψαν όπου είναι γρήγορα στην εκτέλεση ή τα ρουκετοβολα απο μακριά.

Το παιχνίδι δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο αλλά αυτό δεν είναι κακο για μένα. μόνο στην αρχή πεθαίνεις πολύ εύκολα αλλά όταν βρεις καλο εξοπλισμό και κατάλαβεις τα βασικά προχωρά ευχαριστα.

Ευτυχώς το looting και το crafting είναι σχετικά απλό. 

Στην αρχή ξεκινά καλά ως ιστορια και έχουν νόημα οι επιλογές σου.

Στην πορεια όμως αρκετά side stories είναι ανούσια. Βοηθας μια κοπέλα να τα φτιάξει με μια άλλη, μετά μια κοπέλα να βρει τον άντρα της ζωής της ενω εσυ κρατάς το φανάρι και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Σε κάποιο σημείο ξεκίνησα να βοηθήσω έναν χαρακτήρα να βρει ένα κομικ και μου έβγαλε αλλες 3-4 σχετικες ιστορίες και έγινε περίπλοκο το ζήτημα. χρειάστηκε να μιλήσω με πολλούς χαρακτήρες και σκοτώσω δεκάδες εχθρούς για μια ασήμαντη ιστορία...

υπάρχουν βέβαια και άλλες αποστολές οπου εχουν νόημα οι επιλογές σου.

Απο δω και πέρα προχωράω κυρίως με την κεντρική αποστολή.

Οι companions βοηθάνε πολύ και δίνουν ενδιαφέρον στην ιστορία.

Δεν μου άρεσει που στον χάρτη δεν μπορείς να έχεις πολλές ενεργές αποστολές αλλά μόνο 1. 

Τα όπλα που δεν χρειαζόμαστε είναι καλύτερο να τα πουλάμε ή να τα κάνουμε parts;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα όπλα αναλόγως το είδος κάνουν και για διαφορετικούς εχθρούς. Τα plasma κάνουν για τα τέρατα που δεν έχουν armor (π.χ. αυτά τα ροζ σκυλιά που δεν θυμάμαι πως τα λένε). Τα ηλεκτρικά είναι για τα ρομπότ, και τα ballistic είναι για όλους γενικά και πρέπει να χτυπάς σε weak spots. Ας πούμε η mantiqueen έχει weak spot χαμηλά από κάτω στην κοιλιά. Πατάς το Q να σταματήσει ο χρόνος και της ρίχνεις εκεί και πέφτει πολύ εύκολα. Τώρα τα science είναι μπαλαντέρ, εγώ δεν τα πολυχρησιμοποίησα, αλλά είναι μερικά που έχουν ωραία effects. Συνήθως είχα ένα assault rifle, ένα plasma και ένα electric cannon. Στην Monarch είχα sniper αντί για το αυτόματο γιατί έχει ανοιχτές τοποθεσίες και μπορείς να καβατζώνεσαι και να ρίχνεις από μακριά.. Καλύτερα να τα κάνεις parts τα όπλα, άλλωστε υπάρχουν άπειρα λεφτά για looting πεταμένα εδώ και εκεί ακόμη και στο hard..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα από ένα σημείο και μετά δεν καταλαβαίνεις τι συνέπειες έχουν οι πράξεις σου.

ξεκινάς πχ την 1η  αποστολή απο τον Phineas  και σε ένα σημείο με την μια σου ζητά κάποιος στο ξεκαρφωτο να τον καταδοσεις.

Σε εκείνο το σημείο δεν έχεις ιδέα ποιος είναι ο  Phineas  ή το board.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...