Προς το περιεχόμενο

Οριο κατάθεσης μετρητών χωρίς έλεγχο


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος γνωρίζει έγκυρα παρακαλώ, ενημερώστε, αν πάω ας πούμε αύριο να καταθέσω σε δικό μου λογαριασμό 2000€ θα ελεγθω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 326
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

Όποιος γνωρίζει έγκυρα παρακαλώ, ενημερώστε, αν πάω ας πούμε αύριο να καταθέσω σε δικό μου λογαριασμό 2000€ θα ελεγθω; 

Εχεις κάποιο εισόδημα? 

Είχα την ίδια απορία πριν από κάποιους μήνες και ρώτησα στην τράπεζα μου, Η απάντηση που μου έδωσαν εκει είναι ότι εφόσον έχω σταθερό εισόδημα τα τελευταία χρόνια, μπορώ να δικαιλογίσω μια τέτοια ενέργεια. 

Κατέθεσα 3000 ευρώ σε λογαριασμό και τέλος. Αλλά προσωπικά σε περίπτωση ελέγχου μπορώ να τα δικαιολογήσω. 

Επεξ/σία από cons1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

Είμαι μόνιμος στο δημόσιο 

Με μια και δύο φορές δεν θα σου πει κανείς τίποτα. Αν το κανεις συνέχεια φυσικά και τότε θα χτυπήσει καμπανακι. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

Όποιος γνωρίζει έγκυρα παρακαλώ, ενημερώστε, αν πάω ας πούμε αύριο να καταθέσω σε δικό μου λογαριασμό 2000€ θα ελεγθω; 

Εννοείς από την τράπεζα ή από την εφορια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σε ελέγξουν , απλώς σίγουρα θα σου ζητήσουν ταυτότητα στο γκισε της τράπεζας και θα σημειώσουν τα στοιχεία σου (σαν καταθέτης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eidikos33 είπε

αν καποιος ενα μεγαλο χρηματικο ποσο τι θα του πουν δλδ? που τα βρηκε κλπ?

...θα συμπληρώσει υπεύθυνη δήλωση κ θα γράψει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ... φτάνει να μπορεί να το τεκμηριώσει αν παραστεί ανάγκη, μετέπειτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TechnoState είπε

...θα συμπληρώσει υπεύθυνη δήλωση κ θα γράψει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ... φτάνει να μπορεί να το τεκμηριώσει αν παραστεί ανάγκη, μετέπειτα.

μπορει πχ να επικαλεστει βιβλιαρια με καταθεσεις που ειχε στο παρελθον η εγγραφα απο προθεσμιακες καταθεσεις κλπ? εκτος βεβαιως απο τις φορολογικες δηλωσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cons1985 είπε

Το θέμα είναι ότι και να δηλώσεις να μπορείς αργότερα σε κάποιο ενδεχόμενο έλεγχο να μπορείς να το αποδείξεις κιόλας. 

Σωστα αλλα πως μπορεις να το αποδειξεις και να εισαι σιγουρος οτι θα τα λαβουν υποψιν τους αυτα που θα επικαλεστεις εσυ ως αποδεικτικα στοιχεια. Με ποια αποδεικτικα στοιχεια μπορει να τα δικαιολογησει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eidikos33 είπε

Σωστα αλλα πως μπορεις να το αποδειξεις και να εισαι σιγουρος οτι θα τα λαβουν υποψιν τους αυτα που θα επικαλεστεις εσυ ως αποδεικτικα στοιχεια. Με ποια αποδεικτικα στοιχεια μπορει να τα δικαιολογησει κανεις?

Τα κέρδισες απ΄ το καζίνο. Απλό. Από εκεί και πέρα ότι είπαν και οι άλλοι δεν γίνετε να πας συχνά να κάνεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagos789 είπε

Με αυτα που ανεφερες πριν 

Μπορεις να δειξεις και statements δηλαδη παλαιοτερες αναληψεις/καταθεσεις και εγγραφα απο προθεσμιακες κλπ? καλα οι φορολογικη δηλωση κλπ την ζητανε για ψιλου πηδημα οποτε δεν την αναφερω καν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...