Προς το περιεχόμενο

Οταν εχουν βγαλει ασχημη εικονα για εσενα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Δε θα θελω να σας κουρασω ....Νιωθω πως καποιοι προσπαθησαν να χαλασουν την εικονα μου προς τα εξω...ενω εγω ξερω ποιος ειμαι και αν αξιζω...φροντισαν με υπουλο τροπο να περασουν μια εικονα για εμενα που δεν ισχυει.Σε αυτο βοηθησε και ο φιλος που νομιζα οτι ειχα.Δε με προστατεψε και πλεον απομακρυνθηκα απ ολους απογοητευμενος.Τι θα κανατε στη θεση μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αρχικά θα αναθεωρούσα τα κριτήρια με τα οποία διαλέγω τους φίλους και θα έψαχνα να βρω που φταίω εγώ (ποτέ δεν φταίει μόνο η μια πλευρά) έτσι ώστε να διορθώσω τον εαυτό μου και να γίνω καλύτερος για μένα. διότι κατά την ταπεινή μου γνώμη αν ήξερες ποιος ήσουν και γνώριζες πραγματικά τον εαυτό σου δε θα σε πείραζε το οτιδήποτε μπορεί να συνέβη και τώρα ούτε θα αναρωτιόσουν ούτε θα έγραφες εδώ ζητώντας απόψεις αγνώστων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, zeibei είπε

αρχικά θα αναθεωρούσα τα κριτήρια με τα οποία διαλέγω τους φίλους και θα έψαχνα να βρω που φταίω εγώ (ποτέ δεν φταίει μόνο η μια πλευρά) έτσι ώστε να διορθώσω τον εαυτό μου και να γίνω καλύτερος για μένα. διότι κατά την ταπεινή μου γνώμη αν ήξερες ποιος ήσουν και γνώριζες πραγματικά τον εαυτό σου δε θα σε πείραζε το οτιδήποτε μπορεί να συνέβη και τώρα ούτε θα αναρωτιόσουν ούτε θα έγραφες εδώ ζητώντας απόψεις αγνώστων. 

Ο φιλος μου ηταν παιδικος.Ειχα κοψει επαφες ενα χρονο τωρα.Τα οποια λαθη μου τα αναγνωριζω και δεν αφορουν κανεναν παρα μονο εμενα.Δεν μιλαω για οτι γνωριζω αλλα για οτι μου προσαψαν επιτηδες χωρις να ξερουν τις προθεσεις μου ...και χωρις να φταιω..οπως επισης και χωρις να μπορω να αποδειξω  το δικιο μου αφου κανεις δεν ηρθε να με ρωτησει η να μου πει καταμουτρα ωστε να μπορεσω να πω την αποψη μου.Ολοι δεν ξερουν δεν ειδαν και δε το θεωρω καθολου τιμιο..Δε με νοιαζει τι λεει ο καθενας απλα ειναι κριμα να υπαρχει τοσο αδικος κοσμος που κρινει χωρις να γνωριζει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

κοίτα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη χωρίς να γνωρίζω τι έχει συμβεί και έχοντας ακούσει και τις δύο πλευρές. ούτε και με ενδιαφέρει φυσικά αλλά όπως ανέφερα και πιο πάνω αν σε καίει τόσο πολύ ψάξε να βρεις που μπορεί να έφταιξες εσύ για σένα και όχι για τους υπόλοιπους. αν πραγματικά δεν είχες καμία ευθύνη έστω και λίγη δε θα σε πείραζε τόσο. το να ρίξουμε τις ευθύνες στους άλλους για ότι μας έκαναν είναι εύκολο. το να αναλάβουμε τις δικές μας που τους έφτασε στο σημείο να μας κάνουν το οτιδήποτε είναι το εύκολο. σε καμία περίπτωση δεν σε κατηγορώ και δεν σε υποστηρίζω αλλά και ούτε σε κρίνω αλλά αυτή είναι η αλήθεια. αν τα είχες καλά με τον εαυτό σου τότε δε θα αναρωτιόσουν το γιατί. απλά θα το ήξερες ή απλά δεν θα σε ένοιαζε και θα πηγαίνεις παρακάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, zeibei είπε

κοίτα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη χωρίς να γνωρίζω τι έχει συμβεί και έχοντας ακούσει και τις δύο πλευρές. ούτε και με ενδιαφέρει φυσικά αλλά όπως ανέφερα και πιο πάνω αν σε καίει τόσο πολύ ψάξε να βρεις που μπορεί να έφταιξες εσύ για σένα και όχι για τους υπόλοιπους. αν πραγματικά δεν είχες καμία ευθύνη έστω και λίγη δε θα σε πείραζε τόσο. το να ρίξουμε τις ευθύνες στους άλλους για ότι μας έκαναν είναι εύκολο. το να αναλάβουμε τις δικές μας που τους έφτασε στο σημείο να μας κάνουν το οτιδήποτε είναι το εύκολο. σε καμία περίπτωση δεν σε κατηγορώ και δεν σε υποστηρίζω αλλά και ούτε σε κρίνω αλλά αυτή είναι η αλήθεια. αν τα είχες καλά με τον εαυτό σου τότε δε θα αναρωτιόσουν το γιατί. απλά θα το ήξερες ή απλά δεν θα σε ένοιαζε και θα πηγαίνεις παρακάτω. 

Δε συμφωνω μαζι σου διοτι λαθη δεν εχω κανει και με γνωριζω καλα.Δεν αναρωτιεμαι απλα επισημαινω οτι δεν εχει κανεις το δικαιωμα να χτυπα πισωπλατα καποιον χωρις να του εχει μιλησει ευθεως.Βασικα το προβλημα δεν ειναι δικο μου αλλα ειναι ανωριμοτητα και δηλεια αλλων.Τα δικα μου τα εχω λυσει χρονια τωρα.Δε κρινω εγω κανεναν..αλλοι το εκαναν πισωπλατα και μαλιστα κρυφα και υπουλα ΧΩΡΙΣ Ν Α ΦΤΑΙΩ.Τουλαχιστον εγω ξερω ποιος ειμαι και δε με νοιαζει.Κομπλεξισμος υπηρχε ενιοτε.Η ντομπροσυνη χαθηκε δυστυχως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Kasp είπε

Δε θα θελω να σας κουρασω ....Νιωθω πως καποιοι προσπαθησαν να χαλασουν την εικονα μου προς τα εξω...ενω εγω ξερω ποιος ειμαι και αν αξιζω...φροντισαν με υπουλο τροπο να περασουν μια εικονα για εμενα που δεν ισχυει.Σε αυτο βοηθησε και ο φιλος που νομιζα οτι ειχα.Δε με προστατεψε και πλεον απομακρυνθηκα απ ολους απογοητευμενος.Τι θα κανατε στη θεση μου;

Θα έβρισκα αλλους φίλους που μου ταιριάζουν και τους ταιριάζω πιο πολύ, σέβομαι τις διαφορές μας και προτιθεμαι να λύσω τα οποία θέματα παρουσιάζονται γιατί τους θέλω στη ζωή μου.

Σκέψου μήπως ήσουν εσύ ο απρόθυμος φίλος. Όλα είναι σχετικά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αν ανοιγεις 200 θεματα το λεπτο πως θελεις να εχεις και καλη εικονα

Ναι φιλε.Καταλαθος εγινε.Η διαχειρηση ας το διαγραψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Μακιαβέλλι είπε

Θα έβρισκα αλλους φίλους που μου ταιριάζουν και τους ταιριάζω πιο πολύ, σέβομαι τις διαφορές μας και προτιθεμαι να λύσω τα οποία θέματα παρουσιάζονται γιατί τους θέλω στη ζωή μου.

Σκέψου μήπως ήσουν εσύ ο απρόθυμος φίλος. Όλα είναι σχετικά.

Το μονο που ξερω καλα ειναι οτι δεν υπαρχει προθυμος και απροθυμος φιλος.Η εισαι φιλος η οχι.Η στηριζεις και προστατευεις τον αλλον η οχι.Η φιλια ειναι ...σε θελω στα ευκολα και στα δυσκολα.Στο φιναλε δεν επαθε κανεις τιποτα.Εγω δεχτηκα το χαστουκι.

1 λεπτό πριν, Iris_89 είπε

Τι θα εκανα στη θεση σου? Θα τους εγραφα σε αυτα που δεν εχω και θα προχωρουσα με τη ζωη μου.

NEXT!

Αυτο ακριβως κανω και νιωθω πλεον γεματος απο αληθινους ανθρωπους διπλα μου που με ξερουν και δεν με αποδοκιμασαν ποτε.Σε ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kasp είπε

Το μονο που ξερω καλα ειναι οτι δεν υπαρχει προθυμος και απροθυμος φιλος.Η εισαι φιλος η οχι.Η στηριζεις και προστατευεις τον αλλον η οχι.Η φιλια ειναι ...σε θελω στα ευκολα και στα δυσκολα.Στο φιναλε δεν επαθε κανεις τιποτα.Εγω δεχτηκα το χαστουκι.

Έχεις δίκιο φίλε! Είσαι αδικημένος! Ήσουν παρά πολύ σωστός και σου φέρθηκαν σκάρτα. Είχες τις πιο αγνές προθέσεις και τις έστρεψαν εναντίον σου. Χεσ τους και βρες άλλους! Άλλωστε δεν θα δυσκολευτείς γιατί είσαι υπέροχος.

Θα έλεγε ένας που θέλει να τον ψηφίσεις στις δημοτικές εκλογές...

Κάτι τέτοιο μάλλον θέλεις να ακούσεις. Όλοι κάνουμε λάθη. Όσο δεν το δέχεσαι είναι πολύ πιθανότερο να είσαι αυτός που κάνει τα περισσότερα. Άνοιξε λίγο τους ορίζοντες σου και κάνε μια ειλικρινή αυτοκριτική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Έχεις δίκιο φίλε! Είσαι αδικημένος! Ήσουν παρά πολύ σωστός και σου φέρθηκαν σκάρτα. Είχες τις πιο αγνές προθέσεις και τις έστρεψαν εναντίον σου. Χεσ τους και βρες άλλους! Άλλωστε δεν θα δυσκολευτείς γιατί είσαι υπέροχος.

Θα έλεγε ένας που θέλει να τον ψηφίσεις στις δημοτικές εκλογές...

Κάτι τέτοιο μάλλον θέλεις να ακούσεις. Όλοι κάνουμε λάθη. Όσο δεν το δέχεσαι είναι πολύ πιθανότερο να είσαι αυτός που κάνει τα περισσότερα. Άνοιξε λίγο τους ορίζοντες σου και κάνε μια ειλικρινή αυτοκριτική.

Μα τι ωραια που τα λες.Ο καθενας ας κοιταξει τα λαθη του λεω εγω.Τιμωρος δεν γεννηθηκε κανεις.Και αν δεν εχεις φιλε μου μια θετικη πλευρα να πεις και σκεφτεσαι μονο την υποτιθεμενη αρνητικη πλευρα ... τοτε σιγουρα δεν ειμαι εγω αυτος που εχει θεματα.Εγω οπως προειπα με γνωριζω καλα.Το δικαιο θα ηταν το ξεκαθαρο απ τους γυρω αλλα μπεσα δεν υπαρχει.Επισης οποιος εχει δυναμη φυτευει οποιον βρει.τρομερο.Ας κοιταξει ο καθενας τη κουβαλαει .τιμωρο δεν αξιζει κανενας ειτε εχει κανει λαθη ειτε οχι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kasp είπε

Δε θα θελω να σας κουρασω ....Νιωθω πως καποιοι προσπαθησαν να χαλασουν την εικονα μου προς τα εξω...ενω εγω ξερω ποιος ειμαι και αν αξιζω...φροντισαν με υπουλο τροπο να περασουν μια εικονα για εμενα που δεν ισχυει.Σε αυτο βοηθησε και ο φιλος που νομιζα οτι ειχα.Δε με προστατεψε και πλεον απομακρυνθηκα απ ολους απογοητευμενος.Τι θα κανατε στη θεση μου;

Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά…

Εκτός και αν στην υπόθεση σου είσαι απλά ένα ταπεινό «καπνογόνο»!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χαριζω το χαμογελο μου και προχωραω παρακατω μονο με ανθρωπους που αξιζουν και υπαρχουν πολλοι διπλα μου.Σας ευχαριστω ολους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...