Προς το περιεχόμενο

Οταν εχουν βγαλει ασχημη εικονα για εσενα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Ανοιξε λίγο τους ορίζοντες σου και κάνε μια ειλικρινή αυτοκριτική.

Θα ειμασταν πολύ καλύτεροι άνθρωποι εάν κάναμε  μια ειλικρινή αυτοκριτικη!  Αλλά οι περισσότεροι άνθρωποι λόγο  εγωισμού και βλακείας επιλέγουν το να δικαιολογούν τα λάθη τούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, bromiaris είπε

Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά…

Εκτός και αν στην υπόθεση σου είσαι απλά ένα ταπεινό «καπνογόνο»!

Τουλαχιστον δεν ειμαι ειρωνικος φιλε.Τα σεβη μου

1 λεπτό πριν, christopher0016 είπε

Θα ειμασταν πολύ καλύτεροι άνθρωποι εάν κάναμε  μια ειλικρινή αυτοκριτικη!  Αλλά οι περισσότεροι άνθρωποι λόγο  εγωισμού και βλακείας επιλέγουν το να δικαιολογούν τα λάθη τούς.

Αυτο λεω και εγω .Θα ειμασταν καλυτεροι ανθρωποι.Αλλα δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εικόνα μας την φτιάχνουμε οι ίδιοι με τις πράξεις μας, ο χρόνος θα δείξει την πραγματική εικόνα.

Και αν κάποιοι βγάζουν συμπέρασμα για μας από λόγια τρίτων τότε δεν αξίζουν να είναι μαζί μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kasp είπε

Δε θα θελω να σας κουρασω ....Νιωθω πως καποιοι προσπαθησαν να χαλασουν την εικονα μου προς τα εξω...ενω εγω ξερω ποιος ειμαι και αν αξιζω...φροντισαν με υπουλο τροπο να περασουν μια εικονα για εμενα που δεν ισχυει.Σε αυτο βοηθησε και ο φιλος που νομιζα οτι ειχα.Δε με προστατεψε και πλεον απομακρυνθηκα απ ολους απογοητευμενος.Τι θα κανατε στη θεση μου;

Πρόσεξε γιατί η ζήλεια και ο φθόνος είναι και εθνικό σπορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε υπάρχει μια εμπεριστατωμένη και σεβαστή άποψη που λέει ότι αν δεν σε σέβονται πρέπει να σε φοβούνται . Πιάνεις τον φίλος σου και του ρίχνεις ένα χέρι ξύλο . Θα φτιάξει αμέσως η εικόνα σου .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

To πρώτο επίπεδο είναι όταν νομίζεις ότι έχεις κάποια εικόνα που οφείλεις να προστατεύσεις.
Το δεύτερο επίπεδο είναι όταν δεν σε νοιάζει τι θα πουν οι άλλοι γι' αυτήν την εικόνα και ούτε έχεις σκοπό να αμυνθείς.
Το τρίτο επίπεδο είναι όταν καταλαβαίνεις ότι δεν είχες ποτέ καμία εικόνα και ούτε ένοιαζε και πολύ τους άλλους τελικά. 
Οπότε είναι καθαρά θέμα χρόνου. Μη χαλιέσαι άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Voyaller είπε

Στην ζωή σου θα γνωρίσεις φίδια που απλά θα σου χαλάσουν την πιάτσα. Deal with it.

το έκανα εικόνα

Spoiler

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± Ïιδια deal with it

d015.gif:P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Kasp είπε

Το μονο που ξερω καλα ειναι οτι δεν υπαρχει προθυμος και απροθυμος φιλος.Η εισαι φιλος η οχι.Η στηριζεις και προστατευεις τον αλλον η οχι.Η φιλια ειναι ...σε θελω στα ευκολα και στα δυσκολα.Στο φιναλε δεν επαθε κανεις τιποτα.Εγω δεχτηκα το χαστουκι.

Αυτο ακριβως κανω και νιωθω πλεον γεματος απο αληθινους ανθρωπους διπλα μου που με ξερουν και δεν με αποδοκιμασαν ποτε.Σε ευχαριστω πολυ.

Φίλε οι φιλίες σήμερα είναι εφήμερες.Σαν τους έρωτες.Μας έφαγαν τα twiter και τα facebook που έχουν κάνει τόσο απλή τη διαγραφή φίλου.Κάνεις ένα κλικ στο κουτάκι και τέρμα η φιλία. Επίσης τόσο απλή και η δημιουργία ενός καινούργιου φίλου.Πάλι ένα κλικ και απέκτησες ένα καινούργιο φίλο.

Πρέπει να προσαρμοστείς στα σημερινά δεδομένα γιατί δυστυχώς και οι παλιές παραδοσιακές φιλίες έχουν ακολουθήσει τον ίδιο δρόμο παρασυρμένες από το πνεύμα της εποχής;;;;;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eixες θεσει υψηλα στανταρ σε αυτην την φιλια. Ισως υπερεκτιμησες την φιλια σας. Μπορει να ζητουσες παραπανω απο τον φιλο σου που εκεινος υποσυνειδητα δεν στα εδινε. Μετα ηρθε το πληρωμα του χρονου, και εκεινος την αφορμη να σε "προδώσει"

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Φίλε οι φιλίες σήμερα είναι εφήμερες.Σαν τους έρωτες.Μας έφαγαν τα twiter και τα facebook που έχουν κάνει τόσο απλή τη διαγραφή φίλου.Κάνεις ένα κλικ στο κουτάκι και τέρμα η φιλία. Επίσης τόσο απλή και η δημιουργία ενός καινούργιου φίλου.Πάλι ένα κλικ και απέκτησες ένα καινούργιο φίλο.

Πρέπει να προσαρμοστείς στα σημερινά δεδομένα γιατί δυστυχώς και οι παλιές παραδοσιακές φιλίες έχουν ακολουθήσει τον ίδιο δρόμο παρασυρμένες από το πνεύμα της εποχής;;;;;

Οι πραγματικοι φιλοι δεν ειναι σκλαβοι των Κοιν. δικτιων. Οταν καποιον το γνωριζεις απο καιρο, το fb και τα ρεστα ειναι απλα πασαλειματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαζαν ασχημη εικονα για σενα λεγωντας ψεμματα? Ψεμματα για πραγματα που δεν εγιναν/εκανες ποτε? Μηπως φταις και συ σε κατι που εγινε?

Αν δεν εξηγησεις πανω κατω σε τι πραγμα αναφερεσαι δεν γινετε να καταλαβουμε, μπορει να εχεις και εσυ μεριδιο ευθυνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...