Προς το περιεχόμενο

Αγορά 65αρας όχι OLED


larsson2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τα φώτα σας..θέλω να αγοράσω μια 65αρα οχι όμως OLED (θεωρώ πολλά τα λεφτά για τη χρήση πο κάνω).

Δουλέυω απλή τηλεόραση,netflix και ταινίες αποHardDisk..αντε και στη πορεία μπορει να βάλω και κανα ΟΤΕTV.

Απο χρηματα κάτω απο 1500 ευρώ..

Θα με βοηθούσατε αν μου προτείνατε 2-3 μοντελα ωστε να παω να τα δω και να διαλέξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ είσαι:

Sony 65XE9005 και δώρο η 5ετης εγγύηση. Εγώ πέρσι τόσα αγόρασα την 55άρα.

https://www.public.gr/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi-sony-65-4k-smart-tv-kd65xe9005baep/prod8542699pp/

1499 στο Public. 1999 στον Κωτσόβολο. Tόσα έχει στο Public το επόμενο μοντέλο, 65XF9005. Βλέπω περιορισμένη διαθεσιμότητα στο Public, οπότε προσοχή μήπως είναι εκθεσιακό.

Review:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

Avforums:

https://www.avforums.com/threads/sony-xe9005-thread.2086261/

Καταπληκτική εικόνα για LCD TV, πάρα πολύ καλή απόδοση HDR. Σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να έχει LCD TV με καλύτερη εικόνα και επεξεργασία κίνησης. Όμως δεν έχει, ούτε θα έχει στο μέλλον υποστήριξη Dolby Vision, το λειτουργικό δεν είναι το καλύτερο αλλά το συνηθίζεις, και σίγουρα το πάνελ θα έχει 1-2 καμένα πίξελς, τα οποία όμως σε 4Κ TV δεν πρόκειται να τα δείς ποτέ, εκτός και αν συνηθίζεις να βλέπεις TV με τη μύτη κολλημένη στο πάνελ.

To πάνελ είναι VA, το οποίο σημαίνει πάρα πολύ καλό μαύρο σε σχέση με IPS, αλλά η εικόνα ξεθωριάζει αν βλέπεις την TV υπο γωνία.

Όντας κάτοχος της 55άρας για ένα χρόνο τώρα, αν αυτή τη στιγμή επέλεγα TV με αυτό το budget, αυτήν την 65άρα θα έπαιρνα.

Αλλιώς θα έκανα την υπέρβαση και θα έσκαγα ακόμα 1000 για OLED.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Και εγω ψαχνω σε αυτες τις ιντσες/χρηματα αλλα αυτη που προταθηκε πανω ειναι εξαντλημενη.

Υπαρχει καποια αλλη προταση?

@larsson2004 κατεληξες καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πήρα την 65XF8505 απο 1495 τη είχε τοτε το πλαίσιο προσφορα 1198ευρω και με eurobank επιστροφη άλλα 20% extra εκπτωση..οπότε πιστεύω έπαιξα καλή μπάλα..δε την έχω παρακολουθήσει ακόμα για να σου πω παραπάνω λεπτομέρειες γιατί έλειπα..αλλα μου βγήκε σε πολύ καλή τιμή όπως και να βγει στη πορεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαί έχεις απόλυτο δίκιο. 

Υποθέτω εφόσον η XF9005 είναι και αυτή με VA, έκαναν την XF8505 με IPS για να έχουν και μία TV με μεγάλες γωνίες θέασης.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panther_512 είπε

Nαί έχεις απόλυτο δίκιο. 

Υποθέτω εφόσον η XF9005 είναι και αυτή με VA, έκαναν την XF8505 με IPS για να έχουν και μία TV με μεγάλες γωνίες θέασης.....

Πως μετραμε μοιρες; Να δω αν μπορω να παρω VA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...