Προς το περιεχόμενο

Νέο τρέιλερ για το Avengers: Endgame


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Snolly είπε

σχόλιο για το πρώτο Captain America: "δεν μου άρεσε πολύ αμερικανιά"

ΜΕΓΑΛΕ Η ΤΑΙΝΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ CAPTAIN AMERICA τι περιμενες;

Χαχαχαχα κλαίω 😂, το πήγε σε άλλο λεβελ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Agony said:

Το ιδανικοτερο θα ηταν να σταματησει εκει στο Infinity War . Δεν μπορω να φανταστω κατι στο End game που θα μου καθοταν καλα μετα από Civil War + Infinity War  , μακαρι να κανω λαθος και το σεναριο να μην είναι μια από τα ιδια .

Δεν σταμάτησε στα comics, γιατί να σταματήσει στο cinema? 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Agony είπε

To Infinite War με τον Thanos Να κερδίζει ηταν κατι αναπάντεχα ομορφο , μαλιστα μετα το Civil War που και αυτό ηταν αρκετο σοβαρο και όχι το κλασικο οι απόλυτοι κακοι και οι απόλυτοι καλοι . 

Το ιδανικοτερο θα ηταν να σταματησει εκει στο Infinity War . Δεν μπορω να φανταστω κατι στο End game που θα μου καθοταν καλα μετα από Civil War + Infinity War  , μακαρι να κανω λαθος και το σεναριο να μην είναι μια από τα ιδια .

Εγώ το ιδανικό τέλος που θα ήθελα να δω στο endgame είναι τον Θάνο να αποσύρεται κάπως στο τέλος μέχρι... να τον ξαναδούμε αργότερα :) (και δεν εννοώ απαραίτητα σε 3ο σίκουελ ή σε avengers brand οπωσδήποτε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν σταμάτησε στα comics, γιατί να σταματήσει στο cinema? 😛

Εννοω οσο εχει να κανει με αυτο το χρονικο σημειο. Μπορουν να πανε σε αλλη εποχη η universe. Οπως τα x men πχ

30 λεπτά πριν, Stamer είπε

Εγώ το ιδανικό τέλος που θα ήθελα να δω στο endgame είναι τον Θάνο να αποσύρεται κάπως στο τέλος μέχρι... να τον ξαναδούμε αργότερα :) (και δεν εννοώ απαραίτητα σε 3ο σίκουελ ή σε avengers brand οπωσδήποτε)

Εγω θα ηθελα να δω να νικάει ξανα ο Thanos τους Avengers.... Και στο τελος αυτο που θα νικήσει θα ειναι η Συνείδηση του να θελει να επαναφερει πισω την Κορη του και για να γινει αυτο θα πρεπει να θυσιαστεί μια αλλη ψυχή πχ ο Captain America.  Οποτε ο ιδιος να επαναφέρει πισω οσους εφυγαν διοτι δεν θα μπορουσε να αποδεχτει το χαμο τις κορης του.

Η μονη λογικη εξελιξη για μενα.  Για το γούστο μου.

 

Επεξ/σία από Agony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Agony είπε

Εγω θα ηθελα να δω να νικάει ξανα ο Thanos τους Avengers.... Και στο τελος αυτο που θα νικήσει θα ειναι η Συνείδηση του να θελει να επαναφερει πισω την Κορη του και για να γινει αυτο θα πρεπει να θυσιαστεί μια αλλη ψυχή πχ ο Captain America.  Οποτε ο ιδιος να επαναφέρει πισω οσους εφυγαν διοτι δεν θα μπορουσε να αποδεχτει το χαμο τις κορη; του.

Η μονη λογικη εξελιξη για μενα.  Για το γούστο μου.

Καταλαβαίνω το σενάριο σου (του γούστου σου όντως :P) αλλά θα μπορούσε να την ανταλλάξει μόνο με μία ζωή (του cpt america π.χ. που είπες), όχι με όλες τις άλλες. 
Δεν θα μου προκαλούσε έκπληξη ένα τέτοιο σενάριο γιατί θυμάμαι εκείνος ο "φύλακας του λίθου" του είχε πει οτι "όλοι χάσαμε στο τέλος" (κάτι τέτοιο) οπότε θα μπορούσαν απλά να πάρουν τέτοια τροπή τα πράγματα. Από την άλλη δεν θα το περίμενα και θα με χάλαγε κιόλας καθώς ο Θάνος παρουσιάζεται αν μη τι άλλο ως εξαιρετικά ακέραιος χαρακτήρας στις απόψεις και αποφάσεις του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, oraiustepe είπε

εγώ πάντως χαλάστηκα στη 1η ταινία που νίκησε ο "κακός" στο τέλος... τώρα ότι και να κάνουν στη 2η ταινία για να επιστρέψει το χαμένο 50% θα ναι τραβηγμένο από φαλακρό ούτε καν από μαλλιά... μόνο για τα εφέ θα τη δω στο yifi όταν βγει (όπως όλες του είδους φυσικά, δεν δίνω λεφτά σε σκουπίδια...)

Ταινία Υπερπαραγωγή κόστους εκατομμυρίων ευρώ ... Και ισοπεδώθηκαν όλα μέσα σε ένα σχόλιο του ινσομνια ...

1 ώρα πριν, Snolly είπε

 

σχόλιο για το πρώτο Captain America: "δεν μου άρεσε πολύ αμερικανιά"

 

ΜΕΓΑΛΕ Η ΤΑΙΝΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ CAPTAIN AMERICA τι περιμενες;

Δεν έχουν καταλάβει μερικοί ότι όλο το Hollywood  είναι Αμερικανιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Stamer είπε

Καταλαβαίνω το σενάριο σου (του γούστου σου όντως :P) αλλά θα μπορούσε να την ανταλλάξει μόνο με μία ζωή (του cpt america π.χ. που είπες), όχι με όλες τις άλλες. 
Δεν θα μου προκαλούσε έκπληξη ένα τέτοιο σενάριο γιατί θυμάμαι εκείνος ο "φύλακας του λίθου" του είχε πει οτι "όλοι χάσαμε στο τέλος" (κάτι τέτοιο) οπότε θα μπορούσαν απλά να πάρουν τέτοια τροπή τα πράγματα. Από την άλλη δεν θα το περίμενα και θα με χάλαγε κιόλας καθώς ο Θάνος παρουσιάζεται αν μη τι άλλο ως εξαιρετικά ακέραιος χαρακτήρας στις απόψεις και αποφάσεις του.

  Οντος όμως στο τελος , του λεει η κορη του … ότι το άξιζε ??? Και στο προσωπο του φαινεται μετανιωμένος . Σωστο αυτό που λες ανταλαγη μονο μιας ζωης , ισως τοτε ο ιδιος να προκαλουσε με καποιο λιθο  ( Dr.Strange ) μια αλλαγη στον χρονο για να δει ξανα την κορη του και κατά εξακολούθηση να ζησουν και οι αλλοι .

Βασικα αυτό που θα ηθελα (δεν ξερω πως) είναι ο Thanos να παραμείνει ετσι όπως είναι ανίκητος και σοφος , υποτίθεται ότι είναι ένα ανωτερο ον σε σχεση με τους αλλους  θα ξενερωνα αν μετα από τοσες ταινιες θα εκαναν μια αλλαγή οι ελάχιστοι και αδυναμοι avengers που έμειναν, (εκτος captain marvel + thor) .  Μακαρι να εχει ένα τελος σαν το Matrix δλδ κατι ρεαλιστικο να μην κερδιζουν ουτε οι καλοι ουτε οι κακοι .   

58 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Ταινία Υπερπαραγωγή κόστους εκατομμυρίων ευρώ ... Και ισοπεδώθηκαν όλα μέσα σε ένα σχόλιο του ινσομνια ...

Δεν έχουν καταλάβει μερικοί ότι όλο το Hollywood  είναι Αμερικανιά. 

Ε οκ δεν λες και ολο το Hollywood Αμερικανια , υπαρχουν ταινιες όπως το blade runner που μονο αμερικανια δεν το λες .  Το captain America όμως πρεπει να είναι Αμερικανια αυτος ηταν ο σκοπος αλωστε … Είναι σαν να λες ο Ηρακλής  πολύ Ελληνικο … :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Agony said:

Εννοω οσο εχει να κανει με αυτο το χρονικο σημειο. Μπορουν να πανε σε αλλη εποχη η universe. Οπως τα x men πχ

Ούτε σε αυτό το χρονικό σημείο σταμάτησαν στα comics.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, valkon είπε

Πω δεν μπορώ να βλέπω την φάτσα της

Ποιανής;

 

4 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Δεν έχουν καταλάβει μερικοί ότι όλο το Hollywood  είναι Αμερικανιά. 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος παντως που δεν είδαμε Αμερικάνικες σημαίες στην Asgard.

 

15 ώρες πριν, oraiustepe είπε

εγώ πάντως χαλάστηκα στη 1η ταινία που νίκησε ο "κακός" στο τέλος... τώρα ότι και να κάνουν στη 2η ταινία για να επιστρέψει το χαμένο 50% θα ναι τραβηγμένο από φαλακρό ούτε καν από μαλλιά... μόνο για τα εφέ θα τη δω στο yifi όταν βγει (όπως όλες του είδους φυσικά, δεν δίνω λεφτά σε σκουπίδια...)

Αυτό με κανει να σκεφτομαι την 1η ταινια του αρχοντα των δακτυλιδιων. Που πολλοι είχαν ξενερώσει που η ταινια τελειωσε ετσι.

 

Αυτό το avengers δεν είναι 1η και 2η ταινια. Είναι μία ταινια χωρισμένη στα 2.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Sethiros είπε

Δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή από το να βεβηλώνονται οι παιδικές αναμνήσεις όσων διάβαζαν τα κόμικς. Αν δει κάποιος την πραγματική ιστορία είναι για γέλια η όλη φάση με τη Lady Death. Πραγματικά αξίζει να ψάξει κανείς τις ιστορίες για να δει πόσο καλή δουλειά έχουν κάνει στο MCU. 

μαλλον για γελια ειναι η μεταφορα τους στον κινηματογραφο θελεις να πεις

 

1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

Ποιανής;

Εγώ είμαι ευχαριστημένος παντως που δεν είδαμε Αμερικάνικες σημαίες στην Asgard.

Αυτό με κανει να σκεφτομαι την 1η ταινια του αρχοντα των δακτυλιδιων. Που πολλοι είχαν ξενερώσει που η ταινια τελειωσε ετσι.

Αυτό το avengers δεν είναι 1η και 2η ταινια. Είναι μία ταινια χωρισμένη στα 2.

ο αρχοντας των δαχτυλιδιων αν δεν το γνωριζες μεχρι τωρα γυριστηκε ολοκληρη και κοπηκε σε 3 κομματια...ετσι πληροφοριακα

και οσον αφορα την Αμερικανια οι τεραστιοι Αετοι τι νομιζεις οτι ηταν?

 

Επεξ/σία από astrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, astrial είπε

μαλλον για γελια ειναι η μεταφορα τους στον κινηματογραφο θελεις να πεις

ο αρχοντας των δαχτυλιδιων αν δεν το γνωριζες μεχρι τωρα γυριστηκε ολοκληρη και κοπηκε σε 3 κομματια...ετσι πληροφοριακα

και οσον αφορα την Αμερικανια οι τεραστιοι Αετοι τι νομιζεις οτι ηταν?

Είναι πολύ ξεκάθαρο αυτό που έγραψα. Το αρχικό κόμικ σχεδόν δεν διαβάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...