Προς το περιεχόμενο

Νέο τρέιλερ για το Avengers: Endgame


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Sethiros είπε

Είναι πολύ ξεκάθαρο αυτό που έγραψα. Το αρχικό κόμικ σχεδόν δεν διαβάζεται. 

και γω ξεκαθαρος ειμαι ειναι για γελια ολες οι σχετικες ταινιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, astrial είπε

μαλλον για γελια ειναι η μεταφορα τους στον κινηματογραφο θελεις να πεις

ο αρχοντας των δαχτυλιδιων αν δεν το γνωριζες μεχρι τωρα γυριστηκε ολοκληρη και κοπηκε σε 3 κομματια...ετσι πληροφοριακα

και οσον αφορα την Αμερικανια οι τεραστιοι Αετοι τι νομιζεις οτι ηταν?

Το γνωρίζω. Κάποιοι ήθελαν να γίνει σε 1 ταινια. Ο πέτρος πηγε στην New line και τους είπε για 2 ταινιες και εκείνοι του είπαν ότι επρεπε να γίνουν 3. Να χωριστεί στα 3 βασικά. Εχω δεί απιστευτα πολλες φορές τον αρχοντα. Και τα commentaries.

 

Το ίδιο όμως δεν εγινε και σε αυτό το avengers; Μαζί δεν γυρίστηκαν και τα 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Το γνωρίζω. Κάποιοι ήθελαν να γίνει σε 1 ταινια. Ο πέτρος πηγε στην New line και τους είπε για 2 ταινιες και εκείνοι του είπαν ότι επρεπε να γίνουν 3. Να χωριστεί στα 3 βασικά. Εχω δεί απιστευτα πολλες φορές τον αρχοντα. Και τα commentaries.

Το ίδιο όμως δεν εγινε και σε αυτό το avengers; Μαζί δεν γυρίστηκαν και τα 2;

δεν γνωριζω δεν εχω δει καμια απο αυτες και ουτε προκειτε για μενα ξεχωριζουν τα batman trilogy,deadpool,logan και Guardians ολα τα αλλα για μενα μια αποτυχημενη μεταφορα απο τα κομικ  70-80s αυτες τις ιστοριες μαθαμε και οχι παραληλα συμπαντα και αηδιες ο Τζαρβις ρομποτ ο Νικ Φιουρι μαυρος καπταιν μαρβελ γυναικα η lady death πουθενα  warlock που ειναι ο βασικος ηρωας και αυτος που δινει τελος στον Θανος πουθενα βαλανε εναν Aquaman τσιγγανο ενω ο κανονικος ειναι ξανθος με γαλανα ματια για γελια απλα!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, astrial είπε

και οσον αφορα την Αμερικανια οι τεραστιοι Αετοι τι νομιζεις οτι ηταν?

Τί ήταν? Γιατί πάντως στα βιβλία ήταν

Επεξ/σία από Stamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα εγω οτι δεν ηταν φιλε μου?απλα ρωτα οσους ειδαν την ταινια αν τους φανηκε αμερικανια η σκηνη που λαμπει ο ουρανος και βγαινουν οι αετοι και τους σωζουν.εμενα παντως μου φανηκε αμερικανια.και μην αρχιζουμε και λεμε τι υπηρχε στο βιβλιο και τι στις ταινιες γιατι ο καταλογος ειναι μεγαλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Sethiros είπε

Είναι πολύ ξεκάθαρο αυτό που έγραψα. Το αρχικό κόμικ σχεδόν δεν διαβάζεται. 

 

54 λεπτά πριν, astrial είπε

και γω ξεκαθαρος ειμαι ειναι για γελια ολες οι σχετικες ταινιες

 

Δεν μπορείς να μεταφέρεις ενα comic ή βιβλιο αυτούσιο σε ταινια ούτε το αναποδο. Και αυτο γιατί το κάθε είδος απευθύνεται σε ξεχωριστό κοινό. Οι ταινιες του MCU δεν απευθυνονται αποκλειστικά και μόνο σε λάτρεις των ηρώων της marvel, αλλα σε όλους όσους ήθελαν να δουν superheromovie. Οπότε πρεπει να εχει στοχεία που θα τραβήξουν και τους υπολοιπους. Κάποιοι από αυτούς εχουν διαβασει και τα comic. Οι περισσότεροι όχι.

 

Είναι λογικό καποιος που εχει διαβασει τα comic θα θέλει να δεί μια πιο πιστή μεταφορά. Αυτό όμως δεν θα είχε εμπορική επιτυχία.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου φάνηκε αμερικανιά (όπως και σε έναν καλό μου φίλο τότε θυμάμαι - το 1ο πράγμα που με ρώτησε γνωρίζοντας οτι τα έχω διαβάσει καμια 50αρια φορές ηταν αν υπήρχαν στο βιβλίο) επειδή σας αρέσει να βλέπετε/κατακραυγάζετε τους αμερικάνους με την πρώτη ευκαιρία! Να μη γράψει ο Τολκιν δηλαδή (πριν καν κάνουν σλογκαν οι αμερικάνοι τα γεράκια/αετους και whatever) για μεγάλους αετούς που βοήθησαν κ.λ.π. επειδή οι αμερικάνοι θα έλεγαν έτσι τα αεροπλάνα τους? Ελεος! Δεν θα διαφωνίσω/συμφωνήσω μαζί σου για τα προηγούμενα ποστ, απλά ήθελα να βάλω τάξη στο συγκεκριμένο σημείο μιας και το είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, astrial είπε

δεν γνωριζω δεν εχω δει καμια απο αυτες και ουτε προκειτε για μενα ξεχωριζουν τα batman trilogy,deadpool,logan και Guardians ολα τα αλλα για μενα μια αποτυχημενη μεταφορα απο τα κομικ  70-80s αυτες τις ιστοριες μαθαμε και οχι παραληλα συμπαντα και αηδιες ο Τζαρβις ρομποτ ο Νικ Φιουρι μαυρος καπταιν μαρβελ γυναικα η lady death πουθενα  warlock που ειναι ο βασικος ηρωας και αυτος που δινει τελος στον Θανος πουθενα βαλανε εναν Aquaman τσιγγανο ενω ο κανονικος ειναι ξανθος με γαλανα ματια για γελια απλα!!!!

 

Πως μπορείς να γνωρίζεις αν είναι αποτυχημένη μεταφορά αν δεν τα εχεις δεί καν;

Όσο για τον adam warlock...... Δεν νομίζω να εχει μπεί το παρακάτω τυχαία. Ίσως να εχουμε εκπλήξεις.

 

Spoiler

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, astrial είπε

δεν γνωριζω δεν εχω δει καμια απο αυτες και ουτε προκειτε για μενα ξεχωριζουν τα batman trilogy,deadpool,logan και Guardians ολα τα αλλα για μενα μια αποτυχημενη μεταφορα απο τα κομικ  70-80s αυτες τις ιστοριες μαθαμε και οχι παραληλα συμπαντα και αηδιες ο Τζαρβις ρομποτ ο Νικ Φιουρι μαυρος καπταιν μαρβελ γυναικα η lady death πουθενα  warlock που ειναι ο βασικος ηρωας και αυτος που δινει τελος στον Θανος πουθενα βαλανε εναν Aquaman τσιγγανο ενω ο κανονικος ειναι ξανθος με γαλανα ματια για γελια απλα!!!!

 

και σε σενα φιλε μου

Ε δεν καταλαβαίνεις και συ τώρα; Πολιτική ορθότητα λέγεται και πρέπει να την αποδεχτούμε, ειδάλλως, είσαι ρατσιστής! Επομένως τι θες να σου δείξουν;

Κάτι παρόμοιο με το "Training Day", που το ξαναγύρισαν πιο πρόσφατα και αυτή την φορά ο μαύρος μπάτσος είναι ο καλός, ενώ ο λευκός ο διεφθαρμένος.

Όπως το γεγονός ότι για James Bond έλεγαν κάποιες φήμες τελευταία ότι θέλουν να βάλουν μαύρο ηθοποιό στον ρόλο του δημοφιλούς πράκτορα.

Όπως εκείνη η σειρά του BBC, με την Τροία, που ο Αχιλλέας, ο Πάτροκλος και ο Δίας ενσαρκώνονται από αφρικανικής καταγωγής ηθοποιούς.

Η οι σειρές και οι ταινίες που δείχνουν gay ζευγαράκια, που συζούν και υιοθετούν παιδιά. Υπάρχει μια κοινότητα ολόκληρη από πίσω που το προωθεί αυτο.

Η το γεγονός ότι δεν μας αφήνουν να ξεχάσουμε το ολοκαύτωμα και γυρίζουν διαρκώς ταινίες και ντοκιμαντέρ γι' αυτό. Υπάρχει μια άλλη παγκόσμια κοινότητα από πίσω που πιέζει για να μην ξεχαστεί.

Τώρα όσων αναφορά το Hollywood, όπως είχα ξαναγράψει τις προάλλες σε κάποιο άλλο θέμα, δεν υφίσταται πλέον. Δεν υπάρχει Hollywood πια. Αυτό το κλειστό κατεστημένο που ήταν κάποτε, δεν είναι τώρα. Αν ήταν έτσι τώρα, δε θα βλέπαμε ταινίες όπως τα Matrix, V for Vendetta και πολλά άλλα. Όπως και ο Spielberg, είτε μας αρέσει είτε όχι, μετά τα "Jaws" και το "Close encounters of the third kind" με την τεράστια επιτυχία που γνώρισαν, του έδωσαν λευκό πανί να κάνει ότι θέλει. Ποιος θα του αρνούνταν να σκηνοθετήσει μια οποιαδήποτε ταινία η μία οποιαδήποτε ιδέα του για όποιο θέμα θέλει να κάνει ταινία; 

 

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Πως μπορείς να γνωρίζεις αν είναι αποτυχημένη μεταφορά αν δεν τα εχεις δεί καν;

Όσο για τον adam warlock...... Δεν νομίζω να εχει μπεί το παρακάτω τυχαία. Ίσως να εχουμε εκπλήξεις.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

αυτο προφανως ειναι στο guardians of the galaxy 2?δεν γνωριζω και παλι πως θα δικαιολογησεις εναν ηρωα απο το πουθενα η ταινια πρεπει να ειναι 4 ωρες για να καταλαβει κανεις την υπαρξη του τι περασε και τι τον οδηγησε στις ενεργειες κτλπ.

32 λεπτά πριν, Stamer είπε

Σου φάνηκε αμερικανιά (όπως και σε έναν καλό μου φίλο τότε θυμάμαι - το 1ο πράγμα που με ρώτησε γνωρίζοντας οτι τα έχω διαβάσει καμια 50αρια φορές ηταν αν υπήρχαν στο βιβλίο) επειδή σας αρέσει να βλέπετε/κατακραυγάζετε τους αμερικάνους με την πρώτη ευκαιρία! Να μη γράψει ο Τολκιν δηλαδή (πριν καν κάνουν σλογκαν οι αμερικάνοι τα γεράκια/αετους και whatever) για μεγάλους αετούς που βοήθησαν κ.λ.π. επειδή οι αμερικάνοι θα έλεγαν έτσι τα αεροπλάνα τους? Ελεος! Δεν θα διαφωνίσω/συμφωνήσω μαζί σου για τα προηγούμενα ποστ, απλά ήθελα να βάλω τάξη στο συγκεκριμένο σημείο μιας και το είδα.

φιλε μου οπως ειπα υπαρχει ολοκληρο θεμα και οχι τυχαιο με αναφορες σε (Αμερικανια) ολοκληρα φορουμ γραφουν γιαυτο βιντεακια κτλπ.εμενα αυτην την εντυπωση μου αφησε απο κει και περα περι ορεξεως

 

13 λεπτά πριν, baiosss είπε

Ε δεν καταλαβαίνεις και συ τώρα; Πολιτική ορθότητα λέγεται και πρέπει να την αποδεχτούμε, ειδάλλως, είσαι ρατσιστής! Επομένως τι θες να σου δείξουν;

Κάτι παρόμοιο με το "Training Day", που το ξαναγύρισαν πιο πρόσφατα και αυτή την φορά ο μαύρος μπάτσος είναι ο καλός, ενώ ο λευκός ο διεφθαρμένος.

Όπως το γεγονός ότι για James Bond έλεγαν κάποιες φήμες τελευταία ότι θέλουν να βάλουν μαύρο ηθοποιό στον ρόλο του δημοφιλούς πράκτορα.

Όπως εκείνη η σειρά του BBC, με την Τροία, που ο Αχιλλέας, ο Πάτροκλος και ο Δίας ενσαρκώνονται από αφρικανικής καταγωγής ηθοποιούς.

Η οι σειρές και οι ταινίες που δείχνουν gay ζευγαράκια, που συζούν και υιοθετούν παιδιά. Υπάρχει μια κοινότητα ολόκληρη από πίσω που το προωθεί αυτο.

Η το γεγονός ότι δεν μας αφήνουν να ξεχάσουμε το ολοκαύτωμα και γυρίζουν διαρκώς ταινίες και ντοκιμαντέρ γι' αυτό. Υπάρχει μια άλλη παγκόσμια κοινότητα από πίσω που πιέζει για να μην ξεχαστεί.

Τώρα όσων αναφορά το Hollywood, όπως είχα ξαναγράψει τις προάλλες σε κάποιο άλλο θέμα, δεν υφίσταται πλέον. Δεν υπάρχει Hollywood πια. Αυτό το κλειστό κατεστημένο που ήταν κάποτε, δεν είναι τώρα. Αν ήταν έτσι τώρα, δε θα βλέπαμε ταινίες όπως τα Matrix, V for Vendetta και πολλά άλλα. Όπως και ο Spielberg, είτε μας αρέσει είτε όχι, μετά τα "Jaws" και το "Close encounters of the third kind" με την τεράστια επιτυχία που γνώρισαν, του έδωσαν λευκό πανί να κάνει ότι θέλει. Ποιος θα του αρνούνταν να σκηνοθετήσει μια οποιαδήποτε ταινία η μία οποιαδήποτε ιδέα του για όποιο θέμα θέλει να κάνει ταινία; 

ο επομενος James Bond θα ειναι μαυρος και εχει βρεθει ηδη .δεν εχω  να πω κατι λογικο μου φαινεται μιας και εχουν περασει χρονια και πρεπει καποιος να κανει την κινηση.το θεμα μου ειναι η Αμερικανια εκει που δεν πρεπει σε παρα πολλες ταινιες και το θεωρω γελοιο.μια ταινια θα πρεπει να ειναι ουδετερη οταν αφορα ταινιες επιστημονικης φαντασιας αλλα το εχουν παρακανει και εχουμε παει σε εναν αλλου ειδους πολεμο προπαγανδας οπως τοτε με τον ψυχρο πολεμο τωρα εχουμε βομβαρδισμο προπαγανδας οτι η Αμερικανοι ειναι οι Φρουροι της Γης.εχουν σκοτωσει τοσο κοσμο και το παιζουν σωτηρες στις ταινιες επειδη εκει μονο τους παιρνει και οχι στα αληθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, astrial είπε

.... τωρα εχουμε βομβαρδισμο προπαγανδας οτι η Αμερικανοι ειναι οι Φρουροι της Γης.εχουν σκοτωσει τοσο κοσμο και το παιζουν σωτηρες στις ταινιες επειδη εκει μονο τους παιρνει και οχι στα αληθεια

Ναι ρε παιδια εκει στηριζονται οι αμερικανοι , τι να κλασσουν τα 500δις το χρονο προυπολισμος πενταγωνου οταν με 1δις στο hollywood γινεται η δουλεια;

Φιλικα παντα αλλα τα θελετε και τα γραφετε;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Capt.staros είπε

Ναι ρε παιδια εκει στηριζονται οι αμερικανοι , τι να κλασσουν τα 500δις το χρονο προυπολισμος πενταγωνου οταν με 1δις στο hollywood γινετται η δουλεια;

Φιλικα παντα αλλα τα θελετε και τα γραφετε;

πες μου τοτε γιατι σε καθε ταινια προσγειωνετε καποιος ηρωας κοντα στην σημαια και παντα υπαρχει μια σημαια 

εχεις δικιο δεν κανουν προπαγανδα οχι

gxGvBBE.jpg

kQKlrlz.jpg

lUaSeu7.jpg

PUYEIvu.jpg

x17KVMW.jpg

Επεξ/σία από astrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, astrial είπε

πες μου τοτε γιατι σε καθε ταινια προσγειωνετε καποιος ηρωας κοντα στην σημαια και παντα υπαρχει μια σημαια 

Γιατί είναι made in America ήρωας. Αν γυρίζαμε ταινία με τον Κολοκοτρώνη, τι σημαια η τι λάβαρο θα τον βάζαμε να κρατάει; Ο captain America ειδικά, είναι φως φανάρι να πούμε. Όνομα και πράγμα. Τι θα σου έδειχναν; Όπως και τα χρώματα τον στολών που φοράνε ο Superman η ο Spiderman, προδιαθέτουν αυτό 

Επεξ/σία από baiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, baiosss είπε

Γιατί είναι made in America ήρωας. Αν γυρίζαμε ταινία με τον Κολοκοτρώνη, τι σημαια η τι λάβαρο θα τον βάζαμε να κρατάει; Ο captain America ειδικά, είναι φως φανάρι να πούμε. Όνομα και πράγμα. Τι θα σου έδειχναν;

αυτο λεω γιατι πρεπει να κραταει μια σημαια αυτο ειναι το θεμα φιλε μου 

μια ταινια επιστημονικης φαντασιας δεν πρεπει να εχει σκηνες τοσο φτιαγμενες που κανουν κρα απο μακρυα.γιατι σωνει και καλα ο ηρωας πρεπει να κραταει μια σημαια Αμερικανικη?δεν μιλαω για τα ονοματα και τις στολες γιατι σαν τον captain america υπαρχουν εκατονταδες ηρωες με την στολη της Αμερικης

Επεξ/σία από astrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, astrial είπε

αυτο λεω γιατι πρεπει να κραταει μια σημαια αυτο ειναι το θεμα φιλε μου 

Για προπαγάνδα όπως λες. Κανείς δεν αμφιβάλλει επί τούτου. Όσο για τους αετούς στο "Lord of the rings", αετούς είχαν και οι Ρωμαίοι. Αετούς είχε και η εθνικοσοσιαλιστική Γερμανία. Ουκ ολίγες φορές μάλιστα έχουμε διαβάσει ότι ο άρχοντας των δαχτυλιδιών, είναι μια μεταφορά του πολέμου, όπου οι μεν είναι οι "ναζί" και οι δε οι υπόλοιποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...