Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia XZ2(μονόκαρτο), 4/64GB, 299€, Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, jimmysss! είπε

Αξίζει εν έτη 2019 ? Ή καλύτερα να περιμένουμε να πέσει η τιμή σε κανένα s8, g7 etc ?

Η συσκευη σιγουρα αξιζει αν καποιον δε τον ενοχλει το θεμα των διαστασεων-βαρος. 

Ψαχνω και εγω κινητο αλλα πραγματικά απορω πως το καταφερε η σονυ αυτο. 

Σκυροδεμα εβαλε μεσα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

56 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Δεν υπάρχει πλέον.

Όσοι πηραν,πηραν.

Εγω μια χαρα το βλεπω σε ολα τους τα καταστηματα ακομα.

5 λεπτά πριν, Dantε είπε

Η συσκευη σιγουρα αξιζει αν καποιον δε τον ενοχλει το θεμα των διαστασεων-βαρος. 

Ψαχνω και εγω κινητο αλλα πραγματικά απορω πως το καταφερε η σονυ αυτο. 

Σκυροδεμα εβαλε μεσα;;

Εμενα το βαρος δεν με χαλαει παντως, παλια ειχαμε κινητα που ηταν πολυ πιο βαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρώει το χέρι μου από χτες καθώς το έχει φίλος και το έχω πιάσει - δουλέψει.

Στα 300 ευρώ δεν υπάρχει ανταγωνιστής αυτή την στιγμή. 

Το κινητό είναι πράγματι κάπως βαρύ αλλά και το essential που έχω είναι περίπου στα ίδια (10 γραμμάρια πιο ελαφρύ). 

Προσωπικά δεν με χαλάει αυτό καθόλου, το κινητό είναι στιβαρό, premium και κυριολεκτικά κόσμημα.

Η οθόνη του δε, αν και ips, είναι τολμώ να πω η καλύτερη ips που έχω δει σε κινητό. 

Το μόνο μείον που βρήκα εγώ προσωπικά (καθώς σε όλα τα άλλα είναι πάρα πολύ καλό) είναι η τοποθέτηση του σένσορα δακτυλικού αποτυπώματος στην πλάτη. 

Το δάκτυλο πέφτει σχεδόν πάντα ασυναίσθητα στον φακό της κάμερας που είναι τοποθετημένος κεντρικά και λίγο πιο πάνω. 

Όποιος το πάρει να πάρει απαραίτητα θήκη από την πρώτη στιγμή. Γλιστράει σαν τρελό σε επιφάνειες και θα το κλαίτε.

Μεγάλο το δίλημμα....  :) 

9 ώρες πριν, Dantε είπε

Η συσκευη σιγουρα αξιζει αν καποιον δε τον ενοχλει το θεμα των διαστασεων-βαρος. 

Ψαχνω και εγω κινητο αλλα πραγματικά απορω πως το καταφερε η σονυ αυτο. 

Σκυροδεμα εβαλε μεσα;;

Γυαλί μπρος-πίσω + αλουμινένιος σκελετός-πλαίσιο + διαστάσεις 153x72x11.1mm  =  198 γραμμάρια, είναι λογικό νομίζω. 

Συγκριτικά, 185 γραμμάρια (13 γραμμάρια ελαφρύτερο) το essential με τιτάνιο πλαίσιο + κεραμική πλάτη + διαστάσεις  αρκετά μικρότερες 141,5x71,1x7,8mm 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια,εριξα και εγω μια παραγγελια αλλα με παραλαβη.

Θα παω πρωτα να το κοιταξω ,πως μου καθεται στο χερι και εαν δε μου κακοφανει ,θα το παρω.

Και ενταξει το βαρος τρωγεται,αλλα κατι μου λεει οτι το αθλιο design με τη κουρμπα και το παχος 11 χιλιοστων,θα ειναι αυτο που θα με χαλασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Dantε είπε

Να πω την αληθεια,εριξα και εγω μια παραγγελια αλλα με παραλαβη.

Θα παω πρωτα να το κοιταξω ,πως μου καθεται στο χερι και εαν δε μου κακοφανει ,θα το παρω.

Και ενταξει το βαρος τρωγεται,αλλα κατι μου λεει οτι το αθλιο design με τη κουρμπα και το παχος 11 χιλιοστων,θα ειναι αυτο που θα με χαλασει.

Είναι πανέμορφο και η κούρμπα βολεύει πολύ στο πιάσιμο. Όταν το πιάσεις θα καταλάβεις τι λέω, εδώ θα είμαστε.

Καλορίζικο θα το χαρείς είναι βέβαιο! :)

Και εγώ τρώγομαι να το παραγγείλω αλλά είμαι με 2 κινητά ήδη, essential + zenfone 3 zoom με amoled οθόνη που αν και το πήρα τσάμπα από την γνωστή προσφορά  από Banggood ήταν ίσως το καλύτερο deal που έκανα σε κινητό εδώ και χρόνια. 

Πάει το thread μας έχει κάψει! :D 

 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
19 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Είναι πανέμορφο και η κούρμπα βολεύει πολύ στο πιάσιμο. Όταν το πιάσεις θα καταλάβεις τι λέω, εδώ θα είμαστε.

Καλορίζικο θα το χαρείς είναι βέβαιο! :)

Και εγώ τρώγομαι να το παραγγείλω αλλά είμαι με 2 κινητά ήδη, essential + zenfone 3 zoom με amoled οθόνη που αν και το πήρα τσάμπα από την γνωστή προσφορά  από Banggood ήταν ίσως το καλύτερο deal που έκανα σε κινητό εδώ και χρόνια. 

Πάει το thread μας έχει κάψει! :D 

Το πηρα και εγω, σας ακουσα φυσικα και βλεπω να δυσκολευομαστε να βρουμε δικαιολογια να το αλλαξουμε για αρκετο καιρο αυτο το κινητο.

Παντως και εγω το sony θα το αγοραζα ευκολα, εντελως premium κατασκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Sotiris 59 είπε

κοιταω να παρω κινητο τωρα στα κοντα και ειμαι αναμεσα στο sony xz2 το honor play και το pocophone f1 αξιζει ακομα σαν κινητο η να κοιταξω καποιο αλλο;

Aνάμεσα σε αυτά που αναφέρεις XZ2 χαλαρά. 

Καλό και χρυσό το Pocophone (και πολύ φθηνότερο από την Ανατολή) αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με XZ2 σε καμία περίπτωση εκτός του cpu που έχουν τον ίδιο.

Δεν κάνει μόνο ο cpu ένα κινητό, που θεωρούν πολλοί... 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vadergr είπε

Εύκολα...

 

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Aνάμεσα σε αυτά που αναφέρεις XZ2 χαλαρά. 

Καλό και χρυσό το Pocophone (και πολύ φθηνότερο από την Ανατολή) αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με XZ2 σε καμία περίπτωση εκτός του cpu που έχουν τον ίδιο.

Δεν κάνει μόνο ο cpu ένα κινητό, που θεωρούν πολλοί... 

Ωραια αυριο πρωι πρωι παω να το παραγγειλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Η οθόνη του δε, αν και ips, είναι τολμώ να πω η καλύτερη ips που έχω δει σε κινητό

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν είναι όλες οι IPS ίδιες.

Τα Sony ΧΖ(x) των τελευταίων ετών, το iPhone XR και κάνα δυο ακόμα έχουν κορυφαίας ποιότητας panels και ειδική anti-reflective επίστρωση στο γυαλί.

Εξαιρετικά ευδιάκριτα στον πολύ ήλιο και με νανο-τεχνολογία για να μην αφήνουν πολλές δαχτυλιές.

Κοιτάζοντας το συγκεκριμένο της προσφοράς δίπλα στο Honor Play (και πολλά άλλα) που αναφέρθηκε παραπάνω σε οθόνη ... η μέρα με τη νύχτα.

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω να τρώμε μακαρόνια τον υπόλοιπο μήνα. :P

Μπορεί να κρατήθηκα στην προσφορά του XZ1 αλλά εδώ τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. 

Το παρήγγειλα για παραλαβή από το κατάστημα και εγώ. 

Θα το σκεφτώ καλύτερα αύριο και θα αποφασίσω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως παιδιά κι εγώ που πήρα το xz1 χθες, ήδη το έχω ερωτευτεί. Είναι κόσμημα, το μαύρο της οθόνης πάρα πολυ καλό, δεν έβλεπα το όριο της οθόνης στο μαύρο πλαίσιο του τηλεφώνου. Προσωπικά θέλω οπωσδήποτε 3.5 mm θύρα. Και πάρα πολύ γρήγορο. 

Γλιστράει απίστευτα το άτιμο σαν φρέσκο ψάρι. 

Μα αυτό το κόλπο πως το κάνετε που τα δοκιμάζετε και αποφασίζετε μετά; 

Επεξ/σία από planetman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...