Προς το περιεχόμενο

[Κουπόνια] -8$ από 50$ | -6$ από 30$ | -5$ απο 25$ |~ Aliexpress


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, kmarios είπε

έχω περίπου10αρία παραγγελίες που ναι μεν τις "έστειλαν", αλλά δεν έχω παραλάβει ακόμα τίποτα. Στο τελωνείο ρίχνουν καπάκια jack daniels τελευταία.

Η αλήθεια είναι πως ναι, έχουν γίνει πολύ αργοί. Αυτή την εβδομάδα παρέλαβα δέματα που είχα παραγγείλει αρχές Γενάρη. Ένα δέμα που είχε tracking και έβλεπα τι γίνεται, είχε κολλήσει στην "εκφόρτωση" στο κέντρο διαλογής κανά 20ήμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγχωρήστε με αν το έχετε αναφέρει, αλλά δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από το ΑliΕxpress

Η παρακάτω αγορά θα περάσει τελωνείο;

DuraPro LP-E12

Που φαίνεται αν είναι από Ευρώπη ή Κίνα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tinapo είπε

Συγχωρήστε με αν το έχετε αναφέρει, αλλά δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από το ΑliΕxpress

Η παρακάτω αγορά θα περάσει τελωνείο;

DuraPro LP-E12

Που φαίνεται αν είναι από Ευρώπη ή Κίνα;

Ευχαριστώ

Είναι κάτω από 22€, δεν περνάει τελωνείο.

Και αν ποτε σου ζητησουν αποδειξη (οτι ειναι κάτω από 22€) στέλε την απόδειξη αγοράς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tinapo είπε

Συγχωρήστε με αν το έχετε αναφέρει, αλλά δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από το ΑliΕxpress

Η παρακάτω αγορά θα περάσει τελωνείο;

DuraPro LP-E12

Που φαίνεται αν είναι από Ευρώπη ή Κίνα;

Ευχαριστώ

Είναι το συνολικό κόστος κάτω από 22 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Είναι το συνολικό κόστος κάτω από 22 ευρώ;

Αναφέρει αρχική τιμή 18,49€ και μεταφορικά 3,10€ δλδ 21,59€ (με την έκπτωση βγαίνει 19,37€)

δεν ξέρω αν θα προστεθεί κάτι άλλο, δεν έχω προχωρήσει στην ολοκλήρωση της παραγγελίας

Μπορούμε να πληρώσουμε σε PayPal?

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οχι δεν υποστηριζει paypal το ali. Mono card.

Δεν θα περασει, δεν θα χρεωθεις για την ακριβεια κατι απο τελωνειο και να περασει αφου ειναι κατω απο 22.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα την παραγγελία που φαίνεται στην εικόνα

Χρειάζεται να κάνω επέκταση της προστασίας τώρα ή γίνεται και αργότερα;

Ποια είναι η συμβουλή σας;

Ευχαριστώ

 

ali.PNG

 

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tinapo είπε

Έκανα την παραγγελία που φαίνεται στην εικόνα

Χρειάζεται να κάνω επέκταση της προστασίας τώρα ή γίνεται και αργότερα;

Ποια είναι η συμβουλή σας;

Ευχαριστώ

 

Επέκταση μπορείς να κάνεις οποτεδήποτε. Ο πωλητής δηλαδή, γιατί ο πωλητής την κάνει. Αν δεν έχει φτάσει στα χέρια σου μερικές μέρες πριν τις 31/5 που σου λέει πως θα κλείσει η παραγγελία, ζήτησε επέκταση για κανένα μήνα. Λογικά θα φτάσει στην ώρα του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2019 στις 8:16 ΜΜ, matrixxx είπε

Οχι δεν υποστηριζει paypal το ali. Mono card.

Δεν θα περασει, δεν θα χρεωθεις για την ακριβεια κατι απο τελωνειο και να περασει αφου ειναι κατω απο 22.

Στο AliExpress υποστηρίζετε paypal από αρκετούς πωλητές πλέον, απλά έχει μια μικρή σταθερή χρέωση για πληρωμή με paypal και σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα ή δεν παραλάβεις το support του AliExpress δεν μπορεί να επέμβει και όλη η διαδικασία γίνεται αποκλειστικά μέσω paypal.

Κάθε 5-6 μήνες βγάζει προσφορά η paypal για κουπόνια/εκπτώσεις στις πληρωμές προϊόντων μέσω paypal στο AliExpress.

10 ώρες πριν, tinapo είπε

Ποια είναι η συμβουλή σας;

Ευχαριστώ

ali.PNG

Πρόσεξε να κάνεις extend 5-6 μέρες πριν λήξει το buyer protection και σε περίπτωση που δεν ανταποκριθεί ο seller (κάποιοι δεν τσεκαρουν μηνύματα για extend) ανοίξεις dispute με δικαιολογία ότι τελειώνει το buyer protection και ζητα μέσα από το dispute τον seller να σου κάνει extend για 15-20 μέρες. Μόλις σου κάνει extend κλείσε το dispute και περίμενε ξανά.

PS. Όσο είσαι μέσα στο buyer protection κλείνεις και ανοίγεις όσες φορές θες dispute χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2019 στις 6:36 ΜΜ, Billator είπε

Στο AliExpress υποστηρίζετε paypal από αρκετούς πωλητές πλέον, απλά έχει μια μικρή σταθερή χρέωση για πληρωμή με paypal και σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα ή δεν παραλάβεις το support του AliExpress δεν μπορεί να επέμβει και όλη η διαδικασία γίνεται αποκλειστικά μέσω paypal.

Κάθε 5-6 μήνες βγάζει προσφορά η paypal για κουπόνια/εκπτώσεις στις πληρωμές προϊόντων μέσω paypal στο AliExpress.

Πρόσεξε να κάνεις extend 5-6 μέρες πριν λήξει το buyer protection και σε περίπτωση που δεν ανταποκριθεί ο seller (κάποιοι δεν τσεκαρουν μηνύματα για extend) ανοίξεις dispute με δικαιολογία ότι τελειώνει το buyer protection και ζητα μέσα από το dispute τον seller να σου κάνει extend για 15-20 μέρες. Μόλις σου κάνει extend κλείσε το dispute και περίμενε ξανά.

PS. Όσο είσαι μέσα στο buyer protection κλείνεις και ανοίγεις όσες φορές θες dispute χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Εγώ παρέλαβα ένα προιόν σπασμένο-διαλυμένο και ο πωλητής μου είπε ότι θα μου στείλει καινούριο. Όμως έχω πατήσει "Confirm order received" και μου γράφει ότι έχω 15 μέρες για να ανοίξω dispute. Πως μπορώ να είμαι καλυμμένος μέχρι να παραλάβω, με δεδομένο ότι το νέο προιόν(αν όντως λέει αλήθεια ότι το έστειλε) θα κάνει περισσότερο από 15 μέρες για να έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, George! είπε

Εγώ παρέλαβα ένα προιόν σπασμένο-διαλυμένο και ο πωλητής μου είπε ότι θα μου στείλει καινούριο. Όμως έχω πατήσει "Confirm order received" και μου γράφει ότι έχω 15 μέρες για να ανοίξω dispute. Πως μπορώ να είμαι καλυμμένος μέχρι να παραλάβω, με δεδομένο ότι το νέο προιόν(αν όντως λέει αλήθεια ότι το έστειλε) θα κάνει περισσότερο από 15 μέρες για να έρθει;

Όχι δεν είσαι καλυμμένος, δεν πατάμε ποτέ confirm order received όταν έχουμε πρόβλημα. Αν έκανες extend το buyer protection θα ήσουν καλυμμένος μέχρι να φτάσει το Replacement. 

Τώρα ανοίγεις dispute παίρνεις τα λεφτά σου πίσω ή  εμπιστεύεσαι τον πωλητή. 3η λύση είναι να ανοίξεις Dispute να μιλήσεις με το aliexpress στο support chat, και να τους ζητήσεις να το κρατήσουν ανοιχτό μέχρι να παραλάβεις την αντικατάσταση. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...