Προς το περιεχόμενο

rx580 η Rx590 η καποια αλλη καρτα κατα την γνωμη σας;


anesths1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rofl είπε

γιατι δεν μιλαμε για values αλλα για ποσοστα.... δεν μιλαμε για 100 fps vs 71 fps

μιλαμε για 100%-71%

3 ατομα οτι να ναι ειλικρινα. τσιμπηστε και screenshot απο το google, να μαντεψω κανει λαθος ?

δεν συγκρινετε εσεις μηλα με πορτοκαλια. 

δεν ειναι 100 fps ειναι 100%,

100%-71%=29% οπου κι αν το  κανεις. να μαντεψω και οι τρεις εχετε nvidia ε?

Screenshot (93).png

Μάστορα, από Μαθηματικά, μεσάνυχτα. Δεν παλεύεται η δουλειά. Το κακό δεν είναι ότι δεν ξέρεις την τύφλα σου, αλλά το ότι νομίζεις ότι ξέρεις και επιμένεις με απαράδεκτο και προκλητικό υφάκι. Ασ' το να πάει - γ@μ@ το, λέμε. ΔΕΝ. Πες για κανα ντεσπασίτο...

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


 

11 λεπτά πριν, aorus είπε

Επειδή είσαι λίγο παπάρας έστω ότι έχουμε δυο τιμές την Α. 100 και την Β. 70, στο μυαλό σου η ποσοστιαία διαφορά τους είναι 30% ΤΟ ΟΠΟΙΟ είναι και λάθος η διαφορά τους είναι 35,29%

Πώς υπολογίζεται τώρα αυτό

x= 100*(100-70)/(100+70)/2=3000/85=35.29% 

Βγάλε λίγο τώρα την πιπίπλα πριν συνεχίσεις να ποστάρεις μαλακίες

οταν λεμε οτι κατι με 100 ευρω εχει 29% εκπτωση  ποσο πληρωνεις λιγοτερο μαστορα?

ποσο τοις εκατο ειναι η εκπτωση?

 

οταν κατι εχει 100% επιδοσεις και το αλλο 29% λιγοτερες ποσο λιγοτερες εχει η 2η καρτουλα μαστορα?

ποσο τοις εκατο ειναι η διαφορα?

το διαγραμα οτι η 1660 ti εχει 100% επιδοσεις και η 570 το 71% αυτης.

ειλίκρινα δεν μπορω να καταλαβω πως πνιγεστε σε μια κουταλια νερο.

hint για τα τυχον ζωα. η απαντηση ειναι στην ερωτηση μου:P

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να απαντήσεις στις ερωτήσεις σου χρησιμοποίησε τον τύπο παραπάνω, στα μαθηματικά δεν είναι τι μου φαίνεται εμένα ή εσένα αλλά τι ισχύει και τι όχι πολλοί δεν κατανοούν διάφορες έννοιες π.χ. μαθηματικές αλλά το αξιοπρεπές τουλάχιστον είναι είτε να προσπαθούν να το κατανοήσουν είτε να παραδέχονται κάτι που δεν καταλαβαίνουν

Εδώ δεν είναι έκθεση ιδεών να υπάρχει η υποκειμενική σου άποψη ή ας το πούμε καλύτερη η δική σου οπτική ΕΔΩ στα μαθηματικά είναι απλά τα πράγματα είτε κάτι είναι σωστό είτε λάθος δεν υπάρχει η έννοια του περίπου.....

Επεξ/σία από aorus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

6 λεπτά πριν, aorus είπε

Για να απαντήσεις στις ερωτήσεις σου χρησιμοποίησε τον τύπο παραπάνω, στα μαθηματικά δεν είναι τι μου φαίνεται εμένα ή εσένα αλλά τι ισχύει και τι όχι πολλοί δεν κατανοούν διάφορες έννοιες π.χ. μαθηματικές αλλά το αξιοπρεπές τουλάχιστον είναι είτε να προσπαθούν να το κατανοήσουν είτε να παραδέχονται κάτι που δεν καταλαβαίνουν

Εδώ δεν είναι έκθεση ιδεών να υπάρχει η υποκειμενική σου άποψη ή ας το πούμε καλύτερη η δική σου οπτική ΕΔΩ στα μαθηματικά είναι απλά τα πράγματα είτε κάτι είναι σωστό είτε λάθος δεν υπάρχει η έννοια του περίπου.....

καλα ναι αμα ξερεις κανα μαθηματικο ρωτα.

 

το 71% ποσο λιγοτερο του 100% ειναι ?

 

δεν μου απαντησες εσυ στα 2 ερωτηματα. βαλτους τυπους σου κατω και απαντα :P

Αναφορά σε κείμενο

 

οταν λεμε οτι κατι με 100 ευρω εχει 29% εκπτωση  ποσο πληρωνεις λιγοτερο μαστορα?

ποσο τοις εκατο ειναι η εκπτωση?

 

οταν μια καρτα εχει 100% επιδοσεις και το αλλο 29% λιγοτερες ποσο λιγοτερες εχει η 2η καρτουλα μαστορα?

ποσο τοις εκατο ειναι η διαφορα?

 

για να γελασουμε μαλλον...

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33.91% αφού ρώτησες αλλά βλέπω "καλα ναι αμα ξερεις κανα μαθηματικος ρωτα" μάλλον χρειάζεσαι και κάποιο φιλόλογο να σου μάθει συντακτικό και ορθογραφία

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aorus είπε

33.91% αφού ρώτησες αλλά βλέπω "καλα ναι αμα ξερεις κανα μαθηματικος ρωτα" μάλλον χρειάζεσαι και κάποιο φιλόλογο να σου μάθει συντακτικό και ορθογραφία

το 71% του 100 ειναι 33.91. μαθαμε κατι σημερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το καταλάβαμε είσαι απλώς ηλίθιος και άκρη δεν βγαίνει γέλα σαν χαζός και συνέχισε να εκτίθεσαι με τις παρόλες που σχολιάζεις btw χωρίς να έχω τελειώσει μαθηματικός είχα στην σχολή ένα εξάμηνο σαν φοιτητής στατιστική πιθανότητες, εσύ το λύκειο το έβγαλες ή μετράς ακόμη με τα δάχτυλα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, aorus είπε

Οκ το καταλάβαμε είσαι απλώς ηλίθιος και άκρη δεν βγαίνει γέλα σαν χαζός και συνέχισε να εκτίθεσαι με τις παρόλες που σχολιάζεις btw χωρίς να έχω τελειώσει μαθηματικός είχα στην σχολή ένα εξάμηνο σαν φοιτητής στατιστική πιθανότητες, εσύ το λύκειο το έβγαλες ή μετράς ακόμη με τα δάχτυλα... 

αυτο που εγραψες ξεκαθαρα ειναι οτι μια καρτα που ειναι 71% σε επιδοσεις μιας αλλης, ειναι 34% διαφορα.

εγω λεω οτι ειναι 29%

και ο νοων νοειτω. οταν σου λενε θα πληρωσεις αντι για 100 ευρω το 71% του ποσου. εσυ πληρωνεις 66 και το θεωρεις 34% εκπτωση?

υγ και επειδη ουτε καν διαβαζω τα post σου ολοι οι χαρακτηρισμοι επιστρεφονται btw.

---------------------

σου λεει οτι η 570 ειναι το 71% της 1660ti. αυτο. period.

 

πρεπει να εισαι ηλιθιο για να καθεσαι να κανεις πραξη σε τελειωμενη πραξη,

ειναι τελειωμενη πραξη, hello? you know? αυτη ειναι η διαφορα, δεν χρειαζεται να ψαξεις για να τη βρεις.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω και εγώ!!!!!

A=100€,  B=70€

1. Το A είναι 30% πιο ακριβό από το B,    (A - 30% = Β) ,  (Β + 30% ≠ Α)

2. To B είναι 30% φτηνότερο από το A, (A - 30% = Β) , (Β + 30% ≠ Α)

3. To B είναι ~42,89% φτηνότερο από το A, (B + 42,89%  = Α) , ( Α - 42,89% ≠ Β)

4. Το A είναι ~42,89% πιο ακριβό από το B, ( B + 42,89% = Α) , ( Α - 42,89% ≠ Β)

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

To B είναι 30% φτηνότερο από το A, (A - 30% = Β) , (Β + 30% ≠ Α)

αστα να πανε ρε. μαθηματικα α γυμνασιου νομιζω tbh.

απλα νταξ γλενταω τα fanboys  να περασει το μεσημερακι να πιω τον καφε μου και να παιξω division

 

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rofl είπε

αυτο που εγραψες ξεκαθαρα ειναι οτι μια καρτα που ειναι 71% σε επιδοσεις μιας αλλης, ειναι 34% διαφορα.

εγω λεω οτι ειναι 29%

και ο νοων νοειτω. οταν σου λενε θα πληρωσεις αντι για 100 ευρω το 71% του ποσου. εσυ πληρωνεις 66 και το θεωρεις 34% εκπτωση?

υγ και επειδη ουτε καν διαβαζω τα post σου ολοι οι χαρακτηρισμοι επιστρεφονται btw.

---------------------

σου λεει οτι η 570 ειναι το 71% της 1660ti. αυτο. period.

πρεπει να εισαι ηλιθιο για να καθεσαι να κανεις πραξη σε τελειωμενη πραξη,

ειναι τελειωμενη πραξη, hello? you know? αυτη ειναι η διαφορα, δεν χρειαζεται να ψαξεις για να τη βρεις. 

Κλάμα...

Εδώ δεν ξέρεις ούτε Μαθηματικά Δημοτικού - το ατόνιστο "νοών νοείτω" σε μάρανε - τρομάρα σου...

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

28 λεπτά πριν, Occultist είπε

Κλάμα...

για καντο και συ με μαθηματικα να γουσταρω?

 

οταν κατι κοστιζει 100 και σου λενε θα πληρωσεις το 70% του ποσου. ποσο ειναι το ποσοστο της εκπτωσης? 

η οταν σου λενε οτι μια καρτα ειναι στο 70% μιας αλλης, ποσο πιο αργη σε ποσοστο ειναι?

 

tbh αξιζει για διαδοσται:P το πρωτο παληκαρι εκανε ενα honest mistake γιατι υπολογισε 71 fps +40%. εσυ και ο aorus απλα θεουληδες:P

και βριζετε κιολας:P

αν θελει καποιος να τα σβησει ας τα σβησει screenshot εχω παρει θα τα μεταφρασω κι αυριο στο reddit :P

Aλλα πολυ καλο content για να σβηστει...

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, rofl είπε

για καντο και συ με μαθηματικα να γουσταρω?

οταν κατι κοστιζει 100 και σου λενε θα πληρωσεις το 70% του ποσου. ποσο ειναι το ποσοστο της εκπτωσης? 

η οταν σου λενε οτι μια καρτα ειναι στο 70% μιας αλλης, ποσο πιο αργη σε ποσοστο ειναι?

tbh αξιζει για διαδοσται:P το πρωτο παληκαρι εκανε ενα honest mistake γιατι υπολογισε 71 fps +40%. εσυ και ο aorus απλα θεουληδες:P

και βριζετε κιολας:P

αν θελει καποιος να τα σβησει ας τα σβησει screenshot εχω παρει θα τα μεταφρασω κι αυριο στο reddit :P

Aλλα πολυ καλο content για να σβηστει...

Σπάνε τα τσιμέντα από τη βλακεία, λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάρτα Α = 129fps

Κάρτα Β = 87fps

 

Πόσο πιο γρήγορη είναι η κάρτα Α από την κάρτα Β??

129-87 = 42

(42*100)/87 = 48,28%

 

Τώρα, πόσο πιο αργή είναι η κάρτα Β από την κάρτα Α ??

87-129= -42

(-42*100)/129 = -32,56%

 

Αν βάλουμε την κάρτα Α ως 100% τότε έχουμε

Κάρτα Α = 129fps = 100%

Κάρτα Β = 87fps = (87*100)/129 = 67,44%

 

Πόση διαφορά είναι το 67,44 από το 100 ??

100-64,44 = 32,56%

 

Πόσο μεγαλύτερο είναι το 100 από το 67,44 ??

100-67,44 = 32,56

(32,56*100)/67,44 = 48,28%

 

Τώρα αν βάλουμε την κάρτα Β = 87fps ως 100% τότε έχουμε

 

Κάρτα Β = 87fps = 100%

Κάρτα Α = 129fps = (129*100)/87  = 148,28%

Αυτό σημαίνει ότι η κάρτα Α είναι 48,28% πιο γρήγορη από την κάρτα Β

 

Ελπίζω να  βοήθησα

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...