Προς το περιεχόμενο

[Τηλεόραση]Philips 55PUS6703, 449€, Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/190808-philips-55pus6703-55

Μόνο διαδικτυακά διαθέσιμη και όχι σε καταστήματα.Από 562€ στο skroutz

Επεξ/σία από efkola
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το πιο παλιό μοντέλο 6262 στις 50 ιντσες με το διπλό ambilight. Τα θετικά είναι τα πολύ ωραία μαύρα που έχει η τηλεόραση καλύτερα από πολλές άλλες ακριβότερες τηλεοράσεις, το ambilight για ταινίες της Disney έχει ωραία και ψαρωτικα αποτελέσματα για τους μικρούς φίλους, αλλιώς δύσκολα παρακολουθείς συστηματικά. Τα αρνητικά είναι το μέτριο σε απόδοση HDR το παρά πολύ κακό λογισμικό και ότι οι γωνίες θέασης είναι χειρότερες από το αναμενόμενο για VA panel. Για εμένα ήταν η καλύτερη επιλογή καθώς η χρήση της τηλεόρασης είναι για παρακολούθηση ταινιών σε σκοτεινό δωμάτιο σε ευθεία γραμμή παρακολούθησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει .η τηλεόραση είναι πάρα πολύ καλή.

Απλά δεν έχει android για όποιον ενδιαφέρεται αλλά shaphi (κάπως έτσι λεγεται το λογισμικό της )εννοείται έχει Netflix YouTube κτλ εφαρμογές .

Μετά από λίγο καλιμπραρισμα  είναι πολύ καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω άλλο μοντέλο Philips 55" με Ambilight (55PUS6262) που πήρα πριν 1 χρόνο από Κωτσό πάλι...

Πολύ ευχαριστημένος...

Σε αυτή την τιμή και με το Ambilight που έχει... την αγοράζεις με κλειστά μάτια...

Φοβερό vfm...

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, s2117 είπε

Παιδιά με τιμολόγιο μπορούμε να ψωνίσουμε από κωτσο ώστε να μην αποδώσουμε φπα;

Ισχύει για τηλεόραση???

Δεν νομίζω φίλε μου, αν θυμάμαι καλά ισχύει για κινητά, tablet, laptop και κονσόλες παιχνιδιών...

Μπορεί και να κάνω λάθος...

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, s2117 είπε

Παιδιά με τιμολόγιο μπορούμε να ψωνίσουμε από κωτσο ώστε να μην αποδώσουμε φπα;

Αν είσαι επαγγελματίας και μπορείς να δικαιολογήσεις αγορά τηλεόρασης (για το μαγαζί για παράδειγμα), πάρτην με τιμολόγιο. Πάλι το γλυτώνεις το ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, bill987 είπε

Ισχύει για τηλεόραση???

Δεν νομίζω φίλε μου, αν θυμάμαι καλά ισχύει για κινητά, tablet, laptop και κονσόλες παιχνιδιών...

Μπορεί και να κάνω λάθος...

Δεν είμαι σίγουρος....Πολύ πιθανό να είναι όπως τα λες.

3 λεπτά πριν, UltimaGriever είπε

Αν είσαι επαγγελματίας και μπορείς να δικαιολογήσεις αγορά τηλεόρασης (για το μαγαζί για παράδειγμα), πάρτην με τιμολόγιο. Πάλι το γλυτώνεις το ΦΠΑ.

Σωστός, απλά άμα με κάποιο τρόπο γίνεται να τον γλιτώσεις απευθείας, όπως στα κινητά, ακόμα καλύτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, arianosfc είπε

399 στα mediamark  η 50αρα

προσοχή, είναι η 50άρα αυτή του MediaMarkt ;)

 

ps. α το προσέθεσες μετά την απάντησή μου. σωραίος. ^_^

Επεξ/σία από x_vagos_x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, s2117 είπε

 

Σωστός, απλά άμα με κάποιο τρόπο γίνεται να τον γλιτώσεις απευθείας, όπως στα κινητά, ακόμα καλύτερα :)

Παμε παλι με αυτο το θεμα. Ειτε το πληρωσεις τωρα χωρις φπα, ειτε με φπα, το ιδιο θα ειναι εν τελη. Αν την παρεις τωρα μαζι με τον φπα στο τιμολογιο, θα σου προστεθει στα εξοδα της επιχειρησης, οποτε θα πληρωσεις λιγοτερο φπα στο τελος 3μηνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 17/3/2019 στις 5:11 ΜΜ, efkola είπε

Μόνο διαδικτυακά διαθέσιμη και όχι σε καταστήματα.Από 562€ στο skroutz

Εγώ βλέπω πάτνως μόνο 586 (συν τα δωρεαν μεταφορικά του Κωτσ -->) super price 

👍:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο μονος ενδοιασμος για να προτιμησει καποιος την nu7×× που παιζει σε αυτα τα λεφτα ειναι οτι παιζει το panel να ειναι rgbw. Σε αλλο φορουμ εχει αναφερθει οτι το μοντελο 503 ειναι rgbw αν και va. Επισης νομιζω εχει πολυ μεγαλυτερο input lag 30+ ms, και αργη εναλλαγη καναλιων.

Επεξ/σία από PS1563
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...