Προς το περιεχόμενο

[Τηλεόραση]Philips 55PUS6703, 449€, Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια απο καταστημα που την εβαλα για παραλαβη δεν παιζει τπτ εκθεσιακη ε. τι να προσεξω; γιατι δεν ειναι και σφραγισμενες οι τβ γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, JeZus είπε

παιδια απο καταστημα που την εβαλα για παραλαβη δεν παιζει τπτ εκθεσιακη ε. τι να προσεξω; γιατι δεν ειναι και σφραγισμενες οι τβ γενικα

Κι εγώ το ίδιο έκανα, σφραγισμένη ήταν..Έχω όμως καθρέφτη πίσω από την τιβί και το ambilight φωτίζει πολύ για βράδυ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 λεπτά πριν, s2117 είπε

Κι εγώ το ίδιο έκανα, σφραγισμένη ήταν..Έχω όμως καθρέφτη πίσω από την τιβί και το ambilight φωτίζει πολύ για βράδυ :(

Δεν απενεργοποιειται το ambilight μεσα απο το μενου;

Μπορεις να διωξεις τον καθρεφτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν απενεργοποιειται το ambilight μεσα απο το μενου;

Μπορεις να διωξεις τον καθρεφτη.

Απενεργοποιείται, αλλά ήλπιζα ότι θα έχει και επιλογή έντασης φώτων, κάτι που δε βρήκα (δεν το έψαξα και εξονυχιστικά...)

Ο καθρέφτης εννοείται ότι μπορεί να φύγει, οπότε ή αυτό θα γίνει, ή θα γίνει ανταλλαγή με την τιβί του σαλονιού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, s2117 είπε

Απενεργοποιείται, αλλά ήλπιζα ότι θα έχει και επιλογή έντασης φώτων, κάτι που δε βρήκα (δεν το έψαξα και εξονυχιστικά...)

Ο καθρέφτης εννοείται ότι μπορεί να φύγει, οπότε ή αυτό θα γίνει, ή θα γίνει ανταλλαγή με την τιβί του σαλονιού....

Eχει ρυθμιση φιλε ενα θυμαμαι καλα,ψαξτο στο μενου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικια μου, αν και πολυ παλιοτερο μοντελο, η ρυθμιση ειναι διπλα στο "ambilight - on/off" και λεγεται "dynamic ambilight" και εχει μια σκαλα απο το 1 εως το 10, για την ενταση, κυριως για την ενταση του χρωματος και του εφε ομως, η φωτεινοτητα στα 'χαμηλα' 1-2-3 κλπ ειναι και αυτη βεβαια χαμηλοτερη αλλά οχι αντιπροσωπευτικη του αριθμου, οχι αναλογικα δλδ στο '1' δεν ειναι στο 10% της φωτεινοτητας του '10'. Μπορει και να εχουν αλλαξει πολλα απο τοτε βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συγκριση που την εκανα σημερα με την παλια μου Lg 605v 4k ειναι πιο καλη στο ιδιο υλικο νετφλιξ χωρις να πειραξω ρυθμισεις. εχετε να προτεινεται καποιες ρυθμισεις; λιγο που ειδα ειναι σχετικα καλες οι default ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα χθες ταπογευμα την κρεμασα στο τοιχο κ κοιμηθηκα 5 το πρωι αριστες εντυπωσεις το ambilight απιστευτο η συνδεση στο δικτυο wifi πηγε καλα παρολο που το ρουτερ ειναι στον πρωτο κ η τιβι στον τριτο επαιξε ταινια hd , 4k και youtube 4k χωρις κανενα κολλημα νομιζω για τα 449€ σε 55" ειναι πραγματικα ευκαιρια να δουμε ομως ποσα χρονια θαντεξει χωρις προβληματα!!!

Το 2011 ειχα αγορασει μια samsung UE46D8000 για οποιον την θυμαται στα 1650€ η ναυαρχιδα τοτε της samsung κ περισυ διαπιστωσα στην αριστερη πλευρα του πανελ απο πανω μεχρι κατω ρωριδες ξεθωριασματα τα οποια βεβαια δεν φαινονται μπαμ οταν παιζει σε σκηνες αλλα σε σταθερα χρωματα ειδικα σε κοκκινο κανει μπαμ κ απο τοτε ειπα ουτε 1€ στη samsung!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με +65ε εβαλα και την 5ετη εγγυηση, οποτε εχω σχετικα ησυχο το κεφαλι μου,στο μαγαζι στην κανουνε πιο φθηνη. +δωρακι πριζα ασφαλειας crystal audiovideo αξιας 10ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε καλυπτει για τα 5ετη;

32 λεπτά πριν, JeZus είπε

εγω με +65ε εβαλα και την 5ετη εγγυηση, οποτε εχω σχετικα ησυχο το κεφαλι μου,στο μαγαζι στην κανουνε πιο φθηνη. +δωρακι πριζα ασφαλειας crystal audiovideo αξιας 10ε

Τι σε καλυπτει για τα 5ετη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kepagior είπε

Τι σε καλυπτει για τα 5ετη;

επισκευη οτι και να παθει και αν δεν ειναι εφικτη, αντικατασταση. προφανως οτι σπασιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ενδοιασμούς για την αγορά της....  Έχετε μείνει ευχαριστημένοι όσοι την πήρατε; δυστυχώς στο μαγαζί δεν την είχαν στην έκθεση για να την δω, μόνο ετοιμοπαραδωτες είχαν στην αποθήκη  

Επεξ/σία από Mike83GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kepagior είπε

Το μπριζακι απο μονοι τους το δωσανε;

Ε ειπα αν πεφτει κι αλλο η εξτα εγγυση, μου την κατεβασε οσο της επετρεπε το συστημα και μου λεει θα σου δωσω και δωρο πριζα ασφαλείας. Νομιζω ειναι πολιτικη ανα κατάστημα αυτο και αναλογα τον υπάλληλο. 

51 λεπτά πριν, Mike83GR είπε

Έχω ενδοιασμούς για την αγορά της....  Έχετε μείνει ευχαριστημένοι όσοι την πήρατε; δυστυχώς στο μαγαζί δεν την είχαν στην έκθεση για να την δω, μόνο ετοιμοπαραδωτες είχαν στην αποθήκη  

2μερες που την εχω και σε σύγκριση με lg 4k 2017 ειναι πολυ καλυτερη σαν εικονα χρώματα φωτεινότητα κλπ. Καλο εφε το αμπιλαιτ. Πιστεύω αν εγραφε σαμσουνγκ, σονυ lg πανω θα έπεφτε το ινσομνια :)

Επεξ/σία από JeZus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Mike83GR είπε

Έχω ενδοιασμούς για την αγορά της....  Έχετε μείνει ευχαριστημένοι όσοι την πήρατε; δυστυχώς στο μαγαζί δεν την είχαν στην έκθεση για να την δω, μόνο ετοιμοπαραδωτες είχαν στην αποθήκη  

Οχι μην την παρεις χαλια ειναι........καλα σοβαρα τωρα,τοσα σχολια δεν εχεις βγαλει συμπερασμα εσυ εαν αξιζει τα λεφτα της.......για 449 ειναι απλα ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ!

Αμα ειχε 600-650 θα σου ελεγα να δεις και αλλες.Αλλα αυτο το αμπιλαιτ και αυτο το μαυρο ολα τα λεφτα ειναι,τελος..........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...