Προς το περιεχόμενο

Adware στο Android είχε «κατέβει» σχεδόν 150 εκατομμύρια φορές από το Google Play store πριν τελικώς αποσυρθεί


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, xaerialtwistx είπε

Κλάμα.

Ακόμα και freeze να κάνεις μια εφαρμογή (γιατί στο Android έχεις και αυτήν τη δυνατότητα) η εφαρμογή ουσιαστικά παγώνει σαν να μην έγινε ποτέ εγκατάσταση. Κλείνει από παρασκήνιο κάθε διεργασία, κάθε εικονίδιο, ειδοποίηση, τα πάντα.

Όσο για απεγκατασταση εννοείται πως όταν κάνεις unistall φεύγει κάθε αρχειο εφόσον βέβαια ο προγραμματιστής της εφαρμογής ακολούθησε τα προβλεπόμενα στάνταρ και έβαλε τα δεδομένα να πάνε στον υποφακελο Android/Data.

Το έχουμε ξαναπεί, το κάθε λειτουργικό πέρα από θέμα γούστου είναι και για καθαρά εντελώς διαφορετικό γνωστικό επίπεδο.

Καθε φορα που προσπαθησα, απεκτησα persistance, χωρις πολυ κοπο, σε καθε εκδοση, παντα.

image.png.c9407170331a3e7a27ba2696f7570151.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 λεπτά πριν, billdanos είπε

Είναι ένα κοινωνικό πείραμα για να δείτε τι προκαλείτε εσείς κάθε φορά στα topics της Apple! 😛 

Προσωπικά έχω ξεπεράσει το θέμα ποιανού είναι καλύτερο εδώ και χρόνια. Αδιάφορο μου είναι το ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο από τη στιγμή που δεν έχω προσωπικό όφελος από την άνοδο ή πτώση κάθε λειτουργικού. Ως καταναλωτής κοιτάω τι με βολεύει καλύτερα και αποφασίζω. Αν είχα βέβαια μετοχές της alphabet ή της apple θα άλλαζε το θέμα. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ με τον bill. Το Android δεν είναι για όλους η καλύτερη λύση. Όταν είσαι τεχνολογικά αναλφάβητος είναι πολύ καλύτερα να πας σε ένα κλειδωμένο σύστημα όπως το iOS.

Επεξ/σία από fytotech
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, george1807 said:

Προσωπικά έχω ξεπεράσει το θέμα ποιανού είναι καλύτερο εδώ και χρόνια. Αδιάφορο μου είναι το ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο από τη στιγμή που δεν έχω προσωπικό όφελος από την άνοδο ή πτώση κάθε λειτουργικού. Ως καταναλωτής κοιτάω τι με βολεύει καλύτερα και αποφασίζω. Αν είχα βέβαια μετοχές της alphabet ή της apple θα άλλαζε το θέμα. 

Κάνεις λάθος. Το θέμα μας εδώ δεν είναι το ποιο είναι καλύτερο, αλλά το τεράστιο κενό σε θέματα ελέγχου που υπάρχει στο Google Play store...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
23 λεπτά πριν, fytotech είπε

Συμφωνώ με τον bill. Το Android δεν είναι για όλους η καλύτερη λύση. Όταν είσαι τεχνολογικά αναλφάβητος είναι πολύ καλύτερα να πας σε ένα κλειδωμένο σύστημα όπως το iOS.

Είναι κλειδωμένο για να μη γίνονται τα ρεζιλικια που γινονται με τα android. Μηπως εσυ τελικα εισαι ο τεχνολογικα αναλφαβητος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jimd6776 είπε

Είναι κλειδωμένο για να μη γίνονται τα ρεζιλικια που γινονται με τα android. Μηπως εσυ τελικα εισαι ο τεχνολογικα αναλφαβητος? 

Έγραψες ακριβώς το ίδιο που έγραψα κι εγώ και μετά για κάποιο λόγο έφτασες στο συμπέρασμα πως είμαι τεχνολογικά αναλφάβητος.

Πάμε πάλι. Όποιος δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις πάει σε κάτι κλειδωμένο (για να μη γίνονται ρεζιλίκια όπως γράφεις και συμφωνώ).

Όποιος όμως θέλει και μπορεί να έχει τον απόλυτο έλεγχο της συσκευής του, πάει σε Android.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, fytotech είπε

Συμφωνώ με τον bill. Το Android δεν είναι για όλους η καλύτερη λύση. Όταν είσαι τεχνολογικά αναλφάβητος είναι πολύ καλύτερα να πας σε ένα κλειδωμένο σύστημα όπως το iOS.

 

25 λεπτά πριν, jimd6776 είπε

Είναι κλειδωμένο για να μη γίνονται τα ρεζιλικια που γινονται με τα android. Μηπως εσυ τελικα εισαι ο τεχνολογικα αναλφαβητος? 

 

15 λεπτά πριν, fytotech είπε

Έγραψες ακριβώς το ίδιο που έγραψα κι εγώ και μετά για κάποιο λόγο έφτασες στο συμπέρασμα πως είμαι τεχνολογικά αναλφάβητος.

Πάμε πάλι. Όποιος δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις πάει σε κάτι κλειδωμένο (για να μη γίνονται ρεζιλίκια όπως γράφεις και συμφωνώ).

Όποιος όμως θέλει και μπορεί να έχει τον απόλυτο έλεγχο της συσκευής του, πάει σε Android.

Εγω νομίζω οτι όποιος δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις πάει σε κάτι κλειδωμένο, δηλαδή ios.

Αρα σύμφωνα με αυτά που λέτε, είστε τεχνολογικά αναλφάβητοι!🤣

Πάμε πάλι!😋

Εχουμε φτάσει να μαλώνουμε πλέον υποστηρίζοντας την ίδια άποψη! Και γαμώ!🤣

Επεξ/σία από ZELOMOTH
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, ZELOMOTH said:

Εγω νομίζω οτι όποιος δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις πάει σε κάτι κλειδωμένο, δηλαδή ios.

Αρα σύμφωνα με αυτά που λέτε, είστε τεχνολογικά αναλφάβητοι!🤣

 

Λάθος συμπέρασμα.

απαραίτητες γνώσεις ≠ τεχνολογικά αναλφάβητοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fytotech είπε

Συμφωνώ με τον bill. Το Android δεν είναι για όλους η καλύτερη λύση. Όταν είσαι τεχνολογικά αναλφάβητος είναι πολύ καλύτερα να πας σε ένα κλειδωμένο σύστημα όπως το iOS.

 

Βάζεις τον πήχυ σε λάθος ύψος. Τεχνολογικά αναλφάβητος είναι αυτός που δεν έχει καμια σχέση με την τεχνολογία. Οι γονείς μου, ενα φιλος που δεν έχει ούτε υπολογιστή, κλπ. Αλλά είναι μόνο αυτοί που είναι "απροστάτευτοι" ; Ο μέσος χρήστης τί κάνει για να σβήσει σκουπίδια που αφήνουν μέσα στους φακέλους του κινητού διάφορες εφαρμογές; Ρίχνει εντολές;

 

find ./ -name sample.txt -exec rm -i {} \; 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από nikosgalis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, billdanos said:

Είναι ένα κοινωνικό πείραμα

Και δεν πήγαινα Power of Love;;;

54 minutes ago, spyroskonst said:

πάλι apple vs android κατέληξαν τα σχόλια...

Όπως στη Μικρή Ντόρα η Εξερευνήτρια.... Ποιος είναι ο Firestarter;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, fytotech είπε

Έγραψες ακριβώς το ίδιο που έγραψα κι εγώ και μετά για κάποιο λόγο έφτασες στο συμπέρασμα πως είμαι τεχνολογικά αναλφάβητος.

Πάμε πάλι. Όποιος δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις πάει σε κάτι κλειδωμένο (για να μη γίνονται ρεζιλίκια όπως γράφεις και συμφωνώ).

Όποιος όμως θέλει και μπορεί να έχει τον απόλυτο έλεγχο της συσκευής του, πάει σε Android.

Αν εχει τον απολυτο ελεγχο της συσκευης του δηλαδη θα παψουν να υπαρχουν adware στα android? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...