Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το gaming smartphone Black Shark 2 με Snapdragon 855, έως 12GB RAM και Direct Touch Liquid Cooling


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντελως σοβαρα ρωταω, τι παιχνιδια εχει σε android που θα επαιρνες συγκεκριμενα "gaming" κινητο για να παιξεις? Ολα ειναι για πεταμα και εχω δοκιμασει ολα τα γνωστα και προτεινομενα, κανενα δεν ηταν καλο για πανω απο 5 λεπτα, και δεν μιλαω καν για τα microtransactions.

 

Κυριολεκτικα ολα τα features αυτου του "gaming" κινητου ειναι gimmicks στην καλητερη, και εντελως αχρηστα κατα την γνωμη μου, ενα οποιοδηποτε κινητο ναυαρχιδα με snapdragon 855 να παρεις θα μπορεις να παιζεις τα παντα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με αυτο το κινητο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fg9000 είπε

Αφου η xiaomi βάζει "ονομαστικά" κάποια features αλλά είναι σαν να μην υπάρχουν. Απλά για να λες πχ ότι έχει amoled, οπότε Λογικό να είναι φτηνό.

Ας βάλει πρώτα amoled που δεν θα έχει 25% λιγότερα pixels.(όπως samy, apple. huawey)

Ας κρατά η 4000 μπαταρία και να μην τα φτύνει από την πρώτη βδομάδα, όπως το καινούργιο mi9

Τα μεγαλύτερα ηχεία δεν σημαίνει αυτόματα και ποιοτικότερος ήχος.

Ας δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικών με βρεγμένο δάκτυλο. 

Ας μπει αισθητήρας 46mpxl αλλά να αποθηκεύεται η φωτό στα 46 και όχι στα 12 ή τα 16.

Τωρα αν έχει κεραία 360 και DSP αυτά τα κάνει και ένα μεταχειρισμένο iphone 5s των 100Ε.

Ποια συσκευή έχει 521$ με amoled 520ppi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, fg9000 είπε

Αφου η xiaomi βάζει "ονομαστικά" κάποια features αλλά είναι σαν να μην υπάρχουν. Απλά για να λες πχ ότι έχει amoled, οπότε Λογικό να είναι φτηνό.

Ας βάλει πρώτα amoled που δεν θα έχει 25% λιγότερα pixels.(όπως samy, apple. huawey)

Ας κρατά η 4000 μπαταρία και να μην τα φτύνει από την πρώτη βδομάδα, όπως το καινούργιο mi9

Τα μεγαλύτερα ηχεία δεν σημαίνει αυτόματα και ποιοτικότερος ήχος.

Ας δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικών με βρεγμένο δάκτυλο. 

Ας μπει αισθητήρας 46mpxl αλλά να αποθηκεύεται η φωτό στα 46 και όχι στα 12 ή τα 16.

Τωρα αν έχει κεραία 360 και DSP αυτά τα κάνει και ένα μεταχειρισμένο iphone 5s των 100Ε.

τα pixel εχουν να κανουν σχεση με την αναλυση οχι αν ειναι amoled

εχεις το μι9 και το γνωριζεις? η το διαβασες στο antixiaomi  club?

μεγαλυτερα ηχεια σημαινει δυνατοτερος ηχος

σε λιγο θα μας πεις να δουλευει και με μπετο στα χερια ο αισθητηρας

διαβασε λιγο το αρθρο για τις καμερες και το πως αποθηκευουν και ασε τα παπατζιλικια σου

ε καλα τωρα για το το οτι υπαρχουν κοροιδα που αγοραζουν το 5s 100€ να γελασω ή για το οτι μονο αυτο εχει το iphone 5s αφου θελεις να το συγκρινεις με το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

Επεξ/σία από dancer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Εντελως σοβαρα ρωταω, τι παιχνιδια εχει σε android που θα επαιρνες συγκεκριμενα "gaming" κινητο για να παιξεις? Ολα ειναι για πεταμα και εχω δοκιμασει ολα τα γνωστα και προτεινομενα, κανενα δεν ηταν καλο για πανω απο 5 λεπτα, και δεν μιλαω καν για τα microtransactions.

Κυριολεκτικα ολα τα features αυτου του "gaming" κινητου ειναι gimmicks στην καλητερη, και εντελως αχρηστα κατα την γνωμη μου, ενα οποιοδηποτε κινητο ναυαρχιδα με snapdragon 855 να παρεις θα μπορεις να παιζεις τα παντα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με αυτο το κινητο.

Έχω 70 παιχνίδια αγορασμένα στο play store όλα ένα και ένα που αξίζουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

Εντελως σοβαρα ρωταω, τι παιχνιδια εχει σε android που θα επαιρνες συγκεκριμενα "gaming" κινητο για να παιξεις? Ολα ειναι για πεταμα και εχω δοκιμασει ολα τα γνωστα και προτεινομενα, κανενα δεν ηταν καλο για πανω απο 5 λεπτα, και δεν μιλαω καν για τα microtransactions.

 

Κυριολεκτικα ολα τα features αυτου του "gaming" κινητου ειναι gimmicks στην καλητερη, και εντελως αχρηστα κατα την γνωμη μου, ενα οποιοδηποτε κινητο ναυαρχιδα με snapdragon 855 να παρεις θα μπορεις να παιζεις τα παντα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με αυτο το κινητο.

Διαβασε εδω αυτο το ποστ

Εχει παρα πολλα Παιχνίδια απο κονσολες λαι pc to android και συνεχιζπυν να βγαινουν επισης παιζει σχεδον ολους τους emulators τελεια.

Παντως σε s9 και στα πιο απαιτητικά παιχνίδια δεν μου ζεσταίνεται ιδιαιτερα αλλα του λειπει πολυ ενα ωραιο gamepad .... απορω πως σεν εχουν βγαλει ακομα κατι σε στυλ switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, sils είπε

Διαβασε εδω αυτο το ποστ

Εχει παρα πολλα Παιχνίδια απο κονσολες λαι pc to android και συνεχιζπυν να βγαινουν επισης παιζει σχεδον ολους τους emulators τελεια.

Παντως σε s9 και στα πιο απαιτητικά παιχνίδια δεν μου ζεσταίνεται ιδιαιτερα αλλα του λειπει πολυ ενα ωραιο gamepad .... απορω πως σεν εχουν βγαλει ακομα κατι σε στυλ switch.

ιεροσυλια να συγκρινεις παιχνιδια ρηχα με αρπακτες με κανονικα παιχνιδια , και οχι δεν μπορω να παιξω σε touch screen θελω τα hardware buttons μου και τα παιχνιδια τοσο με καλο gameplay  οσο και με ιστορια...

αυτα σε android δεν υπαρχουν εκτος απο emulators ,τωρα indie ports κλπ το συζηταμε αλλα ειλικρινα δνε υπαρχει συγκριση πχ ενος τιτλου xenoblade με ενα παιχνιδι του android οποιο και εαν ειναι αυτο....

Επεξ/σία από forgotten
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, forgotten είπε

ιεροσυλια να συγκρινεις παιχνιδια ρηχα με αρπακτες με κανονικα παιχνιδια , και οχι δεν μπορω να παιξω σε touch screen θελω τα hardware buttons μου και τα παιχνιδια τοσο με καλο gameplay  οσο και με ιστορια...

αυτα σε android δεν υπαρχουν εκτος απο emulators ,τωρα indie ports κλπ το συζηταμε αλλα ειλικρινα δνε υπαρχει συγκριση πχ ενος τιτλου xenoblade με ενα παιχνιδι του android οποιο και εαν ειναι αυτο....

Νομιζω εισαι υπερβολικος γιατι πχ το limbo, oceanhorn ,puddle κτλ τα επαιξα στο κινητο και τα καταευχαριστηθηκα τα περισσότερα βεβαια με gamepad.

Ε νοειται ομως οτι θα τα προτιμουσα στο vita h to switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή αλλιώς, αν σε ενδιαφέρει μόνο το gaming κομμάτι, αγοράζεις μια gaming κονσόλα με λιγότερα χρήματα και είσαι άρχοντας. Mobile gaming και κουραφέξαλα.. Δυστυχώς το mobile gaming και παιχνίδια τύπου Farmville χαλάσαν την gaming βιομηχανία και έχουμε γεμίσει με P2W microtransactions.

Αλλά δεν το συνεχίζω διότι είναι offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα με χάλασε καθόλου, αν και τα χαρακτηριστικά του είναι υπερβολικά. Δεν υπάρχει software που να εκμεταλλεύονται υποδοχή υψηλά χαρακτήριστικά, εκτός από τα ίδια benchmark. 

Hdmi ή MHL η βλέπω πια να προσφέρεται από καμιά εταιρία όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο κανονικά, εργαλείο για χρόνια με συμπαθέστατη τιμή.

Η εμφάνιση/design είναι...πως να το πω κομψά...ιδιαίτερη , not my style. Απευθύνεται σε ειδικό κοινό. Πολύ καλή πρόταση πάντως. 

20 ώρες πριν, fg9000 είπε

Αφου η xiaomi βάζει "ονομαστικά" κάποια features αλλά είναι σαν να μην υπάρχουν. Απλά για να λες πχ ότι έχει amoled, οπότε Λογικό να είναι φτηνό.

Ας βάλει πρώτα amoled που δεν θα έχει 25% λιγότερα pixels.(όπως samy, apple. huawey)

Ας κρατά η 4000 μπαταρία και να μην τα φτύνει από την πρώτη βδομάδα, όπως το καινούργιο mi9

Τα μεγαλύτερα ηχεία δεν σημαίνει αυτόματα και ποιοτικότερος ήχος.

Ας δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικών με βρεγμένο δάκτυλο. 

Ας μπει αισθητήρας 46mpxl αλλά να αποθηκεύεται η φωτό στα 46 και όχι στα 12 ή τα 16.

Τωρα αν έχει κεραία 360 και DSP αυτά τα κάνει και ένα μεταχειρισμένο iphone 5s των 100Ε.

Για αυτό το "Ας κρατά η 4000 μπαταρία και να μην τα φτύνει από την πρώτη βδομάδα, όπως το καινούργιο mi9" έχεις κάποια αξιόπιστη πηγή / link ή απλά βγάζεις πράγματα από το κεφάλι σου επειδή αντιπαθείς την συγκεκριμένη εταιρεία?

Σε ρωτάω πολύ σοβαρά επειδή σκοπεύω να πάρω το mi 9 άμεσα και ψάχνομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Redragon7 είπε

Τούμπανο κανονικά, εργαλείο για χρόνια με συμπαθέστατη τιμή.

Η εμφάνιση/design είναι...πως να το πω κομψά...ιδιαίτερη , not my style. Απευθύνεται σε ειδικό κοινό. Πολύ καλή πρόταση πάντως. 

Για αυτό το "Ας κρατά η 4000 μπαταρία και να μην τα φτύνει από την πρώτη βδομάδα, όπως το καινούργιο mi9" έχεις κάποια αξιόπιστη πηγή / link ή απλά βγάζεις πράγματα από το κεφάλι σου επειδή αντιπαθείς την συγκεκριμένη εταιρεία?

Σε ρωτάω πολύ σοβαρά επειδή σκοπεύω να πάρω το mi 9 άμεσα και ψάχνομαι. 

σιγα να μην σου απαντησει εφαγε ταπωμα απο μενα και εξαφανιστηκε.

αγορασε φιλε μου και μην διαβαζεις ινσομνια για να παρεις κινητο. ανεκαθεν η 4000 μπαταρια στα xiaomi σφυρουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...