Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] XFX Radeon RX 570 8GB 138 ευρώ + μεταφορικά @skroutz.gr


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, alexinhogr είπε

Με άλλα λόγια ταβάνι 150€ την παραγγέλνω; πρόταση από κάποιο σκρουτζομαγαζο γιατί είμαι επαρχία. 

ε αφού έχεις και μεταφορικά κοίτα και αυτή: https://www.amazon.de/Expedition-RX570-O4G-Grafikkarte-Speicher-DisplayPort/dp/B071YL98NM?SubscriptionId=AKIAIJYBMV6KUA55XTDA&tag=haggle-web-de-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B071YL98NM που έχει πωλητή το ίδιο το αμαζον. 

Αλλά και πάλι δεν εχει τα παιχνίδια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, alexinhogr είπε

Με άλλα λόγια ταβάνι 150€ την παραγγέλνω; πρόταση από κάποιο σκρουτζομαγαζο γιατί είμαι επαρχία. 

Ναι την παραγγέλνεις, μέχρι τα 150 ευρώ δεν υπάρχει ανταγωνιστής τώρα και δεν νομίζω να υπάρχει σύντομα.

Όσο αφορά το μαγαζί επέλεξε αυτό που έχει τις καλύτερες αξιολογήσεις, όχι τις περισσότερες απαραίτητα αλλά το καλύτερο ποσοστό θετικών αξιολογήσεων. 

Σχετικά με την εμπειρία μου να πω ότι η κάρτα στην 4gb έκδοσή της (υλοποίηση Gigabyte aorus στα 152€ από Amazon.es πριν λίγο καιρό) καταφέρνει σε συνδυασμό με έναν FX8350 σε stock settings και 16gb ddr3 ram 2133mhz να διατηρεί κοντά 70 frames στο WoT σε ανάλυση 2560x1080 με full ρυθμίσεις γραφικών εκτός κάθετου συγχρονισμού (v-sync).

Για την ακρίβεια παίζει κυρίως 65-68 frames αλλά βλέπω και 70-72 frames συχνά.

Το παιχνίδι για όσους ξέρουν μετά τα τελευταία patches μόνο ελαφρύ δεν είναι και τα γραφικά του είναι πολύ καλά. 

Και αναφέρομαι σε ανάλυση που είναι μεγαλύτερη από FHD, στα 1920x1080p θα τα πάει καλύτερα. 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, alexinhogr είπε

Με άλλα λόγια ταβάνι 150€ την παραγγέλνω; πρόταση από κάποιο σκρουτζομαγαζο γιατί είμαι επαρχία. 

Κάνε και ένα τηλέφωνο πρώτα να ρωτήσεις διαθεσιμότητα και χρόνους παράδοσης και παράγγειλε με αντικαταβολή για να είσαι σίγουρος ότι δε θα χρεωθείς άδικα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει η συγκεκριμενη καρτα.

  • Τα 8Gb Vram στην 570 δεν αξιοποιουνται

αφ ενος ειναι 580 οχι 570.

αφ ετερου αυτα πεστα στο division που με 3-4 gb κοιτας low/ medium σε 1080p οπως η 1060 3gb,

ενω οι 580 εχουν ανετα 60 fps ultra... στο division  580 8gb ειναι στα ιδια με  1660. και η 590 ριχνει στην ti.

η 1060 3gb που ειναι στα 20αρια- 30αρια? και εχω κι αλλα παιχνιδια. προχειρα ενα ακομα το hitman 2 που η 1060 3 gb επισης στα 20αρια παιζει,

ενω οι καρτες με περισσοτερη μνημη 2πλάσια.

η πραξη λοιπον λεει οτι χρειαζονται πανω απο 4 ακομα και στα 1080p στο 2019.

και μια χαρα τα φτυνει η 1060 3gb ενω η 6αρα ειναι ακομα αξιοπρεπεστατη...

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, niomode είπε

Γνωρίζει κανείς αν την βάλω σε i3 3220 θα έχω τεράστιο bottleneck? Είμαι με μια 650ti τωρα

Και να έχεις δε σε πειράζει. Ίσα ίσα που βάζεις τις βάσεις για ένα πολύ καλό οικονομικό PC όταν θα μπορέσεις να αναβαθμίσεις και τον επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, alexinhogr είπε

Rolf, δεν κατάλαβα τι λες φίλε. 

δεν πειραζει. δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα. αυτος που του απαντω θα καταλαβει :P

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ξαναδιαβασε την καρτα του τιλου/θεματος/προσφορας :)

 α sorry νομιζα οτι ειναι 580 παντως δεν αλλαζει κατι.

κατι ξερει η πρασινη που μνημη και το bus πετσοκοβει στα φθηνα μοντελα...

ειναι αυτο που λεω οτι η οριακη μνημη κανει καλη τη καρτα για 2 χρονια, αλλα μετα τα 2 χρονια σχεδον για πεταμα

αυτα που ανεφερα απο πανω  οτι 

Αναφορά σε κείμενο

και μια χαρα τα φτυνει η 1060 3gb ενω η 6αρα ειναι ακομα αξιοπρεπεστατη...

ισχυει κανονικοτατα στο 2019. το 4 ειναι το απολυτως minimum.

η 4αρα 570 μπορει και να μην εχει ultra στο division. η 8αρα παντως το εχει

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα να σου πουλησω τη δικη μου nitro+ στα 138 ευρω αγορασμενη black friday κανει τα παντα,στο metro exodus ηταν απιστευτα καλη χωρις να θυσιαζω ιδιαιτερα ποιοτητα 45-60 fps τα ειχε ανετα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, predator77 είπε

ελα να σου πουλησω τη δικη μου nitro+ στα 138 ευρω αγορασμενη black friday κανει τα παντα,στο metro exodus ηταν απιστευτα καλη χωρις να θυσιαζω ιδιαιτερα ποιοτητα 45-60 fps τα ειχε ανετα!!!

Γιατί καρτουλα μιλάς κ με 2 ή 3 έτη εγγύηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο πλαισιο  εχει 3 ετη για την 570 4gb

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/VGA-Radeon-RX-570-Nitro-4GB-11265-07-20G.htm

Επεξ/σία από predator77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...