Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] XFX Radeon RX 570 8GB 138 ευρώ + μεταφορικά @skroutz.gr


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε κατανοητό λοιπόν για άλλη μια φορά ότι οι χαμηλές τιμές στο skroutz σε πολλές περιπτώσεις (για να μην πω στις περισσότερες) δεν αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα.

Ο άλλος όταν δεν έχει στοκ, βαράει ότι τιμή θέλει απλά για να είναι στις πρώτες θέσεις. Είναι μεγάλο πράγμα αυτό ... ;) 

Και όμως, χρησιμοποιούνται οι τιμές αυτές κατά κόρον για σύγκριση και σου λέει ο άλλος τόσο κάνει στο skroutz... ε τράβα πάρτο λοιπόν. ;) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

μου εστειλαν email οτι το προιον θα ειναι διαθεσιμο στον προμηθευτή τους απο 13/04..... Οτι να ναι;

Αν έχεις υπομονή περιμένεις αλλά δεν είναι διόλου απίθανο το 13/04 να γίνει 23/04 και ούτω καθ΄εξής.

Το θέμα είναι αξίζει να περιμένεις 3 βδομάδες με ένα μήνα για να πάρεις την κάρτα τελικά; και να γλυτώσεις τι;

O χρόνος αναμονής σε πόσα χρήματα αντιστοιχεί; 

Για μένα δεν αξίζει, άσε που σε τόσες μέρες μπορεί να βγει καλύτερη προσφορά από εξωτερικό αλλά και εγχώρια και εσύ να νιώθεις δεσμευμένος. 

Η λύση με περιπτώσεις τόσο χαμηλών τιμών και άνευ στοκ  (κατόπιν παραγγελίας σε x μέρες) από μικρά μαγαζιά στο skroutz και στο bestprice είναι δεν ασχολούμαι καν εκτός και αν έχω όρεξη, υπομονή, χρόνο και θέλω να κάνω χαβαλέ ... 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, lionheart75 said:

Αν έχεις υπομονή περιμένεις αλλά δεν είναι διόλου απίθανο το 13/04 να γίνει 23/04 και ούτω καθ΄εξής.

Το θέμα είναι αξίζει να περιμένεις 3 βδομάδες με ένα μήνα για να πάρεις την κάρτα τελικά; και να γλυτώσεις τι;

O χρόνος αναμονής σε πόσα χρήματα αντιστοιχεί; 

Για μένα δεν αξίζει, άσε που σε τόσες μέρες μπορεί να βγει καλύτερη προσφορά από εξωτερικό αλλά και εγχώρια και εσύ να νιώθεις δεσμευμένος. 

Η λύση με περιπτώσεις τόσο χαμηλών τιμών και άνευ στοκ  (κατόπιν παραγγελίας σε x μέρες) από μικρά μαγαζιά στο skroutz και στο bestprice είναι δεν ασχολούμαι καν εκτός και αν έχω όρεξη, υπομονή, χρόνο και θέλω να κάνω χαβαλέ ... 

και εγω θα ακυρωσω. ειπε τοτε θα τις εχει ο προμηθευτης.Το καταστημα δεν ξερουμε ποτε. Ειναι δευτερη φορα που συμβαινει κατι αντιστοιχο. Σκοπιμα το κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

και εγω θα ακυρωσω. ειπε τοτε θα τις εχει ο προμηθευτης.Το καταστημα δεν ξερουμε ποτε. Ειναι δευτερη φορα που συμβαινει κατι αντιστοιχο. Σκοπιμα το κανουν

Eντελώς. Μάχη για τις πρώτες θέσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

και εγω θα ακυρωσω. ειπε τοτε θα τις εχει ο προμηθευτης.Το καταστημα δεν ξερουμε ποτε. Ειναι δευτερη φορα που συμβαινει κατι αντιστοιχο. Σκοπιμα το κανουν

προμηθευτης=άμαζον λογικά :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή άλλαξε σε 144 ευρώ η ελάχιστη. 

Ελπίζω τα καταστήματα που το έχουν σε αυτή την τιμή η κοντά εκεί να μπορούν να παραδώσουν σε 4 με 10 μερες όπως αναγράφουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DsLmAnIaC είπε

Η τιμή άλλαξε σε 144 ευρώ η ελάχιστη. 

Ελπίζω τα καταστήματα που το έχουν σε αυτή την τιμή η κοντά εκεί να μπορούν να παραδώσουν σε 4 με 10 μερες όπως αναγράφουν. 

138 πάλι, μας δουλεύουν κανονικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Εάν δεν κάνω λάθος μου φαίνεται ότι κάποια μαγαζιά που βλέπω αυτή τη στιγμή αγγίζουν ή μάλλον ξεπερνάνε τα όρια της κοροϊδίας. Το μεσημέρι προς το απόγευμα με ενημέρωναν ότι δεν έχουν κάποια εξέλιξη από τον προμηθευτή τους και ότι δεν ξέρουν τι θα γίνει με την παραγγελία και τώρα τους βλέπω πάλι στο Skroutz στα 143 ευρώ. Αύριο μάλλον θα κάνω και ένα τηλέφωνο στο Υπουργείο Εμπορίου να δω τι νόμιμες ενέργειες μπορούμε να κάνουμε πάνω σε αυτό το θέμα.

Επεξ/σία από logitech
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μου εχει ξανα τυχει να παραγγειλω κατι κατοπιν παραγελιας που ητανε σε πολυ καλη τιμη και αλλη φορα, το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι το κανουν για να μαζευουν προσωπικα δεδομενα. Μετα μπορει να πουλησουν μειλ και τηλεφωνα. Δεν ξερω. δεν μπορω να σκεφτω καποιον αλλον  λογο. Τον οκτωβρη παλι το ιδιο, ειχα παραγγειλει ενα πληκτρολογιο που κοιταγα για 1 χρονο να πεσει τιμη. Το παραγγελνω, πληρωνω με καταθεση και μετα μου λενε οτι τελικα ειχαν ενα και ητανε χαλασμενο και βλακειες. Τα λεφτα τα πηρα πισω τελικα αλλα και παλι... Τωρα με την καρτα μπηκα στον κοπο να βαλω αγγελια να πουλησω την παλια μου καρτα γραφικων, επικοινωνησα με κοσμο και ολα αυτα για να ερθουν αυτοι να το ακυρωσουν. Αδικο νομιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, VasKag είπε

Εγώ πάντως παρέλαβα. 

Με γεια! Από ποιο κατάστημα ή παραγγελία και σε πόσες ημέρες αναγραφόταν ότι θα παραλάβεις όταν αγόρασες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Με γεια! Από ποιο κατάστημα ή παραγγελία και σε πόσες ημέρες αναγραφόταν ότι θα παραλάβεις όταν αγόρασες; 

Foxstore. Η παραγγελια εγινε 19/3 το sms για να παραλαβω ηρθε 27/3. Δεν θυμαμαι ποσες μερες ελεγε. 1-3 ή 5-7. Παντως για το συγκεκριμενο καταστημα οι μερες που γραφουν εννοουν "εργασιμες". Οποτε αν βαλουμε ΣΚ, και 25η μαρτιου, νομιζω νορμαλ ηρθε. Γιατι πιστευω οτι κανενα μαγαζι δεν πεφτει μεσα στις μερες που λεει.

Επεξ/σία από VasKag
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...