Προς το περιεχόμενο

Επίδομα ανεργίας ΟΑΕΔ


skrill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, φέτος είναι η δεύτερη φορά τα τελευταια 2 χρόνια που θα πρέπει να μπω Ταμείο (πληρώ τις προϋποθέσεις).

Θα πρέπει να ξανακάνω εγγραφή στο μητρώο ή κάνω μόνο αίτηση για το επίδομα; Το λέω γιατί πρέπει να κλείσω ηλεκτρονικό ραντεβού και δε ξέρω αν πρέπει να βάλω ότι θέλω και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάτησα και τα 2 γιατι και εγω απολθηκα.η ερωτηση μου ειναι πότε σου απαντάνε?εχουν περασει ηδη 3ισ μερες?Στα τηλεφωνα δεν το σηκώνουν ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω μια ερωτηση προς οποιον γνωριζει...Ειμαι στο τριμηνο βοηθημα των 240 ευρω/τριμηνο και θα επρεπε να εχω την τριτη δοση την παρασκευη.Παρολα αυτα ενω παντα ηταν συνεπεις στις πληρωμες τους δεν εχει πιστωθει ακομα στο λογαριασμο μου.Γνωριζουμε αν πρεπει να κανω κατι εγω η αν απλα λογω των ημερων καθυστερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Μιας και είναι η πρώτη μου φορά που μπαίνω ταμείο, θέλω να ρωτήσω αν τυχόν έχει κάποιος γνώση περί αυτού. Στο τηλέφωνο δεν το σηκώνουν ποτέ και στα μέιλ μ δεν απαντάνε. Έχω μπει ταμείο αλλά η πρώτη δόση θα έμπαινε τις μέρες αυτές όπως και έγινε. Αλλά μου είπαν με το που μπουν πρέπει να πάω από εκεί να δηλώσω παρουσία και να μάθω για πόσους μήνες θα το δικαιούμαι. Δεν μπορώ να μιλήσω με κάποιον να συνεννοηθώ για το τι πρέπει να κάνω. Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο ή μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να καλέσω γτ στα κεντρικά τηλέφωνα δεν το σηκώνουν ποτέ. Ευχαριστώ 

 

 

Edit. Τελικά μετά από 35 λεπτά  στην αναμονή έβγαλα γραμμή...... Οπότε αν τυχόν χρειαστεί κανένας οαεδ να ξέρει 

Επεξ/σία από greekbusters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραμμη εβγαλες φίλε μου αλλά δεν ειπες τι σου απαντήσανε για να βοηθήσεις και αλλους ενδιαφερομενοιυς με το ιδιο προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 24/3/2020 στις 11:27 ΠΜ, greekbusters είπε

Καλημέρα. Μιας και είναι η πρώτη μου φορά που μπαίνω ταμείο, θέλω να ρωτήσω αν τυχόν έχει κάποιος γνώση περί αυτού. Στο τηλέφωνο δεν το σηκώνουν ποτέ και στα μέιλ μ δεν απαντάνε. Έχω μπει ταμείο αλλά η πρώτη δόση θα έμπαινε τις μέρες αυτές όπως και έγινε. Αλλά μου είπαν με το που μπουν πρέπει να πάω από εκεί να δηλώσω παρουσία και να μάθω για πόσους μήνες θα το δικαιούμαι. Δεν μπορώ να μιλήσω με κάποιον να συνεννοηθώ για το τι πρέπει να κάνω. Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο ή μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να καλέσω γτ στα κεντρικά τηλέφωνα δεν το σηκώνουν ποτέ. Ευχαριστώ 

Edit. Τελικά μετά από 35 λεπτά  στην αναμονή έβγαλα γραμμή...... Οπότε αν τυχόν χρειαστεί κανένας οαεδ να ξέρει 

φιλε ποτε εκανες την αρχικη αιτηση και ποτε σου μπηκαν τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tzoyris7 είπε

φιλε ποτε εκανες την αρχικη αιτηση και ποτε σου μπηκαν τα χρηματα?

Έκανα αίτηση 20/2 και μου είπαν τα λεφτά θα μπουν από 20/4 έως 20/5. Αλλά μου τα έβαλαν 23/3 δεν ξέρω γιατί νωρίτερα.

Κάλεσα και μου είπαν πως πρέπει να δίνω  κάθε 3 μήνες παρουσία με αρχή 20/4-20/5 και να γίνει όσο το δυνατόν πιο νωρίς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε οσους μπηκε σημερα απο ΟΑΕΔ τακτικο επιδομα τι μπηκε ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2019 στις 1:49 ΠΜ, skrill είπε

Καλησπέρα στο φορούμ θέλω αν μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται με τις παρουσίες στον ΟΑΕΔ , εάν δεν πάω την πρώτη φορά τι γίνεται ;

 Καλησπέρα φίλε μ 

Οι παρουσίες αυτό το διάστημα λόγο της κατάστασης γίνονται ιντερνετικά 

λογικα θα ενημερωθείς με mail 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε οσους μπηκε σημερα απο ΟΑΕΔ τακτικο επιδομα τι μπηκε ?

Σε εμένα που είναι να μπει μέσα στις επόμενες 7 ημέρες, βλέπω από την σελίδα του ΟΑΕΔ ότι είναι το σύνηθες ποσό 399. Αλλά δεν έχει σταλεί ακόμη στην τράπεζα η εντολή. Επίσης υπάρχει κ η καταγραφή για το δώρο του Πάσχα, αλλά δεν έχει ημερομηνία για το πότε θα μπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...