Προς το περιεχόμενο

Ενδιαφέροντα tweets και απόψεις για το XRP και τη Ripple


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, rudd-o είπε

εγω όταν μου το χαν προτεινει κατι ταλιμπαν σαν ανερχόμενο το 17 τσιμπησα 100000 XRP όταν ηταν τσαμπα με ένα 85αρι ευρωπουλα (100 $USD)  μετα στο μπραφ των 3$ δεν πουλησα και τωρα περιμενω μπας και...

Nice. Εγώ στη θέση σου άμα ξαναπάει στο προηγούμενο ΑΤΗ (κάτι που πιστεύω ότι θα γίνει) δεν θα πουλούσα όλα τα XRP. Πούλα περίπου το 60-70% και άσε τα υπόλοιπα να κάθονται. Ποτέ δεν ξέρεις τι τιμή μπορεί να φτάσει. Τα crypto είναι εντελώς καινούριο asset class και τα τελευταία χρόνια χτίζεται σοβαρό infrastructure γύρω τους. Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2009 είχα παρει με 50$ 2000 BTC χάλασα το 2010 πειραματικά σε ένα τορσαιτ 800 για ένα κιλογκερ και είχα κάβα 1200.   το 2011 εγινε ένα σκηνικο και μου μάζεψαν τα μηχανήματα στην ΔΕΕ οπότε δεν τα χάρηκα... ( σε οφλαιν γουολετ , ενκριπτεντ δισκος)..  θα δουμε τωρα με τα ριπλ. παντος αν και σεντραλαιζεντ εχουν καλη φημη γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rudd-o είπε

το 2009 είχα παρει με 50$ 2000 BTC χάλασα το 2010 πειραματικά σε ένα τορσαιτ 800 για ένα κιλογκερ και είχα κάβα 1200.   το 2011 εγινε ένα σκηνικο και μου μάζεψαν τα μηχανήματα στην ΔΕΕ οπότε δεν τα χάρηκα... ( σε οφλαιν γουολετ , ενκριπτεντ δισκος)..  θα δουμε τωρα με τα ριπλ. παντος αν και σεντραλαιζεντ εχουν καλη φημη γενικα.

Δεν είναι centralized. Τσέκαρε τα link που έχω εδώ για να μάθεις περισσότερα για τον αλγόριθμο consensus που χρησιμοποιεί το XRP Ledger.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενδιαφέροντα στοιχεία από το Google Trends που δείχνουν να αυξάνεται το ενδιαφέρον για το XRP στις αναζητήσεις στο YouTube.

Πιο συγκεκριμένα βλέπουμε στην παγκόσμια κατάταξη το Bitcoin να είναι πρώτο, δεύτερο το XRP και τρίτο το Ethereum.

image.png.d7aaf7fd3c9ce9f6afd2990d691702cc.png

Μετα πιο συγκεκριμένα βλέπουμε την Ελλάδα να βρίσκεται στη 10η θέση παγκόσμια ανάμεσα στις χώρες με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον για το XRP.

Το Bitcoin αντίστοιχα βρίσκεται στην 69η θέση, ενώ το Ethereum στη 15η θέση

image.png.c762afbf2ad163f57b180e5e215e5592.png

image.png.74e89ba6abafaa670468b09e11ccea7a.png

image.png.f2695153f0bc4c54a624e4d08f431915.png

Πηγή: https://trends.google.com/trends/explore?date=today 1-m&gprop=youtube&q=XRP%2BRipple,Ethereum%2BETH,Bitcoin%2BBTC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, gassim είπε

μαλλον επειδή πέφτει οι κάτοχοι αναζητούν παρηγοριά στο youtube.

Είμαι σίγουρος ότι οφείλεται στην άνοδο που είχε το Νοέμβριο που έκανε κέρδη 170% και ήταν από τα best performing crypto του μήνα σύμφωνα με το coindesk.

Και ας μην ξεχνάμε ότι ακόμα και σήμερα μετα τη πτώση λόγω του dump απο το snapshot του Spark, το τελευταίο τρίμηνο έχει μεγαλύτερα κέρδη από το Bitcoin και Ethereum.

https://coinpaprika.com/longterm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...