Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη ματιά στον ανανεωμένο Edge browser που έρχεται


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωσα την αρχική δημοσίευση με την καινούργια έκδοση 75.0.111.0.

 Όποιος θέλει να τον δοκιμάσει μπορεί να τον κατεβάσει από εδώ !!!

Download Link Version 75.0.111.0 (Official build)https://mega.nz/#!Wp1AkIYa!jQxdyamM8oJ-SrwAZZfRz3PmYZEiIsp9nFfO1HYAyJ8

2019-03-26_1728.jpg

2019-03-24_21-45-51.jpg

Επεξ/σία από Jangos
Αιτιολογία: New Download Link.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει επιλογή να προσθέσεις search engine. 

Ξέρει κανεις τι ακριβώς γράφουμε για να παρει την Google search? 

Παιδεύομαι ποση ωρα δεν το βρήκα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Jangos είπε

(Hands-on) Μια ματιά στο νέο λογισμικό περιήγησης στο διαδίκτυο Edge της Microsoft που βασίζεται στο open source chromium της Google.

Η το pc ειναι χάλια η εγώ βλέπω lag μέχρι το κόκκαλο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 lag. Τον δουλεύω όπως έχω ξαναγράψει και πάει πραγματικά... τραίνο. 🚆

train GIF
 

Προτείνω να τον δοκιμάσεις πρώτα για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα. Τζάμπα είναι εξ άλλου, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, oldnew είπε

Έχει επιλογή να προσθέσεις search engine. 

Ξέρει κανεις τι ακριβώς γράφουμε για να παρει την Google search? 

Παιδεύομαι ποση ωρα δεν το βρήκα.. 

Φιλε προσπαθω και εγω 2 ωρες τωρα, δεν αλλαζει με τπτ. δεν μπορω να καταλαβω, αν βρεις τπτ πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jangos είπε

0 lag. Τον δουλεύω όπως έχω ξαναγράψει και πάει πραγματικά... τραίνο. 🚆

train GIF
 

Προτείνω να τον δοκιμάσεις πρώτα για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα. Τζάμπα είναι εξ άλλου, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. 😜

Για το βίντεο έλεγα.. Anyway δεν αλλάζω εγώ τον Firefox από το pc.. Δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα ούτε να αργήσει ούτε κάτι.. + κάποια έξτρα addons που με έχουν βολέψει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ..χαζη ερωτηση .

Είναι δυνατον η Microsoft με το λειτουργικο της να εχει κυριαρχησει και να μην μπορει να βγαλει και τον καλυτερο browser ?

'Η μηπως κατι άλλο συμβαινει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Μια ..χαζη ερωτηση .

Είναι δυνατον η Microsoft με το λειτουργικο της να εχει κυριαρχησει και να μην μπορει να βγαλει και τον καλυτερο browser ?

'Η μηπως κατι άλλο συμβαινει ?

Αντιγράφωντας την δουλειά από άλλους ναι μπορεί γιατί πήγε να κάνει κάτι δικό τις ουσιαστικά σαν τον Internet Explorer και στην τελική τώρα το αλλάζουν και το πάνε με βάση το chromium οπότε οι browsers για μένα παίζουν καλύτερο ρόλο όταν έχει και κάποια προστασία με την google ξέραμε το spyware είναι σε άλλο επίπεδο μετά η Microsoft με τα Windows 10 να έχουν telemetry μέχρι και στην αριθμομηχανή είναι λίγο κάπως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Αντιγράφωντας την δουλειά από άλλους ναι μπορεί γιατί πήγε να κάνει κάτι δικό τις ουσιαστικά σαν τον Internet Explorer και στην τελική τώρα το αλλάζουν και το πάνε με βάση το chromium οπότε οι browsers για μένα παίζουν καλύτερο ρόλο όταν έχει και κάποια προστασία με την google ξέραμε το spyware είναι σε άλλο επίπεδο μετά η Microsoft με τα Windows 10 να έχουν telemetry μέχρι και στην αριθμομηχανή είναι λίγο κάπως... 

Δηλαδη δεν εχει την τεχνογνωσια μονη της χωρις αντιγραφες ?Δεν είναι οξυμορο ?Να μπορει να φτιαχνει λειτουργικο και όχι ένα browser ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Δηλαδη δεν εχει την τεχνογνωσια μονη της χωρις αντιγραφες ?Δεν είναι οξυμορο ?Να μπορει να φτιαχνει λειτουργικο και όχι ένα browser ?

Όπως βλέπεις κάναν προσπάθεια με τον Edge και τώρα στην τελική αλλάζουν το base σε chromium οπότε αυτόματα καταλαβαίνει κάποιος ότι το project δεν βγήκε καλό. Οπότε τη να βάλεις chrome τη edge το ίδιο θα είναι στην τελική αντε να μην τρώει τόσο ραμ τέλος πάντων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2019 στις 2:22 ΜΜ, giannakis1983 είπε

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ,αφού σχεδόν όλες οι σελίδες πλέων δεν εκμεταλλεύονται όλο το πλάτος του Browser παρά μόνο το κέντρο

, γιατί δεν βάζουν τα Tab και τα Tools κάθετα για να εκμεταλλευτούν τουλάχιστον το ύψος ???

Τσάμπα πήρα την 55άρα ???

55"αρα για PC monitor?  "Καπως" υπερβολικο δεν ειναι?🤐

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...