Προς το περιεχόμενο

Νέα συνδρομητική υπηρεσία Apple Arcade για gaming, ακόμα και offline


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

δε ξερω αμα το γραφει εδω, αλλα για 10$ δεν λεγανε? το μπερδευω με αλλο?

Έχουμε και λέμε 

Δε διάβασες το άρθρο ( Δεν προκαλεί εντύπωση αυτό, ανήκεις στην πλειοψηφία. Είδες Apple και έγραψες ) 

Δεν είδες την παρουσίαση ( Αναφέρεται ότι η τιμολόγηση αναμένεται ) 

Προσπάθησες να το γυρίσεις ( Κωλοτούμπα λέγεται, τις έκανε η Κομανετσι πολύ καλά χρόνια πριν, αλλά που να ήξερε η κακόμοιρα ότι θα ξεπεραστεί γρήγορα ) 

Πέταξες μια τιμή για να το σώσεις. Αλήθεια πες μου, αφού ξεκάθαρα μας είπες ότι αναφερόσουν σε Mac, ποιοι 2 καλοί τίτλοι κάνουν 10 δολάρια να τους αγοράσουμε και εμείς βρε αδερφέ. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, inec είπε

Έχουμε και λέμε 

Δε διάβασες το άρθρο ( Δεν προκαλεί εντύπωση αυτό, ανήκεις στην πλειοψηφία. Είδες Apple και έγραψες ) 

Δεν είδες την παρουσίαση ( Αναφέρεται ότι η τιμολόγηση αναμένεται ) 

Προσπάθησες να το γυρίσεις ( Κωλοτούμπα λέγεται, τις έκανε η Κομανετσι πολύ καλά χρόνια πριν, αλλά που να ήξερε η κακόμοιρα ότι θα ξεπεραστεί γρήγορα ) 

Πέταξες μια τιμή για να το σώσεις. Αλήθεια πες μου, αφού ξεκάθαρα μας είπες ότι αναφερόσουν σε Mac, ποιοι 2 καλοί τίτλοι κάνουν 10 δολάρια να τους αγοράσουμε και εμείς βρε αδερφέ. 

αυτη τη τιμη θυμαμαι απο παλαιοτερο θεμα για συνδρομες του μηλου.. παντως οχι τη παρουσιαση δεν την ειδα.

μη μπερδευεσαι, για κινητα μιλησα οτι δεν αξιζει να δινεις 10 ευρω το μηνα και καλυτερα να αγοραζεις τα παιχνιδια.

αμα δεις απο παλιοτερα θεματα μου ειμαι σχετικα ουδετερος προς αρνητικος, αλλα εχω και καποιο λογο και οχι επειδη μ τη βαρεσε. στο συγκεκριμενο θεμα οταν το μηλο το σου πασαρει τοσα χρονια υπολογιστες με αδυναμα γραφικα και ψυξη, εν ολιγης ΔΕΝ παει για τους gamer, και τωρα ξαφνικα σου λεει πληρωνε καθε μηνα για να παιζεις παιχνιδια στο μακ που εμεις στο δωσαμε "κουτσουρεμενο" εεεεε ναι νομιζω εχω λογο να το δω αρνητικα, δεν νομιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χωρος ξεκινησε και τραβαμε για την συνδρομητικη υπηρεσια τυπου Netflix οπου θα ακολουθησουν και αλλες εταιρειες. Βλεπουμε οτι υπαρχει και επιλογη για offline για να τραβηξουμε περισσοτερο κοσμο λογω οτι καποιοι πανικοβληθηκαν ηδη απο τις ειδησεις των τελευταιων ημερων περι streaming. Απο παιχνιδια θα δουμε οτι εχει το app store αυτη την στιγμη και αμα τραβηξει η υπηρεσια θα δουμε αργοτερα δυο καλους τιτλους και αλλοι 300 indie καταστασεις. Ειναι καιρος να δωσουμε συγχαρητηρια στην πιο καρκιγονα εταιρεια του gaming που λεγεται MS που καταφερει να φερει την gaming industry σε βοθρο απο υπηρεσιες κ.α. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύπνησε και η Apple και είπε κάτσε να το ρίξουμε λίγο και στο gaming αφού φαίνεται πως υπάρχει μεγάλη πίτα εκεί έξω... δεν ξέρω ακόμα  για το τι ακριβώς πάει να κάνει και σε ποιό gaming κοινό στοχεύει και τι ακριβώς θα  προσφέρει...ένα "θετικό" πάντος είναι το να παίζεις ακόμη και offline κάτι που θα έπρεπε να είναι ψιλοαυτονόητο για τα παιχνίδια του είδους,τουλάχιστον στήν παρούσα φάση .

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Misokatsu64 είπε

Ο χωρος ξεκινησε και τραβαμε για την συνδρομητικη υπηρεσια τυπου Netflix οπου θα ακολουθησουν και αλλες εταιρειες. Βλεπουμε οτι υπαρχει και επιλογη για offline για να τραβηξουμε περισσοτερο κοσμο λογω οτι καποιοι πανικοβληθηκαν ηδη απο τις ειδησεις των τελευταιων ημερων περι streaming. Απο παιχνιδια θα δουμε οτι εχει το app store αυτη την στιγμη και αμα τραβηξει η υπηρεσια θα δουμε αργοτερα δυο καλους τιτλους και αλλοι 300 indie καταστασεις. Ειναι καιρος να δωσουμε συγχαρητηρια στην πιο καρκιγονα εταιρεια του gaming που λεγεται MS που καταφερει να φερει την gaming industry σε βοθρο απο υπηρεσιες κ.α. 

Άλλος είναι ο "καρκίνος" που ακόμα και σήμερα προσπαθεί με κλειστό οικοσύστημα να υπερκεράσει τα ανοιχτά. Όπως κάποτε (PC VS APPLE VS COMMODORE) έτσι και σήμερα τα πρώτα θα εξαφανιστούν από την εταιρεία που θα "ανοιχτεί" την κατάλληλη στιγμή JIT.

Και να η MS σήμερα είναι πολύ πιο open source από την Apple. Ειρωνικό?- Ίσως. Τουλάχιστον ποτέ δεν κλείδωσε το hardware.

Σε τελική για ποιο βόθρο από υπηρεσίες μιλάς?

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι λέγανε πως κλείνει η Apple. 😂 

Η Apple σαν τέλεια εταιρία που είναι θέλει να δείξει την δική της εκδοχή στους δύο αυτούς χώρους. Gaming και Movie streaming.  

Είναι ήδη βασίλισσα σε κινητά και τάμπλετς  στο gaming.  Τα macs είχαν μείνει μόνο πίσω.  Αυτό που θα αναρωτιέται όποιος gamer διάβασε το άρθρο είναι το πως θα καταφέρει να βγάλει ίδια έκδοση του παιχνιδιού σε 3 διαφορετικά λειτουργικά. MacOs, IOS, TvOs. Δηλαδή να συνεχίζεις από το iPhone σου το game που παίζεις στο mac ;  Με μοναδική διαφορά τον χειρισμό;  Πως θα παίξεις ένα strategy ή κάποιο R.P.G. με το χειριστήριο της AppleTV ; 😮

 

P.S  Κουφάλες Admins όλα τα νέα σήμερα είναι της Apple. Προσπαθείτε να βγάλετε είδηση για την Apple με λιγότερα των 100 posts 😊

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
58 minutes ago, kriosgr said:

 

[...]

P.S  Κουφάλες Admins όλα τα νέα σήμερα είναι της Apple. Προσπαθείτε να βγάλετε είδηση για την Apple με λιγότερα των 100 posts 😊

Δεν πρόκειται για κάτι περίεργο: χθες το απόγευμα (ώρα Ελλάδας) είχε σχετική παρουσίαση η Apple με όλα τα νέα που διαβάζεις. 

https://www.apple.com/apple-events/march-2019/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβγαλε η Google το μέλλον και λέει ας βγάλω και εγώ κάτι μπας και τσιμπήσω κάνα φράγκο. Προτιμώ να τα πληρώσω στα κινητά τα παιχνίδια και να μου μείνουν παρά να πληρώνω τον μήνα.  Στο τέλος μου στοιχίζει περισσοτερο. Άλλωστε δεν μπορεί να σου αρέσουν όλα!

Τα ίδια έκανε και με τα in app purchase και γέμισε ο τόπος με pay to win παιχνίδια. Fail!

1 ώρα πριν, paredwse είπε

Δεν πρόκειται για κάτι περίεργο: χθες το απόγευμα (ώρα Ελλάδας) είχε σχετική παρουσίαση η Apple με όλα τα νέα που διαβάζεις. 

https://www.apple.com/apple-events/march-2019/

Συμφωνώ.  Ένα post Apple event March 2019 και εκεί μέσα ότι παρουσίασε . Να μαζεύεται το κράξιμο σε ένα Post μην το σκορπάμε σε δέκα. Στην τελική μια μέρα μια εταιρεία δέκα άχρηστες υοηρεσιες .

Επεξ/σία από panagi0tisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια η νέα υπηρεσία θα λανσαριστεί με το νέο iOS οπότε θα έχουμε ελπίζω πλεονεκτήματα, ομολογώ ότι στο ipad τα παιχνίδια τρέχουν όχι μόνο ομαλά αλλά η εμπειρία είναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε φορητή συσκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, panagi0tisgr said:

Έβγαλε η Google το μέλλον και λέει ας βγάλω και εγώ κάτι μπας και τσιμπήσω κάνα φράγκο. Προτιμώ να τα πληρώσω στα κινητά τα παιχνίδια και να μου μείνουν παρά να πληρώνω τον μήνα.  Στο τέλος μου στοιχίζει περισσοτερο. Άλλωστε δεν μπορεί να σου αρέσουν όλα!

Τα ίδια έκανε και με τα in app purchase και γέμισε ο τόπος με pay to win παιχνίδια. Fail!

Συμφωνώ.  Ένα post Apple event March 2019 και εκεί μέσα ότι παρουσίασε . Να μαζεύεται το κράξιμο σε ένα Post μην το σκορπάμε σε δέκα. Στην τελική μια μέρα μια εταιρεία δέκα άχρηστες υοηρεσιες .

Καταλαβαίνω ότι δεν επιθυμείς (για τους δικούς σου οπαδικούς λόγους) να βλέπεις topic της Apple αλλά ουδέποτε λειτουργήσαμε έτσι. Εάν μια παρουσίαση έχει περισσότερα από ένα προϊόντα/υπηρεσίες να δείξει, δημιουργούνται ξεχωριστά topic. Λυπάμαι που σου χαλάμε τη ζαχαρένια. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...