Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανασχεδίασε το TV app και ανακοίνωσε τη συνδρομητική υπηρεσία Apple TV+ με ορίτζιναλ περιεχόμενο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ignome4 είπε

Πολύ μεγάλο στοίχημα για τον Cook και την βιομηχανία γενικότερα, έχει τέτοιες βάσεις όσο κανένα άλλο studio οπότε παίζει να δούμε γ@μ@τ@ πράγματα σε ποιότητα παραγωγής!

Βtw μου έκανε εντύπωση  1: Που όλοι σηκώθηκαν για την Oprah, φάση εγώ την εχω επιπέδου Στεφανίδου άλλα παίζει να είναι οι γνωστές  αμερικάνικες φαιδρότητες🤔

                                                 2: Το τρελό χειροκρότημα που έφαγε η Άνιστον - περισσότερο και από τον Σπίλμπεργκ!!!!!!!🙄

Σημάδια καιρών και κουλτούρας.

Στην ίδια χώρα θεωρείται influencer η γυναίκα του Obama επειδή είναι η γυναίκα του Ομπάμα.

Tο νεώτερο κοινό (ηλικιακά) μπορεί να είναι πιο εξελιγμένο, πιο έξυπνο κτλ κτλ από αντίστοιχα παλαιότερα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι και η αισθητική του είναι αναβαθμισμένη.

 

Είναι θετικό πάντως που όλα αυτά τα στούντιο θέλουν να πάρουν το μερίδιο που νομίζουν ότι τους αντιστοιχεί. Ο ανταγωνισμός ~συνήθως~ φέρνει καλά πράγματα για τον αγοραστή. Ο καιρός θα δείξει...

H apple έχει την φήμη και κυρίως την οικονομική ευχέρεια να υποστηρίξει κάτι τόσο φιλόδοξο.

Επεξ/σία από Scatman
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν γυρίσουμε όλοι στο τσαμπέ, μετά από λίγο δεν θα έχεις απολύτως τίποτα για να δεις, εκτός από σκουπίδια...

ειδες καμία αναβάθμιση δηλαδη τοσο καιρο? ο κινηματογράφος πάει απο το κακο στο χειροτερο, το νετφλιξ (το πληρωνω) έχει 90% σκουπίδια, 5% που βλέπονται και 5% πολύ καλα.

Είπα να πληρωσω, no problem, να πληρωσω ομως αυτο που θα δω. Ειναι δυνατον να πληρωνω εγχωρια συνδρομητική, apple, netflix, disney και κάποιον αλλον που θα έρθει αργότερα για να δω 5-10 πράματα? Πόσα να δει δηλαδη ενας ανθρωπος στο μήνα που θέλει 100 ευρω για ολα αυτα? Υποστηρίζω το μοντέλο της ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογής με on demand περιεχόμενο. Εστω και με πακέτο 3 σειρες η 5 ταινίες ξερω γω. Αμα ειναι ο καθένας να θέλει απο ενα δεκάρικο τοτε θα παω στο θείο no fucks given και ας μην εχω να δω τιποτα. Μάλλον δεν θα ειμαι ο μόνος. 

  • Like 20
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple άργησε πολύ να μπει στο παιχνίδι. Τόσα χρόνια μονοπωλεί το Netflix. Που εδώ που τα λέμε όλο μονοευρες και διευρες αυξήσεις έκανε μέχρι που το έκοψα.

Βασικά θέλω να πω: Πότε άρχισε το party με τα iTunes? Το ίδιο να έκανε μετά από 1 χρόνο το πολύ... Συσκευές είχε και έχει... Κινητών και iPod σκέψου τώρα ένα AppleNetflix να είχε μόνο για την παλτφορμα της. Αλλά πρώτη πριν την γέννηση του Netflix. Γιατί τότε δεν υπήρχε κάτι άλλο μόνο blockbuster με DVD να τα πετάνε στην πόρτα... Εκεί που σας έβαλε την μουσική ο Jobs στα iPods απέτυχε ταυτόχρονα να φέρει τις σειρές στις οθόνες των προϊόντων. Άντε πες ο μακαρίτης άκουγε μουσική και δεν είχε χρόνο για σειρές συν τα προβλήματα υγείας... Ο Κουκ τι κάνει τόσο καιρό; 2019 για 20 πάμε...

Ειδωμεν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Η Apple άργησε πολύ να μπει στο παιχνίδι. Τόσα χρόνια μονοπωλεί το Netflix. Που εδώ που τα λέμε όλο μονοευρες και διευρες αυξήσεις έκανε μέχρι που το έκοψα.

Βασικά θέλω να πω: Πότε άρχισε το party με τα iTunes? Το ίδιο να έκανε μετά από 1 χρόνο το πολύ... Συσκευές είχε και έχει... Κινητών και iPod σκέψου τώρα ένα AppleNetflix να είχε μόνο για την παλτφορμα της. Αλλά πρώτη πριν την γέννηση του Netflix. Γιατί τότε δεν υπήρχε κάτι άλλο μόνο blockbuster με DVD να τα πετάνε στην πόρτα... Εκεί που σας έβαλε την μουσική ο Jobs στα iPods απέτυχε ταυτόχρονα να φέρει τις σειρές στις οθόνες των προϊόντων. Άντε πες ο μακαρίτης άκουγε μουσική και δεν είχε χρόνο για σειρές συν τα προβλήματα υγείας... Ο Κουκ τι κάνει τόσο καιρό; 2019 για 20 πάμε...

Ειδωμεν...

To netflix δεν είναι μονοπώλιο! Στις ΗΠΑ υπάρχουν αντίστοιχες υπηρεσίες εδώ και καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Είπα να πληρωσω, no problem, να πληρωσω ομως αυτο που θα δω. Ειναι δυνατον να πληρωνω εγχωρια συνδρομητική, apple, netflix, disney και κάποιον αλλον που θα έρθει αργότερα για να δω 5-10 πράματα? Πόσα να δει δηλαδη ενας ανθρωπος στο μήνα που θέλει 100 ευρω για ολα αυτα? Υποστηρίζω το μοντέλο της ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογής με on demand περιεχόμενο. Εστω και με πακέτο 3 σειρες η 5 ταινίες ξερω γω. Αμα ειναι ο καθένας να θέλει απο ενα δεκάρικο τοτε θα παω στο θείο no fucks given και ας μην εχω να δω τιποτα. Μάλλον δεν θα ειμαι ο μόνος. 

Αυτό που θες υπάρχει, μπορείς να πληρώσεις μόνο αυτό που θες να δεις.

Οι περισσότερες ταινίες και σειρές είναι και προς πώληση ή ακόμη και προς ενοικίαση ψηφιακά.

Όχι τόσο στην Ελλάδα αλλά στο εξωτερικό σε υπηρεσίες σαν το iTunes, το Vudu, στο Google Play μπορείς να νοικιάσεις ή να αγοράσεις μόνο αυτά που θες.

Αν και οι περισσότεροι δεν θέλουν να το ακούν αυτό γιατί δεν τους αρέσουν οι τιμές της αγοράς και της ενοικίασης μεμονωμένων σειρών και ταινιών.

Στο θέμα τώρα των streaming υπηρεσιών, κανείς δεν σε υποχρεώνει να τις έχεις όλες.

Αν θες να δεις 5-10 πράγματα από όλες το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις μηνιαία συνδρομή μόνο σε μια και κάθε μήνα να τις αλλάζεις.

Δεν σε υποχρεώνουν σε ετήσια συμβόλαια μπορείς να τις βάζεις μόνο για ένα μήνα και να τις αλλάζεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ορίτζιναλ περιεχόμενο" όπως λέμε ορίτζιναλ21? 

Τί "ορίτζιναλ" ρε παιδιά. Γιατί δεν το γράψατε και "'Απλ τιβί πλας με ορίτζιναλ περιεχόμενο"?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aypnia είπε

Αυτό που θες υπάρχει, μπορείς να πληρώσεις μόνο αυτό που θες να δεις.

Οι περισσότερες ταινίες και σειρές είναι και προς πώληση ή ακόμη και προς ενοικίαση ψηφιακά.

Όχι τόσο στην Ελλάδα αλλά στο εξωτερικό σε υπηρεσίες σαν το iTunes, το Vudu, στο Google Play μπορείς να νοικιάσεις ή να αγοράσεις μόνο αυτά που θες.

Αν και οι περισσότεροι δεν θέλουν να το ακούν αυτό γιατί δεν τους αρέσουν οι τιμές της αγοράς και της ενοικίασης μεμονωμένων σειρών και ταινιών.

Στο θέμα τώρα των streaming υπηρεσιών, κανείς δεν σε υποχρεώνει να τις έχεις όλες.

Αν θες να δεις 5-10 πράγματα από όλες το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις μηνιαία συνδρομή μόνο σε μια και κάθε μήνα να τις αλλάζεις.

Δεν σε υποχρεώνουν σε ετήσια συμβόλαια μπορείς να τις βάζεις μόνο για ένα μήνα και να τις αλλάζεις.

σωστο το τελευταιο αλλα δεν ειναι λιγο αστείο? να κάθομαι να παιζω μηνα-μηνα και όταν δεν πληρωνω να μην μπορω να δω καν τι έχει? το νετφλιξ χωρις ενεργο λογαριασμο δεν σε αφηνει να δεις το περιεχόμενο. Στις ταινίες ο λόγος που δεν μας αρέσει η τιμή ειναι γιατι κάπως υψηλη. Το deadpool 2 κάνει 15 ευρω στο Play. νταξ ειπαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

σωστο το τελευταιο αλλα δεν ειναι λιγο αστείο? να κάθομαι να παιζω μηνα-μηνα και όταν δεν πληρωνω να μην μπορω να δω καν τι έχει? το νετφλιξ χωρις ενεργο λογαριασμο δεν σε αφηνει να δεις το περιεχόμενο. Στις ταινίες ο λόγος που δεν μας αρέσει η τιμή ειναι γιατι κάπως υψηλη. Το deadpool 2 κάνει 15 ευρω στο Play. νταξ ειπαμε...

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Κι εγώ θα ήθελα να έχω πρόσβαση σε όλες τις τανίες και τις σειρές ever με 10 ευρώ.

Ούτε γινόταν μέχρι τώρα (το περιεχόμενο του Netflix σε ταινίες δεν θα το έλεγα και ικανοποιητικό), ούτε θα γίνει ποτέ.

Τουλάχιστον με τις καινούργιες υπηρεσίες που έρχονται απευθείας από τα studios θα δούμε περισσότερες ταινίες στις streaming υπηρεσίες που μέχρι τώρα ήταν "κλειδωμένες" στις παραδοσιακές πλατφόρμες (Cosmote,  Nova εδώ, Sky στην Αγγλία κλπ).

To Netflix δεν αγόραζε και δεν είχε τα πάντα όλα από σειρές και ταινίες, αγόραζε μέχρι εκεί που θα καλύπτονταν με το δεκάρικο.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aypnia είπε

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Κι εγώ θα ήθελα να έχω πρόσβαση σε όλες τις τανίες και τις σειρές ever με 10 ευρώ.

Ούτε γινόταν μέχρι τώρα (το περιεχόμενο του Netflix σε ταινίες δεν θα το έλεγα και ικανοποιητικό), ούτε θα γίνει ποτέ.

Τουλάχιστον με τις καινούργιες υπηρεσίες που έρχονται απευθείας από τα studios θα δούμε περισσότερες ταινίες στις streaming υπηρεσίες που μέχρι τώρα ήταν "κλειδωμένες" στις παραδοσιακές πλατφόρμες (Cosmote,  Nova εδώ, Sky στην Αγγλία κλπ).

περιμένω τον μάγκα που θα κάνει ενα deal με yt red, spotify, netflix, apple, hulu, mulu, sulu, tulu και θα τα δώσει ολα σε ένα για 50 ευρω το μήνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

περιμένω τον μάγκα που θα κάνει ενα deal με yt red, spotify, netflix, apple, hulu, mulu, sulu, tulu και θα τα δώσει ολα σε ένα για 50 ευρω το μήνα. 

Από το στόμα σου και στου θεού το αυτί 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

περιμένω τον μάγκα που θα κάνει ενα deal με yt red, spotify, netflix, apple, hulu, mulu, sulu, tulu και θα τα δώσει ολα σε ένα για 50 ευρω το μήνα. 

Ετσι είναι οι πολλές υπηρεσίες τελικά πρόβλημα προκαλεί. Μπορει να βλέπεις στο Netflix 5 σειρές και να θες ακόμα μια αλλά να είναι στο HBO. Που να βάλεις δεκαδικό μετά. Πας στον θείο και κατεβάζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

ειδες καμία αναβάθμιση δηλαδη τοσο καιρο? ο κινηματογράφος πάει απο το κακο στο χειροτερο, το νετφλιξ (το πληρωνω) έχει 90% σκουπίδια, 5% που βλέπονται και 5% πολύ καλα.

Είπα να πληρωσω, no problem, να πληρωσω ομως αυτο που θα δω. Ειναι δυνατον να πληρωνω εγχωρια συνδρομητική, apple, netflix, disney και κάποιον αλλον που θα έρθει αργότερα για να δω 5-10 πράματα? Πόσα να δει δηλαδη ενας ανθρωπος στο μήνα που θέλει 100 ευρω για ολα αυτα? Υποστηρίζω το μοντέλο της ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογής με on demand περιεχόμενο. Εστω και με πακέτο 3 σειρες η 5 ταινίες ξερω γω. Αμα ειναι ο καθένας να θέλει απο ενα δεκάρικο τοτε θα παω στο θείο no fucks given και ας μην εχω να δω τιποτα. Μάλλον δεν θα ειμαι ο μόνος. 

μα το γνωρίζουν αυτό και για αυτό θα σε βάλουν να επιλέξεις ένα από όλα. όλα δεν υπάσρχει περίπτωση να τα έχει κάποιος κανονικός άνθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να καταλάβω γιατί δεν φέρνει το iTunes+ όπου αντί να αγοράζεις την κάθε σαχλαμάρα ταινία ή σειρά, απλά να την βλέπεις άλα Netflix?

Το tv+ μοιάζει πιο πολύ με στούντιο και προβάλει μόνο του εαυτού του και όχι για να ανταγωνιστεί το Netflix κοκ. σαν πλατφόρμα.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...