Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανασχεδίασε το TV app και ανακοίνωσε τη συνδρομητική υπηρεσία Apple TV+ με ορίτζιναλ περιεχόμενο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
2 hours ago, akiz90 said:

Η Disney ανοίγει δική της πλατφόρμα, το Netflix, Amazon κτλ. συνεχίζουν σταθερά, η Apple προχωράει τη δική της TV και τα πορτοφόλια αδειάζουν. Μη σου τύχει δηλαδή και σου αρέσουν 5-10 καλές σειρές και προγράμματα, όλα σε διαφορετικές πλατφόρμες. Αν δεν σου δώσουν την δυνατότητα να κάνεις account και να αγοράζεις σειρές ανά season σε κάθε συνδρομητή τότε βλέπω το λάβαρο να σηκώνεται ξανά και όχι άδικα! 

Μου αρέσουν τα audi, οι mercedes, τα vw και τα volvo. Τα θέλω ΟΛΑ αλλά μπορώ να πάρω μόνο ένα...Αν δεν μου τα δώσουν όλα στην τιμή του ενός, θα πάω και θα τα κλέψω... :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα επειδη βλεπω συχνα ξενες σειρες και ταινιες, χαιρομαι γιατι θα εχουμε ακομα μια επιλογη περαν του νετφλιξ και του αμαζον (το οποιο ειναι λιγο φτωχο σε περιεχομενο). Θα δουμε τι θα λεει ποιοτικα ομως.

Δεν ειμαστε Αμερικη. Οι επιλογες ειναι ελαχιστες. Εχουν πει πως θα ειναι διαθεσιμο σε 100 χωρες day 1 αρα θα το εχουμε και εδω.

Οσο για την τιμη που λενε μερικοι χωρις καν να το ψαξουν.

Συγκρινετε λιγο Apple Music με Spotify. Ιδιες ειναι. Στο family plan της Apple ειναι και 1€ φθηνότερο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μου αρέσουν τα audi, οι mercedes, τα vw και τα volvo. Τα θέλω ΟΛΑ αλλά μπορώ να πάρω μόνο ένα...Αν δεν μου τα δώσουν όλα στην τιμή του ενός, θα πάω και θα τα κλέψω... :) 

Σωστό, ακριβώς έτσι είναι, η διαφορά βέβαια είναι ότι απ'τη στιγμή που μπορούμε, κάνουμε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό στο digital content. 

Και εγώ υπέρμαχος του πληρωμένου είμαι (με της ευκολίες που αυτό μου προσφέρει, πατάω κουμπί και παίζει και δεν ψάχνω ούτε υπότιτλους ούτε τίποτα), αλλά όταν το Netflix δεν έχει την 3η σειρά του The Last Kingdom ενώ υπάρχει στο internet, προφανώς και θα πάω να το δω από εκεί. Όπως επίσης και ότι άλλο θέλω να δω, ακριβώς επειδή (ακόμα) ΜΠΟΡΩ. Ας μην το παίζουμε και άγιοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μου αρέσουν τα audi, οι mercedes, τα vw και τα volvo. Τα θέλω ΟΛΑ αλλά μπορώ να πάρω μόνο ένα...Αν δεν μου τα δώσουν όλα στην τιμή του ενός, θα πάω και θα τα κλέψω... :) 

Ατυχές παράδειγμα...κάπως πιο σωστό θα ήταν έτσι:

Μου αρέσουν 3 μοντέλα της BMW, 2 μοντέλα Audi, 1 μοντέλο Mercedes και ενώ είμαι διατεθειμένος να πληρώσω μόνο για τα μοντέλα που θέλω, η αντιπροσωπίες πάνε να μου φορτώσουν όλη τη γκάμα. Οπότε είτε θα πάω σε κάποιον έμπορο που πουλάει μεμονωμένα μοντέλα από όλες της μάρκες και θα αγοράσω τα συγκεκριμένα κομμάτια που μου αρέσουν είτε θα κλέψω (ΟΚ στα αυτοκίνητα ίσως όχι τόσο εύκολο και με μεγαλύτερες επιπτώσεις από τα σπασμένα προγράμματα αν σε τσακώσουν). Το θέμα είναι ότι η αγορά σε οδηγεί εκεί και δεν νομίζω πως ζητάω κάτι παράλογο...βάλε ένα λογικό κόστος σε κάθε πρόγραμμα και άσε τον συνδρομητή να διαλέξει τι θέλει να δει και ποια προγράμματα θα σου πληρώσει. Σε μερικές περιπτώσεις μάλιστα που παίζουν περιορισμοί ανα τοποθεσία όπως είπαν και άλλοι, παίζει αυτός που κλέβει να δει τη σειρά πριν από αυτόν που πληρώνει. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αλλά αν εγώ πληρώνω μια υπηρεσία και ο άλλος που κλέβει έχει ταχύτερες παροχές δεν θα νιώσω χαζός? Μπορεί η ποιότητα να μην είναι 1080p και 4Κ αλλά και σε 720 μια χαρά βλέπονται όλα. 

Επεξ/σία από akiz90
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mourouzis2005 είπε

Αγαπητε, το ακριβως αντιθετο συμβαινει. Οι πωλησεις κινητων, ipad, mac εχουν κορεστει, οπως εχουν κορεστει οι πωλησεις καθε brand στον ανεπτυγμενο κοσμο. Οι μονες αγορες που αναπτύσσονται ειναι Ινδια, Πακισταν, Κινα κοκ Αυτο σημαινει οτι οι περισσοτεροι χρηστες εχουν μεινει με συσκευες διετιας και η μονη επενδυση που απομενει ειναι στο περιεχομενο και στις υπηρεσίες που για την Apple περσι αποτελεσε τον τομεα με τη μεγαλυτερη αναπτυξη. Η λογικη επιλογη γιατι μεταφραζεται ως απελπισια? 

συγνώμη ίσως ήμουν υπερβολικός ήθελα να πω μάλλον την μεγάλη αγωνία των κολοσσιαίων χρηματοπιστωτικών επενδυτικών ιδρυμάτων που έχουν στην κατοχή τους μετοχές της AAPL 188.74  και οι οποίοι μεσα απο τις συχνές συνεδριάσεις τους πιέζουν  συνεχώς για αποδόσεις και κέρδη

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάντλητο innovation από μια εταιρεία "τεχνολογίας" 😛😆. Το επόμενο βήμα είναι να χτυπήσει τις τσάντες Βιτον & τα Πακο ραμπαν αρώματα.

Όταν βυθίζονται οι πωλήσεις σου , δεν ανακοινώνεις νούμερα (άρα και μερίδια) ψάχνεις κάτι να δείξεις για να κρατηθεί η μετοχή σου 

Ουδεμία σχέση έχει η Apple πλέον με Msft ,Google. Αιώνες πίσω. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, kanagias13 said:

Ανεξάντλητο innovation από μια εταιρεία "τεχνολογίας" 😛😆. Το επόμενο βήμα είναι να χτυπήσει τις τσάντες Βιτον & τα Πακο ραμπαν αρώματα.

Όταν βυθίζονται οι πωλήσεις σου , δεν ανακοινώνεις νούμερα (άρα και μερίδια) ψάχνεις κάτι να δείξεις για να κρατηθεί η μετοχή σου 

Ουδεμία σχέση έχει η Apple πλέον με Msft ,Google. Αιώνες πίσω. 

Μισές δουλειές... Πες και πότε κλείνει! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μισές δουλειές... Πες και πότε κλείνει! 😛 

Γιατί να κλείσει? Την θέλω πάντα στην αγορά να κάνω τον χαβαλέ μου. Είδες να κλείνει  BENETTON , EMPORIO ARMANI, GUCCI ? Όχι βέβαια.

Απλά με το computing δεν έχει κ πολύ σχέση πλέον.That's it. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψιλο-παρατησε στις συσκευες και το εριξε στις υπηρεσιες. Το περιθωριο κερδους στις υπηρεσιες ειναι πολυ μεγαλυτερο απο τις συσκευες. Εξυπνη κινηση αφου ειδε οτι στις συσκευες η εξελιξη πλεον θα ειναι αργη. Σιγα τις αντιστροφες φορτισεις, 40 καμερες, κλπ. Τιποτα σημαντικο δεν βλεπουμε πλεον απο ετος σε ετος και εχει και κατι θηριακια στη μεσαια κατηγορια, που αν δεν εισαι κολλημενος, φτανουν και περισσευουν για το 95% των χρηστων. Αν δε κανει μοιρασμα του τζιρου της θα εχει θεμα στο αμεσο μελλον. Και μη κοιτατε τα νουμερα, το μερισμα ειναι ολο το ζουμι και οι μετοχοι-καρχαριες ειναι με ακονισμενα τα μαχαιρια. Σιγα-σιγα οι Ανατολιτες παιρνουν το μεριδιο του hw οπως εκαναν στους Η/Υ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, kanagias13 said:

Γιατί να κλείσει? Την θέλω πάντα στην αγορά να κάνω τον χαβαλέ μου. Είδες να κλείνει  BENETTON , EMPORIO ARMANI, GUCCI ? Όχι βέβαια.

Απλά με το computing δεν έχει κ πολύ σχέση πλέον.That's it. 

Δεν είναι πολύπλοκη η πρακτική της... Αφού έφτασε σε μια τεράστια βάση με χρήστες hardware, είναι καιρός να ασχοληθεί με τις υπηρεσίες έχοντας "στανταράκι" κοινό να περιμένει. So?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, billdanos είπε

Αν γυρίσουμε όλοι στο τσαμπέ, μετά από λίγο δεν θα έχεις απολύτως τίποτα για να δεις, εκτός από σκουπίδια...

Μια λέτε πως δεν την νοιάζει την παγκόσμια κοινότητα η ελληνική αγορά γι'αυτό και δεν βάζουν ελληνικά σε συσκευές και υπηρεσίες, ή στην τιμολογιακή τιμή και μπλα μπλα μπλα! Όταν στρέφεται το ελληνικό κοινό εναντίον των εταιριών, τότε πάλι θυμόμαστε τα δικαιώματα των εταιριών. Πάντα  κορόιδο, ο Έλληνας καταναλωτής ο χτυπημένος στα οικονομικά του  απο ένα σωρό παγκόσμιες συμμορίες, μέσω ψευτοκρίσης, ψευτομνημονίων κλπ. ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, ignome4 είπε

Βtw μου έκανε εντύπωση  1: Που όλοι σηκώθηκαν για την Oprah, φάση εγώ την εχω επιπέδου Στεφανίδου .....

Φιλε δεν νομιζω η Oprah να ειναι σε επιπεδο Στεφανιδου, το ξεφτιλισες τελειως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, akatsim είπε

Το ψιλο-παρατησε στις συσκευες και το εριξε στις υπηρεσιες. Το περιθωριο κερδους στις υπηρεσιες ειναι πολυ μεγαλυτερο απο τις συσκευες. Εξυπνη κινηση αφου ειδε οτι στις συσκευες η εξελιξη πλεον θα ειναι αργη. Σιγα τις αντιστροφες φορτισεις, 40 καμερες, κλπ. Τιποτα σημαντικο δεν βλεπουμε πλεον απο ετος σε ετος και εχει και κατι θηριακια στη μεσαια κατηγορια, που αν δεν εισαι κολλημενος, φτανουν και περισσευουν για το 95% των χρηστων. Αν δε κανει μοιρασμα του τζιρου της θα εχει θεμα στο αμεσο μελλον. Και μη κοιτατε τα νουμερα, το μερισμα ειναι ολο το ζουμι και οι μετοχοι-καρχαριες ειναι με ακονισμενα τα μαχαιρια. Σιγα-σιγα οι Ανατολιτες παιρνουν το μεριδιο του hw οπως εκαναν στους Η/Υ. 

Το παράτησε γιατί έκανε κάποια λάθη σίγουρα και ο ανταγωνισμός μεγάλωσε. Αυτό που βλέπω όμως και έχοντας ζήσει εκεί, είναι ότι στην Αμερική τουλάχιστον, παίζει χωρίς αντίπαλο. Αγοράζουν όλοι Apple με κλειστά μάτια. Αν και δε συμφωνώ ούτε εγώ με τις πολιτικές του αρμέγματος βλέπω ότι οι περισσότερες εταιρείες βλέπουν τον υπαρκαταναλωτισμό και στέλνουν τις τιμές στο Θεό (βλέπε και Xiaomi). Θεωρώ πως η Apple είναι πολύ σκληρή για να πεθάνει επειδή έχει καθιερωθεί σε συγκεκριμένες συνειδήσεις και επαγγελματίες οι οποίοι θα αργήσουν να αλλάξουν στρατόπεδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...