Προς το περιεχόμενο

Black & Decker Δραπανοκατσάβιδο 39€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ-ΑΝΑΜΟΝΕΣ]


sezebo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να την κάνεις την γκάμα από εργαλεία μπαταρίας; να σου είναι άχρηστα όλα τα εργαλεία σε μια πενταετία; το έχω πει και θα το ξαναλέω πρώτα κάνουμε την συλλογή με εργαλεία ρεύματος και μετά επιλέγουμε κάποια μπαταρίας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Τι να την κάνεις την γκάμα από εργαλεία μπαταρίας; να σου είναι άχρηστα όλα τα εργαλεία σε μια πενταετία; το έχω πει και θα το ξαναλέω πρώτα κάνουμε την συλλογή με εργαλεία ρεύματος και μετά επιλέγουμε κάποια μπαταρίας. 

Συμφωνω σε γενικές γραμμές.

Τρυπανια, κομπρεσερ, σεγες κλπ τα εχω σε ρευμα ολα.

Αυτη η πλανη η επαναφορτιζομενη μου αρεσει, και το κατσαβιδι. Απλα επειδη βλεπω οτι την κραταει την σειρα, και ειναι και αξιολογα, με σειρά αυτή με τις κοινες μπαταριες, κανεις ωραια συλλογη , με οχι πολλα λεφτά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 28/5/2019 στις 3:09 ΜΜ, andreaspA είπε

Τρυπησα με 6αρι τρυπανι, με κρουση σε τσιμεντάκι αρμου ανάμεσα σε τουβλάκι διακοσμητικό βεράντας για να βάλω ένα ούπα.

Δεν εκανα καμια δουλεια ιδιαιτερη. Μια μπουρδα ηταν. Απλα δεν ηταν βιδωμα σε αφροξυλο.

Απο τους τοσους που πηραν αυτο το θεματος, ας βρεθει τουλαχιστον ενας που εκανε κατι λιγο πιο σοβαρο απο του andreaspA, να μας πει αν του χαλασε, γιατι καπου αυτο το αρκετα οφτοπικ (αφου αφορα αλλο μαγαζι, αλλο προιον) πρεπει να ξεκαθαρισει.  Μενει, γιατι ειναι ελαφρως οντοπικ, μονο και μονο επειδη αφορα ιδιας μαρκας δραπανακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Απο τους τοσους που πηραν αυτο το θεματος, ας βρεθει τουλαχιστον ενας που εκανε κατι λιγο πιο σοβαρο απο του andreaspA, να μας πει αν του χαλασε, γιατι καπου αυτο το αρκετα οφτοπικ (αφου αφορα αλλο μαγαζι, αλλο προιον) πρεπει να ξεκαθαρισει.  Μενει, γιατι ειναι ελαφρως οντοπικ, μονο και μονο επειδη αφορα ιδιας μαρκας δραπανακι.

Καλά δεν θεωρώ ότι είναι off topic. Το ίδιο εργαλείο είναι ουσιαστικά. Ίδια εμφάνιση, ίδιες τιμές, ίδιες προσφορές. Τώρα ένα γράμμα πάνω-κάτω στο μοντέλο, ούτε ο τεχνικός της Black&decker δεν ξέρει την υποτιθέμενη διαφορά.

Αν ενοχλούν λοιπόν τα post μου, μπορείς να τα σβήσεις άνετα. Θεώρησα ότι πρέπει να ενημερώσω τους λοιπούς που διαβάζουν ότι όπως φαίνεται το θέμα δεν είναι μόνο με το συγκεκριμένο του Κωτσόβολου αλλά γενικά με τα φθηνιάρικα της Black&decker που βγήκαν προσφορά στα διάφορα μαγαζιά.

Μην νομίζει κανείς ότι αν πάρει απο το praktiker ή απο το Leroy Merlin πήρε την λίρα την χρυσή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Καλά δεν θεωρώ ότι είναι off topic. Το ίδιο εργαλείο είναι ουσιαστικά. Ίδια εμφάνιση, ίδιες τιμές, ίδιες προσφορές. Τώρα ένα γράμμα πάνω-κάτω στο μοντέλο, ούτε ο τεχνικός της Black&decker δεν ξέρει την υποτιθέμενη διαφορά.

Αν ενοχλούν λοιπόν τα post μου, μπορείς να τα σβήσεις άνετα. Θεώρησα ότι πρέπει να ενημερώσω τους λοιπούς που διαβάζουν ότι όπως φαίνεται το θέμα δεν είναι μόνο με το συγκεκριμένο του Κωτσόβολου αλλά γενικά με τα φθηνιάρικα της Black&decker που βγήκαν προσφορά στα διάφορα μαγαζιά.

Μην νομίζει κανείς ότι αν πάρει απο το praktiker ή απο το Leroy Merlin πήρε την λίρα την χρυσή!

Μαλλον δεν καταλαβες. Ειμαστε στις προσφορες. Ποτέ δεν πιανουμε κουβεντα υπεραναλυσης ενος προιοντος, υπαρχουν οι αλλες ενοτητες γι αυτο. Εδω μιλαμε επι της προσφορας, δηλαδη την τιμη, τις παραγγελιες, καθυστερησεις, ακυρωσεις, ο.τι εχει τελος παντων ως εξελιξεις παραγγελιων-πληροφορηση η καθε προσφορα. Δεν χωρανε κουβεντες για αλλα προιοντα και αλλα μαγαζια σε αλλες περιπτωσεις προσφορας παρομοιου προιοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δοκίμασα κι εγώ το δικό μου λίγο πιο εκτεταμένα. Όχι τίποτα τρελό. Έξι μικρά ούπα ήθελα να βάλω σε τσιμέντο.

Το εργαλείο είναι όντως έκκεντρο. Κάνει δουλειά αλλά δεν κάνει κύκλο. Κάνει μια έλλειψη. Επειδή πραγματικά το χρειάζομαι ελάχιστα, σκέφτηκα να το κρατήσω όπως είναι. Όμως θα την κάνω την αγγαρεία και θα τους το γυρίσω πίσω, γιατί είναι κρίμα να δίνεις χρήματα και να μην παίρνεις σωστό εργαλείο (προφανώς για το εύρος τιμής δεν περιμένω να τρυπάει ατσάλι αλλά άλλο αυτό κι άλλο να είναι από την αρχή χαλασμένο).

Θα ενημερώσω για τη συμπεριφορά στο after sales, του Κωτσόβολου μόλις το πάω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος θέλει κρουστικό 

22 ώρες πριν, fytotech είπε

 ...προφανώς για το εύρος τιμής δεν περιμένω να τρυπάει ατσάλι ...

Μια χαρά τρυπάει ατσάλι και δεν σου καίει τα τρυπάνια λόγω χαμηλών στροφών και καλής ροπής (εφ' όσον πρώτα  δεν το διαλύσεις στα τσιμέντα).

Τελικά το τρυπάνι αυτό και τα όμοια της κατηγορίας του δεν κάνουν για κρουστικά

Το κρουστικό θέλει σοβαρό βαρύ κιβώτιο και όχι το μικρό πλαστικό που έχουν αυτά τα  μπαταρίας. 

Επεξ/σία από anivas11
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...