Προς το περιεχόμενο

Black & Decker Δραπανοκατσάβιδο 39€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ-ΑΝΑΜΟΝΕΣ]


sezebo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταια φορα εσπασα 3 προσπαθωντας να τρυπησω κομμενη βιδα . Στο τελος εβαλα ενα μεγαλο με μπαλαντεζα . Τις μυτες μεταλλου τις ειχα απο eshop ηταν bosch αλλα σπαγανε βγαζοντας ματια .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω ότι γίνεται σύγκριση ή και ταύτιση, μεταξύ του δραπανοκατσάβιδου του θέματος με το ParkSide. Για μένα κακώς. Η διαφορά στην τιμή είναι της τάξης του +70% ακριβότερο (35 ευρώ vs 60 ευρώ) το PS και οι διαφορές των τεχνικών χαρακτηριστικών που έχουν, δεν δικαιολογούν αυτή τη τιμή. Για μένα το B&D είναι καλύτερο VFM. 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Βλέπω ότι γίνεται σύγκριση ή και ταύτιση, μεταξύ του δραπανοκατσάβιδου του θέματος με το ParkSide. Για μένα κακώς. Η διαφορά στην τιμή είναι της τάξης του +70% ακριβότερο (35 ευρώ vs 60 ευρώ) το PS και οι διαφορές των τεχνικών χαρακτηριστικών που έχουν, δεν δικαιολογούν αυτή τη τιμή. Για μένα το B&D είναι καλύτερο VFM.

Καταρχην δεν ηταν 35 αλλα 39 γιατι δεν υπηρχε δυνατοτητα παραλαβης απο καταστημα. 

Οποτε με 20 ευρω παραπανω παιρνεις με το parkside πιο δυνατο εργαλειο, μεγαλυτερη μπαταρια, ταχεια φορτιση σε μια ωρα, αποσπωμενη χειρολαβη, 3 χρονια εγγυηση. Πολυ καλο deal και αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω μπήκατε στον κόπο να κάνετε σύγκριση αφού το ένα δεν είναι κρουστικό ενώ το άλλο είναι. Άλλο δραπανοκατσαβιδο κ άλλο κρουστικό δράπανοκατσαβιδο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, black66.gr είπε

Βλέπω ότι γίνεται σύγκριση ή και ταύτιση, μεταξύ του δραπανοκατσάβιδου του θέματος με το ParkSide. Για μένα κακώς. Η διαφορά στην τιμή είναι της τάξης του +70% ακριβότερο (35 ευρώ vs 60 ευρώ) το PS και οι διαφορές των τεχνικών χαρακτηριστικών που έχουν, δεν δικαιολογούν αυτή τη τιμή. Για μένα το B&D είναι καλύτερο VFM. 

Είναι λάθος γενικά να συγκρίνεις κάτι που είναι διαφορετικής κατηγορίας. Θα έπρεπε να συγκριθεί με το μικρό αδερφάκι του, το PBSA 12 C2 το οποίο πωλείται στα 39 €. Σόρυ για το οφ τοπικ.

Το εργαλείο το θέματος είναι πολύ καλό από τη μικρή μου εμπειρία για 39€.

Πάντως δεν είναι όλα για όλους, αν πχ είσαι ερασιτέχνης, κάνεις μικρή χρήση και έχεις κρουστικό ρεύματος τότε για μένα καλύτερα κάτι που να είναι κατά το δυνατόν ελαφρύ και εύχρηστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kronos73 είπε

Πάντως δεν είναι όλα για όλους, αν πχ είσαι ερασιτέχνης, κάνεις μικρή χρήση και έχεις κρουστικό ρεύματος τότε για μένα καλύτερα κάτι που να είναι κατά το δυνατόν ελαφρύ και εύχρηστο

Σωστά λες. Προσωπικά κάνω αρκετές δουλειές στον κήπο και έχω κρουστικό ρεύματος. Θέλω ένα κρουστικό μπαταρίας αν μπορεί να με γλιτώσει από το να κουβαλάω 50αρα μπαλαντεζα μαζί μου όταν θέλω να βιδωσωσ μερικά φωτάκια με ηλιακό πάνελ σε απομακρυσμενα σημεία. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τεράστια σημασία τι παρελκόμενα θα χρησιμοποιήσεις, για το αν μπορείς να τρυπησεις το οτιδήποτε. Για τοίχο - μπετόν-μέταλλα έχω τα bosch multi construction  τα οποία δεν με έχουν προσδώσει ποτέ (και τα έχω ζορίσει αρκετά). Πάρτε ένα τέτοιο σετ και είστε έτοιμοι. Μύτες αρκετά καλές είναι της USH τις οποίες τις δουλεύω σε αεροκλειδο 3/8 και δεν καταλαβαίνουν τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, black66.gr είπε

Βλέπω ότι γίνεται σύγκριση ή και ταύτιση, μεταξύ του δραπανοκατσάβιδου του θέματος με το ParkSide. Για μένα κακώς. Η διαφορά στην τιμή είναι της τάξης του +70% ακριβότερο (35 ευρώ vs 60 ευρώ) το PS και οι διαφορές των τεχνικών χαρακτηριστικών που έχουν, δεν δικαιολογούν αυτή τη τιμή. Για μένα το B&D είναι καλύτερο VFM. 

 

1 ώρα πριν, JohNickZ είπε

Δεν καταλαβαίνω μπήκατε στον κόπο να κάνετε σύγκριση αφού το ένα δεν είναι κρουστικό ενώ το άλλο είναι. Άλλο δραπανοκατσαβιδο κ άλλο κρουστικό δράπανοκατσαβιδο.

https://www.blackanddecker.gr/products/power-tools/drills/18v----200ma-/bdchd18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mourgolukos είπε

Παρόλο που δεν πρόλαβα του κοτσοβολου πήρα αυτό από τα μίντια 

Ευχαριστώ παιδιά 

Αν πήρες αυτό με τα 39 ευρώ απ τα μίντια, δεν είναι το ίδιο μοντέλο με αυτό της προσφοράς. 

Είναι απλως ένα δραπανοκατσάβιδο, κ όχι κρουστικό όπως αυτό της προσφοράς. Με απλά λογια πολύ μεγαλύτερη δυσκολία για τρύπα σε τοίχο. Καμία σχέση μεταξύ τους. 

Πάλι διαθέσιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...