Προς το περιεχόμενο

Borderlands 3


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ποιος έχει το email τον devs να τους στείλω συγχαρητήριο γράμμα για κάτι που έπρεπε να υπάρχει από το πρώτο game και τους πήρε μονο μια δεκαετία και βάλε για να το βάλουν?! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω πως όσον αφορά τα UHD packs στο Borderlands 2 (δεν έχω δοκιμάσει το TPS ακόμα αλλά θα υποθέσω πως είναι παρόμοια φάση) πως οι διαφορές πραγματικά είναι μηδαμινές, τουλάχιστον σε 1080p που παίζω πραγματικά δεν φαίνεται να αλλάζει τίποτα (παίζω με τα πάντα εκτός PhysΧ στο max και DSR 4k το οποίο έκανε τρομακτική διαφορά από μόνο του). Υπάρχουν και βιντεάκια σε YT που δείχνουν τα αποτελέσματα.

Στο BL1 από την άλλη η διαφορά είναι πραγματικά εμφανής αλλά δυστυχώς το ENHANCED version έφερε πολλά bugs (ειδικά στο co-op) που ακόμα λύνονται (θέλω να πιστεύω).

Τέλος, το γεγονός ότι το 3 θα είναι powered by AMD εγώ πιο πολύ προς το καλό το βλέπω. Τελευταία τέτοια παιχνίδια (δείτε Division 2) είναι πάρα πολύ καλά optimized και τρέχουν εξίσου καλά και σε AMD και σε nVidia. Το BL2 ήταν powered by nvidia και λόγω του PhysΧ είχε θέματα (και ακόμα έχει, γι'αυτό παίζω με PhysX σε low με την 1070 μου), κυρίως με πάρα πολλά drops σε fps. (Αν π.χ. το βάλω στο high, σε 1080p πέφτω από 110-120 στα 45-60 με πολύ "lagging" λόγω των drops, οπότε το βάζω στο low που ουσιαστικά είναι κλειστό - εξάλλου ούτε καν με ενδιαφέρει σαν ρύθμιση και προτιμώ όπως είπα παραπάνω το DSR 4Κ που αλλάζει πραγματικά το παιχνίδι)

Επεξ/σία από JoannisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ποιος έχει το email τον devs να τους στείλω συγχαρητήριο γράμμα για κάτι που έπρεπε να υπάρχει από το πρώτο game και τους πήρε μονο μια δεκαετία και βάλε για να το βάλουν?! :P

Προσωπικά εμένα θα με χαλάει αυτή η ρύθμιση γι'αυτό και θα την έχω απενεργοποιημένη (αν όπως λέει το άρθρο υπάρχει η δυνατότητα να παίξεις με την μέθοδο των παλιών παιχνιδιών). Φυσικά αυτό είναι τελείως υποκειμενικό και εξαρτάται από τον καθένα και την παρέα του. Εμείς (κολλητοί από μικροί) γουστάρουμε την φάση του "αρπάγματος" και συνεχώς σπάμε πλάκα ο ένας με τον άλλο (κυρίως με όπλα), αυτό όμως ταυτόχρονα δεν σημαίνει πως δεν μοιραζόμαστε. Απλά βρίσκουμε πως έχει πιο πολύ πλάκα με την μέθοδο της "βεντέτας" και πλέον το θεωρούμε και αναπόσπαστο κομμάτι του BL.

26 λεπτά πριν, seithan είπε

Μήπως για κάποιο λόγο φορτώνει τα physics πάνω στον επεξεργαστή στην περίπτωση σου και όχι στην gpu; 

Όχι. Την πρώτη φορά που το λειτούργησα στην 1070 (πριν μερικές βδομάδες μιας και τότε την πήρα, ήμουν σε RX470 μέχρι τότε και το PhysX ήταν απενεργοποιημένο by default) έπαθα ένα μικρό σοκ γιατί νόμιζα πως είχε θέμα η κάρτα μιας και ήταν το πρώτο game που τέσταρα. Έψαξα δεδομένα και από άλλους χρήστες και αυτό που βρήκα είναι πως γενικά έχει κακό optimize και τα fps πέφτουν πολύ με το physix. Δοκίμασα medium και πάλι μου φάνηκε "laggy" οπότε το έκλεισα τελείως μιας και δεν με ενδιέφερε ούτως ή άλλως. Το DSR από την άλλη μου φάνηκε πως άλλαζε τελείως την εμπειρία.

edit:  Ίσως βέβαια να φταίνε και οι drivers μου για τα αποτελέσματα μιας και έχω αλλάξει 3 φορές gpu και δεν ήξερα πως καλό ήταν να χρησιμοποιήσω DDU, θα γίνει φορματ κάποια στιγμή και θα δω μήπως φταίει και αυτό :P όπως και να έχει το physX είδα πως σε όλους έριχνε αρκετά τα FPS (εμένα στο high, σε "βαριές" φάσεις με πολλούς εχθρούς και εκρήξεις μου τα έριχνε στα 40-60 με συνεχή drops και ήταν σπαστικό, οπότε το έκλεισα τελείως).

Επεξ/σία από JoannisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ilos είπε

Borderlands χωρίς ninja looting

Μάλλον δεν έχεις παίξει με φίλο που κάνει loot πριν καν κάνει spawn το loot για αυτό το λες. :D Εδώ περίμενε στην γωνια και μου έκλεβε το reward από τους κουλοχέρηδες, fuck, that, shit! :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν πολύ ενθουσιάστηκα. Borderlands 2.5 θα το έλεγα. Και αυτός ο Claptrop... 😂

Από γραφικά πολύ μέτρια πράγματα. Τα υπόλοιπα μια από τα ίδια. Το στορυ.. Who knows. Απο Το video πάντως μέτριο και αυτό. 

Θα βγω off topic αλλά θα το πω: το Rage 2 έπρεπε να είχε coop 😒

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, THEONASCHR είπε

Eιναι κατι μεταξυ bl1και pre sequel..και εκαναν 6 χρονια να βγαλουν αυτο το πραγμα?😋

Γιαυτό προτίμησαν να το δώσουν exclusive στην epic και πήραν τα φράγκα, δε πιστεύουν ούτε αυτοί ότι θα πουλήσει... 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει ότι τα γραφικά δεν φέρνουν σε κάτι ουάου, ακόμη και στο presentation που έβαλαν και καλά την "φωτογραφία" του πώς ήθελαν να είναι δεν ήταν τίποτα φαντασμαγορικό.

Πάντως μου αρέσουν οι προσθήκες στο gameplay:
- Slide. Για το mobility.
- Ledge climb. Πόσες φορές έφτανα στο τσακ να πατήσω κάπου στα άλλα και nope, down you go.
- Instanced loot (που άρεσε και στον Skull σε προηγούμενο ποστ :P ).
- NPCs να σηκώνουν τον παίχτη και αντίστροφα.
- Level scaling co-op.
- Sanctuary III. Αλλά ελπίζω να έχουμε και κανέναν από τους άλλους (male) παλιούς NPCs γιατί μόνο τις κοπελιές βλέπαμε + Marcus και Crazy Earl.
- ECHOcast. Αυτό ειδικά θα ήθελα να το έχουν και άλλα παιχνίδια, να μπορείς να βλέπεις σε real-time τι κουβαλάει/skills έχει ο/η streamer. Είδα κάποια streams χτες και λειτουργούσε μια χαρά, εκτός από ένα legendary όπλο που δεν ήταν "περασμένο" φαίνεται. Επίσης άνοιξε ένα καλό chest και ξεκίνησε loot event, αλλά δεν κέρδισα. :P 
Edit: Τώρα είδα ότι και το Destiny 2 είχε κάτι παρόμοιο; Anyways, το χρειάζονται κι άλλα παιχνίδια.


Με μπέρδεψε λίγο ο τρόπος που λειτουργούν τα skills, αλλά θα δω όταν θα παίξω.

Επίσης σε έναν streamer που έβλεπα, είχε bugs.
- Spawn vehicle: die. :P
- Respawn μετά το death, invisible character/weapons (όχι όμως στους εχθρούς).
- Μετά είχε κολλήσει η φάτσα της Lorelei (mission NPC) στο HUD λες και μίλαγε, αλλά είχε σταματήσει.

Δεν με χαλάει γενικά σαν νέο Borderlands  

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...