Προς το περιεχόμενο

Αγορα γρήγορου αυτοκινητου


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, jmmys είπε

Άποψη σου.Δεκτή.Δεν σημαίνει οτι ισχύουν κιόλας αυτα που λες.😀

για τις συνηθισμενες βλαβες, παρε τηλ στις οδικες, τσεκαρε τα μεταχειρισμενα, δες στη γερμανικη αγορα που αλλαζουν καθε 4-5 χρονια αμαξι κ ξαναμιλαμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, amagawd είπε

TS πάρε I10 που ανοίγει καλά γιατί μας έχει κάνει τις κοχονες πεπόνια ο Γιαννάκης 

Ε μην με γυρνας παλι πισω.. Ειπαμε vag 1.2-1.4 και καλες ΚΗΔΕΙΕΣ!!! Καλοι κινητηρες για να ξεκουραζεις το ποδι σου πανω στο γκαζι!!!  Οσο για το i10 πρωτα ξυδακι στο στομα και μετα βαζουμε την κασετα στο play!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GIANNIS400 είπε

Πιστευω λογο  υποστροφης εξαιτιας μεγεθους-μεταξονιου γι αυτο που λες απ τις χαμηλες στροφες και οχι προστασια του κινητηρα.

Οσο για το vw polo, να ξερεται οτι δεν ειμαι βαγκενακιας, την αποψη ενος γωνστου σας ειπα που οδηγησε mini αυτοκινητα gt.

Εγω θα συμβουλευσω το φιλο μου να παει σε μεγεθος παραπανω, σε μικρομεσαιο οπως ειπα στην αρχη και οχι μινι πυραυλακι, δλδ civic- leon fr, kia proseed 200ps κλπ, πιστευω οτι ειναι πολυ ποιο ασφαλες το μεγαλυτερο μεταξονιο-μεγεθος απο το κουβαδακι των 3 μετρων, τοση δυναμη σε αυτοκινητο πολης, θυμαστε τα σαξοραλα ποσα ατυχηματα ειχαν τα προηγουμενα 20 χρόνια.

Να τονισω για πολλοστη φορα, ευχαριστω για τις απαντησεις σας άλλα το εχω γραψει 3-4 φορες οτι δεν παει για μεταχειρησμενο, μην postarete μεταχειρησμενα.

Ε τότε κοιτάς civic και kia που έχουν ίδιες επιδόσεις και ίδιο κόστος. To fr είναι ποιο αργό και ποιοτικά δεν αξίζει (VW group είναι και η σεατ).

Είναι και τα δυο πολύ άσκημα ενώ έχουν παρόμοιους κινητήρες/έξοδα. Θα πήγαινα σε honda καθαρά λόγο ποιότητας αν και η κια δεν είναι κακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Ε μην με γυρνας παλι πισω.. Ειπαμε vag 1.2-1.4 και καλες ΚΗΔΕΙΕΣ!!! Καλοι κινητηρες για να ξεκουραζεις το ποδι σου πανω στο γκαζι!!!  Οσο για το i10 πρωτα ξυδακι στο στομα και μετα βαζουμε την κασετα στο play!!!

Αλλη φορά να τα λες σε ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα... Οχι σε εμένα 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, JMc7 είπε

για τις συνηθισμενες βλαβες, παρε τηλ στις οδικες, τσεκαρε τα μεταχειρισμενα, δες στη γερμανικη αγορα που αλλαζουν καθε 4-5 χρονια αμαξι κ ξαναμιλαμε.

Βρε παληκαρι δεν σου αρέσουν καθόλου τα VW,όλα τα VW που κατασκευάστηκαν ποτέ, εντάξει,το καταλάβαμε.Να πάρω τηλ σε όλες τις οδικές της Ελλάδας,της Ευρώπης,καλύτερα ολου του κόσμου για να είμαι σίγουρος για ποιο πράγμα;;;;Για το Evo μιλουσες και μου άρχισες για τα φαού βε.Την γερμανική αγορά αστην γιατί δεν ισχύει αυτό που λες,μπορω να σου παραθεσω δεκάδες γερμανικές σελιδες.Πρεπει να γνωρίζεις τη γλώσσα όμως.Μια π.χ.

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/154506/umfrage/durchschnittliches-alter-von-pkw-in-deutschland/

Αυτή η εμμονή να επιβάλει καποιος,ανωνυμα,σε δημοσιο φορουμ,στον άλλον την άποψη του με το ζόρι,μην σου πω τι μου θυμίζει.

22 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Ε μην με γυρνας παλι πισω.. Ειπαμε vag 1.2-1.4 και καλες ΚΗΔΕΙΕΣ!!! Καλοι κινητηρες για να ξεκουραζεις το ποδι σου πανω στο γκαζι!!!  Οσο για το i10 πρωτα ξυδακι στο στομα και μετα βαζουμε την κασετα στο play!!!

Σε ξαναρωταω,εσύ VW δεν ειπες οτι έχεις;

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, amagawd είπε

Αλλη φορά να τα λες σε ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα... Οχι σε εμένα 

 

Γιατι δεν πηρες 1.2 ή 1.4 vag αντι του i10???  πχ  polo

Ολοι εχουν παραπονο για τον vag 1.4 αδυναμος κινητηρας με πολυ καυσιμο!!!

20 ώρες πριν, jmmys είπε

 

Σε ξαναρωταω,εσύ VW δεν ειπες οτι έχεις;

Δεν εχω αυτη την νοοτροπια στο τι εχω.. αλλα το τι αξιζει σε σχεση με τα χρηματα που δινεις...

 

Επεξ/σία από gia_nnis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Γιατι δεν πηρες 1.2 ή 1.4 vag αντι του i10???  πχ  polo

Ολοι εχουν παραπονο για τον vag 1.4 αδυναμος κινητηρας με πολυ καυσιμο!!!

Εντάξει τρολλαρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Γιατι δεν πηρες 1.2 ή 1.4 vag αντι του i10???  πχ  polo

Ολοι εχουν παραπονο για τον vag 1.4 αδυναμος κινητηρας με πολυ καυσιμο!!!

Δεν εχω αυτη την νοοτροπια στο τι εχω.. αλλα το τι αξιζει σε σχεση με τα χρηματα που δινεις...

Ενα ναι ή όχι θα ήταν αρκετό.Ακριβως για τους λόγους που ειπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, amagawd είπε

Εντάξει τρολλαρεις 

Σε τι να τρολλαρω? Το μηχανικο συνολο 1.2 kappa ειναι πιο ευχαριστo για μεσα στην πολη σε σχεση με vag 1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, jmmys είπε

Βρε παληκαρι δεν σου αρέσουν καθόλου τα VW,όλα τα VW που κατασκευάστηκαν ποτέ, εντάξει,το καταλάβαμε.Να πάρω τηλ σε όλες τις οδικές της Ελλάδας,της Ευρώπης,καλύτερα ολου του κόσμου για να είμαι σίγουρος για ποιο πράγμα;;;;Για το Evo μιλουσες και μου άρχισες για τα φαού βε.Την γερμανική αγορά αστην γιατί δεν ισχύει αυτό που λες,μπορω να σου παραθεσω δεκάδες γερμανικές σελιδες.Πρεπει να γνωρίζεις τη γλώσσα όμως.Μια π.χ.

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/154506/umfrage/durchschnittliches-alter-von-pkw-in-deutschland/

Αυτή η εμμονή να επιβάλει καποιος,ανωνυμα,σε δημοσιο φορουμ,στον άλλον την άποψη του με το ζόρι,μην σου πω τι μου θυμίζει.

μην μπερδευεσαι μεγαλε. δεν ειπα οτι δεν μ'αρεσουν, ειπα οτι ειναι προβληματικα. 

σταθηκες οτι εχω λαθος & οτι δεν ξερω τι λεω & ακολουθως σε παρεπεμψα σε αυτους που βλεπουν τα προβληματα των κουβαδων γενικως κι οχι ειδικως της φαουβε.

για τη γερμανικη αγορα μη στεκεσαι στο θεμα αλλαγης αυτοκινητου που ειναι προφανες για ποιο λογο γινεται απ'τους εκει κατοικους αλλα στο τι αμαξια παραδιδουν ως μεταχειρισμενα.

δεν μ'απασχολει να σου επιβαλω καμια αποψη γιατι δεν υπαρχει λογος. καλυτερα να εχουν ολοι το ιδιο αμαξι κι εγω διαφορετικο.

αυτα κ τελος. καλες & ασφαλεις διαδρομες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Και θα είναι ο κάγκουρας  του μήνα. 

Και το νέο civic καγκούρικο είναι , γούστα είναι αυτά. Το θέμα με το συγκεκριμένο είναι ότι το θεωρώ κάπως βλακεία να δώσεις 15000ε και να μην έχεις ούτε αερόσακο.

Ωραία τα γκάζια, η μούρη κτλ. αλλά πάνω απο όλα η ασφάλεια.

Οπότε 1000 φορές leon fr, kia κτλ. που έχουν νέες τεχνολογίες και συστήματα ασφαλείας.

Το opel που αναφέρεις να ξέρεις ότι έχει ακριβά ανταλλακτικά και service αλλά επειδή πριν πάρω το seat είχα αλλάξει τρία οπελ , κατα την γνώμη μου είναι πολύ ανώτερα σε όλους τους τομείς σε σχέση με seat , kia , i30N κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, tsofras είπε

Και το νέο civic καγκούρικο είναι , γούστα είναι αυτά. Το θέμα με το συγκεκριμένο είναι ότι το θεωρώ κάπως βλακεία να δώσεις 15000ε και να μην έχεις ούτε αερόσακο.

Ωραία τα γκάζια, η μούρη κτλ. αλλά πάνω απο όλα η ασφάλεια.

Οπότε 1000 φορές leon fr, kia κτλ. που έχουν νέες τεχνολογίες και συστήματα ασφαλείας.

Το opel που αναφέρεις να ξέρεις ότι έχει ακριβά ανταλλακτικά και service αλλά επειδή πριν πάρω το seat είχα αλλάξει τρία οπελ , κατα την γνώμη μου είναι πολύ ανώτερα σε όλους τους τομείς σε σχέση με seat , kia , i30N κτλ.

Το i30N ειναι απλως τρομερο vfm γι αυτα που προσφερει. Σε οποιο site κοιταξα αυτο λενε και επιπλεον οτι η πρωτη προσπαθεια της hyundai σε αυτο το ειδος αυτοκινητου στεφθηκε με απολυτη επιτυχια με την βοήθειά των γερμανών. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

Το i30N ειναι απλως τρομερο vfm γι αυτα που προσφερει. Σε οποιο site κοιταξα αυτο λενε και επιπλεον οτι η πρωτη προσπαθεια της hyundai σε αυτο το ειδος αυτοκινητου στεφθηκε με απολυτη επιτυχια με την βοήθειά των γερμανών. 

Ναι οκ δεν είπα το αντίθετο ούτε έχω κάποιο θέμα με ιδιαίτερη μάρκα, ίσα ίσα και πριν λίγο καιρό που ψάχναμε με την γυναίκα μου πέρασα και τα είδα όλα. Απο ότι διαβάζω και εγώ τόσα χρόνια τα λιγότερα προβλήματα τα ακούς για kia, Hyundai αλλά όταν πήγα να τα δώ απογοητευτηκα απο όλα με τα πλαστικά και την ποιότητα που είχαν εσωτερικά. Ο μόνος λόγος που δεν θα διάλεγα κάποιο μοντέλο απο αυτές τις μάρκες είναι αυτός και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Και το νέο civic καγκούρικο είναι

Οι σχιστοματηδες φημίζονται για την κακογουστιά αλλά τώρα το παραχεσαν. 

Σα να το έσκασε από το madmax είναι και σαν αυτά τα καμουφλαρισμενα νέα μοντέλα που βγάζουν μυστικά οι εταιρείες 

Κάθε μοντέλο καταφέρνουν και το βγάζουν πιο άσχημο από το προηγούμενο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...