Προς το περιεχόμενο

Αγορα γρήγορου αυτοκινητου


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, joker9424 είπε

Να πω κατι για τα μεταχειρισμενα vs καινουργια.....

καταρχην υπαρχουν μεταχειρισμενα που εχουν ακομα εγγυηση οποτε εισαι καλυμενος απο εκει. Το αν θα σου τυχει κατι γενικα ειναι λοτταρια...

Το 2015 αγορα του κουτιου μια BMW M4....ηταν παιδικο ονειρο. Την πρωτη βδομαδα ουτε 500 χιλιομετρα δεν ειχε ολο το πισω οπισθιο συστημα πεδησης βγηκε off...2700 euro ζημια που καλυψε ευτυχως η αντιπροσωπεια. 10 μερες στο συνεργειο το αμαξι... Στο εξαμηνο πανω κοντα 2000 χιλιομετρα σκαει το ενα το turbo. Αλλη μια βδομαδα στο συνεργειο...μετα ειχε προβλημα με το boost (κατι με τα ηλεκτρονικα) ξανα μανα 10 μερες συνεργειο... Το αμαξι του κουτιου...στα δυο χρονια το εδωσα βαρεθηκα δεν μπορουσα να το χαρω....

Πηρα μετα ενα C coupe 43AMG....μεταχειριμενο 1 ετους ακομα με εγγυηση....σε 2 χρονια μονο λαδια,βενζινη και λαστιχα. Δεν κανω συγκριση bmw-mercedes...απλα δεν ξερεις ποτε τι μπορει να βγαλει ακομα και ενα νεο αμαξι

Τα αλογα στην Ελλαδα ειναι κινδυνος θανατος.... Περα απο τους καινουργιους αυτοκινητοδρομους και καποια νεα κομματια τα υπολοιπα ειναι θανατος. Εχει δρομους που αλλαγη λωριδας πας να κανεις και παλευεις με το τιμονι. Μετα ειναι το θεμα των εξοδων. Αν εχεις σκοπο να ειναι το βασικο σου αμαξι 180-200 αλογα αν το πατας δεν χορταινουν ευκολα.

Το φιεστακι το στ ειναι απιστευτο αμαξι. Εχει ολο το πακετο.

Aυτο που λες το εζησα με ενα πεζο που ειχα παρει κουτα το 2012, απ τους 1ους μηνες λαμπακι αεροσακου, κρεμαργιερα στα 4 χρονια, εβαζε νερο απ τον ουρανο απ την κεραια, 2 δισκους στην 7ετια και ξερω να οδηγαω, τα κουμπια των παραθυρων σπάσανε σχεδον ολα στα 5 χρονια, το βεντιλατερ αιρκοντισιον εκανε εκρηξη στα 1 μηνα πριν ληξη η 2ετης εγγυηση, ξεφλουδισε το χρωμα απ ολες τις πλευρες στα 7 χρονια και το Νισσαν του πατερα μου ξεθωριασε λιγο στα 35 χρονια, τι αλλο να πρωτοθυμηθω, σιγουρα κατι εχω ξεχασει, το μιτσουμπισι λανσερ που πηρα και αυτο καινουριο, το εχω γυρω στα 80.000χλμ 6 χρονια και δεν εχει παθει ΤΙΠΟΤΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.car.gr/20436022-toyota-gt86-2-0-gt86-premium-200hp

 

Κατι τετοιο οχι ε;Δεν ξερω γιατι το εχω ερωτευτει τοσο αυτο το σεξυ οχημα.

Και αν ειναι να παρεις κατι σπορ,ας ειναι ολο σαν κατασκευη σπορ κι οχι συμβατικα τυπου Fiesta για να το ευχαριστηθει ο φιλος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Και μετά παραπονιέστε για τον Τσιπρααααα εδώ κοιτάμε να βγάλουμε με 2 λίτρα βενζίνη/πετρέλαιο 100 χιλιόμετρα και ο άλλος θέλει να πάρει καινούργιο 180-190 άλογα ήρθε η ανάπτυξη αδέρφια! 

μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fronimitis είπε

https://www.car.gr/20436022-toyota-gt86-2-0-gt86-premium-200hp

Κατι τετοιο οχι ε;Δεν ξερω γιατι το εχω ερωτευτει τοσο αυτο το σεξυ οχημα..

Έρωτας είναι αυτό! Και για εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fronimitis είπε

https://www.car.gr/20436022-toyota-gt86-2-0-gt86-premium-200hp

Κατι τετοιο οχι ε;Δεν ξερω γιατι το εχω ερωτευτει τοσο αυτο το σεξυ οχημα.

Και αν ειναι να παρεις κατι σπορ,ας ειναι ολο σαν κατασκευη σπορ κι οχι συμβατικα τυπου Fiesta για να το ευχαριστηθει ο φιλος σου.

Αυτο είναι ένα πανέμορφο σπορ αμαξι,και εγώ κάτι τέτοιο εννοουσα.Όπως και το Honda civic 1.5 turbo.Αν υπηρχαν παραπάνω χρήματα θα πηγαινα σε ενα γερμανικό 2-4 ετων.

Αμάξι όπως τα fiesta,Seat και σια οτι και να τα κάνεις, όσα άλογα και να βάλεις, κουβάδες παραμένουν.Αλλά είπαμε θα πάρεις κουβά κούτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To i30N που προανέφεραν φίλοι είναι πραγματικά κτήνος και κατά την άποψη μου για αυτά που προσφέρει πολύ τίμιο. Είναι πολύ άγριο αυτοκίνητο πάντως. Μην το βάζεις στην κατηγορία των 200 ίππων, είναι αρκετά πιο πάνω. Εγώ εκεί θα πήγαινα αν έψαχνα budget γρήγορο αυτοκίνητο. Δεν θα επέλεγα χημεία με μετατροπές, ούτε ταλαιπωρημένα αυτοκίνητα τέτοιας ισχύος. Και κατά προτίμηση ελληνικό αυτοκίνητο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jmmys είπε

Αυτο είναι ένα πανέμορφο σπορ αμαξι,και εγώ κάτι τέτοιο εννοουσα.Όπως και το Honda civic 1.5 turbo.Αν υπηρχαν παραπάνω χρήματα θα πηγαινα σε ενα γερμανικό 2-4 ετων.

Αμάξι όπως τα fiesta,Seat και σια οτι και να τα κάνεις, όσα άλογα και να βάλεις, κουβάδες παραμένουν.Αλλά είπαμε θα πάρεις κουβά κούτα.

Απο seat που ειπες το leon fr  δεν ειναι κουβας, το ibiza fr ειναι κουβας και ειναι στην κατηγορια του fiesta st, το polo gt που μιλησα με καποιο φιλο συμπεριφερεται σαν μεγαλυτερης κατηγοριας αυτοκινητο, μην πεσετε να με φατε, το παλικαρι που μιλησα εχει ενα swift 140ps, μου ειπε οτι εχει οδηγησει fiesta st σε ανταλαγη με φιλους, εχει οδηγησει ακόμη  ibiza cupra, κανουρια μοντελα και τα δυο που προειπα, προσφατα οδηγησε ενα polo gt, μoυ ειπε οτι το polo παει σαν τρενο στις ανωμαλιες των δρομων στην Ελλαδα, ειναι ενα ή δυο κλικ παραπανω απο τα άλλα, άρα οπως και να το κανουμε καπου πρεπει να παραδεχτουμε την υπεροχη των Γερμανων, βεβαια στην κατηγορια που θελει ο φιλος το golf παει 30000€+ οποτε δεν το κοιταμε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αφου το πήγαμε στα μεταχειρισμένα με 10-12K παίρνει ένα σαν την γκολφο μου, golf 5 gti με GT3071R και όλα τα περιφερειακά. 350hp με 95αρα ,400+ με 100αρα χωρίς μεθανολες και αηδίες.

 

Σε 6 μήνες θα έχει ξε%@&*σει και θα πάρει ένα νορμάλ αμάξι. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, JMc7 είπε

https://www.car.gr/16979125-mitsubishi-lancer-evo-vi-ralliart

και χωρις να δανειστει & θα χαρει περισσοτερο απ'οτιδηποτε αλλο εχει αναφερθει μεχρι τωρα...

MITSU εχω και εγω, το οποιο σου σπαει τα νευρα γιατι δεν εχεις διακιολογια να το πουλησεις ή να το βάλεις στην ακρη γιατι δεν σπαει δεν χαλαει δεν δεν δεν, άλλα το παλικαρι ψαχνει για καινουριο, αυτο ειναι το δικο μου το οποιο δεν εχει καμια σχαση με evo άλλα μπορεις να το ανεβασεις αν θες, άλλα να το κανεις evo δεν παιζει, σαν αυτο ειναι https://www.autoblog.gr/2013/06/28/test-drive-mitsubishi-lancer-sportback-1-6/

Επεξ/σία από GIANNIS400
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, GIANNIS400 είπε

Απο seat που ειπες το leon fr  δεν ειναι κουβας, το ibiza fr ειναι κουβας και ειναι στην κατηγορια του fiesta st, το polo gt που μιλησα με καποιο φιλο συμπεριφερεται σαν μεγαλυτερης κατηγοριας αυτοκινητο, μην πεσετε να με φατε, το παλικαρι που μιλησα εχει ενα swift 140ps, μου ειπε οτι εχει οδηγησει fiesta st σε ανταλαγη με φιλους, εχει οδηγησει ακόμη  ibiza cupra, κανουρια μοντελα και τα δυο που προειπα, προσφατα οδηγησε ενα polo gt, μoυ ειπε οτι το polo παει σαν τρενο στις ανωμαλιες των δρομων στην Ελλαδα, ειναι ενα ή δυο κλικ παραπανω απο τα άλλα, άρα οπως και να το κανουμε καπου πρεπει να παραδεχτουμε την υπεροχη των Γερμανων, βεβαια στην κατηγορια που θελει ο φιλος το golf παει 30000€+ οποτε δεν το κοιταμε καν.

Ε τώρα μονο που συγκρίνεις Polo με Swift,Ibiza και Fiesta παει πολύ.Σαφως το Polo είναι κάποια κλικ ανώτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, JMc7 είπε

https://www.car.gr/16979125-mitsubishi-lancer-evo-vi-ralliart

και χωρις να δανειστει & θα χαρει περισσοτερο απ'οτιδηποτε αλλο εχει αναφερθει μεχρι τωρα...

Και θα είναι ο κάγκουρας  του μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...