Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2019


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Τώρα στο άλλο θέμα σχετικά με τη Madonna και τη μέτρια έως κακή εμφάνιση που έκανε, δε νομίζω πως είχε να κάνει με την ηλικία της. Ήταν ξεκάθαρο πως δεν έγιναν ποτέ ολοκληρωμένες πρόβες και δεν συντονίστηκε ποτέ με τη σκηνή του διαγωνισμου. Όλες τις πρόβες τις έκανε στο ξενοδοχείο της και στη σκηνή εμφανίστηκε μόνο για μία πρόβα και προφανώς χωρίς καμία εμφάνιση της σημαίας της Παλαιστίνης πάνω στους χορευτές της.

Ήταν λοιπόν ξεκάθαρο πως η παραγωγή ήταν αγχωμένη γιατί περίμενε τον αιφνιδιασμό (φαινόταν από τα πλάνα που δεν ήταν σωστά) και η Madonna αντίστοιχα είχε στο μυαλό της το δικό της μήνυμα που ήθελε να περάσει. 

Όλα αυτά μαζί δημιούργησαν μια ξεκουρδιστη παράσταση με άσχημο ήχο και μέτριο οπτικό αποτέλεσμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι στοιχηματικες δωσαν αρκετα φαβορι. Ενα απο αυτα ηταν η Ολλανδια. Δεν πεφτουν και παντα μεσα. Υπαρχουν και φαβορι που δεν μπηκαν δεκαδα ή μπηκαν μετα βιας. Αν προβλεπαμε νικητες θα πλουτιζαμε

ολα τα λεφτα ηταν η εμφανιση της Μαντονα. Δεν ειμαι φαν, ομολογω ομως οτι εντυπωσιαστικα. Και ολα αυτα που εδιξε ειχαν πολιτικο νοημα. 10’. Κοιτα που θα γινω φαν τωρα :)

Το τραγουδι της Ολλανδιας δεν μου αρεσε, ομως αρεσε σε αρκετους αλλους. Δεν ειναι μονο τι  αρεσει σε εμας. 

Η Ελλαδα απογοητευτικη εμφανιση, ποιος σκεφτεται αυτες τις βλακειες καθε χρονο...η Κυπρος καθε χρονο καλυτερη απο εμας

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Οι στοιχηματικες δωσαν αρκετα φαβορι. Ενα απο αυτα ηταν η Ολλανδια. Δεν πεφτουν και παντα μεσα. Υπαρχουν και φαβορι που δεν μπηκαν δεκαδα ή μπηκαν μετα βιας. Αν προβλεπαμε νικητες θα πλουτιζαμε

ολα τα λεφτα ηταν η εμφανιση της Μαντονα. Δεν ειμαι φαν, ομολογω ομως οτι εντυπωσιαστικα. Και ολα αυτα που εδιξε ειχαν πολιτικο νοημα. 10’. Κοιτα που θα γινω φαν τωρα :)

Το τραγουδι της Ολλανδιας δεν μου αρεσε, ομως αρεσε σε αρκετους αλλους. Δεν ειναι μονο τι  αρεσει σε εμας. 

Η Ελλαδα απογοητευτικη εμφανιση, ποιος σκεφτεται αυτες τις βλακειες καθε χρονο...η Κυπρος καθε χρονο καλυτερη απο εμας

Σοβαρά τώρα;  Πολιτικά νοήματα κατά παραγγελία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, HALF EVIL said:

Σοβαρά τώρα;  Πολιτικά νοήματα κατά παραγγελία. 

Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για αυτό. Από τη στιγμή που ο διαγωνισμός αποφασίστηκε να γίνει στο Ισραήλ, όλα αυτά ήταν αναμενόμενα. 

Αν όλα κυλούσαν ήρεμα, θα λέγαμε πως ξεπουλήθηκαν όλοι στο Ισραήλ αδιαφορώντας για το τι γίνεται έξω απο το στάδιο. Τώρα που κάποιοι προσπάθησαν να περάσουν κάποια μηνύματα, πάλι τους κρίνουμε αρνητικά...

Προσωπικά θα ήθελα μετά την περσινή νίκη του Ισραήλ να ανακοίνωναν άμεσα πως ο επόμενος διαγωνισμός θα γινόταν σε κάποια άλλη χώρα (όπως θα γίνει ας πούμε αν ποτέ κερδίσει η Αυστραλία). Αφού όμως αποφάσισαν να το κάνουν εκεί, περίμενα πως θα γινόταν όλα αυτά που είδαμε (ίσως και χειρότερα)! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vlassish είπε

Η Eurovision των Πρεσπών. Το ξεβράκωμα από τις ψήφους του κόσμου στο τέλος όλα τα λεφτά.

Εριξε και η Ελλαδα ενα βαθμο στις πρεσπες :) 

τεσπα αν δεν το κλειδωσετε ετσι οπως πατε, θα γραψω 2 λογια για το τραγουδι της Ισλανδιας και ολο το παρασκηνιο πριν το τραγουδι που δεν το ξερετε. 100 κιλα μπαλακια εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Γνωριζεις που εγινε η Ευροβιζιον; Σε ποια χωρα;

Φιλε μου ο @AtiX στο πρωτο του πόστ το έθεσε πολύ σωστά. 

Και να, συμπληρώσω  ότι βάλαμε και ολίγον Παλαιστίνη μέσα,  έτσι για να δέσει καλά το γλυκό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ελληνικό τραγούδι ηταν για τα μπαζα οπως και της Κύπρου... Μας πειράζει οταν η αλλοι κανουν τα ιδια με αυτα που γίνονται με τα 12ρια που δίνει η μια στην άλλη... Για την Β.Μακεδονια ηταν πιο πολύ πολιτικο το θεμα αν και τεχνικα πιο καλό της Ελλαδας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόλαβα να ακούσω όλα τα τραγούδια...αλλά με το που άκουσα της Νορβηγίας και της Ιταλίας ήμουν σίγουρη ότι θα βρεθούν 5άδα. Νορβηγία της άξιζε η πρωτιά βασικά και σύμφωνα με το κοινό αυτοί είναι οι πραγματικοί νικητές όπως φαίνεται ;) και όχι το αδιάφορο της Ολλανδίας. Τί το θέλουν αυτό το σύστημα με τις κριτικές επιτροπές; Αφού μιλάμε για έναν διαγωνισμό που προσφέρει διασκέδαση, τίποτα παραπάνω, δεν χρειάζεται σοβαροφάνεια από επιτροπές κλπ.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...