Προς το περιεχόμενο

Reno: Το νέο κινητό της Oppo διαθέτει μάλλον την πιο περίεργη pop-up κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, πέραν του αν κ πόσο όμορφο είναι, προσπαθουν για κάτι καινούργιο, κάτι που δεν το χει σκεφτεί άλλος.... Δεν κάνουν μια απλή αντιγραφή σε κάτι που ήδη αρέσει κ πουλάει.... Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο Μοντέλο.... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

20 ώρες πριν, Manos Petrucci είπε

Αυτό το άρθρο τώρα... Είναι για πρώτη σελίδα... Σοβαρά τώρα...

Υπάρχει στην "1η σελίδα" του The Verge, του Mashable, του Tom's Guide, του C|Net, του TechRadar και του Engadget, για να μην αναφέρω και κάθε site που έχει στην ονομασία του την λέξη "Android". Αλλά τι να ξέρουν και αυτοί, εσύ ξέρεις καλύτερα. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια χαρά το βρίσκω. Πολύ λειτουργικό και φαίνεται λιγότερο ευαίσθητο σε ζημιές από το να έκανε slide όλο. Τώρα το αν είναι άσχημο λίγο μας νοιάζει αφού το βγάζεις μόνο όταν είναι για selfie. Εκτός και αν στα άλλα κινητά που έχουν slide μηχανισμό για την κάμερα τα χρησιμοποιείτε με την κάμερα έξω συνέχεια. Δεν νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ωραία φάση η full οθόνη αλλά γιατί η κάμερα να είναι έτσι πλαγιαστή; Φαντάζομαι κάποιο σκεπτικό θα είχαν αλλά φαίνεται λίγο άθλιο..

για να πετύχει αυτό το dutch angle :P:D

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Thanos185 είπε

Παιδιά, πέραν του αν κ πόσο όμορφο είναι, προσπαθουν για κάτι καινούργιο, κάτι που δεν το χει σκεφτεί άλλος.... Δεν κάνουν μια απλή αντιγραφή σε κάτι που ήδη αρέσει κ πουλάει.... Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο Μοντέλο.... 

Η ουσία είναι το marketing και το πόσα κομμάτια θα πουλήσουν ή η αφηρημένη τέχνη του κάθε σχεδιαστή;

Λίγο - πολύ όλοι αντιγράφουν κάτι όταν πάει καλά με τους καταναλωτές εκεί έξω, δεν μου προκαλεί εντύπωση.

Εντύπωση όμως μου προκαλεί το γεγονός πως κάθε μέρα παρουσιάζονται νέες συσκευές και όχι μόνο στο 90% είναι ίδιες μεταξύ τους στα χαρακτηριστικά, άλλα πολλές έρχονται και με πανάρχαιο hardware. Βαφτίζονται όμως καινοτόμες από κάποιους, επειδή έτσι πρέπει. Anyway αν και το κομμάτι του hardware είναι καθαρά αντικειμενικό, η εμφάνιση είναι υποκειμενική.

Από πότε όμως η  καινοτομία είναι το ρίσκο κάποιου στο να προωθήσει κάτι διαφορετικό όταν πρόκειται για τις τσέπες των άλλων κι όταν αυτό το διαφορετικό είναι ο σχεδιασμός της κάμερας μιας συσκευής η οποία δεν υπάρχει σε άλλο τηλέφωνο και εντέλει είναι ΚΑΙ κακόγουστη μέχρι αηδίας;

Εγώ αυτό το ονομάζω αποτυχία και ζημιά. Άπατο θα πάει, χθες κιόλας.

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ηθελα να ξερα ολοι εσεις που κραζετε , ποσες φορες χρησιμοποιειτε την μπροστα καμερα την μερα και λετε οτι ειναι ασχημο.Δεν θα το εχετε ολη την μερα ανοιχτο το μηχανισμο. Μια χαρα μου φαινεται προσωπικα , χωρις notch, δεν καταλαβαινω γτ τρωτε τετοια κολληματα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, d4mage είπε

Από πότε όμως η  καινοτομία είναι το ρίσκο κάποιου στο να προωθήσει κάτι διαφορετικό όταν πρόκειται για τις τσέπες των άλλων κι όταν αυτό το διαφορετικό είναι ο σχεδιασμός της κάμερας μιας συσκευής η οποία δεν υπάρχει σε άλλο τηλέφωνο και εντέλει είναι ΚΑΙ κακόγουστη μέχρι αηδίας;

Εγώ αυτό το ονομάζω αποτυχία και ζημιά. Άπατο θα πάει, χθες κιόλας.

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Με αυτη τη λογική,δεν θα έπρεπε να βγεί ποτε σε παραγωγή το Toyota Celica που είχε ανασηκώμενα φώτα και οτι όλα τα αυτοκίνητα θα έπρεπε να είναι ορθογώνια κουτάκια.Τι άλλα;Ολα καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κανενα υδραυλικο εχουμε να βαλει μια φλατζα και ενα γκροβερ στην βανα.

Πιξαμε στις διαροοες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...