Προς το περιεχόμενο

[Εξωτερικός HDD] Verbatim 2TB Store 'N' Go 2.5" με 32€ @ kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


xristoslet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, daviddavis είπε

Έκανα παραγγελία αλλά μου έριξαν άκυρο πριν λίγο. Δεν έχει ο προμηθευτής... 

Μια απο τα ιδια και εδω. Την ειχα κανει χτες 10.30 το πρωι την παραγγελία, τοτε φαινόταν διαθέσιμος, παρολα αυτά με ενημέρωσαν πριν λίγο οτι τέλειωσαν τα αποθέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, spyridos είπε

Μια απο τα ιδια και εδω. Την ειχα κανει χτες 10.30 το πρωι την παραγγελία, τοτε φαινόταν διαθέσιμος, παρολα αυτά με ενημέρωσαν πριν λίγο οτι τέλειωσαν τα αποθέματα.

Χθες κατα τις 8.30-9 το πρωι ΔΕΝ ηταν διαθεσιμος για παραγγελια. Ειχε μονο για παραλαβη απο καποια καταστηματα, χωρις να μπορεις φυσικα να ριξεις παραγγελια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Χθες κατα τις 8.30-9 το πρωι ΔΕΝ ηταν διαθεσιμος για παραγγελια. Ειχε μονο για παραλαβη απο καποια καταστηματα, χωρις να μπορεις φυσικα να ριξεις παραγγελια. 

Μιλαω για αυτον: https://www.kotsovolos.gr/site/computing/storage-hard-disk-drives-and-usb-sticks/external-hdd/176772-wd-my-passport-2tb-2.5-red-new

Εμενα μου τη δεχτηκε μια χαρα ηρθε και μηνυμα στο κινητο και email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μιας και συντοπίτες θεωρώ ότι ο Κώτσος της Κομοτηνής έχει σοβαρούς ανθρώπους μέσα και δεν θα τον έλεγα παπατζα... Ίσως είναι κρατημένοι όντως... Εγώ 2-3 φορές που έχω πάρει προσφορές μου φάνηκαν σοβαροί...

Εως τριτος συντοπιτης και εγω εχω να πω οτι δεν ειχα ποτε προβλημα. Παντως ηταν πολυ καλη προσφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορμη της αξιολογησης μου ειναι η απαραδεκτη συμπεριφορα του Κωτσοβολου στο καταστημα του αεροδρομιου καθως και του τμηματος εξυπηρετησης πελατων του. Είδα χθες Κυριακη,31/03/2019 μια προσφορα που ειχε για μια τηλεοραση (Samsung UE50JU6800 Smart 4K TV) στα 192€ απο 643€ και μια φωτογραφικη μηχανη (Sony ILCA-68K 18-55mm DSLR) στα 194 απο 649€ και για τα οποια δεν σου εδινε την δυνατοτητα να τα αγορασεις απο το internet και επρεπει να πας μονο στο καταστημα να τα αγορασεις.Τα δυο αυτα προιοντα μου τα εβγαζε διαθεσιμα στο καταστημα του αεροδρομιου το οποιο ανοιγε την Δευτερα,01/04/2019 στις 10 το πρωι. Στις 09:30 το πρωι το site του Κωτσοβολου το εβγαζε διαθεσιμο κανονικα.Στις 09:40 το site ξαφνικα το εβγαλε ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ.Μολις ανοιξε το καταστημα,μπηκα πρωτος στο καταστημα και ρωτησα αμεσως τον υπευθυνο πως γίνεται ενα προιον για το οποιο δεν δινεται η δυνατοτητα να το αγορασεις απο το internet μεσω του site σας και για το οποιο οποιος ηθελε να το αγορασει έπρεπε να παει στο καταστημα του αεροδρομιου να το παρει, να το βγαζετε στις 09:30 διαθεσιμο και στις 09:40 πριν καν ανοιξει το καταστημα να το βγαζετε εξαντλημενο!!!!Εκεινος μου απαντησε οτι μπορει καποιος να πηγε σε καποιο αλλο καταστημα, ας πουμε στο κεντρο της Αθήνας και να ειπε οτι θελει να αγορασει το συγκεκριμενο προιον που υπαρχει στο site,να το πληρωσε και να το αγορασε. Παραλληλα ρώτησα και για την φωτογραφικη που ηθελα και μου ειπαν οτι ειναι εκθεσιακη και οτι ελειπε η μπαταρια και ο φορτιστης αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.Φευγοντας απο το καταστημα,μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων οι οποιοι δεν ηξεραν τι να μου απαντησουν.Οταν τους ειπα να καταγραψουν τα παραπονα μου και να με ενημερωσουν, μου ειπαν οτι δεν μπορει να γινει αυτο και οτι τα παραπονα ειναι για να τα χρησιμοποιουν αυτοι και να βελτιωνονται και οχι για να μας ενημερωνουν για ποιο λογο μας απογοητευσαν.Της ειπα οτι εκανα 60 χιλιομετρα πανε-ελα,πληρωσα διοδια και εκαψα 20 ευρω βενζινη για να παω στο καταστημα και παρολα αυτα μου ειπε οτι δεν μπορουμε κατι κατι γι'αυτο!!! Επειτα, ειδα μια αλλη φωτογραφικη (Sony ILCE500L Mirrorless) που την εβγαζε διαθεσιμη στο καταστημα της Πατρας και ετσι πηγα σε ενα καταστημα στο κεντρο της Αθηνας και ζητησα να την πληρωσω και εφοσον ειχε δωρεαν μεταφορικα να μου ερθει ή στο καταστημα ή να μου σταλει στο σπιτι. Και μου απαντησε η υπαλληλος οτι κατι τετοιο δεν γινεται γιατι οι προσφορες αυτες που εχουν βγει ειναι για να παραληφθουν απο το καταστημα οποτε επρεπε να παω στην Πατρα για να την παραλαβω.Οταν της ειπα οτι μου ειπαν στο καταστημα του αεροδρομιου οτι μπορω να πληρωσω κατι σε καποιο καταστημα να μου σταλει απο αλλο καταστημα που θα υπαρχει διαθεσιμο μου ειπε οτι κατι τετοιο σιγουρα δεν ισχυει και οτι μαλλον πριν ανοιξει το καταστημα αγοραστηκε.....μαντεψτε ποιοι τα πηρανε!!!! Επισης,οταν ρωτησα το τμημα των φωτογραφικων μηχανων αν γινεται να λειπει η μπαταρια και ο φορτιστης απο εκθεσιακη φωτογραφικη μηχανη μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν εχει γινει ποτε!Αρα το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι μου εφερε ο υπαλληλος του αεροδρομιου την φωτογραφικη μηχανη χωρις μπαταρια και φορτιστη για να με αποθαρρυνει να την αγορασω.Αθλια αντιμετωπιση προς τους καταναλωτες που τον στηριζουν και πολυ κακη φαρσα,διοτι μονο ως φαρσα μπορει να καποιος να το παρει μιας και εβγαλε την προσφορα Πρωτα-Απριλια!!!! Μαλλον για αυτο ειναι το ονομα Κωτσο - βολος ,τωρα ποιος πιανετε Κωτσος και ποιος βολευεται.....τα συμπερασματα δικα σας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 2 κομμάτια (για αποστολή σπίτι - αφού δεν σου έδινε επιλογή για παραλαβή απο κατάστημα).

Με καλούν σήμερα κατά τις 11 - δεν έχει ο προμηθευτής λέει και θα μου δώσουν στην ίδια τιμή αυτόν:

https://www.skroutz.gr/s/4053368/Intenso-Memory-Case-2-5-USB-3-0-2TB.html

μάλιστα ρώτησα τον παλίκαρο αν μπορώ να παραλάβω από το κατάστημα της περιοχής μου (για να αποφύγω τα μεταφορικά) και μου επιβεβαίωσε ότι θα το φτιάξει άμεσα.

εντός 2 λεπτών είχε φτάσει sms για παραλαβή - παρέλαβα πριν λίγο. Μια χαρά αντιμετώπιση 

ΥΓ. ίσως να ήμουν απο τους πρώτους που παρήγγειλα, κανένα μισάωρο αφού είχε ανοίξει το θέμα Κυριακή ξημερώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, pita_kontosouvli είπε

Παραγγελία 2 κομμάτια (για αποστολή σπίτι - αφού δεν σου έδινε επιλογή για παραλαβή απο κατάστημα).

Με καλούν σήμερα κατά τις 11 - δεν έχει ο προμηθευτής λέει και θα μου δώσουν στην ίδια τιμή αυτόν:

https://www.skroutz.gr/s/4053368/Intenso-Memory-Case-2-5-USB-3-0-2TB.html

μάλιστα ρώτησα τον παλίκαρο αν μπορώ να παραλάβω από το κατάστημα της περιοχής μου (για να αποφύγω τα μεταφορικά) και μου επιβεβαίωσε ότι θα το φτιάξει άμεσα.

εντός 2 λεπτών είχε φτάσει sms για παραλαβή - παρέλαβα πριν λίγο. Μια χαρά αντιμετώπιση 

ΥΓ. ίσως να ήμουν απο τους πρώτους που παρήγγειλα, κανένα μισάωρο αφού είχε ανοίξει το θέμα Κυριακή ξημερώματα

Μπορεί να ήσουν και πρώτος, γιατί κι εγώ που την ανέβασα δεν παράγγειλα :)

Καλή αντιμετώπιση πάντως, μια χαρά σε βόλεψαν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, xristoslet είπε

Μπορεί να ήσουν και πρώτος, γιατί κι εγώ που την ανέβασα δεν παράγγειλα :)

Καλή αντιμετώπιση πάντως, μια χαρά σε βόλεψαν νομίζω.

Παιδια αυτο δεν ειναι μια χαρα, σου δινουν ενα κατωτερο προιον στην ιδια τιμη και ειμαστε και ευχαριστημενοι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilias8513 είπε

Παιδια αυτο δεν ειναι μια χαρα, σου δινουν ενα κατωτερο προιον στην ιδια τιμη και ειμαστε και ευχαριστημενοι? 

Εχουμε ανεβάσει πολλές "προσφορές" που στο τέλος απλά πήραμε ένα "άκυρο" από τα καταστήματα. Αν το συγκρίνεις με αυτήν την αντιμετώπιση, είναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο topic starter άνοιξε το θέμα γύρω στις 3 παρά ξημερώματα και εγώ το είδα περίπου 3 και μισή οπότε και έριξα την παραγγελία.

Σήμερα πρωί ήρθε μήνυμα πως η παραγγελία προχωράει κανονικά και πως θα λάβω tracking number από την εταιρεία κούριερ.

Άρα όσοι έβαλαν παραγγελία από τους πρώτους μια χαρά τις κάλυψαν. Για να είμαστε και δίκαιοι, διαφημίζουν ότι πρόκειται για προσφορές σε τελευταία κομμάτια ή αλλιώς ξεστοκαρισμα.

Ευχαριστώ τον TS, πολύ καλή προσφορά.

Όσο έψαξα λίγο στο δίκτυο πρέπει να φοράνε σκληρούς δίσκους toshiba μέσα, τους οποίους απλά βάζουν σε ένα usb 3.0 enclosure. Όποιος παρέλαβε ας μας πει τι δίσκο έχει μέσα και τι ταχύτητες πιάνει σε usb 3.0 στο crystaldiskmark. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ilias8513 είπε

Παιδια αυτο δεν ειναι μια χαρα, σου δινουν ενα κατωτερο προιον στην ιδια τιμη και ειμαστε και ευχαριστημενοι? 

Αν ο φίλος είχε παραγγείλει τον Verbatim, που αναφέρεται και στον τίτλο του νήματος και σε αυτόν θα πρέπει να αναφερόμαστε και του έδωσαν τον Intenso ίδιας χωρητικότητας δεν υπάρχει κατώτερο προϊόν. Ίδιας αξίας προϊόντα είναι, αν βέβαια παρήγγειλε τον WD αλλάζει το πράγμα όπως αλλάζει και η τιμή τους φυσικά 32€ με 50€ αντίστοιχα. ;) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Αν ο φίλος είχε παραγγείλει τον Verbatim και του έδωσαν τον Intenso ίδιας χωρητικότητας δεν υπάρχει κατώτερο προϊόν. Ίδιας αξίας προϊόντα είναι, αν βέβαια παρήγγειλε τον WD αλλάζει το πράγμα όπως αλλάζει και η τιμή τους φυσικά 32€ με 50€ αντίστοιχα. ;) 

Εγω ειχα παραγγειλει WD και μου προτειναν Intenso στην ιδια τιμη 49,90. Οχι Κωτσοβολε δεν θα παρω και θα παρεις και μια καταγγελια για παραπλανηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilias8513 είπε

Εγω ειχα παραγγειλει WD και μου προτειναν Intenso στην ιδια τιμη 49,90. Οχι Κωτσοβολε δεν θα παρω και θα παρεις και μια καταγγελια για παραπλανηση.

Τον νήμα αναφέρεται στον Verbatim και όχι στον WD. Κακώς αναφέρεστε στον WD. Ασφαλώς και είναι υποβάθμιση όπως είπα για τον WD ο Intenso, αλλά και πάλι το νήμα έχει να κάνει με τον Verbatim και μπερδεύετε τον κόσμο που το παρακολουθεί. :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Moυ ήρθε νωρίτερα μήνυμα στο κινητό ότι αύριο 02/04 θα ξεκινήσει η παραγγελία μου από το κέντρο διανομής. Επομένως όλα καλά.

Όπως έγραψα και νωρίτερα είχα παραγγείλει online γύρω στις 3 τα ξημερώματα με παράδοση στο σπίτι. 

Χίλια ευχαριστώ TS για την ανακάλυψη. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...