Προς το περιεχόμενο

Σχηματικό διάγραμμα για το iPhone XI επιβεβαιώνει τις διαρροές και την ύπαρξη τριπλής κύριας κάμερας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
14 λεπτά πριν, koula25 είπε

Ναι κ εμενα δε μαρεσει πισω, αλλα κ εγω ανυπομονω να δω τον Α13

Ανυπομονεις να δεις τα benchmarks του Α13 εννοεις, γιατι προσωπικα εχω φιλους με A11 και Α12 (IPhone X και XS Max) και ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ να δω διαφορα μεταξυ των δυο και δεν μπορεσα, αυτο θα ειναι ακομα πιο δυσκολο με τον Α13 γιατι κυριολεκτικα και ο 9900Κ (ετσι που να λεμε) να τρεξει το επομενο iPhone... τι διαφορα να καταλαβεις στο responsiveness? Ειναι ηδη στο λογικο του τερμα, ποσο πιο γρηγορο να παει οταν μιλαμε ηδη για milliseconds? Και αν ειναι Χ millisecond πιο γρηγορος ο A13 στο iOS νομιζεις θα το καταλαβαινεις?

Γενικα μιλαμε τωρα οχι μονο για τον Α13, και στα κινητα απο το 2018 και μετα, παιζει πιο πολυ ρολο το optimization που εχει το καθε κινητο για το λειτουργικο του και οχι ο επεξεργαστης. Εχω δουλεψει κινητα με Snapdragon 845 που τρεχανε για μενα χειροτερα απο κινητο με τον 660.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Οσο για το design, το camera module ειναι ετσι ασυμμετρο γιατι αν ηταν συμμετρικες οι καμερες και το flash, τοτε θα ηταν κυριολεκτικα ολοιδιο με το Mate 20 που μεχρι να βγει το iPhone XI θα εχει κανα ΧΡΟΝΟ στην αγορα ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, nero62 είπε

s10... μιλάμε για την μεγαλύτερη πατάτα που έχει βγάλει ποτέ η samsung... τι να πω... τέτοιο νοητικό επίπεδο δεν το περίμενα με την καμία. 

ρε σεις.. υπάρχουν μαγαζιά όπως το plaisio που τις έχει τις συσκευές δίπλα δίπλα.. πάτε σε ένα πλαίσιο και δείτε από κοντά ... σηκωθείτε από την πολυθρόνα και ξυπνήστε επιτέλους... ΕΛΕΟΣ

Συγγνωμη αλλα τα εχω δει ολα απο κοντα, πηγαινω συχνα στα public και τα κοιταω για να ξερω και τι γινεται περα απο τους "reviewers". Για να μιλαμε εντελως συγκεκριμενα, η οθονη του Mi9 ειναι 2 γενιες πισω απο το S10, δηλαδη ακομα και το S8 εχει καλυτερης ποιοτητας Amoled. Ο 855 Οκ ειναι καλυτερος αλλα σε σχολιο που εκανα πιο πανω θα καταλαβεις την γνωμη μου για τους επεξεργαστες στα κινητα το 2019. Η καμερες του mi9 ειναι αθλιες, συγκεκριμενα τη νυχτα, νομιζω ΟΛΕΣ δεν εχουν καν OIS. Αν δεν εχει οθοναρα, και καμεραρα δεν μπορεις να ζητας 500 ευρω για το κινητο σου οπως το mi9, αν το mi9 εκανε 400 ευρω, τοτε με 1000 αντι για S10 πας στο mi9 αλλα στα 490 που εχει τωρα ουτε καν.

4 λεπτά πριν, mants118 είπε

αυτή θα είναι η πλάτη του ακριβού iPhone, για να δούμε πόσες θα βάλει στο άλλο των 900 ευρώ για τους φτωχούς. 😛

Περιμενω ποτε η apple θα βγαζει 2-3 μοντελα κινητων ανω των 1000 ευρω, παιζει να γινει με αυτη την γενια που ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple θέλει τα κινητά της να ξεχωρίζουν. Με το iphone X εισήγαγε το notch, το οποίο αν και άσχημο σε εμφάνιση, έκανε το κινητό άμεσα αναγνωρίσιμο ανάμεσα στα άλλα.

Πλέον επειδή (κακώς) πολλοί κατασκευαστές το αντέγραψαν σαν ιδέα, έπαψε το notch να διαφοροποιεί τα κινητά της.

Με την τριπλή κάμερα σε αυτήν την ασυνήθιστη διάταξη προσπαθεί να εισάγει άλλη μία "σχεδιαστική εκκεντρικότητα", όχι για χάρη της πρακτικότητας ή της ομορφιάς αλλά απλά για να ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nero62 είπε

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν έχω ΙΔΕΑ για τι πράγμα μιλάς. Οκ. Δεν εκφέρω γνώμη για το Mi9 Γιατί στο πλαίσιο του Πειραιά δεν το είχε να το δω δίπλα στο mix3 μου. Αλλά δοκιμάζοντας δίπλα δίπλα το mix3 μου με την πατάτα το S10+ (το S10 απλά απαξίωσα να ασχοληθώ αφού έφαγα πολύ ώρα με το + και το P30 Pro) ΦΥΣΙΚΑ με την χρήση του gcam οι φωτογραφίες σαν σύγκριση ήταν σαν να έβλεπες πανάκριβη dslr με doogee κινητό των 70 ευρώ. ΔΙΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΗ. 

Όσο για την ΥΠΕΡΑΘΛΙΑ ΟΘΟΝΗ που τόσος κόσμος την πάτησε και το αγόρασε για αυτό το λόγο καθώς και για τις κάμερες του που τόσο διαφήμιζαν δεν το συζητώ. Ξεπλυμένες σε βαθμό που ακόμη και το Nokia 7 plus του φίλου μου ήταν ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ανώτερη σε χρώματα σε αντίθεση (στο φως μέρας όχι νύχτας εννοείται) σε φυσικότητα και σε ευκρίνεια.

Δεν πείθεις αδερφέ. Μιλάμε για την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΑΤΑΤΑ που έχει βγάλει εβερ η λαγκσουνγκ... Και ΝΑΙ εννοείται το s8 ήταν καλύτερο σε οθόνη. Για να μην πω και το αείμνηστο s7 edge Καθώς και το καλύτερο ίσως όλων σε φωτεινότητα note 3 (όχι το 4 το τονίζω) ....

Άστο λοιπόν. Γιατί εκτίθεσαι σε τρομερό βαθμό και θα γελάει πολύς κόσμος που διαβάζει το συγκεκριμένο άρθρο.

Όσο για τους δυσκολόπιστους ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΤΥΦΛΟΙ. Όσοι έχετε την δυνατότητα να πάτε από ένα Πλαίσιο να δοκιμάσετε MIX3 δίπλα σε s10+ και P30 Pro (αυτό την παλεύει λίγο καλύτερα αλλά και πάλι δεν πιάνει το Mix3 Ούτε κατά διάνοια ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ γιατί ναι είναι άθλιο το λογισμικό της xiaomi εκτός του βίντεο αλλά με GCAMMOD) για να φύγει το πέπλο το θολό από μπροστά σας.

Πάμε πάλι και ο Θεός είναι μεγάλος..

ΞΕΚΟΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕ

Μήπως είστε εκτός θέματος;  Λέω εγώ τώρα; 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

οι πλάτες στα iphone παραδοσιακα ειναι πολύ ομορφες. αυτο ειναι το χάλι του το μάυρο. αν ειναι να βάλεις τοσες τρυπες καλύτερα σε στυλ s10 σε μια οριζοντια διαταξη.

Συμφωνώ, τα iphone ήταν ανέκαθεν κομψές συσκευές. Αυτό είναι μεγάλο χάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reverse wireless charging, μικρότερη εγκοπή, τριπλή κάμερα...πλησιάζουμε Huawei, αποτέλεσμα έντονου ινοβέσιο. 

Το δε εξόγκωμα επιβάλλεται να βγει παραγωγή. So aesthetic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτή η γενιά των iPhone θα αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για την Apple στο mobile. Μένει πίσω από τον ανταγωνισμό, προσφέρει πολύ λιγότερα για περισσότερα λεφτά και έχει ξεθωριάσει και η βλαχογκλαμουρια. Η Αμερική την σώζει βασικά με τις επιδοτήσεις κινητών. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone χι (δηλαδή βάζω Χ σε ό,τι είναι αντίθετο με αυτό που και καλά πρεσβεύει).

Η σωστή ονομασία για εμάς τους Έλληνες.
Ο σχεδιαστής της συσκευής (από το 6 και έπειτα) πρέπει να ντρέπεται που αυτό το αίσχος συνεχίζεται.
Καλώς ή κακώς πολλές εταιρείες το αντιγράφουν ώστε να μη φαίνεται η ασχήμια του ως μοναδική.

Άλλοι πάλι πρωτοπορούν και έχουν αποφύγει notch, camera bump που ξεφλουδίζεις μήλα κ.ο.κ.

Το τελευταίο όμορφο iPhone ήταν το 5s (ούτε καν το SE αν και αντίγραφο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...