Προς το περιεχόμενο

Σχηματικό διάγραμμα για το iPhone XI επιβεβαιώνει τις διαρροές και την ύπαρξη τριπλής κύριας κάμερας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, nero62 είπε

πολλές ερωτήσεις κάνεις αδερφέ. Άδραξε την πληροφορία/συμβουλή εκμεταλλεύσου την και άσε τις ερωτήσεις. 

Το θέμα είναι ότι δεν παίρνω και πολλές απαντήσεις όμως.. αδερφέ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
6 hours ago, nero62 said:

καλά .... μείνε με τις πατάτες αφού δεν ακούς τι σου λένε.. 

Οι πατάτες είναι καλύτερες από τις μπάμιες για τον περισσότερο κόσμο. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2019 στις 10:20 ΜΜ, DaRkRaGe είπε

Ρε παιδιά γιατί μερικοί συνεχίζετε να υποστηρίζετε ότι το notch ήταν innovation της Apple; Το έχουμε πει χιλιάδες φορές ότι η  εταιρία που ξεκίνησε το trend ήταν η Essential με το Essential Phone. Ότι συμβαίνει στον χώρο της κινητής δεν είναι πατέντα ή ανακάλυψη της Apple, επιτέλους ας ανοίξουμε τα ματάκια μας λιγάκι.

Ένα απλό Googlarisma εάν κάνατε κάποιοι φίλοι εδώ θα το εξακριβώνατε και μονοί σας.

Εμενα το γκουγκολ που λες μου έβγαλε το LG V10 σαν το πρωτο κινητό με notch. Μήπως δεν ήταν πολυ απλο το γκουγκλαρισμα μου; 

 

Ξερεις επίσης οτι αν γκουγκλαρω μπορω να βρω έρευνες οτι το καπνισμα κανει καλο και διάφορα αλλα τέτοια; 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, tsakfot είπε

Μετά την θήκη καμπούρα στο iphone 7 💩

τα αστεία airpods ( πραγματικά μπορεί να είναι τα καλύτερα - πιο τούμπανα αλλά με πιάνει νευρικό γέλιο όποιον βλέπω να τα φοράει)

νομίζω εδώ ότι τριτώνει το κακό με το σχεδιαστικό της Apple 

Σε πιάνει νευρικό γέλιο όποιον βλέπεις να φοράει τα υπέροχα AirPods ? Μια βόλτα στον ψυχίατρο θα σε κάνει να χαλαρώσεις ! ΡΕ ! Ρε θα γράψω ΒΙΒΛΙΟ με εσάς !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LionRulesGR είπε

Σε πιάνει νευρικό γέλιο όποιον βλέπεις να φοράει τα υπέροχα AirPods ? Μια βόλτα στον ψυχίατρο θα σε κάνει να χαλαρώσεις ! ΡΕ ! Ρε θα γράψω ΒΙΒΛΙΟ με εσάς !!!

έχεις μαλώσει με την αισθητική ε? ;) 

πάρε βαθιές ανάσες και ελπίζω να το ξεπεράσεις έως τότε..

 σου θίξαμε το cutting edge piece of industrial design

1381612072_.jpg.e34ca3ed8f57ad3f7a291a91fce0cd41.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, tsakfot said:

έχεις μαλώσει με την αισθητική ε? ;) 

πάρε βαθιές ανάσες και ελπίζω να το ξεπεράσεις έως τότε..

 σου θίξαμε το cutting edge piece of industrial design

1381612072_.jpg.e34ca3ed8f57ad3f7a291a91fce0cd41.jpg

Και την ίδια στιγμή καμαρώνετε για ακουστικά που καλύπτουν το μισό κεφάλι, έχουν και λαμπιόνια κλπ κλπ κλπ... 😛 

Αλλά και πάλι, αν σε ενοχλεί τόσο το design μπορείς να πάρεις τα παρακάτω από τη xiaomi:

mi-air-dots-pro.jpg?fit=400,400&ssl=1 oh wait... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, billdanos είπε

Και την ίδια στιγμή καμαρώνετε για ακουστικά που καλύπτουν το μισό κεφάλι, έχουν και λαμπιόνια κλπ κλπ κλπ... 😛 

 Αλλά και πάλι, αν σε ενοχλεί τόσο το design μπορείς να πάρεις τα παρακάτω από τη xiaomi:

 mi-air-dots-pro.jpg?fit=400,400&ssl=1 oh wait... 

Κοίτα εγώ έχω βολευτεί με τα καλωδιάτα Sennheiser Momentum 2 και στο iphone μου και στο κινεζάκι μου.

Αλήθεια όμως, όσο και να θέλω να το παραβλέψω, δεν χωνεύονται τα airpods με τίποτα .. άσχημα plain & simple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
38 minutes ago, tsakfot said:

Κοίτα εγώ έχω βολευτεί με τα καλωδιάτα Sennheiser Momentum 2 και στο iphone μου και στο κινεζάκι μου.

Αλήθεια όμως, όσο και να θέλω να το παραβλέψω, δεν χωνεύονται τα airpods με τίποτα .. άσχημα plain & simple

Και γω τα momentum in ear άφησα στο συρτάρι για τα airpods. Προφανώς ο ήχος των momentum είναι καλύτερος αλλά η ευκολία και η άνεση των airpods κερδίζει την ποιότητα του ήχου (όταν ανακοινώθηκαν έβριζα κι εγώ για το design...). Plain & Simple όπως το είπες. Από την άλλη βέβαια εξαρτάται και από τη χρήση που κάνει ο καθένας. Και γω αν τα ήθελα μόνο για το σπίτι ή για το γραφείο δεν θα πήγαινα σε in ear, αλλά κυρίως τα χρησιμοποιώ στο δρόμο όταν περπατάω οπότε τα wireless ήταν μονόδρομος στο θέμα της άνεσης! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Και γω τα momentum in ear άφησα στο συρτάρι για τα airpods. Προφανώς ο ήχος των momentum είναι καλύτερος αλλά η ευκολία και η άνεση των airpods κερδίζει την ποιότητα του ήχου. Plain & Simple όπως το είπες. Από την άλλη βέβαια εξαρτάται και από τη χρήση που κάνει ο καθένας. Και γω αν τα ήθελα μόνο για το σπίτι ή για το γραφείο, δεν θα πήγαινα σε in ear, αλλά κυρίως τα χρησιμοποιώ στο δρόμο όταν περπατάω, οπότε τα wireless ήταν μονόδρομος στο θέμα της άνεσης! 

Εγώ είμαι oldschool - over ear 😛 ftw και ο ήχος τους είναι ότι πιο αρρωστημένο έχω ακούσει 

Θα τον άλλαζα με κάτι wireless, αλλά οπτικά τα airpods δεν μπορώ να τα χωνέψω με τπτ.

Μου φαίνονται παντελώς αταίριαστα σε βαθμό που θα προτιμούσα να έχουν έστω και ένα υποτυπώδες σκοινάκι - καλώδιο που να περνιέται πίσω από τον σβέρκο

όπως εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, tsakfot said:

Εγώ είμαι oldschool - over ear 😛 ftw και ο ήχος τους είναι ότι πιο αρρωστημένο έχω ακούσει 

Θα τον άλλαζα με κάτι wireless, αλλά οπτικά τα airpods δεν μπορώ να τα χωνέψω με τπτ.

Μου φαίνονται παντελώς αταίριαστα σε βαθμό που θα προτιμούσα να έχουν έστω και ένα υποτυπώδες σκοινάκι - καλώδιο που να περνιέται πίσω από τον σβέρκο

όπως εδώ

Είχα ασύρματα in ear και με καλώδιο πίσω από το λαιμό αλλά δυστυχώς δεν είναι εύχρηστα! Είναι τόσο ελαφριά τα ακουστικά που ακόμη και το ελάχιστο βάρος του καλωδίου τα κάνει να φεύγουν από τα αφτιά ενώ περπατάς ή γυρίζεις το κεφάλι σου δεξιά/αριστερά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2019 στις 1:12 ΜΜ, Fotis Deutschland είπε

Ωραίο αν και έχω το X  άρα δεν αξίζει η αναβάθμιση.

μας το εχεις πει αρκετες φορες, μην επαναλαμβανεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, tsakfot είπε

έχεις μαλώσει με την αισθητική ε? ;) 

πάρε βαθιές ανάσες και ελπίζω να το ξεπεράσεις έως τότε..

 σου θίξαμε το cutting edge piece of industrial design

1381612072_.jpg.e34ca3ed8f57ad3f7a291a91fce0cd41.jpg

Ο λογος που θεωρεις το παραπανω αντιαισθητικο ενω τα παρακατω σου φαινονται φυσιολογικα ειναι οτι τα παρακατω τα εχεις συνηθισει. Στην τελικη λες μονος οτι αν προεξειχε ενα καλωδιο θα ηταν Ok. Μας λες δηλαδή οτι το ιδιο ακριβως πραγμα με την προσθηκη ενος κορδονιου ειναι κουλ. Ο λογος ειναι αυτος που σου ειπα. Αυτο εχεις συνηθισει να βλεπεις 20 χρονια τώρα (βασικα οσα χρονια ζεις)

 

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.51.27 μμ.png

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.52.23 μμ.png

 

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.51.53 μμ.png

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.52.06 μμ.png

 

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Choulio είπε

Ο λογος που θεωρεις το παραπανω αντιαισθητικο ενω τα παρακατω σου φαινονται φυσιολογικα ειναι οτι τα παρακατω τα εχεις συνηθισει. Στην τελικη λες μονος οτι αν προεξειχε ενα καλωδιο θα ηταν Ok. Μας λες δηλαδή οτι το ιδιο ακριβως πραγμα με την προσθηκη ενος κορδονιου ειναι κουλ. Ο λογος ειναι αυτος που σου ειπα. Αυτο εχεις συνηθισει να βλεπεις 20 χρονια τώρα (βασικα οσα χρονια ζεις)

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.51.27 μμ.png

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.52.23 μμ.png

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.51.53 μμ.png

Στιγμιότυπο 2019-04-02, 6.52.06 μμ.png

Δεν νομίζω ότι είναι αυτό που περιγράφεις.

Όταν βγήκε το πρώτο iPhone οι διαστάσεις του και το σχήμα του ήταν ακριβώς αυτό που έπρεπε. Γι'αυτό και σε γενικές γραμμές έχει μείνει χωρίς αλλαγές στα proportions του & πουλάει ακόμα σαν ζεστό καρβελάκι.

Στο μάτι ήταν αισθητικά "σωστό" . Συμμετρία - κανόνας των τριών/τετάρτων etc. Δεν έχω σπουδάσει industrial design, αλλά έχω διαβάσει αρκετά για το τι είναι appealing & "σωστό" στο μάτι (λόγω 3d CAD & φωτογραφίας)

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2019 στις 3:24 ΜΜ, NotAliki177 είπε

Δεν μου αρέσει το design.

Όχι δεν το βρήκες. Θα βγάζει 200 score παραπάνω στα benchoπρογράμματα και θα τρώει τη σκόνη του τότε snapdragon σε πραγματική multitasking χρήση. Σημασία όμως έχει τι λέει το Antututurututu.

1) Ο "τοτε" Snapdragon θα είναι ο 855 και θα είναι για κανένα χρόνο ακόμα.

2)Ο Α13 θα είναι σαν τον A12X του τρέχοντος iPad (αυτό συμβαίνει παραδοσιακά από πάντα). Σε προτρέπω λοιπόν να ρίξεις μια ματιά στο τι είναι ο A12X και μετά να έρθεις πίσω για να αλλάξεις το σχόλιο σου. Όχι τίποτα άλλο αλλά εκτίθεσαι, διότι τα γραπτά...μένουν. 

3) Έτσι για την ιστορία, τα soc της Apple δεν είχαν ποτέ αντίπαλο, είτε επρόκειτο για multitasking, είτε για gaming, είτε για processing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...