Προς το περιεχόμενο

Γυαλιά ηλίου D.Franklin στα 2 το 1 δώρο.


leftis95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγαίνουν κατα καιρό τέτοιες προσφορές από Hawkers και D.Franklin. 

Η συγκεκριμένη λήγει απόψε στις 12.

Κωδικός "NOW"

https://www.dfranklincreation.com/en/sunglasses.html

 

Επίσης αν ενδιαφέρεται κανείς να κάνουμε μαζί παραγγελία, από Αθήνα ας μου στείλει.

Επεξ/σία από leftis95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Τα βρίσκω κακόγουστα

Γούστα αυτά αλλά τα roosevelt και hellcat δεν είναι καθόλου κακόγουστα μιας και ακολουθούν την γνωστή πεπατημένη όπως π.χ και τα hawkers. 

Υπόψη ότι έχει 8 ευρώ μεταφορικά. ;) 

Καλή φάση είναι τα roosevelt όπου έχει ακόμα στοκ και είναι και τα πιο οικονομικά, στα 38 ευρώ τα 2. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vrwmiaris είπε

Τα βρίσκω κακόγουστα

Εγω που καποια απο αυτα τα βρισκω στο Aliexpress στα 8-11ε ; Δεν ειναι μονο κακογουστα, κοροιδευουν τον κοσμο αβερτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εγω που καποια απο αυτα τα βρισκω στο Aliexpress στα 8-11ε ; Δεν ειναι μονο κακογουστα, κοροιδευουν τον κοσμο αβερτα.

link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lionheart75 είπε

Link? 

Με ενδιαφέρει γιαυτό στο λέω, ποια έχεις πάρει και αξίζουν. 

Δεν εχω παρει γιατι δεν μου αρεσαν, απλα τα ειχα δει πριν καμια εβδομαδα που εψαχνα για γυαλια με γυαλι και οχι πλαστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία γυαλιά ... για να τυφλωθείς (πραγματικά τι ποιότητα να έχουν αυτοί οι φακοί με κόστος 10-15 ευρώ? ).

Αν κάποιος σκοπευει πάντως να τα αγοράσει μόνο για το σκελετό και να αλλάξει φακούς με κάποιους πιο ποιοτικούς νομίζω αγοράζει άφοβα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mad-proffessor είπε

Ωραία γυαλιά ... για να τυφλωθείς (πραγματικά τι ποιότητα να έχουν αυτοί οι φακοί με κόστος 10-15 ευρώ? ).

Αν κάποιος σκοπευει πάντως να τα αγοράσει μόνο για το σκελετό και να αλλάξει φακούς με κάποιους πιο ποιοτικούς νομίζω αγοράζει άφοβα.

Προφανως δεν γνωριζεις απο Γυαλια, προτεινω να δεις καποιες εκπομπες που υπαρχουν απο μεγαλα καναλια οπως το BBC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Προφανως δεν γνωριζεις απο Γυαλια, προτεινω να δεις καποιες εκπομπες που υπαρχουν απο μεγαλα καναλια οπως το BBC.

δεν ξέρω τι δείχνει το bbc για καμιά λουξότικα πχ που βαράει κάποια πράγματα στο θεό, αλλά γυαλιά τύπου hawkers που έχω δοκιμάσει είναι για πέταμα 

 

δυστυχώς πρέπει να δώσεις κάποιο σεβαστό ποσό αν είναι να μιλάμε σοβαρά, όποιος έχει φορέσει καλά  γυαλιά δεν τη παλεύει με τα φθηνά όσο αξιοπρεπή κι αν είναι αυτά

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

δεν ξέρω τι δείχνει το bbc για καμιά λουξότικα πχ που βαράει κάποια πράγματα στο θεό, αλλά γυαλιά τύπου hawkers που έχω δοκιμάσει είναι για πέταμα 

δυστυχώς πρέπει να δώσεις κάποιο σεβαστό ποσό αν είναι να μιλάμε σοβαρά, όποιος έχει φορέσει καλά  γυαλιά δεν τη παλεύει με τα φθηνά όσο αξιοπρεπή κι αν είναι αυτά

Εχω μοντελα που κοστιζουν απο 200 μεχρι 350ε και εχω και των 10ε, αν εξαιρεσουμε την πιο στιβαρη κατασκευη οι φακοι δεν εχουν σχεδον καμια απολυτως διαφορα.

Η μονη διαφορα ειναι πως καποια απο τα ακριβα που εχω ειναι με τζαμι/γυαλι ενω τα κινεζικα τα περισσοτερα ερχονται με πλαστικους φακους. Σαν προστασια απο τον ηλιο ομως δεν διαφερουν σε τιποτα.

To BBC ειχε κανει μια ερευνα πριν χρονια για τα γυαλια και ειχε βρει πως ακομα και των 6-7-8ε μοντελα ειναι UV400 και polarised παρεχωντας την ιδια προστασια με γυαλλια των 300ε.

Επισης η Luxotica εχει το 80% της παγκοσμιας αγορας γυαλλιων και οταν πηραν την Ray-Ban που τα γυαλλια της τα πουλουσαν σε βενζιναδικα για 15$ (και εκει πληρωνες σκελετο-φακο και ονομα) και τωρα τα πουλανε απο 150$ εως 300$ ε καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα.

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

@Salvation81

Ναι ξέρω τι κάνει η λουξοτικα, αλλά αν αν δε βλέπεις διαφορά σε φακούς μάλλον δεν βλέπεις καλά ή αγοράζεις ακριβά fashion γυαλιά τι να σου πω, εγώ μιλάω για γυαλιά που κάνουν όσο κάνουν γιατί είναι καλά γυαλιά, όχι επειδή έχουν λογότυπο

Δηλαδή για παράδειγμα χωρίς ar coating από μέσα που όταν σου σκάει ο ήλιος από πίσω ή πλάι και βλέπεις αντανακλάσεις, το λες το ίδιο; ή έχουν την ίδια καθαρότητα

 

Και φυσικά είναι και η κατασκευή, τα υλικά κτλ

 

Κάποια πράγματα όπως τα Ray Ban είναι υπερτιμημένα κάποια άλλα πράγματα ακόμα και μέσα στην ίδια τη luxotica είναι αυτά που είναι γιατί είναι από τα καλύτερα και σου δίνουν πράγματα που δεν δίνουν οι άλλοι οπότε πρέπει να πληρώσεις.

 

Από κει και πέρα ο καθένας κάνει ο,τι θέλει με τα λεφτά του, αλλά κάποιες φορές η φθηνια τρώει τον παρά και τα 40 ευρώ που πετάς είναι χειρότερα από τα 150-250 ευρώ τα οποία θα μπορέσεις όντως να χαρείς και θα σου κρατήσουν χρόνια

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...