Προς το περιεχόμενο

Απειλητικά μηνύματα


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Τους τελευταίους μήνες μου στέλνει ένας παλιός μου φίλος, που έχω σταματήσει να μιλάω μαζί του περίπου ένα χρόνο τώρα, κάποια sms στο κινητό που μοιάζουν απειλητικά. Όπως ότι "είμαι πεθαμένος", ότι "πιάνω χώρο", ότι "θα υπάρξουν συνέπειες" και πως όταν τελειώσει με τον πατέρα του θα ασχοληθεί και μαζί μου. Μάλιστα το τελευταίο μου το έστειλε προχθές μόλις. Δεν ξέρω αν στέκει καλά αυτός ο άνθρωπος. Είχε χωρίσει με την κοπέλα του, και άλλοι φίλοι του σταμάτησαν να του μιλάνε. Δυστυχώς γνωρίζει πού μένω, γι'αυτό έχω αγχωθεί όσο να ναι.

Τι μπορώ να κάνω; Να πάω στην αστυνομία για να κάνω κάποια καταγγελία; Θα χρειαστεί να είναι μαζί μου και κάποιος δικηγόρος, ή πάω μόνος μου; Γιατί δεν γνωρίζω κανένα. Εσείς τι θα κάνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Social Nick είπε

Καλησπέρα σε όλους. Τους τελευταίους μήνες μου στέλνει ένας παλιός μου φίλος, που έχω σταματήσει να μιλάω μαζί του περίπου ένα χρόνο τώρα, κάποια sms στο κινητό που μοιάζουν απειλητικά. Όπως ότι "είμαι πεθαμένος", ότι "πιάνω χώρο", ότι "θα υπάρξουν συνέπειες" και πως όταν τελειώσει με τον πατέρα του θα ασχοληθεί και μαζί μου. Μάλιστα το τελευταίο μου το έστειλε προχθές μόλις. Δεν ξέρω αν στέκει καλά αυτός ο άνθρωπος. Είχε χωρίσει με την κοπέλα του, και άλλοι φίλοι του σταμάτησαν να του μιλάνε. Δυστυχώς γνωρίζει πού μένω, γι'αυτό έχω αγχωθεί όσο να ναι.

Τι μπορώ να κάνω; Να πάω στην αστυνομία για να κάνω κάποια καταγγελία; Θα χρειαστεί να είναι μαζί μου και κάποιος δικηγόρος, ή πάω μόνος μου; Γιατί δεν γνωρίζω κανένα. Εσείς τι θα κάνατε;

Καλό θα ήταν να πας αστυνομία και να τους δείξεις τα sms. Δεν παίζουν με αυτά. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ψυχοπαθείς εκεί έξω...

Επεξ/σία από pink_glitter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Social Nick είπε

Τι μπορώ να κάνω; Να πάω στην αστυνομία για να κάνω κάποια καταγγελία; Θα χρειαστεί να είναι μαζί μου και κάποιος δικηγόρος, ή πάω μόνος μου; Γιατί δεν γνωρίζω κανένα. Εσείς τι θα κάνατε;

Αστυνομία χθες

 Το παλικάρι μπορει απλως να του σάλεψε, εσυ δε φταις ομως να έχεις άγχος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το ιδιο θα σου προτεινα, καρφι στην αστυνομια με τα μηνυματα. Αν και δε νομιζω οτι θα σου κανουν κατι απλα θα τους ενημερωσεις. Ισως να μπορεις μεσω δικηγορου να του κανεις καποια ασφαλιστικα μετρα ? Μπας και θορυβηθει. Τι ζορια τραβαει ο κοσμος ρε γαμωτω πλακα πλακα προχτες μιλουσα με κατι φιλους και σχολιαζαμε το  ποσο πολυ εχουν αυξηθει οι αυτοκτονιες και οι τρελλοι !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα τον επερνα τηλέφωνο ετσι για ενα γεια που λέει ο λογος, να δω σε τι ακριβώς στυλ τα λεει ολα και θα ρωτούσα και ευθέως τι εννοεί και αν του εχω κανει "κατι". 

Μετα ανάλογα τις απαντήσεις του, θα έβγαζα τα συμπεράσματα μου και αστυνομία αν χρειαστεί. 

Επεξ/σία από alx301
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλτου μήνυμα ότι ότι σου στέλνει καταγράφεται και πηγαίνει και στην αστυνομία. Πήγαινε και στο τμήμα και πες το και θα τον καλεσουν για συστάσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Πήγαινε και στο τμήμα και πες το και θα τον καλεσουν για συστάσεις 

Ετσι ακριβως.

Βεβαια δε θα παει,αλλα πλεον εχει καταγραφει η απειλη και θα ξερει πως αν παθεις το παραμικρο θα ψαξουν αυτον απευθειας.

Το επαθε  "φιλος" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, alx301 είπε

Θα τον επερνα τηλέφωνο ετσι για ενα γεια που λέει ο λογος, να δω σε τι ακριβώς στυλ τα λεει ολα και θα ρωτούσα και ευθέως τι εννοεί και αν του εχω κανει "κατι". 

Μετα ανάλογα τις απαντήσεις του, θα έβγαζα τα συμπεράσματα μου και αστυνομία αν χρειαστεί. 

Ειναι κακη ιδεα να εχεις επαφες με τρελους

Να μιλησεις με αστυνομια ΚΑΙ με την εταιρεια τηλεφωνιας (εχουν καποιο πρωτόκολλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο λόγος που χάλασε η φιλία σας; Δεν πιστεύω να του είχες κάνει τίποτα και στο κράτησε μανιάτικο; Εγώ μπορεί να τον έπαιρνα τηλέφωνο για να δω αν είναι στα λογικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, alx301 είπε

Θα τον επερνα τηλέφωνο ετσι για ενα γεια που λέει ο λογος, να δω σε τι ακριβώς στυλ τα λεει ολα και θα ρωτούσα και ευθέως τι εννοεί και αν του εχω κανει "κατι". 

Μετα ανάλογα τις απαντήσεις του, θα έβγαζα τα συμπεράσματα μου και αστυνομία αν χρειαστεί. 

αν του άλλου του έχει στρίψει, ναι θα του φταις (χωρις να έχεις κάνει κάτι). Είναι τέτοια η αρρώστια. Η γιαγιά μου είχε σχιζοφρένεια, της έφταιγα εγώ, η κόρη της, η αδερφή μου. Αυτοί οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι. Ευτυχώς η δικιά μου ήταν κατάκοιτη και δεν μπορούσε να κουνηθεί. 

Δυστυχώς οι καιροί έιναι περίεργοι, και αν όντως αληθεύει το story πηγαινε αστυνομία. 

Μπορεί σε κάποιο πολύ σοβαρό psycho επεισόδιο, να τα βάλει μαζί σου, να εμφανιστεί με μια καραμπίνα και ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Social Nick είπε

Καλησπέρα σε όλους. Τους τελευταίους μήνες μου στέλνει ένας παλιός μου φίλος, που έχω σταματήσει να μιλάω μαζί του περίπου ένα χρόνο τώρα, κάποια sms στο κινητό που μοιάζουν απειλητικά. Όπως ότι "είμαι πεθαμένος", ότι "πιάνω χώρο", ότι "θα υπάρξουν συνέπειες" και πως όταν τελειώσει με τον πατέρα του θα ασχοληθεί και μαζί μου. Μάλιστα το τελευταίο μου το έστειλε προχθές μόλις. Δεν ξέρω αν στέκει καλά αυτός ο άνθρωπος. Είχε χωρίσει με την κοπέλα του, και άλλοι φίλοι του σταμάτησαν να του μιλάνε. Δυστυχώς γνωρίζει πού μένω, γι'αυτό έχω αγχωθεί όσο να ναι.

Τι μπορώ να κάνω; Να πάω στην αστυνομία για να κάνω κάποια καταγγελία; Θα χρειαστεί να είναι μαζί μου και κάποιος δικηγόρος, ή πάω μόνος μου; Γιατί δεν γνωρίζω κανένα. Εσείς τι θα κάνατε;

Αστυνομία και τον πατέρα του να είναι ενήμερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, τελικά θα παώ στην αστυνομία.

4 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Ποιος είναι ο λόγος που χάλασε η φιλία σας; Δεν πιστεύω να του είχες κάνει τίποτα και στο κράτησε μανιάτικο; Εγώ μπορεί να τον έπαιρνα τηλέφωνο για να δω αν είναι στα λογικά του.

Όχι, δεν του έχω κάνει τίποτα. Προφανώς δεν του άρεσε ότι σταμάτησα να μιλάω μαζί του. Του είχα πει κιολας με πολύ ήρεμο τρόπο ότι δεν θέλω να είμαστε πλέον φίλοι και να μιλάμε, αλλά αυτός συνεχίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Social Nick είπε

. Εσείς τι θα κάνατε;

Θα πηγαινα σπίτι του ή εκεί που δουλεύει, αν δουλεύει,και θα του ζητούσα να μου εξηγήσει τι πρόβλημα έχει.Αν μου το επαιζε ιστορία καρφί στην αστυνομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα όταν χώρισε με την κοπέλα του, πήγε σπίτι της που είναι έξω από την Αθήνα, 2 η ώρα το βράδυ και έκανε μεγάλη φασαρία. Η κοπέλα έμενε με την οικογένειά της. Με τον πατέρα του δεν τα πηγαίνουν καλά, και μου'χε πει ότι είχε οδηγήσει μέχρι το Λουτράκι που έμενε ο πατέρας του, πάλι νύχτα, για να τον βρίσει πολύ. Ευτυχώς δεν ήταν εκεί. Σταμάτησαν και 2-3 άλλοι φίλοι που είχε να του μιλάνε, και απ'ότι καταλαβαίνω πηγαίνει στα σπίτια τους και κάνει μεγάλη φασαρία... Ο άνθρωπος δεν είναι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...